Skocz do zawartości
sideband

Kolejny 3dmark

Rekomendowane odpowiedzi

nie nie da rady wyświetlić na niektórych 15"LCD rozdziałek ponad natywne 1024x768 u mnie wyświetla out of scan i na tym się kończy :(

No bo grafika podaje za wysokie częstotliwości dla monitora; spróbuj w tej karcie Power Stripa oczytać jakie masz parametry przy 1024x768, i te same H i V (albo maksymalne ze specyfikacji monitora) wpisz przy 1280x1024

 

Dołączona grafika

 

 

 

Może ruszy, może nie - u mnie działa.

 

@pmp:

 

Yep, Fujitsu-Siemens W19-1. A co, ma jakiś specjalny układ skalowania obrazu z racji nietypowych proporcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę ogłady.

 

Wynik masz marny, ludzie na a64 + gt mają więcej, także z czym do ludu? :lol: Nie mówiąc już, że sam mam ok 4,6k, a przecież x1800 nie radzi sobie zbytnio w tym benchu (jak na razie).

 

Jakiej qwa ogłady? przeciez nie mowie ze mam [ciach!]ny w kosmos wynik. Poza tym mam nieustawione timingi. A ty masz w dodatku 2x więcej ramu. Nie zachowuj sie jak jakiś wielki macho z tą "ogładą". Ciesze sie qrwa z tego co mam. forum jest do dyskusji, a ludzie sobie ciągle jadą po plerach. OPAMIĘTAĆ SIE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam siemensa/fujitsu mcf3811 TA-lcd 15", max rozdziałka to 1024x768x75Hz, jeżeli smark pobiera dane bezpośrednio z monitora (DDC) to nic nie zrobię, chyba że można to jakośc obejść. sterownik chyba nie ma nic to rzeczy, bo do monitora nie mam zainstalowanego, a grafika obsługuje wszystkie rozdzielczości i nawet jak poda za dużą na monitor to żaden problem bo go wyłącze i włącze jak test się skończy, najgorsze jest to że w ustawieniach marka nie mam możliwości zwiększenia ponad 1024x768

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastepny inteligenty inczej...

 

W manualu do nowego 3dmarka macie spodob wyliczania przez niego wynikow... Co to [ciach!]a jest manual to chyba potraficie sobie przetlumaczyc ?

 

Ty cwaniak z miodem w uszach, guru się znalazł.

W czytanym temacie nie znalazłem odpowiedzi, chyba miałem prawo mogłem przeoczyć.

Co do twojego Manuala to chyba w Help!!!

Na drugi raz manualu jak nie masz zamiaru pomóc to, lepiej nic nie pisz.

Dobrze ze trafiło na mnie a nie na jakiegoś nowego użytkownika, bo by się zraził do forum.

Dzięki WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://chaos.hardtech.pl/pub/canyon.avi

HDR test 1

30fps plynnie :)

95mb 800x600 xvid 10000kbps

 

reszta sie za mocno nie zmienila ale moze tez wyrenderuje :P

Czekam na pozostałe filmiki :) Ten był normalnie frapsem filmowany na jakiejś super karcie graficznej, czy jakoś inaczej (bo cały czas 0fps jest pokazane)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty cwaniak z miodem w uszach, guru się znalazł.

UU co zabolaly Cie moje powyzsze posty , ze zaczynasz uzywac tekstow rodem z przedszkola ? :lol:

 

W czytanym temacie nie znalazłem odpowiedzi, chyba miałem prawo mogłem przeoczyć.

No jasne , ze miales prawo , przeciez nic nie mowilem dopoki nie zaczales sie rzucac , ze mam Ci drogowskaz dac :lol:

 

O prosze - > http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=1892238

 

Co do twojego Manuala to chyba w Help!!!

O prosze jaka madrala... O helpie wie ale znalesc w nim wlasciwej tresci juz nie potrafi :lol:

 

Na drugi raz manualu jak nie masz zamiaru pomóc to, lepiej nic nie pisz.

No stary wypraszam sobie ! Mozesz mnie nazywac [ciach!]ami i [ciach!]jami ale nie "manualem" :lol:

 

eot

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze skończmy tą kłótnie , nikt cie nie nazywa chu… .i nie będzie.

