Skocz do zawartości
sideband

Kolejny 3dmark

Rekomendowane odpowiedzi

Imo skrinszot pikny , zobaczymy jak reszta testow bedzie wygladala...

 

Mnie smieszy jedno , że na mojej grafie (na ktorej jeszcze troszke pograc mozna i pobawic sie niekiedy w AA i Anizo) bede mial pewnie z max 800pkt , bo z tego co czytalem to juz nie obsluzy paru testow... :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli soft shadows bedzie tak mocno obciążało jak w przypadku gry fear i w dodatku w jednej scenie bedzie hdr+ soft shadows to nie wiem jaka karta to pociągnie , no chyba że ps3.0 da kopa , ale w to wątpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak zwykle przy każdym wydaniu nowego 3DMarka odzywa się:

 

a ) banda nadzianych szczeniaków którzy przed chwilą kupili sobie grafikę za ok. 1000zł i już klną że nowy 3Dmark im nie potrzebny, bo nie pociągną go ich nowe zabawki. A ja wam mówię że 3DMark prawie zawsze trafiał w sedno, i pokazywał z rocznym wyprzedzeniem czego wymagać będą nowe gry. Jak by ludzie z nVidia i ATI słuchali takich jak wy, pewnie do tej pory najlepszą grafikę posiadał by Unreal Engine 2 a najlepszą kartą byłby Radeon 9800Pro, ew. podkręcony do granic możliwości 9700Pro.

 

Tak samo jest co roku. A może cieszmy się że tak szybko pojawiają się nowe karty graficzne oraz programy mierzące ich wydajność i w końcu gry, żeby w końcu można było zobaczyć grafikę foto realistyczną?

 

B ) kilku użytkowników którzy kiedyś już wydali mnóstwo kasy na kartę która była najlepsza przez pół roku, ew. Ci którzy obserwują cały postęp z dystansem i kupują karty middle end, zaraz po tym jak schodzą z high end a i tak można na nich odpalić na max detalach każdą grę

 

Ludzie, po co komu te bzdurne gadki? Lepiej zastanawiać się ile dana karta będzie miała punktów, i ile jeszcze nasze sprzęty będą mogły nadążyć za tym rozwojem.

 

Po co zadawać sobie pytanie "a komu to potrzebne?" - Jak dla mnie odpowiedź na nie jest oczywista

Edytowane przez J-A-J-O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

Okaże sie czy SM 3.0 na Gf 6xxx/7xxx i R X1xxx rzeczywiscie działają, czy też to rzeczywiscie bujda z ich działania.

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAJO, ja bym raczej napisał, że ci co krytykują (czasem nawet w wulgarny, prymitywny sposób- ot, coś ala komentarz rogalika) nowe 3DMarki, to ci co im żal du*ę ściska, że u nich i 3dm2k5 pokazuje jakieś niskie wyniki.

 

Można komuś wciskać kit, że najnowsza pozycja (np FEAR, NFS:MW) zapiernicza płynnie na 8potokowych kartach z segmentu low-end (piszę o sytuacji z cywilizowanych krajów), ale wyniku rzędu 2-3k pkt się nie przeskoczy. Stąd smęty, że 3dmarki są be itp.

 

A jest dokładnie jak piszesz- nie dość, że madonion idealnie wręcz przepowiada (a może kreśli?) kierunki rozwoju grafiki na pc, to jeszcze np średnia wydajność różnych kart z około 20 gier wskazuje niemal IDENTYCZNĄ zależność z wynikami tych kart w 3dm2k5 (vide testy Krisa na TwojePC, tematy na xs.org i wiele innych).

 

Podsumowując- narzekają ci ze słabym sprzętem i/lub zawistni ignoranci.Tyle ode mnie

 

PS. Coraz częściej zdarza się, że producenci podają zamiast szczegółowej konfiguracji rekomendowanej tylko ilość punktów jaką ma zdobyć pc w 3dm2k5 (wywiady w PCGames Hardware się kłaniają). To tylko potwierdza, że dzieło szalonych cebul to wręcz standard branżowy.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest chore...

ledwo moja grafa radzi sobie z 2005 a oni już 2k6 chcą wydać, ehhh...

 

Zawsze tak było. Każdy kolejny 3Dmark robiony jest pod karty, których tak naprawdę nie ma.

Najnowsze karty graficzne w momencie premiery 3DMarka są na styk. Tak zawsze było i trzeba się

z tym pogodzić. Jeszcze dziś dziś ludzie cieszą się starym imho najlepszym 2001 SE.

