Skocz do zawartości
Shake

Catalyst 5.11 :)

Rekomendowane odpowiedzi

Od dziś już oficjalnie (od wczoraj były exclusiv na tweaktown.com)

 

Lista zmian:

 

https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2...ease_notes.html

 

Wersja z CP:

 

http://support.ati.com/ics/support/DLRedir...=737&deptID=894

 

Wersja z CCC:

 

http://support.ati.com/ics/support/DLRedir...=737&deptID=894

 

Ulubiona nota ;-)

 

Performance Improvements

 

As with most Catalyst® releases, performance has increased in various situations.

 

The ATI Radeon® X1800 has massive gains in OpenGL when 4X Anti-aliasing is enabled. Increases include:

 

Doom 3 performance improvement of up to 38%

Quake 4 performance improvement of up to 60%

Older OpenGL titles such as Quake 3, Arena, and Wolfenstein: Enemy Territory, have performance improvements of up to 50%

 

The ATI Radeon® X1300 has a performance improvement of 10-15% in Quake 4.

 

The Vertex Shader has performance improvement of 3-5% across multiple products.

Edytowane przez Shake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakies testy tych cat? oplaca sie przesiadac z 5.10 przy mojej bidnej karcie?

http://www.pcwelt.de/imgserver/bdb/42300/42380/original.jpg

 

 

 

Z placu boju: X1800XL ,Venice,DFI NF4, 2GB ram ,WinXP SP2:

 

 

błędy w 3DM2K5(8 bit-owy dym) ??

Dołączona grafika

Serious Sam 2 (tryb HDR)update-5,11WHQL bezbłędnie :-)

Dołączona grafika

w trybie bloom poprawa i działajace AA

Dołączona grafika

Panowie w ATI do roboty!

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zauwazylem dziwna rzecz a mianowicie po reinstalce systemu i zainstalowaniu wlasnie najnowszych Catalystow wzrosla ilosc pkt w 3dmarku05 z 5010 (uzyskane na WarCatsach 5.10 XT) do 5046 na tych ze Catalystach. :-P Czyzby ATI wreszcie wypuscilo bardzo dobrze dopracowane stery ?? Jak tak to widze ,ze NV moze juz sie obawiac najnowszych kart ATI i ich sterow :lol: .

Edytowane przez Kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm a wie ktos jak zrobic soft moda na tych sterach?? Najnowszym Riva Tunerem nie da rady, wyskakuje error, nie moge tez nigdzie znaleźć zmodyfikowanego pliku ati2mtag.sys do tej wersji sterownikow a nie chce mi sie czekac na omegi ;>. Help :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm a wie ktos jak zrobic soft moda na tych sterach?? Najnowszym Riva Tunerem nie da rady, wyskakuje error, nie moge tez nigdzie znaleźć zmodyfikowanego pliku ati2mtag.sys do tej wersji sterownikow a nie chce mi sie czekac na omegi ;>. Help :)

powinny sie w ciagu 12 dni pojawić softmody..zawsze są przed omegami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewielki przyrost w Doom 3 (ok. 4-5 FPS). Po za tym nie stwierdzilem zadnych rewelacji.

4 - 5 fps to dla ciebie mało :blink: Mnie się wydaje że te 4 fpsy potrafią w pewnych miejscach bardzo uprzyjemnić rozgrywkę. Pomysl, ze dostales je gratis bez inwestowania w nową grafę.

Spodziewałeś sie 10 - 15 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak jak pisalem wyzej jesli chodzi o smarki to te Catalysty 5.11 podnosza pkt. ale podczas testu w CSS mam o 5 FPS mniej w Stress Tescie. Narazie je zostawie i poczekam na nowe WarCatsy na bazie tych catalystow zobacze jak sie one spisza.

Edytowane przez Kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DOOM3 na sprzęcie taki jak w opisie mam 50-60fps przy wysokiej jakości grafiki. Na wcześniejszych Catalyst'ach miałem mniej, nie pamiętam ile ale mniej.

Szkoda że w aplikacjach DXT praktycznie nie bedzie różnicy...

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... nic sie pewnie nie stanie. Ale lepiej najpierw odinstalowac stare, potem DriverCleanerem wyczyscic i dopiero instalowac nowe stery. W pliku Readme w folderze Driver Cleanera jest dokładna instrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam catalysty 5.10 i chce zainstalowac 5.11 w zwiazku z tym trzeba te 5.10 usunac ? wpierw czy mozna poprostu zainstalowac na te ? bez ich odinstalowywania tak jak to robilem przez 3 lata na moim starym gf2mx :D

Nic się nie stanie, też tak robiłem. Edytowane przez ::snoopy::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@racuch wspołczuje wyboru "super karty". Dramatycznie te screeny wygladaja. Cos mi sie wydaje ze trza przejsc na nv , bo tam jakos wszystko bardziej dopieszczją te stery.

Pokusiłem sie na szczerość i obiektywizm ale z grafy jestem b.zadowolony.Zle rozumujesz ten test.Dziwię sie poprostu że sterowniki mające status WHQL posiadaja takie mankamenty.Za pare dni wyjda poprawki i nie ma co sie przejmowac na zapas.Jest to tak nowy produkt aż dziwię się że ATI wypuszcza zunifikowane sterowniki dla całej rodziny kart(starych i R520)

Update do testu:

test był robiony na sterach z linki- tweaktown.com(wiec nie do końca WHQL).Obecnie na sterach z ATI.com wer. 8.191DisplayDriver problem w SeriousSam2 nie istnieje.Porprawki już są

pozdrawiam

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z ciekawości robiłem 3DMarka2001se no i 5.11 wypadły nieco słabiej niż 5.10, o kilka punktów. A miały być lepsze <_<

 

jezeli wynik masz gorszy o kilka punktow to jest granica bledu pomiaru, gdyby wynik byl gorszy o pareset pkt wtedy mozna tak stwierdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam cos od siebie 5.11 w porownaniu do 5.10 wypadaja beznadziejnie w CS 1.6 (OpenGl) spadek rzedu 30-40fps (w zadymach, czyli pare smoke granade + duzy ruch itp) grajacym w CS-a szczerze odradzam te sterki

:mur: "a mialo byc tak fajnie, kolorowo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam cos od siebie 5.11 w porownaniu do 5.10 wypadaja beznadziejnie w CS 1.6 (OpenGl) spadek rzedu 30-40fps (w zadymach, czyli pare smoke granade + duzy ruch itp) grajacym w CS-a szczerze odradzam te sterki

:mur: "a mialo byc tak fajnie, kolorowo"

:huh: to dziwnie masz.. bo u mnie w cs ok, w CoD2 tez wszystko ok, najbardziej cieszy mnie fakt ze w demku nfs:mw moge teraz w TimeTrial bezproblemowo zagrac (na poprzednich 5.10 strasznie tą trase cieło :|)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...