Skocz do zawartości
sideband

Kolejny 3dmark

Rekomendowane odpowiedzi

hehe troche bedzie ciezko z tą podstawką,bo karta nierowna jest,chyba ze masz zamontowane jakies dwustronne chlodzonko ;)

 

a tak powaznie to ten nowy mark (patrzac na poprzednie numerki) wyjdzie na rok 2007 i bedzie prezentowal poziom gier z roku najwczesniej 2008,a do tego czasu grafy takie jak fx'y wszelkiego rodzaju z serii 5 radki do 9800pro(wyłąnczając) odejdą w zapomnienie.

Problem mają zato ci co tera kupuja super kompa na raty z suuuper procesorem cztery tysiace itd.,a ktory to komp ma w srodku fx5200 lub co najwyzej 5500, tymbardziej ze w roku 2007-8 bedą tego kompa jeszcze spłacać :D :D :D :( :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co to komu? <_< Znowu tylko bedą bite co chwile kolejne rekordy a ludzie będą się tym podniecać..ehhh czego to sie nie robi dla kasy.

popieram !! gry moim zdaniem owiele lepiej działają na radeonie 9800 niz na np 6600 - mamy 256 bit - i to nas interesuje w grach ludzie ! mówie o tj: fear, NFS MW , FIFA, Tony hawks. mimo ze ta karta nie ma paru opcji które wcale nie psują jakosci obrazu (bo jak kazdy chyba pamieta róznica miedzy 5900 a 9800 była ogromna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm piszecie ze 7800gt ledwo sobie z tym poradzi....to w takim razie mark ten wyjdzie za min 5-6 lat

  • 1. nie wiem czy slyszales o DX10 ! kliknij tu jesli nie i przeczytaj !
  • 2. nie wiem czy odczules na wlasnej skórze przejscie z DX8,1 do dx 9

     

  • ad2 ja pamiętam tak jak kiedys

    osoby które miały TI 4600 - za 1800zl albo boskiego radeona 8500 jak za pare miechów powstały TI4200 - które tak podkręcano bo wymiatały w 3dmark 2001, ich konkurentami była (moja stara karta radeon(8500) -> 9100 - oby dwie nie miały współpracy z DX9 chodz po zainstalowaniu jego gry działały i wydawało się że karty są ok) puzniej pojawily sie gry oraz 3dmark który wymagal pelnej obslgi przez karte DX9 - czemu niesprostał mój zakup jak i tych co niedawno pokupowali GF TI4200 oraz GF4600, oraz szczęsliwi kupcy Gf3 a nawet 2TI którzy zaplacili duzo ale dlugo im te karty wytrzymaly. mogli tylko płakać za starym DX8.1 i czym prędzej zmieniac kartę na serię radeonów 9500 - w górę, oraz GF5500 - w górę. Ja natomiast sie przesiadlem na radeona 9500(pamiętam czerwone pudelko ATI z logiem DX9 ), który podobnie jak GF FX5xxx miały SmartShader 2.0 i świetnie radziły sobie z grami typu NFS U, GTA, pro evo 3 a teraz nadal (szczególnie radeony 9800 (bo jak wiadomo okazalo sie ze GF5900ultra był wadliwy) mozna na nich swietnie smigac w NFS MW np przy 800x600 i detalach hight, lub na 1024x786 na medium. Fear działa płynnie czego brak jest przy np GF6600 albo moim niestety radeonie 9500.

  • ad1 Uważam ze przesiadka z SmartShader 2.0 na SmartShader 4.0 (który wedlug znanych mi informacji będzie wymagany przez gry z DX10 do płynnego obrazu) jest podobnie dużym skokiem. Narazie mi wiadomo że GF7800 ma cyneFX 4 - czyżby mialo to światczyc o tym ze będzie w 100% obslugiwal DX10?

