Skocz do zawartości
yiabol

Blue Connect ... Iplus...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedługo kupuje laptopa ( dopiero zaczynam moją przygodę z tymi małymi kreaturami :) )

i mam w związku z tym nastepujace pytanie:

Chciałbym miec stały dostep do internetu ... raczej niezaleznie od mojego łącza w domu...

wpadłem na to ze dobrym wyjsciem moze byc Blueconnect... wszedłem na strone ery...

i... dup... nie wiem za bardzo o co chodzi... są cztery abonamenty... i w sumie niczym sie

nie różnią... czy ktos z was mógłby mi wytłumaczyc o co chodzi w tym całym Blueconnect?

Co potrzebuje do laptopa...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio dopatrzyły się gazety w umowie na blueconnect jest robnym druczkiem napisane e po przekroczeniu limitu transferu (koło 500mb) transfer spada.... do około 8kb/s (kb a nie kB), czyli poprostu era jakoś nie poważnie do tego podeszła, niewiem jak jest sprawa z iplusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio dopatrzyły się gazety w umowie na blueconnect jest robnym druczkiem napisane e po przekroczeniu limitu transferu (koło 500mb) transfer spada.... do około 8kb/s (kb a nie kB), czyli poprostu era jakoś nie poważnie do tego podeszła, niewiem jak jest sprawa z iplusem

abonamenty wlasnie sie roznia tym, ile na miesiac masz limitu. ale niepokoja mnie te paragrafy ktore u jednego wspominaja o 1000 kary za jakies tam naruszenia regulmianu/umowy, a u drugiego 5000. O ile jeszcze pierwsza nie odbiega tak drastycznie od kwot za naruszenie/zerwania umowy z operatorem to druga jest abstrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cztery taryfy a w zasadzie 4 promocje. jak się doczytacie to każda jest inna. do tego dochodzi promocyjna cena abonamentu i taryfy data, można dostać taniej kartę pcmcia czyli terminal, przy zakupie notebooka hp można mieć za 1zł itp. zadzwońcie do ery i się zapytajcie czym dokładnie różnią się te propozycje. tylko nie dzwońcie na 600 600 600 - tej niby infolinii blueconnecta - oni tam nic nie wiedzą, lepiej zadzwonić z telefonu ery na darmowy 602900 i dowiedzieć się wszystkiego co się chce.

pamiętajcie że przy aktywacji trzeba jeszcze kupić kartę pcmcia czyli terminal - jak jest promocja to można kupić za 1zł (przy karcie umts/gprs), ale zazwyczaj jest to ok.200 netto. i pomyślcie czego wam trzeba, bo można kupić za 1zł netto terminal na umts/gprs a np. w krakowie nie ma umts'a tylko edge (prędkość pomiędzy gprs a umts) i okazuje się że jednak trzeba było kupić kartę combo (gprs+edge+wlan) :)

jeszcze jedna rzecz - żeby używać hotspotów trzeba mieć wlan - ale uwaga! nie musi on być na tej karcie do blueconnecta. wystarczy wbudowany do laptopa.

wygląda to tak że mając w zasięgu hotspot nasza karta łączy się z siecią. żeby jednak korzystać z wlan'u trzeba zalogować się numerem telefonu (przyznanego do naszego blueconnecta) i hasłem które dostaliśmy smsem na kartę.

należy też pamiętać że nie wszystkie taryfy mają darmowe łączenie się z wlanem!! kiedyś na infolinii dowiedziałem się że za każde 100kb danych trzeba będzie zapłacić!!

na szczęście szczęśliwi posiadacze pakietu abonament 99zł+ 30zł taryfa data mają wszystko za darmo.

 

ja tak mam i nie narzekam. jak łączę się przez hotspota (w salonach ery albo mcdonaldach, albo kfc itp.) to mam zewnętrzne IP, 1mbit do dyspozycji i jadę. a normalnie jadę na edge'u w większych miastach i tyle, czasem na zadupiach korzystam z gprs'a.

 

trochę chaotycznie pisałem ale jak co to jeszcze wytłumaczę.

Edytowane przez VoyTECH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze masz orangowski edge/gprs ...

