Skocz do zawartości
Gość Overclocked

Wszystko O Dfi Infinity S.939

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam maly problem nie wiem czemu ale wykrywa mi nagrywarke ata33 i bardzo mi muli kompa ma ktos moze jakiegos pomysla.Nagrywarka na starym kompie dziala jak zloto tasma sprawdzona i moze mi ktos podac link do najnowszego biosu moze on cos pomoze moj jest datowany na 08.11.2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz nowszy bios niż na stronie DFI, tylko sie cieszyć.

Co do nagrywarki to chyba wszystkie są na ATA33

Muli ci kompa podczas nagrywania, czy przez cały czas?

jeżeli muli ci kompa podczas nagrywania to może masz nieaktywne DMA ale na ogół jest domyślnie włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc podlaczam nagrywarke cd rom i zawsze wykrywa ata33 muli mi caly czas jak cos sie instaluje z cd jak kopiuje cos to masakra tak samo jak nagrywam plyte.wlasnie nie wiem ktory bios sciaganac jest tylko ten co ja mam juz na plycie.I jeszcze cos wlasnie ze nie mam aktywne dma nie moge tego uaktywnic mam tylko aktywne pio i nie da sie tego zmienic cos jest nie tak z ta plyta

Edytowane przez grycza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest.

Choc z pewnoscia nie jest to problem plyty (moze ustawien w bios)

 

Po podkreceniu procesora, bios widzi nowe taktowanie (2400MHz) , podnosi sie, przechodzi post, uruchamia windows.

W windowsie jednak zarowno cpuid jak i ten wbudowany w wundowsa mechanizm rozpoznawania proca pokazuje mi juz nominalne wartosci (1800MHz).

O co moze chodzic? Moze jest w systemie jakis programik cos na ksztalt probe.sys, ktory powowduje ten problem?

Cos lub ktos ;) resetuje mi ustawienia biosu na etapie juz po POST.

jestem skolowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest.

Choc z pewnoscia nie jest to problem plyty (moze ustawien w bios)

 

Po podkreceniu procesora, bios widzi nowe taktowanie (2400MHz) , podnosi sie, przechodzi post, uruchamia windows.

W windowsie jednak zarowno cpuid jak i ten wbudowany w wundowsa mechanizm rozpoznawania proca pokazuje mi juz nominalne wartosci (1800MHz).

O co moze chodzic? Moze jest w systemie jakis programik cos na ksztalt probe.sys, ktory powowduje ten problem?

Cos lub ktos ;) resetuje mi ustawienia biosu na etapie juz po POST.

jestem skolowany :)

daj w biosie "load optymalization" (coś w tym stylu) i jeszcze raz ustaw wszystko w biosie łacznie z O/C i będzie działać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niedawno nabyłem Infinity SLI. Są dwa gniazda PCIe. Czy wkładając kartę graficzną w obojętnie który slot karta będzie mi chodzić na 16X, bo przy dwóch to chodzą po 8X każda. Czy może jest domyślnie ustawione że oba PCIe chodzą na 8X mimo tego że jest włożona tylko jedna grafika iżeby wymusić 16X na dowolnym slocie to trzeba jeden port PCIe wyłączyć. Jak to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - wie ktoś jak sprawuje się infinity z prockami sandiego lub X2. Płyta ma bardzo dobrą opinie dlatego zastanawiam się czy jest sens dopłaty do lanparty. Na bajerach mi nie zależy tylko stabilna praca i możliwości oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc podlaczam nagrywarke cd rom i zawsze wykrywa ata33 muli mi caly czas jak cos sie instaluje z cd jak kopiuje cos to masakra tak samo jak nagrywam plyte.wlasnie nie wiem ktory bios sciaganac jest tylko ten co ja mam juz na plycie.I jeszcze cos wlasnie ze nie mam aktywne dma nie moge tego uaktywnic mam tylko aktywne pio i nie da sie tego zmienic cos jest nie tak z ta plyta

Instalowałeś sterowniki z Płytki od DFI - NVidia Chipset drivers ?

 

Jeżeli masz nagrywarkę podpiętą na tej samej taśmie z innym "starym napędem" który działa na PIO to też mogą być takie objawy.

Edytowane przez grudzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem tylko bardziej denerwujący.

Otóż mam na jednej taśmie starą nagrywarke LG (x4 :D) i DVD LG, zonk polega na tym, że gdy chcę skopiować np. muze z dvd na dysk to najpierw pokazuje mi 200 minut do końca, potem na kilka sekund zwicha i reset...

Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?

 

Już nieaktualne, zmieniłem ustawienia dma pod windowsem i działa pięknie.

Edytowane przez OneHotMinute

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem niebieskiego zalmana na chipset. Wiązało się to z wyłamaniem ośmiu żeberek.

Cudem niczego nie pourywałem na płycie, jednak się oplacało, temperatury spadły wprostproporcjonalnie do ilości hałasu o ok 5 stopni, teraz to max 37 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem niebieskiego zalmana na chipset. Wiązało się to z wyłamaniem ośmiu żeberek.

Cudem niczego nie pourywałem na płycie, jednak się oplacało, temperatury spadły wprostproporcjonalnie do ilości hałasu o ok 5 stopni, teraz to max 37 :)

dobra a zalozyl ktos zalmana na chipset majac radeona x800?:) dodam jeszcze oraz Northpole1000 ;)

chyba to jest niewykonalne. dzisiaj bede probowal powyginac tak zeberka zeby zrobic z tego taki plaski krowi placek. pozniej moze wstawie dodatkowo jakis wolny wentylator zeby zdmuchiwal ciepelko z zeberek.