Na przyszłość napisz jak ktoś potrzebuje pomocy.a nie odsyłaj do helpa, jakbym chciał po angielsku to bym napisał na anglojęzyczne forum.

Troszkę więcej życzliwości na przyszłość, trzeba sobie pomagać. :wink:

pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten był normalnie frapsem filmowany na jakiejś super karcie graficznej, czy jakoś inaczej (bo cały czas 0fps jest pokazane)?

Image Quality Tool i zrzut pojedynczych klatek ;) skrobnalem do FM dlaczego nie ma tam mozliwosci wybrania demek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile ten filmik ma ? 30minut ? ze zajmuje 95MB ? wez go skompresuj :)

a cos ci nie w kolor? jest w 800x600 w dobrej jakosci zeby nie kompresja byla jak najmniejsza .. neiskompresowany wazyl 3.5gb ... jak chcesz podziwiac grafike na kompresji? pozatmy nie pasi ci nie ssaj ..

 

 

Czekam na pozostałe filmiki :) Ten był normalnie frapsem filmowany na jakiejś super karcie graficznej, czy jakoś inaczej (bo cały czas 0fps jest pokazane)?

nagrane Image quality toolem z 3dmarka na moim kompie

 

tak jak pisal sulaco

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

co poniektórzy płaczą że mają mało inni sie kłucą o kilka punktów a ja mi to nawet niepojdzie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten smark to jedno wielkie nieporozumienie ...

W zasadzie te same sceny tylko "dla oka" dodane pare kolorków...

Natomiast widziałem wynik na 1900XTX 512mb i co prawda na razie nie wolno mi zdradzać wyników ale powiem że przesadzili z tym 2006 szajstwem...

Przecież wiadomo że każda obecna gra śmiga na 1900XTX na najwyższych ustawieniach i rozdzielczościach... a w 3dsmarku2006 są momenty gdzie fps spada do 10 .....

Dla mnie taki program testujący to porażka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie gdy wczytuje się test canyon fligt pojawia sie bsod wtf?? odkręcałem procek odkręcałem grafe co jeszcze można zrobić ? sprzet prime przechodzi bez problemu inne marki chodzą bez problemu a tu taki zonk grrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast widziałem wynik na 1900XTX 512mb i co prawda na razie nie wolno mi zdradzać wyników ale powiem że przesadzili z tym 2006 szajstwem...

zadna tajemnica - x1900xt + fx55 - 4600, x1900xt+fx60 - 5350, wszystko stock ;) ciut wyzej taktowany xtx nie bedzie mial o wiele wieksze wyniki...

 

Przecież wiadomo że każda obecna gra śmiga na 1900XTX na najwyższych ustawieniach i rozdzielczościach... a w 3dsmarku2006 są momenty gdzie fps spada do 10 .....

bez zadnego problemu znajda sie takie tytuly, gdzie "..1900XTX na najwyższych ustawieniach i rozdzielczościach" bedzie sie zachowywal jak nowy 3dmark, wiec osobiscie nie sadze, ze w czyms przegieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm gry ktore beda wymagaly wiecej niz ten 3dmark to kwestia kilku miesiecy, za rok to bedzie potrzeba Crossfire X1900XT by podolac nowym grom na max. :D Konkluzja...wole konsole...

Edytowane przez KiKiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm gry ktore beda wymagaly wiecej niz ten 3dmark to kwestia kilku miesiecy, za rok to bedzie potrzeba Crossfire X1900XT by podolac nowym grom na max. :D Konkluzja...wole konsole...

Pierdu pierdu :angry: jezeli tak to ja juz od dobrego roku nie powinienem moc grac na radku 9800XT w 1024x768, baa a zdaza mi sie grac w 1280x1024 medium/high. Wiec cale twoje gdybanie jest troche nie na miejscu i czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez zadnego problemu znajda sie takie tytuly, gdzie "..1900XTX na najwyższych ustawieniach i rozdzielczościach" bedzie sie zachowywal jak nowy 3dmark, wiec osobiscie nie sadze, ze w czyms przegieli.

