Skocz do zawartości
bogas

Jaki Linux?

Rekomendowane odpowiedzi

czym sie roznia? dolaczonym oprogramowaniem, poza tym i drobnymi roznicami w kernelu to jest dokladnie to samo. Sam uzywam mandrake ale uwazam to za nienajlepsze distro i sie zastanawiam nad zmiana dystrybucji. Dla pocieszenia powiem ze RH to podobno jeszcze gorszy syf, ale na poczatek przygody z linuxem to sa dobre dystrybucje. Jako ze posiadam mandrake to polecam ci mandrake, nie mialem RH i sie nie wypowiadam. Mandrake jest taki ze jak opanujesz linuxa to mozesz sobie mandrake troszke podporzadkowac i doszlifowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy Mandrake 9 jest za pare złociszy w Chip specjal. Osobiści używałem RH 7 Man8 i 9 w sumie RH i Man.... to w sumie to samo nawet RPM pasują z jednego do drugiego ale trzeba przyznać że RH ma lepszy serwer (darmowy) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebujesz czegoś po polsku to moge polecić AUROX 8.0

To redhat8 tyle że w pełni spolonizowany(instalacja,konfiguracja itp). mam go zainstalowanego teraz i smiga spoko. Z Mandrake'iem nie miałem nigdy do czynienia, raz miałem suse 6.0 ale to były dawne czasy ;-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie nie ma co pakowac sie w mandrake'a zdecydowanie bardziej polecam RH.. albo hmmm Debiana... Jakby na to nie patrzec to mandrake jest najbeznadziejniejszą dystrybucja z jaka mialem doczynienia... a nie miałem doczynienia jeszcze z PLD (z tych popularniejszych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie nie ma co pakowac sie w mandrake'a zdecydowanie bardziej polecam RH.. albo hmmm Debiana... Jakby na to nie patrzec to mandrake jest najbeznadziejniejszą dystrybucja z jaka mialem doczynienia... a nie miałem doczynienia jeszcze z PLD (z tych popularniejszych).

Mandarke 9.0 ma byc na x-boxa tzn ze giery z tej konsoli wkrotce zobaczymy na PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak potrzebujesz czegoś po polsku to moge polecić AUROX 8.0

To redhat8 tyle że w pełni spolonizowany(instalacja,konfiguracja itp). mam go zainstalowanego teraz i smiga spoko. Z Mandrake'iem nie miałem nigdy do czynienia, raz miałem suse 6.0 ale to były dawne czasy ;-D

Tez bede go instalowal w PN

PS znasz jakies linki do fajnych gier pod pingwina???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie nie ma co pakowac sie w mandrake'a zdecydowanie bardziej polecam RH.. albo hmmm Debiana... Jakby na to nie patrzec to mandrake jest najbeznadziejniejszą dystrybucja z jaka mialem doczynienia... a nie miałem doczynienia jeszcze z PLD (z tych popularniejszych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za rady. Mandrake zassany (nie ma to jak szybkie łącze w pracy :D ) Red Hat wypożyczony od znajomka - uff... 5 płyt a dysku nie mam gumowego ;-). Jutro zaczynam naukę. Pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętna mandrake albo RH. A jak już się rozkręcisz to PLD - najwygodniejszy.

Bzdura. debian/slack. Niech się chłopak nauczy robić cokolwiek poza klikaniem myszą w x'ach. Poza tym systemy oparte na dystrybucji rh są z reguły dziurawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...