Skocz do zawartości
sideband

Kolejny 3dmark

Rekomendowane odpowiedzi

no wiec bylo sobie 10kilo w nowym marku -> http://service.futuremark.com/compare?3dm06=12410 icon_smile3.gif

ale z tego co pamietam to FM wydaje nowego marka jak peknie 10kilo na jednej karcie, jednoukladowej. tak wiec troche jescze poczekamy icon_biggrin3.gif

Jak dopiero w SLI poszło 10k to do karty z jednym układem która to zrobi sobie "troszke" poczekamy.

Mogli wydać patcha do 2k5 a nie odrazu wydawać całego smarka. Teraz znowu jakieś rankingi, przesiadki na konsole itd. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=12410[/url] :)

ale z tego co pamietam to FM wydaje nowego marka jak peknie 10kilo na jednej karcie, jednoukladowej. tak wiec troche jescze poczekamy :D

Myśle że długo nie trzeba będzie czekać. Teoretycznie 4xopteron Dual Core 2.6GHz@3.xxx i powinno być jakieś 8k pkt w CPU test. Wtedy nie trzeba aż tak bardzo wysokiego wyniku w testach graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Majdan to nie jest tak jak piszesz. Procek ma znaczenie w nowym marku ,ale dalej decydujace znaczenie ma grafa :wink: Oczywiscie na takim procku wynik moze podjechac do gory ,chociaz bez przesady grafa dalej gra pierwsze skrzypce :) Ale mysle ze g71 po jakis hard modach i jakis baaardzo silny proc... :rolleyes: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam jak są liczone punkty w nowym smarku ???

Jak bym nie liczył nie wychodzi mi po zsumowaniu wyników

SM2.0 Score , HDR/SM3.0 i CPU Score ogólny wynik?

Jak to jest z tymi wynikami??

Bylo szukaj :lol:

 

Manual twym przyjacielem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie było w tym wątku??

Nie widziałem.

Moze bys napisał jak wiesz, bo jestem ciekawy?

Po pierwsze to Ty zadajesz pytanie , wiec najpierw sie upewnij czy juz nie padla na nie odpowiedz . A padla...

 

A po drugie dalem ci podpowiedz w moim poscie , jak nie rozumiesz takich pojec jak "manual" to sie potem nie dziw , ze odpowiedzi na swoje pytanie tez nie potrafisz znalesc...

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisanie tylko "Było, szukaj" jest także niezgodne z regulaminem.

 

SM2.0 Score = 120 x 0.5 x (SM2 GT1 fps + SM2 GT2 fps)

HDR/SM3.0 Score = 100 x 0.5 x (SM3 GT1 fps + SM3 GT2 fps)

CPU Score = 2500 x Sqrt( CPU1 fps x CPU2 fps)

 

We'll define for clarity:

GS for hardware capable of running all graphics tests = 0.5 x (SM2S + HDRSM3S)

GS for hardware capable of running only SM2.0 graphics tests = 0.75 x SM2S

 

3DMark Score = 2.5 x 1.0/(( 1.7/GS + 0.3/CPU Score )/2)

i.e. 2.5 x weighted harmonic mean of GS and CPU Score.

 

GT1 fps means the average frame rate measured in SM2.0 graphics test 1. CPU fps means the frame rate measured in the CPU test.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisanie tylko "Było, szukaj" jest także niezgodne z regulaminem.

Nastepny inteligenty inczej...

 

W manualu do nowego 3dmarka macie spodob wyliczania przez niego wynikow... Co to [ciach!]a jest manual to chyba potraficie sobie przetlumaczyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisanie tylko "Było, szukaj" jest także niezgodne z regulaminem.

Przeczytaj regulamin. Tam jest napisane, że posty z samym BYŁO, SZUKAJ są nie zgodne z regulaminem.

