Skocz do zawartości
turzol

Alternatywa dla glosnikow Creative'a?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dość ostro się przymierzam do kupna głośników do kompa. Wziąłem pod uwagę tylko modele z cyfrowym wejściem (trzeba jakoś wykorzystać SB Audigy :D ) Jak się orientuje to z creativa mamy serie Inspire: 5500 (całkiem niedawno wyszły - 880zł) i 5700 za jakieś 1500zł.

Ale ostatnio całkiem przypadkiem znalazłem w sieci głośniki amerykańskiej firmy KODA & GOKY model AM966 z wbudowanym dekoderem AC3, który bije parametrami na łeb popierdółki z Creativa!!

 

Może ktoś z użytkowników wie coś na temat tej firmy i tych głośników. Byłbym wdzięczny!

http://koda.polpak.com.pl/koda/zestawy/am966.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze to juz sa glosniki do domowego sprzetu av a nie do komputera przewidiane. takich rzeczy znajdziesz pelno. swoja droga, jak na glosniki do domowego kina to bez rewelacji.

glosniki stricte do komputera to nadal creztive tylko i wylacznie.

btw, znasz ich cene?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak to sa pierdziawki :evil:

Wzmacniacz ma tylko 25W wiec glosniczki musza byc ok. 15-20W zeby nie zostaly wysterowane. Subwofer to tylko jakies marne 16,5cm i nadodatek nie ma nawet 25W :lol: (chyba ze masz jakies inne dane bo na stronce to nic niema)

Ogolnie ujmujac to lepiej kup sobie jakis pozadny zestaw hi-fi i bedzie git. Na forum juz byla dyskusja w tym stylu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde nic nei ma napisane jaki to glosnik jakie sa jego parametry jaki to wzmacniacz ale jak znam zycie to gowniany niech podadza na jakiej to kostce i w jakiej klasie on jest zrobiony jak ponizej AB to sobie daruj cos mi sie zdaje ze creativoskie sa bardziej dopracowane w jakosci oddawanego dzwieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak krutko zwiezle i na temat Logitech Z-560 i wszystko jasne.

Gwarantuje ci ze jak nawet nieprzydusisz na max to ci szyby w chacie beda lataly subwoofer 188W w RMS satelitki 54W RMS , subwoofer ma wielkosc okolo 14 calowego monitora ! .

 

 

tutaj macie linka http://twojepc.pl/artykuly.php?id=glosniki...edbc2892d95b01c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak krutko zwiezle i na temat Logitech  Z-560 i wszystko jasne.

Gwarantuje ci ze jak nawet nieprzydusisz na max to ci szyby w chacie beda lataly subwoofer 188W w RMS satelitki 54W RMS , subwoofer ma wielkosc okolo 14 calowego monitora ! .

 

 

tutaj macie linka http://twojepc.pl/artykuly.php?id=glosniki...edbc2892d95b01c

SUPER!!! tylko gdzie sie podzial piąty satelita

moc to nie wszystko, liczy sie jakosc przenoszenia czestotliwosci, barwa, wiernosc, odstep szumu itp.

mnie brzmienie logitecha po prostu odrzuca. jest plytkie i zimne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak krutko zwiezle i na temat Logitech  Z-560 i wszystko jasne.

Gwarantuje ci ze jak nawet nieprzydusisz na max to ci szyby w chacie beda lataly subwoofer 188W w RMS satelitki 54W RMS , subwoofer ma wielkosc okolo 14 calowego monitora ! .

 

 

tutaj macie linka http://twojepc.pl/artykuly.php?id=glosniki...edbc2892d95b01c

SUPER!!! tylko gdzie sie podzial piąty satelita

moc to nie wszystko, liczy sie jakosc przenoszenia czestotliwosci, barwa, wiernosc, odstep szumu itp.

mnie brzmienie logitecha po prostu odrzuca. jest plytkie i zimne.

Nie ma to jak jakas pozadna kolumienka. Ja mam 2 od 16 letniej Unitry i do tego wzmacniacz tylko 15W made in home ale i tak daje pozadnie i ma o wiele cieplejszy dzwiek od creativow kolegi.

