Skocz do zawartości
Gość zbig

Zalman Reserator 1 Plus

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zamówiłem zestaw chłodzenia wodnego Zalman Reserator 1 Plus. Zanim to zrobiłem poczytałem o nim tutaj oraz na stronie producenta. Zestaw za 1000 zł kupiłej w takiej oto konfiguracji:

* Reserator ( chłodnica, zbiornik i pompa niemieckiej firmy Eheim w jednym module )

* Blok na CPU ( ZM-WB3 Gold )

* Blok na VGA ( ZM-GWB2 )

* Płyn antykorozyjny ZM-G100 ( w kolorze niebieskim )

* Wskaźnik przepływu

* Przelotka I/O

* Szybkozłącza do reseratora

* Węże ( niebieskie )

* Elementy montażowe

* Instrukcja

Chciałem prosić Was o opinie na temat powyższego zestawu. Może ktoś z Was już ma taki zestaw i mógłby mi powiedzieć jak się sprawuje. Jako że jutro będę to montować chciałem zapytać o jedną intrygującą kwestię. Czy mogę postawić Reserator na biurku - tj. 1 metr wyżej niż sam komputer, który stoi na podłodze? Do takiego zestawu wodnego dokupiłem zasilacz Yesieco FL-550 ATX TMS with PFC 0db który możecie obejrzeć tu . Nie piszcie tylko że mogłem sobie za tę kasę kupić to lub tamto albo w ogóle co innego. Proszę was o podzielenie się opiniami czy dobrze zrobiłem ? Z góry dziękuję za dobre rady.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno jakosc wykonania, design, latwe podlaczenie na + ale osobiscie wolalbym cos sam zlozyc... dostaniesz pudlo to poczytasz czy rez/pompka moga byc wyzej niz bloki wedlug mnie to nie powinno byc przeszkoda gdyby byly duzo nizej niz obudowa to juz chyba wiekszy problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

dobre niewiem czy mi sie wydaje ale to jest beben od pralki przerobiony

Bardzo źle Ci się wydaje! To Lian Li PC-777 powstała na 20lecie firmy o ile pamiętam.

 

http://www.overclockercafe.com/Reviews/cases/Lian_Li_PC-777/

 

 

Update:oooops, nie zdążyłem ;)

Edytowane przez NAZIR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy inaczej budka fajna-tylko pewnie nie do kupienia u nas, a jak nawet to w cenie dobrej fury :cry:

http://sklep.cdrinfo.pl/pelny_22704.html

e niecałe 2k, prawie jak za darmo :lol:

Według dzisiejszego kursu wychodzi ok. 1000zł a nie 2k :blink:

Dobrej fury powiadasz? lubisz jeździc maluchem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale dla mnie to ta buda jest gniotem :P kopniety domek dla ślimaka. Dobre jak na LAN party się śmiga. Wolabym w szufladzie kompa trzymać. No ale o gustach się nie dyskutuje :) O cenie już nie wspomne, za tą kase Stackera bym wciągnął a za resztę konkretnie się upił w ostateczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Czy mogę postawić Reserator na biurku - tj. 1 metr wyżej niż sam komputer, który stoi na podłodze?....

Nie powinno byc z tym ustawieniem problemu.

Zwroc uwage na to ze z pewnej wysokosci wychodzi wezyk

i na ta sama wysokosc wraca. Roznica poziomow zadna.

Dochodzi tylko "opor" jaki stawiaja: wezyki, bloki, no i ciecz.

Chyba o to chodzilo?

 

OT.

nie lepiej na podlodze, zima idzie, konczyny moznaby troche ogrzac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy będę musiał zamontować w zestawie jakiś wentyl żeby odprowadzał ciepło??? Prawdę mówiąc konstruując taki zestaw myślałem o absolutnej ciszy ( overclocking mnie nie interesuje ) Druga kwestia która do mnie dotarła to zasilanie pompy. Jak to jest? Przy włączeniu kompa muszę najpierw włączyć pompę? A co się stanie jak dziecko włączy mi kompa nie włączając pompy? Spali mi proca i grafę? Zatem, czy pasywny Yesico 550W pociągnie mi kompa i pompę z Zalmana jeśli podłączę ją do zasilacza w kompie? A może to wszystko łączy się jakoś inaczej ?

Edytowane przez zbig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instrukacja pdf

 

no i masz problem ( pk. 5 ) w intrukcji pisze zeby reserator byl na tym samym poziomie co obudowa....