Heat dodał do tego nakierowanie na odpowiedź, więc jego post jest jak najbardziej zgodny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpali sie wogóle na Radziu 9200 ?? Jeśli tak to zaraz zassysam i chyba walne te 10k . :lol: Bedo musieli 07 zrobic by mojego radka zagiac:P

A tak seria da sie to odpalic na czyms z DX8 ???

da da.... chyba :D

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeee, ktoś tam mi napisał że mało punktów, godosz chłopaku :)

Tutaj wyżej ktoś ma 4200 na A 64-X2 3800+ przy tym samym GTX-ie.

Skręce grafe, zobaczymy ile sie zyska punktów.

Wiem że pamięci nie mam dobrze ustawionych bo polowa timingów jest na auto :/ Lamka w OC jeszcze jestem więc troche sie sprzęt marnuje, az mi źle z tym.

Wydaje mi sie że wynik spox. Choć procek wypadł bardzo słabo.

W CPU teście z tą zaporą, definitywnie AGEIA by pokazała co potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chyba :lol2:

 

System Requirements

DirectX®9 compatible graphics adapter with support for Pixel Shader 2.0 or later, and graphics memory of 256 MB or above.*

 

Przetlumaczyc??? :lol: pozdro

Tak tez se myslalem ....eee tam zaraz wykrece mojego radzia ze pojawi mu sie ten DX9 ]:-> :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeee, ktoś tam mi napisał że mało punktów, godosz chłopaku :)

Tutaj wyżej ktoś ma 4200 na A 64-X2 3800+ przy tym samym GTX-ie.

Skręce grafe, zobaczymy ile sie zyska punktów.

Wiem że pamięci nie mam dobrze ustawionych bo polowa timingów jest na auto :/ Lamka w OC jeszcze jestem więc troche sie sprzęt marnuje, az mi źle z tym.

Wydaje mi sie że wynik spox. Choć procek wypadł bardzo słabo.

W CPU teście z tą zaporą, definitywnie AGEIA by pokazała co potrafi.

Troszkę ogłady.

 

Wynik masz marny, ludzie na a64 + gt mają więcej, także z czym do ludu? :lol: Nie mówiąc już, że sam mam ok 4,6k, a przecież x1800 nie radzi sobie zbytnio w tym benchu (jak na razie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

dla mnie z jednej strony wynik jest "sztucznie" zawyzany dla slabszych wynikow przy konfigach wielopocesorowych, a zanizany przy wyzszych wynikach. czy jakos tak ;) praktycznie zerowy wplyw drugiego proca na wyniki w GT.

wyniki robione na 7800gtx256 550/700, a64x2 2,7giga stery ustawienia def.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z wymuszeniem rozdzielczości 1280x1024, mój monitor takiej nie obsługuje, ale przecież mogę zrobić test z wyłączonym. nie wiem skąd mark odczytuje rozdziałkę monitora, bo w sterowniku ustawiłem na standart plug&play z pełną gamą rozdziałek, ale w ustawieniach marka mam dalej tylko do 1024x768 - jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z wymuszeniem rozdzielczości 1280x1024, mój monitor takiej nie obsługuje, ale przecież mogę zrobić test z wyłączonym. nie wiem skąd mark odczytuje rozdziałkę monitora, bo w sterowniku ustawiłem na standart plug&play z pełną gamą rozdziałek, ale w ustawieniach marka mam dalej tylko do 1024x768 - jakieś pomysły?

Pobaw się ustawieniami sterownika, bo praktycznie niemożliwe, żeby monitor nie był wstanie wyświetlić tej rozdziałki @60Hz - to potrafią nawet 10-cio letnie rzęchy 14".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie da rady wyświetlić na niektórych 15"LCD rozdziałek ponad natywne 1024x768 u mnie wyświetla out of scan i na tym się kończy :(

 

Złapałem trop jak to można obejść, otuż wystarczu puścić obraz na TV i już ładnie skaluje 1280x1024 tyle że cholerny smark uparcie dalej robi testy w 1024x768 :?

 

a najgorsze że mam już całkiem niezłe jak na tą rozdziałkę wyniczki grubo ponad 1900 tyle że są praktycznie bezużyteczne :[

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...