Skocz do zawartości
wragler

X200m Czy Intel 900

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

JAk w temacie. Ktora z tych grafik oferuje wieksza wydajnosc? Czy mozna na nich pograc w jakies gireki np.Pro Evolution Soccer5? Moze lepiej jakis UNIOCHROME?

Zdecydowanie ZADEN!!! unichrome .... :-P

 

Tu masz ranking kart graficznych (laptopowych):

ATI Mobility Radeon 9200 = 6734

Nvidia Geforce Go 5200 = 6860

ATI Mobility Radeon X300 = 7080

Nvidia Geforce Go 6200 = 8875

Nvidia Geforce FX Go 5600 = 9173

ATI Mobility Radeon 9600 = 9255

Nvidia Geforce FX Go 5700 = 11550

ATI Mobility Radeon 9700 = 10580

ATI Mobility Radeon X600 = 11200

Nvidia Geforce Go 6600 = 13935

ATI Mobility Radeon X700 = 16730

ATI Mobility Radeon 9800 = 17940

ATI Mobility Radeon X800 = 19162

Nvidia Geforce Go 6800 = 19373

Nvidia Geforce Go 6800 ultra = 23858

 

To jest czytat z forum ;)(ctrl C , ctrl V) a wnioski wyciagnij sam ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZyli wynika z tego ze wydam na laptopa poand 3 tys i ni ebede mogl uruchomic zadnej gierki?:(

Bedzie to Toshiba z Cel M 1,6 , 512 ram no i wlasnie ten ATI 200m.

CZy bedzie to maszyna slabasza od mojego stacjonarnego ATHLON XP 1.9, 400mb , gf3 ti 128mb???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel 900gma jest 2x wydajniejszy od intel extreme grapcs2 a ten z kolei to taki gf2 mx400 na stacjonarke

a gafika ati jest podobno wydajniejsza od intel 900gma

 

może to jakoś pozwoli ci zobaczyć do czego one są zdolne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam x200 i mogę napisać jak to u mnie działa. 3Dmark 2k3 = 890 pkt. Odpaliłem demko Rome Total War : Barbarian invasion i po zaniżeniu detali było grywalne. Odpaliłem też demko GT Legends, czy jakoś tak i chodziło płynnie. Shadery ma, moc nie powala na kolana, ale pozwala na odpalenie gierek w niższych detalach. Nie jest to potwór wydajności, ale costam na tym uruchomisz. aha i reszta konfiga = Sempron 2800+, 512 MB RAM, HDD 40 GB 4200 rpm. Gierki zazwyczaj odpalałem przy niezłej rozdzielczości i niskich efektach.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego Intela w swoim lapku (a dokładnie Intel 915GM/GMS,910GML Express Chipset) w 3DMark 2001 ma

3630pts

niech ktoś wrzuci wynik z X200M i będzie porównanie.

To wszystko zależy też od proca.W grafach zintegrowanych o wiele wieksza niz w stacjonarnych pc-tach ma moc procka.Im wyzszy proc tym lepsze rezultaty.Ja mam nx6125 z grafa x300mobile czyli x200m :mur: proc 3100 semprona i na 3d marku 2001 mam okolo 3950.Z kolei w w 2003 mam około 1100 i tutaj jest zdecydowanie lepszy od serii 900 która ma maksymalnie około 600 pkt w 2003 (nawet z mocnymi mobilnymi penyium 4 a nie celkami ogólnie starsze gry np moha, call of duty chodza na full detalach w 1024+768.Zreszta masz dobra recke nx6125 na benchamrku i tam tez masz porównanie z seria 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest sens rezygnować z tych kart na rzecz ATI Mobility Radeon X300 ?

Zależy jakiego x300 B) Jeżeli jest to x300 ale z pamięcia dzielona za ramem to jest to w zasadzie x200m tylko ładnie nazwany dla potrzeb marketingu, choc niewatpliwie lepszy od serii 900, jezeli jest to x300 ale z własnym razem to juz jest inna gadka :-P To rzeczywiście mozesz pohulać bo wydajnośc jest całkiem dobra.Ale z taka grafa to musisz wydac ze 5000 tys (mówie o delach i hp) bo nie orientuje sie w cenach innych firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ale wydaje mi sie ze wydajac na laptopa 3000 nie mozna sie spodziewac ze bedzie on nadawal sie do grania w gry. To chyba nie ta liga, ten sprzet projektowany jest do zupelnie innych celow. Przeciez proporcionalnie porownujac to tak jakby kupic desktopa za 1000. Na nim tez raczej sobie nie pograsz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ale wydaje mi sie ze wydajac na laptopa 3000 nie mozna sie spodziewac ze bedzie on nadawal sie do grania w gry. To chyba nie ta liga, ten sprzet projektowany jest do zupelnie innych celow. Przeciez proporcionalnie porownujac to tak jakby kupic desktopa za 1000. Na nim tez raczej sobie nie pograsz.