 

btw. zmienilem sobie zasilke i mam juz 24pinowa wtyczke zasilajaca i nadal nie moge wlaczac komputera wciskajac CTRL+F1 na klawiaturze (mimo ustawienia HOT-KEY, CRTL-F1 w bios);) jakas porazka;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest.

Choc z pewnoscia nie jest to problem plyty (moze ustawien w bios)

 

Po podkreceniu procesora, bios widzi nowe taktowanie (2400MHz) , podnosi sie, przechodzi post, uruchamia windows.

W windowsie jednak zarowno cpuid jak i ten wbudowany w wundowsa mechanizm rozpoznawania proca pokazuje mi juz nominalne wartosci (1800MHz).

O co moze chodzic? Moze jest w systemie jakis programik cos na ksztalt probe.sys, ktory powowduje ten problem?

Cos lub ktos ;) resetuje mi ustawienia biosu na etapie juz po POST.

jestem skolowany :)

A z tym sobie już poradziłeś? Bo też miałem podobne jaja. Tylko winą u mnie był chyba program ntune.

Teraz kręce normalnie jak go odinstalowałem.

 

btw. zmienilem sobie zasilke i mam juz 24pinowa wtyczke zasilajaca i nadal nie moge wlaczac komputera wciskajac CTRL+F1 na klawiaturze (mimo ustawienia HOT-KEY, CRTL-F1 w bios)icon_wink2.gif jakas porazka;)

Sprawdzę jak to u mnie działa, może to wina klawiatury, masz PS2 czy USB?

jak dasz ANYKEY to wstaje z klawiatury?

Ja mam zasilacz 20pin i klawiaturę PS2, dam znać czy u mnie to działa.

Edytowane przez grudzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tym sobie już poradziłeś? Bo też miałem podobne jaja. Tylko winą u mnie był chyba program ntune.

Teraz kręce normalnie jak go odinstalowałem.

Sprawdzę jak to u mnie działa, może to wina klawiatury, masz PS2 czy USB?

jak dasz ANYKEY to wstaje z klawiatury?

Ja mam zasilacz 20pin i klawiaturę PS2, dam znać czy u mnie to działa.

z tym gornym problemem nie dalem sobie rady, ale to pewnie dlatego ze jestem maksymalnym lamusem :)

teraz po podkreceniu posta przechodzi tylko pozniej pojawia sie NVIDA boot ;) czegos tam szuka. ale to dziwne bo robie sobie

HTT: 266MHz

HT Multi : x3

CPU Multi: x9

 

w pamieciach ustawiam jakis 150MHz (programik pojazuje ze przy takim ustawieniu dzielnika pamieci bede mial 400MHz na pamiatkach- [gluteus maximus] pokazuje mi 300 MHz o_O )

 

mi sie nie wydaje ze robie cos zle :) z tym ntune to moze byc true, bo chyba cos takiego mam zainstalowanego (albo mi sie wydaje)

 

klawiere mam ps2 przy anykey tez mi nie dziala :)

Edytowane przez siena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nTune pradwopodobnie ma jakies profile i automatycznie ustawia daną czestotliwosc na starcie ;) Wywalić to, do niczego sie nie nadaje. W zamian bardzo przyjemny clockgen do nf4 (w temacie o lanparty 1 strona).

Najprawdopodobniej, ja wywalilem tylko że miał jedną fajną rzecz ten ntune, zmianę napięć z poziomu windowsa.

Teraz już tego nie potrzebuje bo osiągnąłem to co chcialem ale wcześniej oszczędziło mi to ciąglych restartów i zmiany w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@siena

 

a "load optymalization...." z pozimou biosu nic nie dało??

 

ja nTune nie miałem a problem ten co Ty jednak mi sie wydarzył i pomogło te "load............"

 

Spróbuj(czasem trzeba 2x to włączyć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę żeby odświeżyc temat,

chciałem Was zapytać o temperatury w stresie ale mierzone w speedfanie z diody.

Większość chyba mierzy smartguardianem, który podaje odczyt temperatury z socketa, co nie wydaje mi się do końca słuszne.

Pytanie, która temperatura jest "ważniejsza", odczyt temperatury z socketa czy raczej odczyt temperatury z diody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam problem tego typu:

na dfi ultra d zalozylem grafike R x600 pro(jesli ma to jakies znaczenie), komp sie odpala, tzn, wiatraczki sie kreca, swieca sie 4 male diody( to dobrze czy zle), ale obrazu na monitorze nie mam. Probowalem juz restart biosu, na plycie jest ustawiony tryb single dla grafy, probowalem tez wkladac grafe do dolnego slotu, bez powodzenia. W czym rzecz? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma podłczone dodatkowe wiatraczki do płyty do tych dwóch dodatkowych 3-pinowych gniazd i do tego używa do regulacji ich prędkości Speedfana?

Czy macie mozliwość regulacji z poziomu biosu?

Pomijam wiatrak od CPU, bo tu jest w porządku -> regulacja w biosie i w speedfanie

U mnie sprawa wygląda tak że nie mam możliwości zmiany predkosci wiatraczka podlaczonego do gniazda "System fan", tego u samej góry.

Ani w biosie ani w speedfanie.

Jezeli do gniazda "chipset fan" podlaczony jest wiatrak inny niz oryginalny, np noisekiller który ma ok 2100 obr. to nie ma mozliwosci zmiany jego predkosci w biosie ale mozna regulowac w speedfanie.

 

Macie tak samo? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co od "System fan" też nie mam możliwości regulacji predkości - speedfan - dlatego do niego mam połączonego arctica 80mm który jest bezgłośny na 12v.

Co do reszty da sie regulować - speedfan.

Do czipsetowego mam wepniętą akase 120mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...