Skocz do zawartości
msn

Co lejesz do swojego WC ?

Rekomendowane odpowiedzi

jaka jest wlasciwie roznica miezy borygo i petrygo?

borygo widzialem rozowe i zielone (jakas roznica?)

jaki kolor ma petrygo?

 

skladam na dniach 3cie wc .. i zastqanawiam sie co tam wlac ;]

wczesniej uzywalem demineralki + algonu

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały topic i jeżeli dobrze zrozumiałem to do mojego przyszłego WC wystarczy demineralki+petrygo.

WC będzie się składać z pompy CO czyli żeliwo, miedż, mosiądz i może się jeszzce tam znaleźć stal.

 

Czyli nie musze dodawać już żadnych dodatków przeciw rdzy, wystarczy same petrygo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jakiego koloru jest to borygo alu formula :unsure:

 

Czyli nie musze dodawać już żadnych dodatków przeciw rdzy, wystarczy same petrygo?

Nie nic nie trzeba ... wszystko jest napisane:

"Nietoksyczne i szybko biodegradujące się Borygo skutecznie

chroni przed korozją kawitacyjną wszystkie metale

układu chłodzenia, a szczególnie podzespoły ze stopów

aluminiowych lub żeliwa."

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy demineralke można kupić na stacjiach czy gdzie?

w wyspecjalizowanych sklepach bardzo ciezka do kupienia , na stacjach i w motoryzacyjnych jedynie demineralizowana znacznie tansza od destylowanej ktorej po prostu nie oplaca sie wlewac koszt ponad 10zl/1l

 

odnosnie alkoholu, od spirolu wody tez sie nic nie stanie tylko problem jest taki ze po 12h nie wiele etanolu pozostanie w takiej mieszaninie wiec nie za bardzo widze sens takiego dzialania ..

 

 

jaka jest wlasciwie roznica miezy borygo i petrygo?

borygo widzialem rozowe i zielone (jakas roznica?)

jaki kolor ma petrygo?

 

skladam na dniach 3cie wc .. i zastqanawiam sie co tam wlac ;]

wczesniej uzywalem demineralki + algonu

nie wiem jak te nowa ale juz pisalem odnosnie starych petrygo jest mniej zrace w przypadku zastosownia w motorozacji niz borygo ale moze to byc uzaleznione od temperatury w jakiej pracuje plyn ;] Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do WC będzie lespsze destylowana, czy demineralizowana?

A może bez różnicy?

 

Sorki, jeżeli głupie pytanie, ale nie wiem zbytnio czym się od siebie te wody tak dokładniej różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do WC będzie lespsze destylowana, czy demineralizowana?

A może bez różnicy?

 

Sorki, jeżeli głupie pytanie, ale nie wiem zbytnio czym się od siebie te wody tak dokładniej różnią.

Destylka jest zapewne lepsza. Zdaje mi sie, że demineralka szybko traci swoje właściwości.

Ale i tak najlepiej bedzie mieszając jeden z powyższych płynów z borygo albo innym syfem do chłodnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Destylka jest zapewne lepsza. Zdaje mi sie, że demineralka szybko traci swoje właściwości.

Ale i tak najlepiej bedzie mieszając jeden z powyższych płynów z borygo albo innym syfem do chłodnic.

Ok, czyle bede lał Destylke i petrygo - bo będzie pompa żeliwna.

Petrygo jak dobrze się orientuje zapobiegnie też glonom, zgadza się?

 

A jeżeli chodzi o destylowaną wode, to są jakieś jej odmiany, a jeżeli tak to które wybrać? (bo coś takiego wynika z postu Linoge)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sa np przeznaczone do ogolnego stosowania czy tez do laboratoryjnych procesow watpie zebys mial jakis wybor jeslli juz bedziesz mogl kupic destylowana a pozatym przeciez nie masz idealnie czyste wc wsrodku wiec pewnie bez roznicy czy lejesz destylke czy demineralizowana ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko sprawdze czy w uv swieci

A nie lepiej kupic ten barwniczek od Samhaina. Mam dwa takie, zielony i żółty ... fajnie wyglądają w UV, bardzo mocno świecą.

 

Co z resztą widać na focie

Dołączona grafika

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

a borygo czy petrygo mozna mieszac z barwnikiem? nic sie nie stanie? barwnik dobze sie rozpusci?

W piwnicy mam niebieskie petrygo i bym dokupił fioletowy barwnik z RN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a borygo czy petrygo mozna mieszac z barwnikiem? nic sie nie stanie? barwnik dobze sie rozpusci?

W piwnicy mam niebieskie petrygo i bym dokupił fioletowy barwnik z RN.

Mozna ... nic sie nie stanie.

Ale jesli chodzi p wybor koloru, to jednak radze sie odbrze zastanwoic nad wyborem, najlepiej swiecą żółty i zielony, te ciemnijesze kolory niebieski, fioletowy itp juz niestety nie dają tego samego efektu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ale do neibieskiego (lazurowego bardziej) petrygo lac żółty?? mysle ze fiolefowy bedzie oka, w sumie to nie zalezy mi na tym zeby raziło w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na dniach składam WC ojcu i jako chłodziwo mu wybrałem to:

 

http://mcs.pc.pl/produkt870.html

 

http://mcs.pc.pl/produkt159.html

 

 

w układzie prawdopodobnie będzie niewiele ponad 0.5 litra więc ewentualne braki uzupełnie wodą demineralizowaną ze stacji beznzynowej. Co myślicie o takim wyborze?

 

 

zamaist barwnika z CFD rozważałem to : http://mcs.pc.pl/produkt298.html ale wydaje mi się że barwnik z CFD nie dość że tańszy to jeszcze wygląda lepiej się prezentuje....

 

również poważnie rozważałem zastosowanie zamiast powyższego mixu poprostu coolant Tt : http://mcs.pc.pl/produkt1175.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

coolant jest fajny, powinien wystarczyc na układ, u mnie dwa bloki + kadet nie wchodziło wiecej niz 0,3L wody.

Innowatek protect jest ok, ale moze byc stosowany tylko w ukłądach bez reza. Barwnik, wdg mnie najfajniejszy jest czerwony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu innovetek może być sotsowany w układach bez reza? szczerze mówiąc to dopiero na dniach przyjdzie innovatek + barwnik - wcześniej nie miałem styczności z takimi rzeczami - no pomijając jak zastosowałem barwnik + woda na spirytusie :mur: :mur: :mur: wyblakł i jakiś syf się wytrącił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

na allegro kiedys jakis gosciu tym handlował i pisalo ze w układzie z rezem parują wszystkie dobroci które zapobiegają korozji i glonom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...