     

    Narazie mozemy tylko cierpliwie czekac i sie domyślać czy DX10 będzie wymagany w 3dmark 2006

reasumując. mam kilka pytań
  • 1. czy Zrobili kogos w bambuko bo wypuscili nowiuśkie karty, ktore nie obslugują DX9.0L czyli dx10?
  • 2. czy zrobili benchamrak poto aby pokazac co oferują nowe technolgie które narazie nie są wykrzystywane przez nic tylko benchmarki?
  • 3. czy wymyslili PCI-E oraz zrobili cos takiego jak cross fire poto aby sprzedac (krzycząc kupujcie kupujcie nawet 2 karty bo musimy zarobic a wy musicie miec duzo punktów w nowym benchmarku)
  • 4. naiwni kasiasci frajerzy pokupowali? I będą żałować ?
  • 5. punkty 1-4 się udały ?
  • 6. czy czas wprowadzić nowy DX10 który w przyszlosci bedzie mial literki typu a,b,c.. lub cyferki 10.1, 10.2 ?

  • 7. czy juz wiesz dlaczego moze nastąpić to szybciej niz ci sie wydaje
Edytowane przez MadMat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niepotrzebnie to wziales tak do siebie...

-2- ja tego wogole nieodczule,poniewaz dlugi czas smigalem na gf2 mx400,(na ktorym to gralem w nfsu1),ktory jak wiadomo obsluguje dx7,a nastepna grafa byl r9600 z dx9 i roznicy jaką odczulem nietrzeba komentowac

 

-1- slyszalem (jak niektorzy we wskazanym miejscu) ze to juz niema sie nazywac dx...ale jak go zwal tak go zwal, fakt pozostaje ze szykuje sie kolejna rewolucyjka i mnie to osobiscie cieszy...

 

wypowiedz z cytatu byla jedynie (jest) reakcja na nieuzasadnione na narzekania posiadaczy jednej z najbardziej (o ile nie naj...) wydajnych/szybkich obecnie kart jaka jest gf7800xxx

...gf4200ti krolowal w czasach 3dm2001(jak napisales) i przezyl 3dm2k3,padl na 2k5,wiec imho gf7800 ktory tera goruje w 2k5, przezyje 2k7 i zatrzyma sie na 2k9,gdyz wtedy to imho nastapi kolejny powazny przelom w grafice

 

jesli czytales moj drugi post na tej stronie to wiesz jakie jest moje prawdziwe zdanie na temat czasu wydania nowego 3dm oraz jego wersji (numerku, roku...however...)

 

1. nie

2. tak

3. nie

4. nie

5. ....

6. czas ten imho nadejdzie wraz z nowym benchmarkiem

7. wiem ze nastapi to nieszybciej niz wynika z moich wypowiedzi (oraz stosowanych konwencji nazewniczych futuremark, nierozumiem dlaczego piszecie ze bedzie to 2006...)

 

EoT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe troche bedzie ciezko z tą podstawką,bo karta nierowna jest,chyba ze masz zamontowane jakies dwustronne chlodzonko ;)

 

a tak powaznie to ten nowy mark (patrzac na poprzednie numerki) wyjdzie na rok 2007 i bedzie prezentowal poziom gier z roku najwczesniej 2008,a do tego czasu grafy takie jak fx'y wszelkiego rodzaju z serii 5 radki do 9800pro(wyłąnczając) odejdą w zapomnienie.

Problem mają zato ci co tera kupuja super kompa na raty z suuuper procesorem cztery tysiace itd.,a ktory to komp ma w srodku fx5200 lub co najwyzej 5500, tymbardziej ze w roku 2007-8 bedą tego kompa jeszcze spłacać :D :D :D :( :( :(

Patrzenie na numerki to nie dokonca. Jak dla mnie bedzie to 2006, chyba ze wydadza go pozno. Wzorem moze byc pcmark gdzie nie patrzyli na numerki. po za tym byl 3dmark 2000 potem 2001 i terz nie szlio co dwa ;)

 

a co do nowego martka to dobrze ze bedzie, taka kolej rzeczy. Tylko jak bedzie wymagał wqsparacia sprzetowego dx10 to moze faktycznie dopiero 2007.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kszonek

 

zgadza sie,ale pozniej szli co dwa :) ,a jak tera bedzie tego najstarsi górale niewiedzą ;) czas pokaze,im szybciej tym lepiej, markowcy beda mieli troszke mniej markow i beda sprzedawali (niektorzy) swoje "stare" karty,a co mniej zamozna czesc ludu odkupi je sobie i bedzie sie cieszyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktore nie obslugują DX9.0L czyli dx10?

dx9.0L to nic innego jak dx9.0c dla longhorna, aby zachowac "wsteczna" kompatybilnosc - tak wiec mamy juz karty dx9.0L. dx10 bedzie wymagal nowego hardware i to w koncu soft bedzie ten hardware definiowal - imho idea dobra, tylko ciekawe jak z jej implementacja.

nowy mark powstal glownie dlatego, ze wymagal tego rynek - dx9.0c, hdr, sli, cf, w tych zastosowaniach 3dm05 sie nie sprawdza, tak wiec dla mnie normalna kolej rzeczy.

