Skocz do zawartości
msn

Co lejesz do swojego WC ?

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie Borygo Eko (zielone) + demineralka wypaliło/rozpuściło cyne na Audigy na paru lutach, na szczęście szybko został wyciek wykryty i k. muzyczna ma sie dobrze ;)

To bardzo dziwne. Ja od roku używam Borygo Eko w dużym stężeniu i mam dwa bloki lutowane. Jakoś mają sie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nagrzewnice też są lutowane, wieć jakby borygo lut rozpuszczało to by się układy chłodzenia w samochodach rozszczelniały i rozlatywały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nagrzewnice też są lutowane, wieć jakby borygo lut rozpuszczało to by się układy chłodzenia w samochodach rozszczelniały i rozlatywały.

Ja tu nie zabawiam się w teoretyzowanie. Wiem jedno: X-Fi zdechł :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie zabawiam się w teoretyzowanie. Wiem jedno: X-Fi zdechł :?

Zardzewieć (skorodować) to co innego niż rozpuścić się.

Wypowiadajcie sie dokładnie, bo taka wymiana zdań nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak, jak zauważyłem że roztwór boryga dostał sie na k.muzyczną widać było że zaszła jakaś reakcja, był jakiś nalot a po usunięciu tego nie było cyny w pary miejscach w których powinnabyć, nie mam pojęcia czy skorodowała czysie rozpuściła, wiem że jej nie ma tam gdzie skapało borygo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zardzewieć (skorodować) to co innego niż rozpuścić się.

Wypowiadajcie sie dokładnie, bo taka wymiana zdań nie ma sensu.

No właśnie, piszmy na temat ..... :blink:

 

Przeczytałeś z uwagą (i zrozumieniem) ten post?:

Przecież nagrzewnice też są lutowane, wieć jakby borygo lut rozpuszczało to by się układy chłodzenia w samochodach rozszczelniały i rozlatywały.

Co za różnica czy się "rozpuści" czy "skoroduje"? I tak "układy chłodzenia (by się) w samochodach rozszczelniały i rozlatywały" :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ja zalem borygo raz jednego asrocka to nie chodził porzez dwa tygodnie. borygo nei przewodzi dobrze prądu i nie chce parować, potem sie wkurzyłem, wziełem spiryt wyczysciłem styki od ramu, pci, agp. I płyta smiga.

 

PS. Borygo eko swieci w UV??

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zalem borygo raz jednego asrocka to nie chodził porzez dwa tygodnie. borygo nei przewodzi dobrze prądu i nie chce parować, potem sie wkurzyłem, wziełem spiryt wyczysciłem styki od ramu, pci, agp. I płyta smiga.

 

PS. Borygo eko swieci w UV??

[img ]http://img314.imageshack.us/img314/3655/borygo15hp.jpg[/img]

tak, swieci, było juz o tym mowone, chyba Kyniek mial w suigu nawet dosc dlugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

tak, swieci, było juz o tym mowone, chyba Kyniek mial w suigu nawet dosc dlugo.

No to juz wiem co bedzie pływać w moim nowym reV WC :D Wzmocnie go dodatkowo barwnikiem z RN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie , to ten płyn. Mnie wystarcza 1 butla, po co ci 3 :blink:

Bo rezerwuar mam 5L :wink: Więc proporcje płynu będą mniej więcej po połowie demineralka i te borygo niebieskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może już było: borygo albo jakieś podobne, które nie zostawia po dłuższym czasie osadu na wężach?

 

Wymieniłem węże a nie mam pewności czy różowe borygo (+woda) nie pozostawi osadu :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może już było: borygo albo jakieś podobne, które nie zostawia po dłuższym czasie osadu na wężach?