Mowi ze jego pierdziawki odtwazaja lepiej zakresy czestotliwosci (u niego satelitki+sub a u mnie 2 drozne glosniczki z czego jeden ma 20cm). :)

Mowi tez ze moje nie maja basu tak jak jego sub :lol: ktory tylko dmucha z bass-reflexu. Jak uzbieram troche pieniedzy to robie wlasny sub i dopiero mu pokaze co to jest SUBWOOFER :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasna produkcja mimo ze nie takpiekna jest znacznie lepsza od koopionych zestawow subwoofer wilekosci 14' monitora moj ma polowe biurka wielkosc to nie wszystko liczy sie glosnik i wzmacniacz na jakim to robione i zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak jakas pozadna kolumienka. Ja mam 2 od 16 letniej Unitry i do tego wzmacniacz tylko 15W made in home ale i tak daje pozadnie i ma o wiele cieplejszy dzwiek od creativow kolegi.

Mowi ze jego pierdziawki odtwazaja lepiej zakresy czestotliwosci (u niego satelitki+sub a u mnie 2 drozne glosniczki z czego jeden ma 20cm). :)

Mowi tez ze moje nie maja basu tak jak jego sub :lol:  ktory tylko dmucha z bass-reflexu. Jak uzbieram troche pieniedzy to robie wlasny sub i dopiero mu pokaze co to jest SUBWOOFER :twisted:

I takie podejście mi się podoba :) Osoby opisujące zestawy komputerowe, albo jeszcze nigdy nie słuchały porządnego sprzętu Hi-Fi, albo są głuche !! Przecież jednodrożny głośnik który jest w zestawie Logitecha nie jest w stanie przenieść całego pasma (szczególnie wysokich i niskich tonów). To co piszecie o tym subwooferze - "wielkości monitora 14,że prędzej szyby będą latały niż odkręcisz na max oraz że ma 185RMS" kwituje :lol: Rezonanse szyb są związane z niską jakością okien, oraz podbiciami w tych miejscach (fala stojąca). Wielkość obudowy o niczym nie świadczy... a podawana moc :) liczy się stała moc ciągła wzmacniacza, a nie RMS bo jeżeli by tak rozpatrywać to mój subwoofer

Dołączona grafika ma ponad 500W RMS (175W mocy ciągłej), a szyby w oknach milczą !! Poza tym dźwiek nie opiera się tylko na niskich tonach. Szkoda, że w Audio nie zrobili testu zestawów komputerowych bo charakterystyka częstotliwościowa przypominałaby góry z gry Scorch :) Co do wykorzystywania Audigy (wyjście cyfrowe). Moim zdaniem lepszy przetwornik C/A jest w Audigy niż w takim zestawie komputerowym, więc lepiej podłączyć kablem analogowym. (Chyba że dysponuje się dobrym amplitunerem wtedy można wyprowadzić dźwięk cyfrowo z karty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasna produkcja mimo ze nie takpiekna jest znacznie lepsza od koopionych zestawow subwoofer wilekosci 14' monitora moj ma polowe biurka wielkosc to nie wszystko liczy sie glosnik i wzmacniacz na jakim to robione i zasilacz

Dokladnie :) w zestawach zamykaja 180W w skrzynce wielkosci samego glosnika i to ma dobrze grac?

A co do kolejnosci to wedlug mnie powinno byc tak:

1. Glosnik

2. Zasilanie

3. Wzmacniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uzbieram troche pieniedzy to robie wlasny sub i dopiero mu pokaze co to jest SUBWOOFER :twisted:

Ja już jedną konstrukcje mam za sobą :) Obudowa zamknięta (MDF), głośnik 25cm, wzmacniacz zewnętrzny 100W. Ten robiłem dla kumpla, ale może w wakacje letnie zrobie jakiś hi-end'owy sub do komputera na głośniku Scan Speak, również w zamkniętej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma to jak jakas pozadna kolumienka. Ja mam 2 od 16 letniej Unitry i do tego wzmacniacz tylko 15W made in home ale i tak daje pozadnie i ma o wiele cieplejszy dzwiek od creativow kolegi.

Mowi ze jego pierdziawki odtwazaja lepiej zakresy czestotliwosci (u niego satelitki+sub a u mnie 2 drozne glosniczki z czego jeden ma 20cm). :)

Mowi tez ze moje nie maja basu tak jak jego sub :lol:  ktory tylko dmucha z bass-reflexu. Jak uzbieram troche pieniedzy to robie wlasny sub i dopiero mu pokaze co to jest SUBWOOFER :twisted:

I takie podejście mi się podoba :) Osoby opisujące zestawy komputerowe, albo jeszcze nigdy nie słuchały porządnego sprzętu Hi-Fi, albo są głuche !! Przecież jednodrożny głośnik który jest w zestawie Logitecha nie jest w stanie przenieść całego pasma (szczególnie wysokich i niskich tonów). To co piszecie o tym subwooferze - "wielkości monitora 14,że prędzej szyby będą latały niż odkręcisz na max oraz że ma 185RMS" kwituje :lol: Rezonanse szyb są związane z niską jakością okien, oraz podbiciami w tych miejscach (fala stojąca). Wielkość obudowy o niczym nie świadczy... a podawana moc :) liczy się stała moc ciągła wzmacniacza, a nie RMS bo jeżeli by tak rozpatrywać to mój subwoofer

