Skocz do zawartości
msn

Co lejesz do swojego WC ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałbym żeby ten temat był swojego rodzaju poradnikiem co oprócz H2O mamy wlewać do naszych układów.

 

Wiele osób składających swoje I-sze WC nie ma za bardzo pojęcia co dolać do wody żeby nie pojawiły nam się w układnie zielone stwory, czy żeby nie skorodowały nam poszczególne elementy, czy co zrobić aby obniżyć temp. w układzie, sprawić by woda świeciła, albo nie zamarzła przy użyciu mocnego ogniwa peltiera.

Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że było ale mało konkretnie i lakonicznie. Chodzi mi o to żeby w tym temacie zebrać wszystko co każdy powienien wiedzieć o chłodziwie i mógł dobrać sobie optymane połączenie poszególnych skałdników mieszanki do swojego układu WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale lakonicznie to chyba szukałeś. ;D

 

Ja używam: Woda demineralizowana (na CPNie) + troche spirytusu + pare kropel ALGO [JBL - akwariowe] + dodatek UV.

 

Na forum panuje moda na copal, petrygo itd. Pewnie i słusznie.. ale mi moja mieszanka sprawuje się wyśmienicie.

 

Poszukaj....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz i teraz przysłowiowy Kowalski ma pierwszą propozycję na chłodziwo do swojego WC. O to mi chodzi.

 

Raczej czego nie lać - po dodaniu płynu UV do wody ze spirytem wytrącił mi się biały osad... no i oczywiście wcześniej się pytałem czy to bezpieczne... to też niby pełno informacji na forum.... hahahahaaa dobry dowcip - mało kto się tutaj zna na "egzotycznych mieszankach" więc lepiej stosować standart

 

a co do szukajki.... życzę dużo cierpliwości gdyż jest do [gluteus maximus]! lepiej ręcznie przeglądać i używać ctrl+F - będzie szybciej i precyzyjniej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie dorzuce...

 

Tak prosto... 1:1 Demineralka + Borygo... Dla mnie sie sprawdza nIc nie plywa :)... nic nie poszarzalo :) Piknie :] i ladny niebieski kolorek

 

Dołączona grafika

 

 

Edit: dla Miazga82

 

Fakt.... Kolorek jest Niebiesciutki... tylko oswietlenie nie takie...

 

Dołączona grafika

 

 

:]

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie dorzuce...

 

Tak prosto... 1:1 Demineralka + Borygo... Dla mnie sie sprawdza nIc nie plywa :)... nic nie poszarzalo :) Piknie :] i ladny niebieski kolorek

 

http://www.lancomp.pl/Marek/Tyl.jpg

Sorry że sie przypiernicze :lol2: , ale jeżeli ty tam widzisz niebieski kolor, to chyba ktoś tu powienien iść do okuliusty ... choć w tym wypadku on i tak nic nie pomośe na daltonizm :D

 

żeby nie był OT ja leje do układu 100% borygo, nez żadnych dodatków, wszystko pieknie i czysto a kolorek też zajefajny

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie bylo osadu i nie ma do dzisiaj. Pewnie kwestia ile sie tego dolało. No i płyn płynmowi nie równy. Ja stosuje od Coolteca a ostatnio tego z reality. Kyniek pewnie miałes UV Dye-Lite. może dla tego.

 

Demineralka to podstawa. Cos anty glon (spirytus, płyn, borygo też zabije) i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zagranicznych forach wyczytałem prosty i moim zdaniem (nie praktykowałem) skuteczny sposób - demineralka + jakiś koncentracik do chłodnic (waśnie na życie) ok 10% no i płyn UV - ja robiłem teścik woda + troszkę płynu UV Dye (tak to miałem) i troszkę koncentraciku - przez prawie 2 tygodnie nie zmętniało ani się nie zmieniło w buteleczce - ale jak zauważyłem że sam koncentracik mi świeci ładnie to po co płyn ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam demineralka (niestety az 5uS/cm) 95% + zerex racing 5% + 2krople na liter barwnika. Butla ze specyfikiem stoi na oknie od ok 2tyg i nic nie ma.

 

A czy to prawda ze glikol obniza pojemnosc cieplna wody? tzn pojemnosc cieplna 1L wody jest wieksza niz 1L glikolu. prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

Czyste borygo synku.....

Mamusiu a to napewno nie straci swoich wlasciwosci po pewnym czasie uzytkowania?

 

Lecz destyla bardzo szybko traci swoje właściwości!

No wlasnie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz: od mieszanki woda demineralizowana + spirytus może pękać plexiglas-kiedyś to lałem i popękał mi top od starego rezerwuaru.

 

Lałem też wodę dem. i jakiś antyglon. Może za mało nalałem ale zmętniały mi węże i glony się pojawiły.

 

Wlałem więc borygo, glony poszły precz (kilka juz razy spuszczałem płyn chłodzący: wymiana elementów pompki, montaż czujnika). Na razie nie wymieniłem węży, więc nie wiem czy borygo matuje węże (wymienię-sprawdzę). Borygo ma te właściwości, że konserwuje i smaruje elementy układu.

 

Zostaję przy borygo, dodatki UV mnie nie interesują, komp nie ma okna. Ma działać a nie wyglądać.

 

Jeśli w układzie masz elementy miedziane i aluminiowe (np. chłodnica) to MUSISZ dodać jakiś płyn zapobiegający korozji elektrolitycznej. Inaczej będziesz miał bagno.

 

Nic nie wiem o płynach UV, nie mam z nimi doświadczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w stosunku 2:1 wodę demineralizowaną:borygo różowe. Bardzo polecam to połączenie. Żadnych syfów, żadnego mętnienia, żadnych osadów. Wszystko działa jak trzeba juz ponad pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też polecam wodę destylowaną z dodatkiem (ilość wg uznania) borygo eko (to zielone). układ śmiga jak trzeba od końca września z pompą CO (używaną wcześniej w układzie ogrzewania, ale wyczyszczoną). nic nie mętnieje, nie następuje korozja w pompie, klarowność chłodziwa - 100%

 

u mnie proporcje woda:borygo ok 65:35 [%]. jak znajdę chwilkę, to wrzucę foto ;]

 

***

 

oto foto

 

post-111010-1132134666_thumb.jpg

Edytowane przez kedzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...