Skocz do zawartości
sideband

Kolejny 3dmark

Rekomendowane odpowiedzi

a spotkaliscie sie moze z takim problemem?

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

wywala mi to po zaladowaiu drugiego testu (w lesie)

na innym systemie chodzi.. wiec nie wiem o co biega...

na moim codziennym nie chula

3dmark ma jakeis wymogi co do ilosci pamieci virtualnej albo cos?

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS- mam wrażenie, że ten test ma za zadanie opróżnić magazyny AMD z X2 tylko po to, aby zrobić miejsce w kwietniu dla platformy M2 :) Nie dajcie się zwariować - czy nie pamiętacie, co twierdzili kiedyś- NVIDIA zapierała się, że zrobi komputer bez CPU ( LOL), w końcu nie tak dawno miał się pojawić karty specjalnie dla liczenia fizyki i oddzielne dla AI. Teraz wychodzi na to, że bez 2 CPU sobie nie pogramy tak, jak trzeba- i co jeszcze? Bzdury i głupota. Tak na prawdę to tylko k. grafiki się liczy i duża ilość Ramu.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smark 2006 to jakaś kpina chyba jest ? Widać że został wydany na siłe - przecież to nic innego jak 2k5 z innym otexturowaniem + dwa testy...dwa nędzne testy. Mogli poczekać z wydaniem do 2k7 - ten benchmark kompletnie nic nie wnosi nowego. Pamiętam jak przejście z 2001 do 2003 a potem do 2005 budziło emocje - ahh, ohhh jaka grafika ! A tutaj ? Jakiś nędzny żart.

 

4269 - x2 4400+, 7800 gtx, 1gb ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile Ty masz pt ??

Już dawałem linka do orba stronę wcześniej, 4510pkt. Pobawię się sterami, powinno być więcej, ale nędzny (wg FM ;)) kalkulatorek czyli moje cpu, odejmuje cała furę punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mark nigdy nie dodawal punktow za ram ,wiec nie ma co sie dziwic ze tym razem nie jest inaczej :)

 

Co do wyniku podawanego powyzej "4269 - x2 4400+, 7800 gtx, 1gb ram" to chyba jest zasyfiony sytem albo wszystko na stock :?

 

U mnie wyglada tak http://service.futuremark.com/compare?3dm06=7202 :-| pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja, ale teraz mamy punkty za posiadania dwujajców (co nie dziwi, w końcu będą wydajniejsze w nadchodzących grach), to czemu nie być konsekwentnym i dawać pkt za 2GB ramu, który już w niektórych aktualnych pozycjach jest wskazany? To w końcu jest gamer's benchmark. Naturalnie, to tylko moje luźne dywagacje, nie mam pretensji do FM, bo znów odwalili kawał dobrej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc wyniki na moim dziadku:

 

837 3DMark

SM2.0 Score: 405

CPU Score: 805

 

GT1: 3.4

GT2: 3.3

 

Heh. Ale nabiłem punktów. :)

 

Co do nowego marka to zawiodłem się. Liczyłem na coś nowego a nie na starego kotleta w nowym opakowaniu. Zrobię jeszcze test na nowych sterach, żeby zobaczyć czy ATI dołożyła sterydów i niestety uninstall. :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mala zmiana sterów i juz 1.5k :) na 6600 :)

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=7865

 

50mhz na procu daje 22pkt w cpu score :D

 

 

sposób liczenia wniku w 3dmarku zabija :)

 

The 3DMark Score is calculated using the following formula:

 

SM2.0 Score = 120 x 0.5 x (SM2 GT1 fps + SM2 GT2 fps)

HDR/SM3.0 Score = 100 x 0.5 x (SM3 GT1 fps + SM3 GT2 fps)

CPU Score = 2500 x Sqrt( CPU1 fps x CPU2 fps)

 

We'll define for clarity:

GS for hardware capable of running all graphics tests = 0.5 x (SM2S + HDRSM3S)

GS for hardware capable of running only SM2.0 graphics tests = 0.75 x SM2S

 

3DMark Score = 2.5 x 1.0/(( 1.7/GS + 0.3/CPU Score )/2)

i.e. 2.5 x weighted harmonic mean of GS and CPU Score.

