Skocz do zawartości
GALTON

Coolermaster Vs Thermaltake I Aerocool

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Chciałem zaczerpnąć opinni fachowców:> co sądzicie o tych obudowach:

1) AeroCool : http://www.hipermax.pl/popup_image.php?pID...4728201e4 nie wiem czy da się to otworzyć:P??

2 Thermaltake: http://www.4max.pl/default.asp?g=120&gg=21&produkt=1821

3) Cooler Master: http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...&id_towaru=1075

przede wszystkim chodzi o dobre chłodzenie wnętrza:> no i wygląd!! Sprawa wygląda tak że poprostu nie chce żadnych drzwiczek, a zwykły front z cd i innymi napędami na widoku! Wybrałem te trzy ze wzgledu na ich cenę choć nie ukrywam że gdybym miał zakupić AeroCoola to mój portfel ucierpiałbym na tym odrobinę!!

Która z tych bud jest najbardziej mało wymagająca, bezśrubkowe instalacje itp. Znalazłem kiedyś w necie taką fajną stronkę z testami video sprzętu, była to jakas angielka strona ?? czy ktoś z was moze ma podobno adresy??

Edytowane przez GALTON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie chyba bede bral Thermaltake Swing tylko srebrna... ta AeroCool bylaby dla mnie za droga, CoolerMaster ma tylko 1x 3,5 zewnetrzne, a poza tym te rurki takie jakies dziwne... co do TT to ma extra wyglad, beznarzedziowy montaz i rozsadna cene... jesli sie zdecyduje to pewnie jeszcze dokupie sobie wentyl 120 mm na przod :D

 

P.S. do TT w komplecie otrzymujemy również antystatyczną ściereczkę do kurzu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiadomo coś o tej budzie?? patrzyłem na nią w sklepie ostatnio i naprawdę powala http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&id=1970&idk=8 tylko ta CENA;/ a swoją drogą gdybym chciał wydać na bude cos koło 6 stów:> opłaca się kupic COOLER MASTERa?? czy lepiej zainwestować w coś bardziej firmowego ?? jak np THERMALTAKE lub ... coś godnego wg Was do polecenia??:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiadomo coś o tej budzie?? patrzyłem na nią w sklepie ostatnio i naprawdę powala http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&id=1970&idk=8 tylko ta CENA;/ a swoją drogą gdybym chciał wydać na bude cos koło 6 stów:> opłaca się kupic COOLER MASTERa?? czy lepiej zainwestować w coś bardziej firmowego ?? jak np THERMALTAKE lub ... coś godnego wg Was do polecenia??:>

mowisz najpierw ze AeroCool powaznie by obciazyl Twoja kieszen, a teraz wyskakujesz z taka obudowa... to w koncu ile masz na nia kasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiadomo coś o tej budzie?? patrzyłem na nią w sklepie ostatnio i naprawdę powala http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&id=1970&idk=8 tylko ta CENA;/ a swoją drogą gdybym chciał wydać na bude cos koło 6 stów:> opłaca się kupic COOLER MASTERa?? czy lepiej zainwestować w coś bardziej firmowego ?? jak np THERMALTAKE lub ... coś godnego wg Was do polecenia??:>

dlaczego uważasz że CM jest mniej markowy?

 

Stackera od CM i Gandalfa wraz z Armorem od TT osobiście stawiam na równi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz najpierw ze AeroCool powaznie by obciazyl Twoja kieszen, a teraz wyskakujesz z taka obudowa... to w koncu ile masz na nia kasy?

ile mam na budę?? tego nie wie nikt:P jak sobie nazbieram 6stów to będę miał 6 stów narazie mam 3 stóweczki i wg mnie to wystarczająca jest kwota na BUDE, ale wiadomo że coś duuuuzego takiego jak COLER MASTER ma dużo lepszą wentylację i mozna w niej spokojnie upchać wszystkie kable jakie są dołączone do podzespołów. Więc pytam tylko o opinię na temat wymienionych obudów, jeżeli ktoś poleci mi naprawdę jakiś dobry produkt to jestem w stanie odczekać troszke czasu i zakupić cos droższego. Naturalnie kwota max 650zł to już jest naprawdę max jaki mógłbym wydać na obudowe:P i zdaje mi się że nigdy bym czegoś takiego nie zrobił. Choć kto wie... piszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mozna nie wiedziec jaką chce sie budę