 

Wymieniłem węże a nie mam pewności czy różowe borygo (+woda) nie pozostawi osadu :?

zależy co rozumiesz przez "dłuższy czas". mam petrygo q orlenu. 3 miesiące. brak jakichkolwiek zmian od początku, brak osadów. węze Tubclair z RN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

pozostawi. Rózowe borygo barwi, sam sie o tym przekonałem, 3 tygodnie uzywane w proporcji 1:3 (wiecej borygo). Węze Cellfast 10/1,5

 

Kupiłbym sobie rez, ale nie podoba mi sie jak jest zaparowany :/ Czy jak wleje samo borygo z barwnikiem to nie bedzie pary?? Temp wody pewnie nie przekroczy 35*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy co rozumiesz przez "dłuższy czas". mam petrygo q orlenu. 3 miesiące. brak jakichkolwiek zmian od początku, brak osadów. węze Tubclair z RN.

tia.... po ok 4 miesiacach bedzie juz widac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2222144[/snapback]

tia.... po ok 4 miesiacach bedzie juz widac :)
Prawda jest niestety taka, że jak się ma bezbarwne węże to nie ma cudów ... każdy sie po pewnym czasie odbarwi ... tzn. złapie w pewnym stopniu kolor cieczy która w nim pływa. Nie ma na to rady. Wcześniej czy później ale musi to nastąpić. Jedyna różnica w stosowanych płynach może być taka, że z jednego sie wytrąci np. barwnik, który sie potem osadza na wężach.

Ja już używam dobrze wszystkim znanego Borygo Eko około roku i powiem, że osadu jako takiego, nie ma. Nie uniknione jest natomiast zabarwienie sie węży na kolor zielony. Ale widać to dopiero w porównaniu z nowo zakupionym wężem. Gdy pływa w nim dana ciecz nie widać różnicy.

Barwniki UV mają chyba nawet większy wpływ na zabarwienie węży niż samo Borygo. Tak wiec trzeba sie z tym pogodzić, ale tak jak mówiłem ... jeżeli w układzie pływa ciecz to różnica jest niezauważalna, dopiero po opróżnieniu układu widać zabarwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest niestety inna.... Płyn z TESCO to nie Borygo, trza było przeczytać uważnie.

Prawda jest taka, że nie ma takiego płynu lub węży, które by w jakiś tam sposób nie reagowały ze sobą. Chyba że masz stalowe rury w wc :P

Węże są gumowe i po paru miechach każdy płyn je trochę przebarwi. O wytrąceniu sie barwnika itp pisałem juz .... nie wszystkie płyny mają tą dolegliwość. Pisałem o Borygo Eko a nie o twoim wynalazku, wiec nie rozumiem twoich pretensji.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlalem KULER roztwor 1:1 - zobaczymy co z tego bedzie. Ciezkie zadanie bo wiekszosc ukladu to stal. Na czystej wodzie w niecale 2 doby woda zrobila sie wyraznie brazowa :wink:

Akurat moj plyn jest zielony, ale swiecenie w UV nie jest jakies super (podobnie jak borygo). Imo zdecydowanie lepiej kupic weze ktore swieca w UV niz bawic sie w plyny / barwniki. PLyny chlodnicze nie - bo swieca wyraznie slabiej, barwniki tez swieca slabiej niz weze UV a do tego sa z nimi problemy bo sie odkladaja np na blokach i generalnie z uplywem czasu ich efekt slabnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=32959

fajny płyn tylko cena wręcz przeciwnie 350-400$ za galon :?

 

stronka producenta http://www.lesker.com/newweb/Vacuum_Fluids...FTOKEN=69611336

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam (pewnie ostro laickie ;) pytanie..ile potrzebne jest mniej więcej roztworu do zapełnienia całego układu WC (blok CPU, chłodnica Cooltek Triple + wężyki)??

20 litrow wystaczy :lol:

 

nie no zalezy jaki uklad ale litr mysle ze spokojnie - przynajmniej tyle wchodzi u mnie, cpu bix3 i 6m weza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

spoko wystarczy, styknie ci na 2-3 razy.

Jak mialem kiedys uklad z dwoma blokami i bip1 to wchodzilo jakies 0.4l.

Nie bylo reza, tylko trojnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...