Jest to banał podobny do tego, że po niedzieli mamy poniedziałek ;) Naturalnie znajdą się i tytuły (pytanie: kiedy?), które i na g80 będą klatkować. W momenci, gdy na x1900xtx będzie slideshow w grach, będzie też na rynku kolejna generacja kart pozwalająca grać w max. ustawieniach- to chyba jest oczywiste dla każdego? A może nie dla każdego... ;)

 

PS. Patrząc Sulaco po Twoim wyniku na gtx hardmod + single core nie widzę tej _dramatyczniej_ różnicy między ati a nv w marku06 (+/- 1%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość G.r.a.h.a.m.o.w.ski

ja mam gf3 i P3 1Ghz i juz dawno przestalem sie przejmowac tym czy jakas gra mi ruszy czy nie

kiedy wydoroslejecie to nadejdzie dzien ze ebdziecie sie smiali z sebie przypominajac sobie jak plakaliscie ze czy to 3dsmark czy jakas gierka wam skakala :)

 

a co do 3d marka 2006 coz.. napedza biznes ale to problem ktory martwic moze jedynie bogate dzieciaki ktore po sciagnieciu tegoz softu moga poleciec do tatusia po $ a nastepnie udac sie do sklepu po karte za 2 tauzenty

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam czy nowy mark dalej mozna odnosic do obecnych?/przyszlych! gier :? Dotychczas tak bylo ze wynik czy to marka 03 czy 05 znakomicie skalowal sie z wydajnoscia kart w grach! Oczywiscie sa to dosc stare testy i FM wypuscili nowego ale pytanie brzmi czy nie zostanie zachwiana ta prawidlowosc w przyszlych grach ,bo imo w dzisiejszych wszystko sie posypalo (u Ati oczywiscie) :) pozro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to banał podobny do tego, że po niedzieli mamy poniedziałek ;) Naturalnie znajdą się i tytuły (pytanie: kiedy?), które i na g80 będą klatkować. W momenci, gdy na x1900xtx będzie slideshow w grach, będzie też na rynku kolejna generacja kart pozwalająca grać w max. ustawieniach- to chyba jest oczywiste dla każdego? A może nie dla każdego... ;)

:) chodzi o to, ze obecnie np. fear, x3:reunion, mozna tak ustawic, ze beda momenty w grze gdzie framerate bedzie bardzo niski. i nie beda to jakies super ustawienia, tylko po prostu wszystko na max co umozliwa ustawic dana gra. kiedys tak bylo z np. riddick'iem - z softshadows nie dalo sie grac w dniu premiery gry, dzisiaj to juz nie problem. osobiscie po prostu nie "trawie" stweirdzen, ze nie ma obecnie tytulow, ktore zarzynaja topowe karty - zawsze tak jest i bedzie, ze taki tytul sie znajdzie, a im nowszy on jest, tym wieksze prawdopodobienstwo, ze polozy najnowszy hardware. i imho to nie jest kwestia optymalizacji...

 

PS. Patrząc Sulaco po Twoim wyniku na gtx hardmod + single core nie widzę tej _dramatyczniej_ różnicy między ati a nv w marku06 (+/- 1%).

nie chodzi tutaj o porownanie kart po OC, tylko o stockowe takty - moj gtxOC moze byc traktowany jako gtx512 bo taka karta istnieje, a wykrecony na ponad 700MHz x1800? w stock ustawieniach x1800xt ma zblizone wyniki do gtx, ale 256...

 

edit: o prosze ladny przyklad - Blue na wykreconym 7800gt ma wynik zbliizony do 1800xt 760/900, dla mnie to pogrom x1800 w tym marku, i lepiej niech ati faktycznie cos "wymysli" bo to az niesmacznie wyglada...

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale 3dmark nie jest elastyczny i nie można wyłaczyć jakiegoś efektu żeby zobaczyć , jaki jest wzrost fps to wyłączeniu danego efektu a gry są elastyczne wystarczy wyłączyć jakąś funkcje lub minimalnie obniżyć detale( praktycznie bez straty na jakości grafiki) i można grać na znacznie słabszym sprzęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...