Skocz do zawartości
msn

Co lejesz do swojego WC ?

Rekomendowane odpowiedzi

przy 2,94ghz jest 32 w stresie :)

Wierzysz w bajki?

 

jak duża może być różnica między samą wodą w układzie a borygo/petrygo?

równa tak zwanemu błędowi pomiarowemu?

Moze to byc roznica 2C, choć są różne teorie. Samej wody to nie polecam, bo Ci sie bagienko szybko zrobi. Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to byc roznica 2C, choć są różne teorie. Samej wody to nie polecam, bo Ci sie bagienko szybko zrobi.

 

hmm, a z tym bagienkiem to tez tak nie do końca chyba. duzo zależy od czystości układu / wody i przede wszystkim od tego, czy jest dotęp do śwaitła (okno w budzie). wiem, bo sam mialem samą wodę przez 8 miesięcy, i była po tym czasie nadal przezroczysta, tak jak i węże... :wink:

 

a co do samej różnicy temperatur, to w sumei racja, tak duża też nie może być. ciekawe czy ktoś dokladniej to probowal zbadać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zas ze swojej storny polece petrygo orlenowskie.Dwoje moich kolegow uzywa je z wezami z cellfasta od jakiegos roku i weze nie matowieja jedynie coo to plexa w blokach nabiera lekkiego blekitnego przebarwienia.Co prawda jest okolo 2 razy drozsze od zwyklego petrygo ale warte polecenia.

Edytowane przez BlackCobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Dwóch -> dwoje, a nie dwuje.

 

Mam takie petrygo, niebieskie, jeszcze nie lałem, ale mam zamiar. Oczywiscie bede mieszał z demineralką i barwnikiem UV z Rn fioletowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja po raz drugi wypowiem się w temacie, ponieważ minęło już sporo czasu od mojego ostatniego sprawozdania.

 

układ cały czas zalany tą samą cieczą (demineralka+borygo eko). węże cell-fast (igielity), pompa żeliwna LFP.

 

wc śmiga od końca lipca 2005, czyli idzie 9 miesiąc :>. węże klarowne, żadnych osadów czy przebarwień. życia też nie odnotowałem.

 

...co do temperatury wody idle/stress , to BARDZO SILNIE zależy ona od nawiewu (przynajmniej w moim przypadku). przy wentylach, króre ledwo się kręcą, temperatura cieczy jest wyższa nawet o 5*C w porównaniu do temp. przy wentylatorach na ok 10,5 - 11V. pomiarów dokonuję za pomocą termometu przyklejojego do zbiornika nagrzewnicy;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesć mam do was takie pytanko.Kupiłem sobie petrygo na stacji i demineralke.

Na naklejce z petrygo przeczytałem ze jest to płyn do chłodnic aluminiowych i tu mam do was pytanie czy płyn ten w zaden sposób nie zaszkodzi mojej miedzianej chłodniczce z realitynet :D

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

napewno nie zaszkodzi, tez miałem kiedys jakis chyba lotos zielony i pisało ze do alu i nic nie korodowało itp. Jesli on jest dedykowany tylko do alu.

Nie patrzyłes co kupujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno nie zaszkodzi, tez miałem kiedys jakis chyba lotos zielony i pisało ze do alu i nic nie korodowało itp. Jesli on jest dedykowany tylko do alu.

Nie patrzyłes co kupujesz?

Nie że nie patrzałem tylko znalazłem w garażu petrygo z orlenu i było nan im wspomniane cos własnie o chłodnicach aluminiowych i własnei nei wiem czy lac to czy nie :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba bez czekania na kolejną modernizację układu kupie borygo Eko jak radził Miazga...

 

- Castrol Antifreeze + dem - po jakimś czasie jak by osad białawy czy jak...

- petrygo samo - też osadzik po 3 miesiącach - dodałem wody dem. i nic nie pomogło...

 

 

to teraz borygo Eko ;) ładny kolorek zielony.... ciekawe jak będzie po dodaniu barwnika UV niebieskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz borygo Eko ;) ładny kolorek zielony.... ciekawe jak będzie po dodaniu barwnika UV niebieskiego :)

Niebieskie barwniki same z siebie kiepsko świecą, tak wiec nie wiem czy jest sens dolewania go do zielonego płynu. Tym bardziej ez borygo eko ma dosyc intensywny kolor, który nie tak łatwo stłumic.