Dołączona grafika ma ponad 500W RMS (175W mocy ciągłej), a szyby w oknach milczą !! Poza tym dźwiek nie opiera się tylko na niskich tonach. Szkoda, że w Audio nie zrobili testu zestawów komputerowych bo charakterystyka częstotliwościowa przypominałaby góry z gry Scorch :) Co do wykorzystywania Audigy (wyjście cyfrowe). Moim zdaniem lepszy przetwornik C/A jest w Audigy niż w takim zestawie komputerowym, więc lepiej podłączyć kablem analogowym. (Chyba że dysponuje się dobrym amplitunerem wtedy można wyprowadzić dźwięk cyfrowo z karty).

 

to masz problem ze twoj subwoofer ma 175W RMS ciaglej a te Logitecha maja 188W RMS ciaglej a nie chwilowej !

a jezeli chodzi o dziwiek to niemartw sie poruwnywalny z wysokiej jakosci sprzetem audio . Jak niewiezysz zajzyj http://www.pl.tomshardware.com/video/02q1/...5/sound-18.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogule te glosniczki logitecha maja membrane z stożkiem fazerowym

czy jakos tak i to zapewnia wysoka jakosc brzmienia , czestotliwosci macie podane na poprzednim linku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turzol, po co Ci glosniki z wejsciem cyfrowym? Przeciez w karcie jest juz dekoder C/A. Jezeli kupiles dobra karte to na pewno ma ona lepszy przetwornik niz jakies g... glosniki.

Optymalnym rozwiazniem bylbym wzmacniacz 5.1 z dobrym przetwornikiem i 5 prawdziwych kolumn.

 

Koda/Goky - straszny shit (takie Daewoo)

KEF PM 51-1 jest lepszy i ladniejszy (kwestia gustu)

 

Napisz do czego chcesz takich paczek uzywac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wieze stara sony 2x20 watt kolumienki od zestawu po 30watt max i 14cm glosniki niskotonowe bassreflex.

Rowniez zaden zestaw z malymi popierdulkami i sciemnionym subwooferkiem z tym sie nie moze rownac.

Ale jednak cos by sie przydalo pod 3 pozostale kanaly dl auprzestrzennienia dzwieku.

Idealna sprawa to zlozyc samemu glosniki.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

007, nie chcial bym się kłócić ale 178W mocy ciągłej sinusoidalnej :) / w odróznieniu od mocy w impulsie i jej pochodnych używanych nagminie do epatowania kupującego nie istniejącymi watami :) / to w wypadku wzmacniacza klasy AB który ma jakieś 70-80 procent sprawności to zasilanie na poziomie 250-350 -> taka moc co by na full jak dostanie duuży sygnał nie charczało :) a sorki ale zasilacze do takich zestawów nie mają takiej mocy :) a w tym texcie pisze że cały zestaw ma 400W :) ale niestety mocy RMS a to nie to samo co moc sinus

dobra Ktoś mi powie ze to wznacniacz klasy C, ale to wyklucza dobrą jakość dźwięku / a o klasie A i jej pochodnych nie wspominam bo tu na 100% mocy braknie bo sprawnośc czystej klasy A jest niska zę hej

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

007, nie chcial bym się kłócić ale 178W mocy ciągłej sinusoidalnej :)  / w odróznieniu od mocy w impulsie i jej pochodnych używanych nagminie do epatowania kupującego nie istniejącymi watami :) / to w wypadku wzmacniacza klasy AB  który ma jakieś 70-80 procent sprawności to zasilanie na poziomie 250-350 -> taka moc co by na full jak dostanie duuży sygnał nie charczało :) a sorki ale zasilacze do takich zestawów nie mają takiej mocy :)  a w tym texcie pisze że cały zestaw ma 400W :) ale niestety mocy RMS a to nie to samo co moc sinus

dobra Ktoś mi powie  ze to wznacniacz klasy C, ale to wyklucza dobrą jakość dźwięku / a o klasie A  i jej pochodnych nie wspominam bo tu na 100% mocy braknie bo sprawnośc czystej klasy A jest niska zę hej

pozdro

C to nie jest na 100% bo nie używa się jej w audio. Ewentualnie może to być D lub T. Ale znając producentów - pochwaliliby się ze zamontowali wzmacniacz "cyfrowy". NA 99% jest klasy AB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Megaworks THX, albo trochę droższe 510D (THX mają lepszego pilota do sterowania, a 510D mają wejście cyfrowe Creative'a i są droższe o ok 100-200zł, ale podobno nie ma różnicy w jakości).