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram !! gry moim zdaniem owiele lepiej działają na radeonie 9800 niz na np 6600 - mamy 256 bit - i to nas interesuje w grach ludzie ! mówie o tj: fear, NFS MW , FIFA, Tony hawks. mimo ze ta karta nie ma paru opcji które wcale nie psują jakosci obrazu (bo jak kazdy chyba pamieta róznica miedzy 5900 a 9800 była ogromna).

Jezeli wlaczasz w starszych grach AA i AF to pewnie i tak ale bez AA i AF (lub delikatnie) bo i tak nowsze gierki juz ledwo czlapia na tych kartach to w niemal kazdym tescie (chyba tylko oprocz HL2) radek jest nieco slabszy.

Jego 256bit sluzy do rozdz. 1280x1024 i wiecej oraz ostre AA (powiedzmy AAx4) i AFx8/16 (tak jak mowilem w zadnej najnowszej gierce juz tego nie odpalisz aby moc spokojnie pograc).

I darujcie mi pokazywanie testow na stockowych ustawieniach lub na kijowo podkreconych zegarach, (juz widzialem takie jednostronne porownania np z X700 z wyselekcjonowanej serii) nie dla nich sie kupuje 6600 za ponad 400pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ja na karcie z sigu tez mam czasem z tym problemy :wink:

Wiec tym bardziej prosze zwrocic uwage na sens 256bitowej szyny w przypadku R9800 w najnowszych produkcjach.

I 128bit pamieci, z nowszym chipsetem oraz jego ostrym taktowaniem daje rade w najnowszych produktach chyba lepiej niz R9800 bez upiekszaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kszonek

 

zgadza sie,ale pozniej szli co dwa :) ,a jak tera bedzie tego najstarsi górale niewiedzą ;) czas pokaze,im szybciej tym lepiej, markowcy beda mieli troszke mniej markow i beda sprzedawali (niektorzy) swoje "stare" karty,a co mniej zamozna czesc ludu odkupi je sobie i bedzie sie cieszyc :)

no ale niedawno wyszedł pcmark2005 atez szli co dwa. a ze jest to marketing to podejrzewam ze wyjdzie bardzo szybko.......

 

 

Fajnie, lubie 3dmarki :D

Jest nas dwioch ;] szkoda ze resztaludu biadoli ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam mówię że 3DMark prawie zawsze trafiał w sedno, i pokazywał z rocznym wyprzedzeniem czego wymagać będą nowe gry. Jak by ludzie z nVidia i ATI słuchali takich jak wy, pewnie do tej pory najlepszą grafikę posiadał by Unreal Engine 2 a najlepszą kartą byłby Radeon 9800Pro, ew. podkręcony do granic możliwości 9700Pro.

Popieram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może r580 i nowy GF będą tak wydajne , że jest sens zrobic takiego killera ? Przecież oni powinni wychodzić "na przeciw" nowym potworom , no ale może bez przesady :lol: Ja liczyłem , że jakies 1500pkt chociaż będzie a tu widze , że 2x7800GTX bedzie tyle miało :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Last but not least, a live demo of the upcoming 3DMark2006. This test is certainly longer than the current GT3 of 3DMark05 with much HDR effects in it. Even [with a pair of 7800GT in SLI, the average frame rate is a mere 11.2 fps.

GT, nie GTX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam jest mowa o 2xGTX i 11.2 na tym sprzecie ?

Nie o 2xGTX ale 2xGT...ale roznica hehe :D

Even with a pair of 7800GT in SLI, the average frame rate is a mere 11.2 fps.

Chyba nie trzeba tlumaczyc :lol2:

A panowie chyba za bardzo ulegli emocjom...ale reasumujac to taki 2xGTX bedzie mial ok.14fps :D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...