 

porażające :mur:

Mistrzu Bartezjuszu:P widzę że niezły z ciebie chojrak jest?!! myślisz że parę obrazków które są widoczne na stronach internetowych pozwalają mi na ocenie jaki jest przpływ powietrza itp w budzie?? To że raz w swoim życiu widziałem na zywo COOLER MASTERAZ za 600zł nie znaczy że siena nią napaliłem i chcę ja kupić!! Poprostu nie chce kolejnej budy w sumie 3 w moim życiu, na którą wydam coś w granicy 300-600zł żeby była do [gluteus maximus]!! i moja prośba jest taka żeby posiadacze obudów,które wymieniłem wczesniej napisali kilka swoich opinni o nich!! Na oczy nie widziałem jeszcze nigdy z bliska budy TT żadnej!! a z opinni uzytkowników chyba najlepiej jest się czegoś dowiedzieć :> prawda panie mądraliński?? tak wiec dzięki za wszystkie normalne odpowiedzi i za namiary na jakieś budy w których zasilacz dokręca się na dole budy a nie górze. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi ziomus o to bys w sposób bardziej "twórczy" korzystał z forum a zwłaszcza z szukajki i archiwum

 

ja Ci napisze ze najlepszy CM

 

kolega np. kucyk ze TT

 

i komu uwierzysz?? (pewnie jemu bo ma ładniejszy avatarek :wink: )

 

zapewniam Ci ze na necie znajdziesz fotki kazdej budy w kazdej mozliwej konfiguracji ale trza ruszyc łepetyną i poszukac

 

wlasnie bartezjusz, powiedzial bys cos sensownego, a nie zawsze zadyme robisz...

co miałem do powiedzenia sensownego -powiedziałem dawno temu

 

na razie tępie lenistwo i durne pytania :wink:

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zapewniam Ci ze na necie znajdziesz fotki kazdej budy w kazdej mozliwej konfiguracji ale trza ruszyc łepetyną i poszukac

co miałem do powiedzenia sensownego -powiedziałem dawno temu

 

na razie tępie lenistwo i durne pytania :wink:

jesteś mistrz ciętej riposty:P niestety nie udolnie ci to wychodzi. nie kumasz że nie chce suchych obrazków?? co mi po tym zę widzę strzałeczki pokazujące kierunek w budzie~!! Moje pytanie jest postawione jasno: chce się dowiedzieć czegos z praktycznej strony, jak to wygląda!! , a nie jakieś obrazki. Chciałbym wybrać budę która będzie spełniała wszystkie odpowiednie warunki: jak przestronność, a co za tym idzie dobra wentylacja!! nie chce żadnych klapek zbędnych na froncie, ew. coś naprawdę malutkiego jak np. http://www.pc-tuning.pl/index.php?action=t...na%20z%20oknem) lub ta: jest od 300zł tańsza i też z wyglądu jest super http://www.hipermax.pl/product_info.php?cP...products_id=665 !! Gdybym miał możliwość przetestowania bud na właśnie że tak powiem skórze nie byłoby wogóle tych pytań!! Poprostu mieszkam tam gdzie mieszkam i byłbym wdzieczny za wszystkie odpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze prawdopodobnie tez stoje przez zakupem nowej budy do sprzeta z podpisu (obecnie mam taka sama jak tu w tym modzie KILKAJ TU) bo niestety odechcialo mi sie modowania wczesniej wymienionej budy i sie pytam czy ten coolermaster centurion 532 Patrz tu czy bedzie najlepszym wyborem w swojej cenie. Bralem pod uwage chieftec dragon/matrix medium tower, thermaltake swing/soprano. Zalezy mi glownie na tym aby byla dobrze wentylowana (czyt. 120 z przodu i 120 z tylu) i jej wysokosc nie byla duzo miejsza niz 50 cm, min wysokosc 45 max 52 bo chce wypelnic przestrzen w biurku na komputer i miec jakby nie patrzec troche miejscaw budzie

