Skocz do zawartości
sideband

Kolejny 3dmark

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no ludzie, powiedzmy kupie teraz 7800GTX 2X SLI, bede sie cieszyc super wydajnością w 3dmarku 06. Ale niestety za rok będzie 3dm 07 i cóż... Powiem sobie... co za słaby sprzęt mam. I tak to będzie w kółko. NAjlepiej się przenieść w przyszłość. Sądze, że konsola jest jakimś rozwiązaniem co do gier i bycia na czasie,jeśli chodzi o wydajność gier, wychodzących nie ważne w jakim terminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moj wynik to 4172

 

ati strasznie dostaje baty w tym marku jezeli mam wynik podobny do 7800GT RIP'a

a np w Marku 2005 mam wiecej o 1628pkt. Nowy Marek srednio mowi prawde o rzeczywistej wydajnosci

 

pozdro

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moj wynik to 4172

 

ati strasznie dostaje baty w tym marku jezeli mam wynik podobny do 7800GT RIP'a

a np w Marku 2005 mam wiecej o 1628pkt. Nowy Marek srednio mowi prawde o rzeczywistej wydajnosci

 

pozdro

z "pincet" razy mówiło się ze każdy mark jest na wyrost deko a nie na teraz, poza tym przeciez to było chyba logiczne że odgrzewane kotlety ATI beda jakoś mniej punktowane ... to prawie jak MHz u Intela ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z "pincet" razy mówiło się ze każdy mark jest na wyrost deko a nie na teraz, poza tym przeciez to było chyba logiczne że odgrzewane kotlety ATI beda jakoś mniej punktowane ... to prawie jak MHz u Intela ...

 

hehe czyli twierdzisz ze np w nowych nadchodzacych grach 7800GT bedzie szybsze od X1800@ 680/784??? :lol: :lol: :lol:

7800GTX 256 jest slabszy a my mowimy o 7800GT, wiec prosze Cie.....

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

7800GTX 256 jest slabszy a my mowimy o 7800GT, wiec prosze Cie.....

Na dzien dzisiejszy tak ,ale jak juz pisal ma1y nowy mark jest na wyrost. Jak producenci gier odejda od klasycznych metod tworzenia obrazu przechodzac na shader'y to imho GTX zmiecie r520 wlasnie z powodu malej ilosci PS. Tak sobie mysle porownujac wyniki w tym benchu ze nawet GT bedzie mial zblizona wydajnosc do Twojego XL'a ale jak juz wyjda takie gry i na jednej karcie i na drugie nie da sie plynnie grac :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe czyli twierdzisz ze np w nowych nadchodzacych grach 7800GT bedzie szybsze od X1800@ 680/784??? :lol: :lol: :lol:

7800GTX 256 jest slabszy a my mowimy o 7800GT, wiec prosze Cie.....

faktycznie nie zauwazylem 1 w twoim sigu ... :oops: a to "delikatna" różnica i Ty już masz normalna k.graficzną, sorki.(spałem 4h, moja wina...)

 

nie wiem jak z zegarami podkreconymi i nie wiem ogolnie i nażywca na ile ją stac ale wg testów guru3d twoja karta jest nawet deko wolniejsza od 7800GT (w HL2 taka sama), może podkrecenie daje kopa, nie wiem ale GT też sie chyba podkręca

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemiczny : wiesz obecnie jaka jest roznica miedzy 7800GT a X1800Xl podkrecona do mojego poziomu (gadalismy o tym w topicu o R520)

tak podkrecony r520 jest szybszy od 7800gtx 256 wiec tym bardziej od 7800gt, zgadzam sie ze 1800xl na normalnych zegarach jest generalnie gorszy od 7800GT ale ja mowie o moich zegarach jak widac 680/784 to duzo wiecej niz ma 1800XT wiec....

 

Nie wiem jak bedzie w przyszlosci jakie beda gry?? ale wiem jedno dotychczas jakos nie widizalem gry ktora pokazywala by mi 60fps

w 1024x768 bez zadnego AA i Anizo w najszybszych ustawieniach. Takie wartosci widze np w 1 grze Marka 2005, (nie mowie o 2 tescie gdzie mam jeszcze mniej) ktory podobno mial wyznaczyc trendy na przyszlosc - hehe jakos sie to nie sprawdzilo.

