Skocz do zawartości
PartyBOY

Radeon 8500 I Artefekty W 3d . . .

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kupiłem używanego Radeona Gigabyte 8500. Bez problemu działa w grafice 2D, ale jak tylko włącze jakąś grę 3D to co kilka sekund wyskakują artefekty w postaci przekłamań obrazu, jakiś kresek itd.

 

Zauważyłem, że na karcie jeden z kondensatorów jest napuchnięty. Czy to on może powodować przekłamania w grafice 3D ?

 

Warto prówobać wymienić chodźby wszystkie kondensatory na karcie? Czy lepiej dać sobie spokój ?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ten kondenstaror nieciekawie wyglądai to pewnie on jest przyczyną. Widze, że ten kondzik jest dość blisko radiatora co mogłoby też oznaczać to iż było mu ciepło i zachciało mu się bulwić. Może karta również się przegrzewa? hmm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta raczej nie grzeje się mocno. Pójdę jutro do sewisu elektronicznego i zobacze co da się z tym zrobić. Jka nie będą dużo chceli za wymiane to dam zrobić.

 

Czy ktoś kiedyś się spotkał z podobnym problemem ?

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta raczej nie grzeje się mocno. Pójdę jutro do sewisu elektronicznego i zobacze co da się z tym zrobić. Jka nie będą dużo chceli za wymiane to dam zrobić.

 

Czy ktoś kiedyś się spotkał z podobnym problemem ?

Tak, ja chociażby ale nie tylko na kartach graficznych. Ostatnio byłem robić z kompem gdzie siedziała k7s5a razem z durniem 850MHztów i wybulwionymi kondkami vcore. Wszystko przez zasilator marki zasilator o mocy magicznej ( czytaj tej z tabliczki znamionowej) 235W :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w jednym serwisie elektronicznym. Naprawiają tam sprzęt RTV/AGD i sprzedaja podzespoły elektroniczne itd. Koleś wytrzeszczył wzrok i powiedział, że takich kondensatorów to oni nie mają i ,że nie polutuje bo nie ma specjalnego odsysacza itd :blink: :lol: :lol2:

 

... Już soie dałem spokój i zamówiłem GF 4 Ti, a Radka oddaje do sprzedającego, bo bym musiał pojeździć po mieście, poszukać kondensatorów, pożyczyć od kogoś lutownice małej mocy i o małym grocie (ja mam zwykłą transformatorową).

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...