 

GT1 fps means the average frame rate measured in SM2.0 graphics test 1. CPU fps means the frame rate measured in the CPU test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jarhead

Powinna byc dodana do sygnaturki mozliwosc wpisania punktacji takze w 3dm06 ale bez kasowania 2001

Wpisz tam gdzie masz 05 ale dodaj że to SE <_< Za wcześnie na tego 3dmarka (ehh pewnie mówie tak dlatego że mam sprzęt taki a nie inny ;P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz tam gdzie masz 05 ale dodaj że to SE <_< Za wcześnie na tego 3dmarka (ehh pewnie mówie tak dlatego że mam sprzęt taki a nie inny ;P)

Niestety,ale w tej rubryce nie mozna wpisac nic innego jak pieciocyfrowa liczbe (nawet znaku +) a dodawac nie bede bo nikt nie bedzie znal wynikow w momencie gdy wpisze sume obu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1900

 

FX-55

Dołączona grafika

 

 

 

FX-60

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

1. No jakoś nie za rewelacyjnie to wygląda. :-P Ciekawe co ATI zrobi z tymi cieniami B)

2. Z tym procesorem to chyba przegieli. Jedno jajo więcej, różnica w SM2.0 i SM3.0 niewielka, a wynik różny o 800pkt! :mur:

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe jak bedzie to wygladac ,Ati (lub FM) dalo ciala i wydajnosc r520 mozna stwierdzic ze jest zenujaca :-| A na dodatek r580 nie wyglada optymistycznie (cosik slabiutki wynik jak na 48PS :lol: ). Ale nic trzeba czekac na oficjalne testy po premierze ale jak sie nic nie zmieni to g71 zmiecie konkurencje jeszcze przed premiera :lol2: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie wq futuremark,, nie zapewnili mirrorowania jak nalezy,

polowa z mirrorow z ich strony - torrenty, pl - nvsion (nasze ftp jest platne o kurde a co wy kolejny czip ?) i kupa innej lipy,, download.com podaje 10kb/s (16h lol) a do dyspozycji mam 10MBit.. paranoja ;]

 

patrze po wynikach - jak można tak odgrzać kotleta żeby wyniki spadły 2-3 krotnie ? albo on kiepsko odgrzany albo tylko.. o punkty tutaj chodzi. ehh ;) wciąż kij im w oko ;)

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe jak bedzie to wygladac ,Ati (lub FM) dalo ciala i wydajnosc r520 mozna stwierdzic ze jest zenujaca :-| A na dodatek r580 nie wyglada optymistycznie (cosik slabiutki wynik jak na 48PS :lol: ). Ale nic trzeba czekac na oficjalne testy po premierze ale jak sie nic nie zmieni to g71 zmiecie konkurencje jeszcze przed premiera :lol2: pozdrawiam

Jeśli już r520 jest żenująco słaba, to i r580 jest równie słaba, bo wynik tego x1900 na fx 55 nie różni się od mojego, są praktycznie identyczne (ok 4,6k). Jeśli ati nie wypuści na gwałt poprawki w cat 6.2 to czarno widzę wyniki w marku06, aktualne są na moje oko o 500-600pkt zbyt niskie, na pocieszenie zostaje mi wynik w marku05 :lol:.

 

Ciekawe, że w scenie, w której miałem w marku05 chwilowo 120fps (game test 03) teraz jest w tym samym momencie ok 25fps, "lekkie" przegięcie, bo jedyne co się zmieniło w tej akurat scenie to dodanie hdr, z którym to w grach nie zauważyłem jakichkokwiek problemów... Poczekajmy na reakcę ze strony ati, choć już w tym temacie były przytaczane wyjaśnienia dlaczego ati w tym benchu "niedomaga".

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1826 points.Co ciekawe - znow mialem te pojedyncze pauzulki w canyon flight,ktore mi napewno najbardziej obnizaja punktacje.Swoja droga nie wiem czemu,ale domyslna rozdzialka jaka mi ustawil komputer to 1280x1024,troszq bezsensu.Default musi byc w 1024 takze test chyba oszukany.W kazdym razie,dopoki nie zarejestruje tego bechmarka Wynik wlasnie taki.Porownujac z posiadaczami kart x800gto2 + pauzulki jakie mam w Canyon Flight - uwazam,ze wynik niczego sobie.Jesli jedna z roznic to wlasnie ta rozdzialka i tak ma kazdy z Was to jestem zadowolony :) Jesli jednak powinno byc 1024 to czekam na mozliwosc rejestracji :P

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...