Skocz do zawartości
pavliq

Jaka Grafika - 64 Bit... Koniecznie :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce kupic jakas grafike low profile. Wiem, ze 64 bit to lipa, ale pograc na niskich detalach sie da. W tej chwili korzystam ze zinteghrowanego gf4mx... wiec czego nie wloze bedzie lepiej. Mam na oku 3 karty:

radeon 9600se

radeon 9550 - kolo sie pomylil, bo nie ma radkow low profile 128bit...

GF 6200

 

Najbardziej przemawia do mnie gf 6200, sporo gierek optymalizowanych jest pod nvidie, pozatym nowsza technologia - wiecej efektow. O przetaktowywaniu tych kart i tak nie ma co myslec bo maja za waska szyne i efekt bedzie mizerny. Ktora karta lepiej pociagnie nowe gry na deflautowych ustawieniach?

 

ps. nie piszcie, zebym darowal sobie te karty i ta szyne - jestem w pelni swiadomy w co sie laduje, duzo nie gram, a chce miec chociaz te 25fps...

Edytowane przez pavliq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przetaktowywaniu tych kart i tak nie ma co myslec bo maja za waska szyne i efekt bedzie mizerny. Ktora karta lepiej pociagnie nowe gry na deflautowych ustawieniach?

 

ps. nie piszcie, zebym darowal sobie te karty i ta szyne - jestem w pelni swiadomy w co sie laduje, duzo nie gram, a chce miec chociaz te 25fps...

Czemu nie ma mowy? Oczywiście, że jest i to całkiem sporo można zyskać. Ja na moim radku 9550 od Gigabyta w 3d marku 2k3 bez przetaktowania mam ~2K, a po przetaktowaniu ~3K (troche ponad).

Jaką masz resztę kompa?

Nie ładuj się w 64 bit, nie warto. Dopłacasz 30 zł i masz super kartę, która się niesamowicie podkręca (standartowe chłodzenie) Gigabyte 9550 z Allegro

Sam tam kupiłem i jestem b. zadowolony z zakupu. A jak nie musisz mieć nówki to

Też Gigabyte i wychodzi taniej

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam czasem wrażenie że ludzie w ogóle nie czytają tematu tylko sypią stałe formułki z głowy.

 

Te radeony to będzie prawie to samo chyba. Nowe technologie za dużo ci nie dadzą przy takiej karcie, a PS2.0 obsługują wszystkie. Ja bym się skłaniał do 9550, chyba że faktycznie gry pod Nvidię będą dużo lepiej chodzić na 6200.

 

Poza tym link który podałeś się powtarza przy 9550 i 9600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post juz wyedytowalem, duza jest roznica miedzy 9550 i 9600? gf 6200 ma wiecej efektow i jezeli jest chodz ciut szybszy to go wezme. Radki wypadaj ok, ale pod warunkiem ze sie je kreci. Czy bez krecenia bedzie szybszy od gf?

 

pozatym faktycznie, niektotrzy nie czytaja postow :mur:

 

Co sie tyczy reszty sprzetu:

sempron 2400+

ram: 512 mb hynix

asus a7n8x-vm

obudowa slim (dlatego ma byc 64bit)

 

to komputer glownie do multimediow i zeby od czasu do czasu w cos przyciac.

Edytowane przez pavliq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie ma mowy? Oczywiście, że jest i to całkiem sporo można zyskać. Ja na moim radku 9550 od Gigabyta w 3d marku 2k3 bez przetaktowania mam ~2K, a po przetaktowaniu ~3K (troche ponad).

Jaką masz resztę kompa?

Nie ładuj się w 64 bit, nie warto. Dopłacasz 30 zł i masz super kartę, która się niesamowicie podkręca (standartowe chłodzenie) Gigabyte 9550 z Allegro

Sam tam kupiłem i jestem b. zadowolony z zakupu. A jak nie musisz mieć nówki to

Też Gigabyte i wychodzi taniej

 

pozdrawiam

wiesz co to jest karta o niskim profilu ?

 

 

Tweak odstrasza wlasnie takim imbecylizmem. :26:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedzy 9550 i 9600 roznicy jako takiej nie ma (to jest ten sam chipset) roznia sie tylko zegarami.