 

nie przeszdzajmy. moze fana fpp na nim nie pogra ale do gier typu civilization, herosi, europa uniwersalis sa calkiem niezle, albo do starszych fpp, taki quake 3 na intelu 900 szaleje az milo :) Chociarz nie zawsze mozna mowic ze taki lapki do strategi sie tylko nadaja, bo np. rome total war tez ma niegorsze wymagania od fpp. ale w gruncie rzeczy osoba ze zdrowym podejscie moze nawet na takim sprzecie przyjemnie sie rozerwac w starsze gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz ranking kart graficznych (laptopowych):

ATI Mobility Radeon X600 = 11200

To jest czytat z forum ;)(ctrl C , ctrl V) a wnioski wyciagnij sam ....

dlaczego x600 prawie zawsze wypada tak kiepsko w "niby" testach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam asusa wszystko ja w twoim tylko x200m i 1.6 ghz procek. w 3dmarku 2001 se mam 4000 pkt. Wiec dużej różnicy nie widzę. Jedank przy 03 lub 05 różnica może być większa. Wszystko zależy jakiego irexta obsługuje intel. Bo ati obsługuje dx9.0 pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole powołać sie na test z serwisu benchmark.pl

 

test HP Compaq nx6125

 

 

"Zastosowany chipset graficzny obsługuje Vertex i Pixel Shadery w wersji 2.0. Jest taktowany zegarem 300 MHz, potrafi przetworzyć do 8 tekstur w jednym takcie. Choć nie jest wolny, nie grzeszy nadzyczajną wydajnością. Owszem, jest lepszy od zwykłych zintegrowanych rozwiązań - np. zupełnie przyzwoitego GMA900 Intela wyprzedza około dwukrotnie. Jednak do czołówki, choćby Radeona Mobility 9700, dużo mu brakuje. W efekcie nadaje się do gier, również tych nowszych, pod warunkiem ustawienia zmniejszonej liczby detali."

 

chyba jest wszystko jasne Pozdrawiam :P....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsługuje, ale z tego co pamiętam softwarowo a ati ma juz zaimplementowane.Przy porównywalnych procach róznica jest spora na korzyśc ati.

Oj chyba również sprzętowo, ponieważ zgodnie z EVEREST HOME EDITION:

 

Właściwości procesora graficznego

Karta wideo Intel 82910GML Graphics Controller 0

Nazwa kodowa procesora graficznego Alviso-GM

Urządzenie PCI 8086 / 2592

Typ magistrali Integrated

Częstotliwość taktowania przetwornika RAMDAC 400 MHz

Liczba potoków pikseli 4

Liczba układów zarządzania teksturami (TMU) na potok 1

Liczba urządzeń cieniowania wierzchołków 1 (v2.0)

Liczba urządzeń cieniowania pikseli 1 (v2.0)

Sprzętowa obsługa DirectX DirectX v9.0

 

Producent procesora graficznego

Nazwa firmy Intel Corporation

Informacje o produkcie http://www.intel.com/products/browse/chipsets.htm

Uaktualnienie sterowników http://support.intel.com/support/graphics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam HP nx6110 z Pentium M 1,6 i grafika intel900 i co i gram w nba 2006 na 800*600*32 i powylaczanych kilku bajerach. Gra sie przyzwoicie nic nie przycina i jest git. Wczesniej mialem asusa z tym poprzednim 855/852 i tam byla kaszana juz nawet w nba 2003. Tak wiec ten 900 wcale nie jest taki zly i pisanie ze to jest wielki G niekoniecznie jest prawda.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem x200 w stacjonarce, teroretycznie wydajnosc lepsza niz gma900, ale ... ma tylko 2 potoki, gma 4. Starsze gry (np. ViceCity) zdecydowanie lepiej chodza na karcie intela (ati niegrywalne), za to nowsze na ati (np. Area 51) ale szybkosc i tak jest nie do przyjecia (co z tego ze szybciej jest na ati)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...