 

do reseratora wlewasz ten plyn co z nim dostajesz + dwa litry wody destylowanej...

 

zalman specjalnie wymyslil taki wyglad i taki ksztalt zeby rez/chlodnica pracowala bez zadnego wentyla...

 

pompa wlaczana jest do gniazdka wiec przyda ci sie to ( lub poszukaj na allegro od cpc )

Edytowane przez Lazymodder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podstawowy zestaw zalmana i widze ze od plusa to on sie niewiele różni. Dostalem go w prezencie i troche sie rozczarowalem jego wydajnoscia. Tak jak na poczatku trzyma na prescocie (MOWIE o samych oryginalnych czesciach) 45* w stresie bez podkrecania z pasta arctic sil 5 to po 3-4 godzinach ma sie 60* na procu a potem co godzinie jeden stopien wiecej i az do restartów .... Chlodnica jest wtedy jak kaloryfer. Po 2 Komp mialem pod biurkiem , gdzie jest , ze tak powiem "zaduch" wiec chlodnica poszla na góre .. (metr róznicy) i juz byl problem bo wskaznik przeplywu nawet nie drgnal. Ustawilem kompa na biorku , a woda i tak ledwo plynęła (3 bloczki i 2 m weza) . Zamienilem pompke na atmana 305 i odrazu o wiele lepiej , tyle ze musialem tamta pompe wyciagnac z chlodnicy. Potem skonczylo sie na zamianie bloku wodnego na blok misia ( Probowalem przesmarowac oryginalny blok i przez przypadek zniszczylem koszyczek). Blok misia trzymal sie wzorowo plyty (Sruby) i byl wydajniejszy o 3-6*. Stanelo na tym ze i tak musialem dokupic chlodnice od wujka sama bo jak zostawialem na noc kompa z emulem to budzil mnie alarm temp 65* ..... Ten zestaw nadaje sie do chlodenia albo tylko proca albo slabego proca i karty graf. Dopiero po kupnie chlodnicy i wpakowaniu chyba 450zl (Pompka , bloczek , chlodnica , 2x Akasa 120mm na chlodnicy ) ten zestaw nadawal sie do krecenia ...

 

Srry za tak dlugi post ale moze sie przyda koledze z zalmanem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienilem pompke na atmana 305 i odrazu o wiele lepiej , tyle ze musialem tamta pompe wyciagnac z chlodnicy.

A jeśli kombinowałbym wymianę pompy z modelu Eheim Compact 300 na model Eheim Compact 600 to czy zmieści mi się ona w miejsce starej pompy, bo rozumiem że wkłada się ją do reseratora i wtedy jak przeczytałem tłocznie wody osięgnie już 1,3 metra w górę....... Czy wogóle możliwa jest taka wymiana pompy w tym Reseratorze 1 Plus ?

Edytowane przez zbig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zamontowałem Reseratora. Zacząłem od zasilacza pasywnego Yesico FL 550 W. Poszło bez problemu. To bardzo udana konstrukcja. Potem demontaż płyty głównej. Przykręciłem podstawkę do bloku wodnego. Następnie zacząłem ciąć węże i podłączać je. Poszło bez najmniejszego problemu. No poprostu jak klocki LEGO. Blok do karty graficznej montowałem jakby "w powietrzu" - no nie da się tego zrobić przy przykręconej karcie do płyty. Najgorzej to mi szło z przyklejeniem radiatorów do karty graficznej. Jakiś słaby ten klej (a może to wina tego że nie wyczyściłem pamiątek na VGa z tego starego kleju?). Zalałem wodę, coolant. Włączam najpierw samą pompę - odpowietrzyło mi zestaw automatycznie w 5 sek. Odpalam kompa - CISZA!!! Jest tak jak sobie życzyłem - słychć jedynie lekki terkot twardziela. Dla uzyskania lepszych wrażen wyłączam wszystko w domu i przysłuciach!ę się mojemu kompowi. No i prawda jest taka że tego zestawu wogóle nie słychać. To nie jest tak że on buczy lub pyrka. Reserator naprawdę nie wydaje absolutnie żadnych dźwięków. O jego pracy można się tylko domyślacz a najlepiej poczujecie jak go dotkniecie - wtedy czuć lekkie drżenie Reseratora. Pompę usłyszałem dopiero jak odkręciłem wieko i zajrzałem do środka wielkiej tubu. No tu dopiero coś usłyszałem. No i teraz testy: Zacznę od Reseratora. Reserator na swoich żebrach nigdy nie robi się gorący tak żeby nie można było go dotknąć. Jest po prostu letni jak kaloryfer ledwo odkręcony - on nawet nie jest mocno ciepły. Mocno ciepły natomiast uznałbym że jest pasywny zasilacz Yesico po 4 godzinach grania w Battelfield 2.