Ale ciekawe ... moze by wyszedł jakis "niepowtarzalny" kolor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No - właśnie wlałem do swojego kibla Borygo Eko - zieloniutkie jak radził Miazga - bez rozcieńczania - zobaczymy co z tego wyjdzie - ale na wstępie chciałem obalić jeden z mitów - częśc osób twierdzi że Borygo i Petrygo to to samo.. otóż nie

 

Borygo Eko : Glikol monopropylowy

 

Petrygo z Orlenu : Glikol momoetylowy ( to z którego mi się białawy osad wytrącił)

 

jak widać są to zupełnie 2 inne substancje które są głównym składnikiem tych że chłodziw....

 

 

jak to wyjdzie w praktyce to się okaże ;) za jakiś czas zaraportuje co i jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

studiuje cały teamt ale zapytam: czy napełnianie układu samą wodą demineralizowaną, spowoduje jakies poważniejsze konsekwencje bądź nieporzadana skutki dalej zwane "osadem" bądź [przepraszam za niefachowe określenie] "glutami"?

 

 

;)

Edytowane przez aftershocK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

studiuje cały teamt ale zapytam: czy napełnianie układu samą wodą demineralizowaną, spowoduje jakies poważniejsze konsekwencje bądź nieporzadana skutki dalej zwane "osadem" bądź [przepraszam za niefachowe określenie] "glutami"?

;)

 

 

samej wody nie polecam - lepiej by było jak byś zmieszał z płynem do chłodzenia - Petrygo nie polecam (gluty się tworzą) ale Borygo Eko jak narazie u mnie zdaje egzamin :) z wodą demineralizowaną jest mniej więcej po połowie (z przewagą borygo) i narazie nic z nic!! :D :D :D jeszcze raz powtórzę Borygo Eko (z boryszewa :P)

 

Moze to byc roznica 2C, choć są różne teorie. Samej wody to nie polecam, bo Ci sie bagienko szybko zrobi.

- Tu w sumie jest odpowiedź na twoje pytanie :P pewnie początkowe strony studiowałeś B) bo to jest na tej na samej górze

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile ko$2tuje borygo eko?? bo demineralke znalazłem w domu, aż sie zaskoczyłem :)

 

i gdzie kupie...? w hypernovej? na shell-u?

wiekszość stacji benzynowych i większość supermarketów, typu kerfur/auchan/tesco......

kosztuje około 10zl za 1 litr.

 

 

edit:

nieważne czego szukasz, znajdziesz to w hipermarkecie :wink:

:lol:

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

największy wobór w sklepach motoryzacyjnych...

 

kosztuje ok. 10zł litr (z powodzeniem możesz wlać samo borygo ;) u mnie nie było specjalnej różnicy wydajnościowej po rozcieńczeniu wodą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

borygo eko świeci pod niebieskim(sprawdzone),pod uv niee tylko pod niebieskim :P

Hmm...

Jak wątek znów ruszył to ja mam pytanie. Chciałem najpierw wlać do przyszłego WC petrygo, bo ładny kolor, ale mówiecie, że Borygo Eko lepsze, więc ok.

Tylko teraz pytanie: Jaki kolor będzie miało przy niebieskim oświetleniu? Nicko napisał, że świeci, tylko, co to dokładnie oznacza?

 

Pytam bo na mobo mam 3 seryjnie montowane diody niebieskie - naprawde jasne, i się zastanawiam jak wyjdzie przy tym zielone borygo :blink:

Edytowane przez Efyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aftershocK Pomyśl, poszukaj i zacznij pisać po polsku.

a po jakiemu pisze :?

 

ile potrzebuje płynu żeby napełnić nagrzewke, węże i bloczek? [wszystko w sygnecie] ? tak jeszcze litr na zapas... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po jakiemu pisze

 

ile potrzebuje płynu żeby napełnić nagrzewke, węże i bloczek? [wszystko w sygnecie] ? tak jeszcze litr na zapas...

gdzieś 0,5l (poprawcie jak się mylę)

 

 

BTW: Twoja sygnaturka jest niezgodna z regulaminem, jescze bana ci dadzą

 

temat: "Sygnatura, a moderatorzy, cała prawda" coming soon...zapraszam jutro na "Oślą łączkę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...