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie w najblizszym czasie bede kupowal dla brata bude i tez sklaniam sie ku Centurionom z serii 5xx - chyba oferuja najwiecej za najmniej :wink: sek w tym ze 530 ktora jest dosyc powszechna ma chyba feler - mechanizm wysuwania napedow CD/DVD moze byc niekompatybilny z niektorymi modelami - a lista kompatybilnosci na stronie producenta jest co tu ukrywac, mizerna :-| 531 jest fajna bo srebrna (taka chce brat) ale jest pozbawiona perforacji zaslepek na napedy :angry: no i zostaje 532 ktora jest praktycznie niedostepna na terenie Wroclawia (nie chce sie bawic w wysylki) i pozbawiona mechanizmu wysuwania tacki przyciskiem (hmm, to ciekawe jak sie teraz wysuwa B) ) dodatkowo jest toolfree, wiec pewnie stanie na tym modelu, jak sie pojawi w Angeli (bedzie czarna i basta) :rolleyes:

.

.

jesli ktos ma te budy to opiszcie wrazenia z obcowania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie długo wahałem czy brać nowe dziecko Anteca P180 czy sprawdzonego i solidnego Stackera. Wybrałem to drugie z racji większej przestrzeni wewnątrz. P180 gdyby nie miał drzwiczek (sic!) brałbym bez zastanowienia.

 

Dziś ma przyjść paczka ze Stackerem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zancie jakieś obudowy w których zasilacze montuje sie na dole budy?? a nie u góry??

Aerocool Baydream (in. Masstige) i inne na tej samej konstrukcji - Coolview, Flamboyant.

Arctic Cooling Silentium.

Antec P180 (warto przejrzeć reckę na silentpc - naprawdę dokładna).

Na i wspomniany przez Ciebie Stacker ma możliwość zamontowania zasiłki także na dole.

 

Co do relacji wydajność/cena, też wydaje mi się, że centurion 532 oferuje najwięcej. Nie podoba mi się za bardzo, ale wrócil na moją listę potencjalnych zakupów, jak się mu na powrót przyjrzałem. Aha, w jakijeś recenzji wyczytałem, że nijak nie waży (dot. to 531, ale tu róznicy chyba nie ma) 10 kg, tylko 7,9kg.

 

Czy ktoś wie czy dałoby się w 532 wymontować w razie potrzeby te białe plastikowe mocowania napędów? Albo mocować jakieś urządzonka bez ich użycia, na śrubki?

Takie prowadnice nie zawsze się chyba sprawdzają (np. przy montażu regultorów itp., czy redukcji pozwalających zamontować np. HDD w szynach 5,25)?

 

Co do Swing jest niższa i węższa, ma jedną mniej zatokę 5,25 ale jedną więcej zewnętrzną 3,5). Mniejsze możliwości wentylacji z boku. Mam też wątpliwości skąd przedni wiatrak ma zasysać powietrze (biorąc pod uwagę budowę przedniego panela). Pewnie gdzieś z dołu (jeśli w ogóle o tym pomyślano). Trzeba było by więc unieść budę na czymś stwiając.

Nie wiem jak się takie rozwiązanie sprawdza w tej czy innych obudowach - przepływ, hałas? Ktoś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Davero jak ci sie nie podabaja te biale plastikowe mocowania napedow to czego nie wezmiesz centuriona 530 ?

Bo 530 ma durnowate przednie dwie zaślepki na napędy, które nie zawsze chcą się otwierać. A poza tym lubię widzieć jak mi dioda w napędzie mruga :wink:

A te białe mocowania, nie tyle mi się nie podobają, co wolałbym mieć wybór - użyć ich czy nie, w zależności od tego, co by mi było w danej chwili potrzebne (np. nie wiem czy jak bym chciał tam wsadzić HDD w redukcji z 5,25, na 3,5 to byoby bez problemów z tymi mocowaniami).

