Skocz do zawartości
kucyk

Chleb Krojony...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam prośbę - czy wie ktoś jak wygląda produkcja w/w chlebka?

U mnie w domu preferuje się ten typ prowiantu, słyszałem i domyślam się, że jest to odświeżany chleb który się poprostu nie sprzedał...

Ile w tym prawdy, czy ktoś może to potwierdzić?

Chciałbym wybić mojej mamie zakupy takiego mniam mniam "chlebka" :D i żeby efekt był lepszy potrzebuje wsparcia w postaci waszych doświadczeń w tym temacie, może mamy na forum jakiegoś byłego piekarza? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na osiedlu mam piekarnię, urządzili tam małe stoiso i wieczorami sprzedają chleb, bułki nadziewane i nie, ciasta itd. Chleb krojony od nich to zwykły normalny chleb, na naszych (klientów) oczach wkładają go do dużej krajalnicy, naciskają guzik i kilkanascie (dziesiąt?) noży tnie bochenek. Potem przekładają to do woreczka i zaklejają go taśmą.

 

Mimo to u mnie w domu preferuje się chleb "w kawałku".. sam nie wiem dlaczego, chyba kwestia przyzwyczajenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na osiedlu mam piekarnię, urządzili tam małe stoiso i wieczorami sprzedają chleb, bułki nadziewane i nie, ciasta itd. Chleb krojony od nich to zwykły normalny chleb, na naszych (klientów) oczach wkładają go do dużej krajalnicy, naciskają guzik i kilkanascie (dziesiąt?) noży tnie bochenek. Potem przekładają to do woreczka i zaklejają go taśmą.

 

Mimo to u mnie w domu preferuje się chleb "w kawałku".. sam nie wiem dlaczego, chyba kwestia przyzwyczajenia.

 

U mnie robią tak samo, tzn wkładają na twoich oczach do krajalnicy i tną.

 

a co do chleba to ja jednak preferuje krojony ponieważ jest wygodniejszy, chociaż chleb w kawałku jest lepszy (krojony po jakimś czasie robi sie delikatnie kwaśny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: hmm z chlebem krojonym róznie bywa.I wszystko mozliwe ze po całym dniu taki chlebek który przelezał na pólce sklepowej "idzie" do krajalnicy".Luzyt co do "postoju" chleba w celu wystygnięcia to te 2 godziny to chyba troche mało chyba ze na mrozie <lol>.Chleb odparowuje o wiele dłuzej.Jezeli odczuwacie ze chleb jest nieswiezy to moze byc taka opcja ze był zapakowany jeszcze ciepły,wtedy skibki są jakby wyschniete i kruszą sie.

Jesli chodzi o krojenie chleba z dnia poprzedniego to chyba wiekszosc piekarnii sie z tego wycofuje,choc z drugiej strony jest to sposob by nie byc stratnym,ew mozna taki chleb od czasu do czasu wrzucic do zmielenia z bułką byle nie za duzo bo bułka tarta bedzie ciemna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytalem osoby ktora kroi i pakuje ten chleb ile on musi stygnac...

wczesniej mowilem jak mi sie tylko wydawalo bo pracuje w innem budynku i nie obserwuje chleba ktory stygnie B)

cyt: "ze dwie godziny... ale jak trzeba to i pietnascie minut... teraz(zimno) przewaznie z godzine..."

i nie na mrozie tylko stoi w normalnej zamknietej hali oczywiscie.

jest do bardzo duza piekarnia wiec jakies takie dziwne praktyki nie przechodza...

(z 11tys zwyklego bialego chleba i jakies 7 krojonego... ale to chyba raport na piatekowy wyjazd... podkreslam ze zwyklego bo sa jeszcze inne "biale" chleby, jakies tam troche inne... a to maku sypna na wierzch, a to cos innego:) )

bialego chleba jakos nie piecze sie duzo wiecej, piecze sie go w wieczorem/w nocy gdy sa zlozone juz wszystkie zamowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...