Nie rozumie twojego stwierdzenia "obudowa slim (dlatego ma byc 64bit)"?

do wiekszosci obudow slim pasuja tylko karty niskoprofilowe. Niestety wszystkie dostepne karty low profile sa na szynie 64bit - stad moje stwierdzenie :)

 

ps. dziekuje tez za wszelkie porady typu zmien obudowe itd. bo akurat mi zalezy na maxymalnie malym i cichym komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce sprzedac swojego radka. Moze cie interesuje? wrzucam bios z taktowaniami 450/550 i masz wydajnosc pelnego 9600 Pro. Jedna z perelek na tweaku :wink: Spojrz na sig :wink:

fajnie, ale ja potrzebuje low profile :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie to przeczytales ze do obudow slim pasuje tylko low profile :D

czy mi sie wydaje czy ty sie obawiasz ze inna karta niz "low profile" nie zmiesci ci sie na szerokosc do obudowy????

jesli tak...

to przeciez i tak szerokosc samego sledzia jest wszedzie jednakowa wiec zmiescic sie zawsze zmiesci :)

 

wyjasnij mi dlaczego chcesz low profile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie to przeczytales ze do obudow slim pasuje tylko low profile :D

czy mi sie wydaje czy ty sie obawiasz ze inna karta niz "low profile" nie zmiesci ci sie na szerokosc do obudowy????

jesli tak...

to przeciez i tak szerokosc samego sledzia jest wszedzie jednakowa wiec zmiescic sie zawsze zmiesci :)

 

wyjasnij mi dlaczego chcesz low profile?

czlowieku... wysokosc sledzia jest inna, bedzie brakowalo ze 3 cm, umiem liczyc i mam jako takie pojecie o budowie komputera. Chyba, ze mam w obudowie wyrznac pila miejsce na karte graficzna - wtedy faktycznie podpasuje, ale nie o takie rozwiazanie mi chodzi. Sa jeszcze tzw. agp raiser - rozwiazalo by to problem, ale to cudenko kosztuje sporo.

 

POWIE MI KTOS W KONCU, KTORA Z TYCH ====NISKOPROFILOWYCH==== KART NA ==64 BITOWEJ== SZYNIE BEDZIE SZYBSZA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien sobie obudowe i bedziesz mogl sie cieszyc 128bit'ami, a moze nawet 256

Ja na moim radku 9550 od Gigabyta w 3d marku 2k3 bez przetaktowania mam ~2K, a po przetaktowaniu ~3K (troche ponad).

Kolejne 'inteligentne' odpowiedzi będa punktowane.

 

Człowiek pyta o KONKRET - nie radźcie mu, żeby cos zmienił. Debilizm się szerzy ale jak widzę wraz z nim - analfabetyzm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być 64 bitowa to bierz tego asusa 6200!! wydajność ma identyczną jak zwykły 9550, czasami go wyprzedza. Dokupujesz do niego jeszcze jakiś mały wentylatorek albo jeśli się zmieści to arctica 8cm tc pro (za 8zł na allegro) i możesz podkręcić ;)

P.S. Co do podkręcania to efekt nie będzie aż taki mizerny :) 10-20% powinno być szybciej

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uzywalem jakis czas radeona 9600SE i wcale nie bylo z nim zle.Gierki dzialaly,obraz byl bardzo dobrej jakosci.Co prawda granie w wyzszych rozdzialkach na full detalach np.1024 x 768 nie wchodzi w gre,ale tytuly takie jak GTA SA,CoD2 itp dzialaja bezproblemowo co prawda w 800x600 i wcale zle nie wygladaja.Mam ta karte do sprzedania,aczkolwiek to chyba nie jest low profile :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumie twojego podejscia. chcesz kupic nowa karte graficzna warta kilka stowek i wolisz ladowac sie w 64bity zamiast dolozyc kilka zl do 128bit. mala obudowa w ktora wejdzie 'not low profile' mozna juz dostac za 10-20zl. Jak dla mnie to nie ma sensu

 

A zeby nie bylo OT

to z tych kart 64bit lepszym rozwaiazniem bedzie 6200!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh.... sorry niedoczytałem... Low profile :mur: :mur: :mur:

możesz jeszcze spojrzeć na X300 SE Nie jest to demon prędkości, ale cene ma przyzwoitą. Aha no i jakbyś chciał coś z półki cenowej wyższej (chociaż nie sądzę patrząc po wyborach kart) to za 400 masz takie Quadro

 

pozdrawiam (mam nadzieje, że tym razem okazałem się pomocny :) )

Edytowane przez Michrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh.... sorry niedoczytałem... Low profile :mur: :mur: :mur:

możesz jeszcze spojrzeć na X300 SE Nie jest to demon prędkości, ale cene ma przyzwoitą. Aha no i jakbyś chciał coś z półki cenowej wyższej (chociaż nie sądzę patrząc po wyborach kart) to za 400 masz takie Quadro

 

pozdrawiam (mam nadzieje, że tym razem okazałem się pomocny :) )

upsss, nie napisalem, ze karta musi byc na agp. Ty podales PCI-E

 

Do greg505:

Czego nie rozumiesz w moim podejsciu? Chce miec maly multimedialny komputer - divx / muzyka / internet, oprocz tego chcialbym sobie co i raz w cos przyciac... nie chce wiekszej obudowy - ta jest dla mnie wygodna i juz.