 

Ja mam Megaworksy THX i jak na razie jestem zadowolony. Jeszcze nie puściłem ich na maxa, bo od pewnego momentu wszystko w pokoju zaczyna mi dzwonić (ale nie szyby w oknach :) , tylko szafki i skrzynka z narzędziami).

 

W Polsce są dostępne niestety tylko 3 zestawy głośników komputerowych, które biją całą konkurencję na głowę:

- Creative Megaworks 510D (ok 1900-2000zł) 500W RMS

- Creative Megaworks THX (ok 1800zł) 500W RMS

- Logitech Z680 (ok 2200zł) 450W RMS

 

Tom.O - nie pomyliły cię się przypadkiem Waty PMPO z RMS, bo z tego co słyszałem, to PMPO jest właśnie chwilową (chyba, że mi się coś pomyliło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom.O - nie pomyliły cię się przypadkiem Waty PMPO z RMS, bo z tego co słyszałem, to PMPO jest właśnie chwilową (chyba, że mi się coś pomyliło).

Chyba mi się to pomyliło, muszę chodzić wcześniej spać, a nie Tweak czytać :wink: :wink:

ps. To niemożliwe żeby Subwoofer z zestawu Logitecha miał moc taką jak Paradigm PS1200, a tym bardziej ze zagra porównywalnie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszyscy oszaleli na punkcie "cyfrowości"?!

 

Ludzie po co Wam wejście cyfrowe w głośnikach.

Chociaż 3 racjonalne powody potrzeby posiadania tekiego wejścia!

 

"Multimedialny telewizor" , "Przygarnij kropka", "Rama na działce"

- te odpowiedzi skreślam z góry ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tom.O - nie pomyliły cię się przypadkiem Waty PMPO z RMS, bo z tego co słyszałem, to PMPO jest właśnie chwilową (chyba, że mi się coś pomyliło).

Chyba mi się to pomyliło, muszę chodzić wcześniej spać, a nie Tweak czytać :wink: :wink:

ps. To niemożliwe żeby Subwoofer z zestawu Logitecha miał moc taką jak Paradigm PS1200, a tym bardziej ze zagra porównywalnie !!

Też mnie to zastanawia, ale trzeba by było usłyszeć oba w tym samym pomieszczeniu, żeby to stwierdzić.

 

Ma głośnik 20cm, ale to trochę dziwne, żeby subwoofer miał 188W a satelity 53W - jest za mocny w stosunku do satelit. Mój ma 150W a satelity po 70W, a i tak może wydawać się za mocny w stosunku do satelitek.

 

Myślę, że niedoceniasz zestawów komputerowych z górnej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mi wejscie cyfrowe w zestawie głośnikowym? Tyle się nasłuchałem żę Audigy swoje 96kHz ma niestety "tylko" na wyjściu co jak mniemam jest wyjściem cyfrowym (chyba TOS-link to się zwie). Więc nie po to dawałem 350 zeta za kartę, której teraz po prostu w żaden sposób nie wykorzystuje. MAm teraz podłączone analogowo do wieży HiFi z Dolby Pro Logic (ale to wszystko jest kupa bo to tylko symulacja tego trybu - takie "rozszerzone stereo") Ponadto żeby usłyszeć cokolwiek co oferują gry wykorzyst. EAX to przecież trzeba mieć min. 2 pary głośników przód i tył??? chyba mam racje nie?

Po za tym jeżeli sądzicie że Koda & Goky to szmelc to co sądzicie o Inspire 5500 Digital? Bo nie stać mnie na "audiofilskie" zestawy komputerowe, które kosztują absurdalnie dużo jak na sprzęt do giercowania.

 

BTW Mam ok. 1200zeta na zakup głośników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zastanawia, ale trzeba by było usłyszeć oba w tym samym pomieszczeniu, żeby to stwierdzić.  

 

Ma głośnik 20cm, ale to trochę dziwne, żeby subwoofer miał 188W a satelity 53W - jest za mocny w stosunku do satelit. Mój ma 150W a satelity po 70W, a i tak może wydawać się za mocny w stosunku do satelitek.

 

Myślę, że niedoceniasz zestawów komputerowych z górnej półki.