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

Hyhy, ja mam do tego zdrowe podejście, zawsze gram w gry z rocznym opóźnieniem - np teraz tne w half life 2 i doom 3 na maksymalnych detalach na 6600gt... w fear itp pogram jak karta za 500-600 zł pociągnie go na maksa... czyli pewno pod koniec 2006 roku ;] Grunt to nie gorączkować się że trzeba od razu zagrać we wszystko ;]

 

co oczywiście nie zmienia faktu że nowy 3dmark się przyda... tak sobie, dla tej garstki zapaleńców którym wynik w 3dmarku zastępuje dziewczyną itp...

Edytowane przez maciekkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy mark wyglada calkiem calkiem ale to tylko screen'y ,w rzeczywistosci bedzie jeszcze ladniejszy :D

 

Papieram wypowiedz J-A-J-O i po czesci wypowiedz draak'a (co do wyznaczania wymagan na przyszlosc) ale juz Twoje wycieczki w strone mozliwosci finansowych innych userow sa nie na miejscu :? Prosze przestan udzielac tego typu wypowiedzi bo sa ponizej poziomu :angry: Ostatnio widze coraz wiecej Twoich wypowiedzi tego typu...stary wyluzuj :wink: Wszystkich przepraszam za OT :-| pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Draakiem. Jak komus sie nie podoba to niech nie benciach!e.

 

Poza tym mam nadzieje ze Mark bedzie obslugiwal dwa jadra wreszcie, zapowiada sie natomiast ze podobnie jak na poczatku 03 i 05 bedzie silnie zalezny od grafy, a szkoda. 01 zapewne wkrotce skonczy swoj zywot a jego miejsce zastapi 03 lub 05, z tego wzgledu ze obecne grafy sa tak silne ze w tych markach zaczyna sie liczyc juz procek i memki, a 01 jest juz zbyt wiekowy dla nowych kart.

 

Chyba juz wszyscy widzieli newsy, ale zapodam pare linkow :D :

Topik na XS

Under Futuremark foreign has provided generation of 3DMark to test software the truncation chart, and disclosure next generation test software massively will use HDR Readering and the ShaderModel 3.0 tests under, therefore old will have the indicator user to be possibly unable completely to complete generation of 3DMark all tests, now many merchants have attained this to wrap the Beta edition and the naming will be 3DMark 06 Beta, moreover will only be able to supply each Game Test to subdivide but has not liked the complete edition to appear an overall score, including Game Test is 3DMark 05 Game 3 airships wars 瘞湔�� improvement edition, but will join massive HDR Readering and the ShaderModel 3.0 effects, Now is unable to estimate 3DMark 06 officially promote time.

 

But 3DMark 06 Beta obviously to nVidia advantageous, because nVidia has joined HDR Readering and the ShaderModel 3.0 supports in the Geforce 6 times, but ATi then only just family only then joined in Radeon the X1000, therefore former generation X300, X500, X600, X700 and the X800 family extremely will be disappointing to the 3DMark 06 performance, but Beta now only supports has SM3.0 and the HDR indicator also only then tests, FurtureMark also indicated could not use ATi 3D+, Int16/10 HDR and function and so on FP AA.

Info przetlumaczone za HKEPC (zdaje sie ze bete juz maja): link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemiczny_ali- proszę nie doszukuj się podtekstów (a szczególnie takich), bo ich tam nie ma. To nie ja się śmieję z kogokolwiek w tym temacie, to paru łebków wskoczyło tutaj z tekstami wyniesionym z zawodówek i sobie robią z tweak'a onet.pl. Nie wydaje mi się również, bym kiedykolwiek poniżał lub krytykował kogoś li tylko, że jest biedny. Nie lubię buractwa i tyle. Jeśli Ty twierdzisz inaczej, to podeślij linka z własnym komentarzem na pm (piszę jak najbardziej serio). Pozdrawiam i również sorry za o/t

 

@ent- już myślałem, że coś z moim anglielskim jest nie tak, bo ni w ząb nie potrafiłem zrozumieć co tam jest napisane :) Później dopiero zobaczyłem HKEPC, czyli dzieło english translatora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ent- już myślałem, że coś z moim anglielskim jest nie tak, bo ni w ząb nie potrafiłem zrozumieć co tam jest napisane :) Później dopiero zobaczyłem HKEPC, czyli dzieło english translatora ;)

Prawde mowiac to dzielo Babelfisha'a :D 5 przez 10 da sie zrozumiec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...