Temperatura na procku w Windowsie osiąga 35-38 stopni. Jak grałem przez 4 godziny to wzrosła do 41 stopni. Karta graficzna z chłodzeniem wodnym wypada jeszcze lepiej. Z blokiem wodnym w Windowsie 35 stopni, w czasie grania dochodziła do 43 ( analogicznie ze standardowych wentylem moja grafa miała 45 oraz 62-67 ) Podsumowując. Zainwestowałem 2000 zł w system zasilania pasywnego i chłodzenia wodnego. Nie mam żadnych dodatkowych wentylatorków w obudowie. Osiągnąłem absolutną ciszę ( co nie udało się moim kumplom montując inne rozwiązania zasilania kompa i chłodzenia zestawami nazwijmy to "kombinowanymi", ale tez dużo tańszymi.) Ja zapłaciłem dużo za ciszę i wierzcie mi że warto było. Zresztą jak ktoś ma kasę to nie przekonacie go że można mieć to samo za mniej, bo nie można. Na pewno można skompletować zestaw za mniejsze pieniądze, ale nigdy montaż, eksploatacja, prostota i walory użytkowe nie były tak imponujące. Pozdrawiam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w końcu zbig czy marketing?

 

marketing, możesz podac konfig?

 

To że na procku i gpu są bloczki wcale nie znaczy, że w środku obudowy nic innego się nie grzeje. A HDD, regulatory napięcia na płycie itp? Bez choćby minimalnego przewiewu mogą być problemy. Szczególnie przy podkręconym kompie.

 

Jest takie powiedzenie: "Żeby chłodzić trzeba dmuchać" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w moim przypadku chlodnica nie jest w stanie odprowadzic ciepla. Nie wiem jakim "cudem" u ciebie to dziala dlugo bez zupy w srodku. Chyba ze komp nie wydziela duzo energi. Na samym resoratorze to ja moglem zapomniec o zapuszczaniu emula na noc , nie mowiac juz o OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest pracownikiem działu marketingu firmy sprzedającej te ustrojstwa? ;)

 

PS. Andy słusznie zauważył- bez chociażby minimalnego przewiewu w obudowie, pc nie ma prawa prawidłowo działać (nie piszę o zabytkowych konfigach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest pracownikiem działu marketingu firmy sprzedającej te ustrojstwa? ;)

 

PS. Andy słusznie zauważył- bez chociażby minimalnego przewiewu w obudowie, pc nie ma prawa prawidłowo działać (nie piszę o zabytkowych konfigach).

Zapewniam Cię, że Andy błędnie ocenił możliwości dzisiejszych zestawów WC. A ta teoria o wiatraku choćby jednym w obudowie to największy banał jaki czytałem na tej grupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię, że Andy błędnie ocenił możliwości dzisiejszych zestawów WC. A ta teoria o wiatraku choćby jednym w obudowie to największy banał jaki czytałem na tej grupie

musi byc wentyl, bez wentyla sie nie obedzie, bo wc niepokrywa wszsytkich grzejacych sie elkementow, nie tylko cpu,gpu,nb,psu sie grzeja, minimalny przewiew byc musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ci ten przewiew skoro u mnie nie ma żadnego przewiewu ( na dodatek komp stoi w szafie zamknięty) i gram w Battlefielda2 pięć godzin i nic tu się nie dzieje. Nawet się nie interesuje jakimś przewiewem. Po co ? Po co ? Po co ci ten przewiew. ..... No już nie moge....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ci ten przewiew skoro u mnie nie ma żadnego przewiewu ( na dodatek komp stoi w szafie zamknięty) i gram w Battlefielda2 pięć godzin i nic tu się nie dzieje. Nawet się nie interesuje jakimś przewiewem. Po co ? Po co ? Po co ci ten przewiew. ..... No już nie moge....

Komp działać bedzie bez nawiewu ... ale w warunkach mu nie przyjaznych . To znaczy, że nie możesz mieć pewności, że ci na przykład nie padnie płyta główna albo dysk. Jeżeli nei wiesz to na płytach głównych znajdują sie też takie części, które sie nagrzewają do 100C. Tak wiec niewielki przewiew powinien być, bo komp ci sie ugotuje .... i powtarzam jeszcze raz, nie ważne że on ci teraz działa. Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...