Ten subwoofer kosztuje ponad 2 x tyle ile zestaw Logitecha, na który składa się Subwoofer, wzmacniacz 4kanałowy i 4 satelitki. Jestem przekonany niezależnie od tego co podaje producent, że 175W w wydaniu Paradigm potrafi 3xwięcej niż 185W subwoofera Logitech. To jest jeden z najlepszych subwooferów w tej cenie (do 3000zł). Ma obudowe pasmowo przepustową i głośnik 30cm. Słuchałem wielu subwooferów i jedyny który zbliżył się do poziomu Paradigm'a to B&W 1000 i Magnat - nie pamiętam modelu. Z chęcią zaproszę każdego "użytkownika" zestawu komputerowego na odsłuch i porównanie możliwości dźwiękowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Też mnie to zastanawia, ale trzeba by było usłyszeć oba w tym samym pomieszczeniu, żeby to stwierdzić. 

 

Ma głośnik 20cm, ale to trochę dziwne, żeby subwoofer miał 188W a satelity 53W - jest za mocny w stosunku do satelit. Mój ma 150W a satelity po 70W, a i tak może wydawać się za mocny w stosunku do satelitek.

 

Myślę, że niedoceniasz zestawów komputerowych z górnej półki.

Ten subwoofer kosztuje ponad 2 x tyle ile zestaw Logitecha, na który składa się Subwoofer, wzmacniacz 4kanałowy i 4 satelitki. Jestem przekonany niezależnie od tego co podaje producent, że 175W w wydaniu Paradigm potrafi 3xwięcej niż 185W subwoofera Logitech. To jest jeden z najlepszych subwooferów w tej cenie (do 3000zł). Ma obudowe pasmowo przepustową i głośnik 30cm. Słuchałem wielu subwooferów i jedyny który zbliżył się do poziomu Paradigm'a to B&W 1000 i Magnat - nie pamiętam modelu. Z chęcią zaproszę każdego "użytkownika" zestawu komputerowego na odsłuch i porównanie możliwości dźwiękowych.

Z tego co napisałeś wynika jasno, że twój subwoofer jest znacznie lepszy od tego Logitecha. Jedno jest pewne - na 100% ma czystsze i dynamiczniejsze basy z racji większego głośnika i ca za tym idzie pudła. Jeśli natomiast chodzi o moc, to trudno mi coś powiedzieć. W przyszłości też będę kupował subwoofer audio (po tym jak już będę miał amplituner) i pewnie przetestuje kilka takowych w sklepach - wtedy będę mógł coś powiedzieć na temat porównania mocy.

 

Turzol kup sobie Logitecha Z560 (powinieneś je dostać za 1200-1300zł) - masz za to dobrą moc, a brak centralnego głośnika to żadna strata, bo przy muzyce i tak go nie słychać (nie gra). Wierz mi, że nie ma sensu kupować głośników inspire, bo mają kiepskie (słabe) subwoofery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"[...] Po co mi wejscie cyfrowe w zestawie głośnikowym? Tyle się nasłuchałem żę Audigy swoje 96kHz ma niestety "tylko" na wyjściu co jak mniemam jest wyjściem cyfrowym (chyba TOS-link to się zwie). Więc nie po to dawałem 350 zeta za kartę, której teraz po prostu w żaden sposób nie wykorzystuje[...]"

proponuję z większym dystansem podchodzić do marketingowych ulotek i prasowych recenzji przygotowanych przez producentów i bezkrytycznie przepisywanych przez leniwych redaktorków.

Ostatnio lansowana jest "cyfrowość". wszystko co cyfrowe ma być lepsze.

Dźwięk aby był słyszalny musi być przekonwertwany z postaci cyfrowej na analogową w przetworniku C/A. a tam dalej na impulsy elektryczne i dalej poprzez membranę głośników na falę dźwiękową (ruchy powietrza).

(podstawy elektroakustyki)

Kupując głośniki z wejściem cyfrowym (czyli z przetwornikiem C/A) paradoksalnie nie będziesz używał tego z karty lecz przetwornika w głośnikach (pewnie za 1$).

Wyjście cyfrowe może posłużyć Ci do nagrywania dźwięku na np. magnetofon DAT lub wypuszczenia sygnału do wzmacniacza wyposażonego w lepszy przetwonik C/A (np. semiconductor, burr-brown, etc.) (Sam wybrałem taką opcję)

Kasę możeesz zainwestować w nowy zestaw 5.1 (sprzedaj stary ProLogic) kolumny zostawić dokupić małe satelitki

i masz dwie korzyści; nowy sprzęt do muzy i nowe głośniki do kompa

(także więcej miejsca bo nie dublują Ci się głosniki)

 

Pozdrawiam miłośników dobrego brzmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...