Stąd pytam czy da się je zdemontować, albo czy nie przeszkadzją w różnych zastosowaniach.

 

Ja sie długo wahałem czy brać nowe dziecko Anteca P180 czy sprawdzonego i solidnego Stackera. Wybrałem to drugie z racji większej przestrzeni wewnątrz. P180 gdyby nie miał drzwiczek (sic!) brałbym bez zastanowienia.

A co złego w tych drzwiach (poza ew. zawężeniem liczby możliwych do użycia regulatorów). Mają dziurki po bokach. Mogą być więc zamknięte w idle (i pomagają zachować ciszę). Przy obciążeniu można je otworzyć. Otwierają się o 270° więc można je mieć właściwie cały czas otwarte i nie powinny przeszkadzać. W sumie jedno z lepszych rozwiązań z drzwiczkami, jakie widziałem.

Mnie do tej budy (oprócz wagi), zniechęca nieco to, że za takie pieniądze nie jest BTX ready. I być może za nie tak długi czas trzeba by ja zmieniać. A chciałbym znaleźć obudowę na dłużej (jeśli nie ma ona kosztowac 80 zł)

Edytowane przez Davero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś mistrz ciętej riposty:P niestety nie udolnie ci to wychodzi. nie kumasz że nie chce suchych obrazków?? co mi po tym zę widzę strzałeczki pokazujące kierunek w budzie~!! Moje pytanie jest postawione jasno: chce się dowiedzieć czegos z praktycznej strony, jak to wygląda!!

:blink: Ojciec, nie rozumiesz, że na TYM forum posiadacze Stackera (a jest nas tu kilku) i Armora już o swoich budach pisali. Ty nie potrafisz szukać, nie szanujesz wysiłku innych forumowiczów i jeszcze masz pretensje do starego wyjadacza bartezjusza za napisanie prawdy. Mnie się nie chce pisać o tej obudowie ponownie, bo sam jesteś leniwym i nie potrafisz podjąć wysiłku, by samemu cokolwiek odszukać.

 

eot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Ojciec, nie rozumiesz, że na TYM forum posiadacze Stackera (a jest nas tu kilku) i Armora już o swoich budach pisali. Ty nie potrafisz szukać, nie szanujesz wysiłku innych forumowiczów i jeszcze masz pretensje do starego wyjadacza bartezjusza za napisanie prawdy. Mnie się nie chce pisać o tej obudowie ponownie, bo sam jesteś leniwym i nie potrafisz podjąć wysiłku, by samemu cokolwiek odszukać.

 

eot

kolejny wyjadacz:/ to podaj mi linka to tych Twoich wypocin, będę wdzięczny... do innych wyjadaczy tez mozesz.... dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GALTON sorry ale rusz [gluteus maximus] i mozgiem i uzyj tweakowej szukajki jak nalezy

 

Tematow o stackerze bylo juz hoho a moze i wiecej :wacko:

 

Zbaczajac troche z tematu to ja mojego Sharka "ewentualnie" moglbym zamienic na Stackera albo Kandalfa . Ale nie zrobie tego chociaz tamte budy mi sie o wiele bardziej podobaja... Powod jest prosty , za duzo bajerow ulatwiajacych zycie ma moj Shark ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GALTON sorry ale rusz [gluteus maximus] i mozgiem i uzyj tweakowej szukajki jak nalezy

 

Tematow o stackerze bylo juz hoho a moze i wiecej :wacko:

wiec kto tu nie rusza mozgiem panowie?? nie czytacie calosci posta a tylko koncowe!! czy ja sie pytam tylko i wylacznie o STACKERA?? nie!!!!!!!!!!!!!!!!!! Stacker to jedna z wilu bud na ktore zwrocilem uwage!! Pytan na samym poczatku bylo wiecej i na ciut inne tematy niz STACKER!! Wiec widze ze i WAM panowie nie chce sie czytac calego postu (mimo tego ze krotkiego) tak samo jak i mnie waszych szukac!! podajcie mi linka z odpowiedzia na moje dwa pytania i bedzie ok!! stacker to tylko temat poboczny!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...