Wartosci 50-60 to ja widze u siebie gdy wlacze 1280x1024 i dam AA i Anizo w obecnych grach.

Wiec poprostu nie wierze w to ze 3DMark wyznacza przyszla wydajnosc w grach bo poprostu narazie sie to wogole nie sprawdza

a jezeli wyznacza wydajnosc w grach za powiedzmy 1.5 - 2 lata to wybaczcie ale wtedy bede mial juz na pewna inna grafike moze NV

jak bedzie interesujaca a moze nowe ATI.

 

3DMark nie jest wyznacznikiem nowych gier i tyle (przynajmniej narazie tak nie bylo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiscie ze tak wykrecony XL kopie wszystkie GF z 256MB co do tego nie ma watpliwosci :) W temacie o niej wymienialismy sie wynikami wiec sprawa jasna.Mialem na mysli ze jak wyjdzie cos nowego opartego glownie na shader'ach to r520 dostanie wiekszej zadyszki niz g70 :wink: Ale nie ma co gdybac tylko grac i nie mowie tutaj o marku06 :lol2: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy tak ,ale jak juz pisal ma1y nowy mark jest na wyrost.

teraz to dales do pieca ;)

imho nowy 3dm06 pokazuje slabosci architektury r520. HDR (FP16blending jest malo wydajny oraz brak FP16filtering, ktory "emulowany" jest shaderami), softshadows i brak 24bit "tekstur glebi" - r520 jak i starsze ma 16bit, dopiero RV515 i RV530 posiadaja 24bit precyzje, dlatego tez x1300 i x1600 wypadaja w tym tescie lepiej. oprocz tego nowy 3dmark wykorzystuje dlugi kod shaderow - max 512 instrukcji co tez moze miec wplyw na wydajnosc. czes z tego da sie poprawic w sterach, ale wiekszosci nie - w r520 brakuje hardwerowo wspomaganych funkcji i widac, ze ati ma tego swiadomosc poprawiajac to w nowych wersjach ukladu r5xx, ale imho nie wyglada to ciekawie. jezeli chodzi o gry dobrym przykladem bedzie tutaj znacznie slabsza wydajnosc r520 w takich tytulach jak AoE3 i SeriousSam2, gdzie mamy HDR (FP16blending), sporo cienia i sporo operacji/filtrowania na texturach.

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy jestem co zrobi ATi teraazz ? :P przeciez sie tak nie podda :D

Wyda nowe drivery :lol2:

 

Niestety nie mam nawet na czym przetestować nowego Marka, nawet 2005 mi nie chodzi.

Ale przynajmniej zobaczyłem filmiki z pclaba.

 

Tak jak pisze Sulaco, x1300 i x1600 są poprawione stąd lepszy wynik. Sam jestem zainteresowany tymi kartami, pomimo ich nie zaciekawej opinii.

x1800 zastąpi x1900 czyli podrasowany x1800 i wynik od razu podskoczy B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Sulaco, x1300 i x1600 są poprawione stąd lepszy wynik. Sam jestem zainteresowany tymi kartami, pomimo ich nie zaciekawej opinii.

x1800 zastąpi x1900 czyli podrasowany x1800 i wynik od razu podskoczy B)

potwierdza sie po prostu moja wczsniejsza opinia - r520 jest wystawiony na sile, niedorobiona konstrukcja, ktorej braki moga (ale nie musza) uwidocznic sie w nowych grach. puszka pandory i tyle ;)

 

wspomniany AoE3 - zwroccie uwage jak x1600xt "loi skore" gf6800gt, gdzie w innych testach jest to nie do pomyslenia

Dołączona grafika

 

 

a teraz x1800

Dołączona grafika

 

normalnie to x1800xt "wciaga nosem" wszystko ponizej 7800gtx512.

 

zapewne z pojawnieniem sie x1900 sytuacja bedzie zupelnie inna, nowe stery dadza tez na pewno kopa w 3dm06 i nie tylko, tyle ze imho bedzie to dotyczyc tylko ukladow nowszych niz r520.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...