Skocz do zawartości
_nc_

Strasznie "chrobocze" Wiatraczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno postanowailem sobie rozebrac PC na zcesci pierwsze i wszystko dokladnie poczyscic pędzelkiem z kurzu. Wszystko super tylko teraz tak "chrobocze" mi wiatraczk od karty graficznej GF 2 MX 400 .

Karta stara ale jara.

 

Moje pytanko. Czym moge to naoliwic lub cos w tym stylu ?

Wiatraczk na chwile przestaje rzęźić jak stukne w obudowe ale potem znów zaczyna.

A moze calkiem go zdjąc jak jest niepotrzebny ? Nikgdy nie kręcilem i nie bede krecil grafy.

Edytowane przez _nc_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J.w. olej maszynowy lub jakiś smar np. tawot. Miałem podobne problemy ale w moim przypadku smarowanie wyciszało wentyl tylko na 1-2 tygodni potem od nowa. Wentyle na łożyskach ślizgowych tak po prostu mają (gdy się zużyją), więc nie zdziw się, jeżeli Twój też zacznie wyć tydzień po smarowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wyciszało wentyl tylko na 1-2 tygodni potem od nowa. Wentyle na łożyskach ślizgowych tak po prostu mają ...

smar grafitowy i po krzyku na kilka miechow

 

...

Wiatraczk na chwile przestaje rzęźić jak stukne w obudowe ale potem znów zaczyna.

A moze calkiem go zdjąc jak jest niepotrzebny ? Nikgdy nie kręcilem i nie bede krecil grafy.

1. nie klep budy bo ci dysk padnie

2. odkrec sam wentylator a zostaw radiator do tego zrob taki patent

 

http://www.silentpcreview.com/article14-page2.html - przedostatnia fotka

 

(wentyl daj na 5V) i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benek bez przesady nie jestem jeszcze niesZcześliwy zeby walic w bude z calej sily. Lekko go puknełem z 5 razy palcem wskazującym. ( to tak dla sprostowania. ) ale narazie olejem kuchennym i patyczkiem do uszu troche nasmarowalem i chodzi az milo.

 

 

http://www.silentpcreview.com/article14-page2.html

 

 

zainteresowala mnie fotka 4 ta z tym podwieszanym dyskiem. Naprawde fajna sprawa wiece moze jak to wykonac ?

Edytowane przez _nc_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie podpiąc się pod topic. Otóż mam taką samą kartę jak Ty, a na niej równie wyjący wiatrak. Mam w domu tez stary radiator od Pentium 2, mógłbym go na niej zamontować ale z chiny ludowe nie moge zdjać oryginalnego radiatora z karty....jest na to jakis sposób?? Bo rozwiazania siłowe chyba nie bardzo sie nadaja.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...