Edytowane przez pavliq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne 'inteligentne' odpowiedzi będa punktowane.

 

Człowiek pyta o KONKRET - nie radźcie mu, żeby cos zmienił. Debilizm się szerzy ale jak widzę wraz z nim - analfabetyzm...

To, ze jestes moderatorem nie oznacza, ze mozesz obrazac kogo tylko chcesz. Troche kultury by sie przydalo,a w tej odpowiedzi wykazales jej calkowity brak nie mowiac juz o szacunku dla innych userow. Zanim wydasz opinie o kims to najpierw poznaj ta osobe osobiscie. Na koniec podam Ci definicje slowa analfabeta bo widze, ze mylisz pojecia:

Analfabeta - człowiek dorosły, nie umiejący czytać ani pisać;

Analfabetyzm - Etym. - gr. analphabētos 'nie znający abecadła';

 

 

Co do tematu to gf6200 bedzie najlepszym wyborem jezeli chodzi o gry z kart typu low-profile dostepnych pod zlacze AGP.

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze jestes moderatorem nie oznacza, ze mozesz obrazac kogo tylko chcesz. Troche kultury by sie przydalo,a w tej odpowiedzi wykazales jej calkowity brak nie mowiac juz o szacunku dla innych userow. Zanim wydasz opinie o kims to najpierw poznaj ta osobe osobiscie. Na koniec podam Ci definicje slowa analfabeta bo widze, ze mylisz pojecia:

Analfabeta - człowiek dorosły, nie umiejący czytać ani pisać;

Analfabetyzm - Etym. - gr. analphabētos 'nie znający abecadła';

Co do tematu to gf6200 bedzie najlepszym wyborem jezeli chodzi o gry z kart typu low-profile dostepnych pod zlacze AGP.

dzieki za konkretna odpowiedz; wszedzie wszyscy strasznie jada tego GF z powodu waskiej szyny, ale nie mówi się co innego wybrać w tym przedziale na tej szynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat "Witam, chce kupic jakas grafike low profile. Wiem, ze 64 bit to lipa, ale pograc na niskich detalach sie da. W tej chwili korzystam ze zinteghrowanego gf4mx... wiec czego nie wloze bedzie lepiej"

Jak włożysz drugą kostkę pamięci do MoBo to grafa przyśpieszy Ci o jakieś 60%, prawdopodobnie ten zintegrowany GF4MX po dodaniu drugiej kostki zmienia się z 64bit na 128bit, (taka moja teorja...), ja miałem skok z 2600 na 3900 w 3Dmarku. Duron 1.4.

Edytowane przez k@li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

Ja nie mogę co za debile są na tym forum,czy wy inteligenci nizszej generacji rozumiecie co to jest "low-profile" omg!!

Karta low profile ma nizszego sledzia zeby weszla do malej obudowy a ci nadal walkuja "a moze kupisz odemnie radka 9550,zobacz sig" a w sigu widnieje karta 128 czyli nie low profile :angry:

Sorki za ot ale nie mogę,co za półmozgi sa na tym forum..

Sam polecam ci 6200 bo napewno bedzie szybszy niz 9550 64 bit.

 

Jak włożysz drugą kostkę pamięci do MoBo to grafa przyśpieszy Ci o jakieś 60%, prawdopodobnie ten zintegrowany GF4MX po dodaniu drugiej kostki zmienia się z 64bit na 128bit, (taka moja teorja...), ja miałem skok z 2600 na 3900 w 3Dmarku. Duron 1.4.

Ten 6200 64 bit bedzie szybszy od tego 4mx nawet jesli on bedzie 128bit.

Edytowane przez =H2o=Destroyer[PL]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze debilizm debilizmem, ale ten watek umarl pol roku temu i nie widze wielkiego sensu podniecania sie tym tak jak Ty, a a po drugie za bitefight jest banik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...