 

 

sam jako pracownik orange korzystam od czasu do czasu z edge ( katalogowo do 256 kb/s w praktyce srednia transferu wynosi okolo 50-60 kb/s )

 

do spokojnego latania po www i sciagania poczty nadaje sie w sam raz , limit miesieczny przy edgu to 1 gb , po czym spada nam na predkosc gprs ( 54 - 56 kb/s katalogowo , praktycznie 10 kb/s )

 

Czasami sa cyrki ze nie chce sie laczyc ale to juz bardziej wina modemu sony ericsson GC 85 .... teraz wyszedl 89 i juz ponoc sie ladniej laczy

 

edge lapie mniej wiecej w 60 pr polski , wieksze miasta .... gprs tam gdzie telefon czyli wszedzie ..

 

Porownujac edge to blueconnecta , orange wypada o tyle lepiej ze jednak lapie lepiej zasieg , era ogarnela praktycznie jakies 30-35 pr terenu

 

edge miesiecznie to 99 zl netto za tzw. nieograniczony dostep do internetu , a aktualnie jest promocyjna oplata za modem - 49 zl netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze masz orangowski edge/gprs ...

sam jako pracownik orange korzystam od czasu do czasu z edge ( katalogowo do 256 kb/s w praktyce srednia transferu wynosi okolo 50-60 kb/s )

 

do spokojnego latania po www i sciagania poczty nadaje sie w sam raz , limit miesieczny przy edgu to 1 gb , po czym spada nam na predkosc gprs ( 54 - 56 kb/s katalogowo , praktycznie 10 kb/s )

 

Czasami sa cyrki ze nie chce sie laczyc ale to juz bardziej wina modemu sony ericsson GC 85 .... teraz wyszedl 89 i juz ponoc sie ladniej laczy

 

edge lapie mniej wiecej w 60 pr polski , wieksze miasta .... gprs tam gdzie telefon czyli wszedzie ..

 

Porownujac edge to blueconnecta , orange wypada o tyle lepiej ze jednak lapie lepiej zasieg , era ogarnela praktycznie jakies 30-35 pr terenu

 

edge miesiecznie to 99 zl netto za tzw. nieograniczony dostep do internetu , a aktualnie jest promocyjna oplata za modem - 49 zl netto

co ty gadasz?? orange lepszy od ery????????????????????????? mam 3 znajomych co połasili się na orange (niby tańszy bo za 49zł za gprs) i od tamtej pory co jakiś czas pożyczam im BC z ery, bo pracują w terenie i [ciach!]o mają a nie internet z orange.

Orange może lepiej łapie w miastach, powtarzam MOŻE.... chociaż nie sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty gadasz?? orange lepszy od ery????????????????????????? mam 3 znajomych co połasili się na orange (niby tańszy bo za 49zł za gprs) i od tamtej pory co jakiś czas pożyczam im BC z ery, bo pracują w terenie i [ciach!]o mają a nie internet z orange.

Orange może lepiej łapie w miastach, powtarzam MOŻE.... chociaż nie sądzę.

 

ja wogole nie biore pod uwage gprs , dla mnie jest to masakra zarowno w erze plusie jak i orange .

W orange np powoli rezygnuje sie z gprs , bo koszta uzytkowania edge / gprs za kilka miesiecy maja byc zblizone + czeste rozbudowy centralek i zwiekszanie zasiegu edge

Edytowane przez bartazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki... więc chyba się wstrzymam z tym internetem, bo widze ze to jedna wielka padaka :/

Chyba będe się musiał podłączyc pod ( tak chu... wą ) linię którą mam w domu...

Blokada P2P i takie tam :/

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki... więc chyba się wstrzymam z tym internetem, bo widze ze to jedna wielka padaka :/

Chyba będe się musiał podłączyc pod ( tak chu... wą ) linię którą mam w domu...

Blokada P2P i takie tam :/

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

no do p2p napewno sie to nie nadaje hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne, że masz taki niski transfer po EDGE, bo ja mam GPRS w Orange (usługa Maniak GPRS) i chodzi bardzo ładnie, w praktyce ściąganie 4 - 5 kB/s. Może dlatego, że mam silny sygnał. (4 kreski na 5)

Edytowane przez Szrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne, że masz taki niski transfer po EDGE, bo ja mam GPRS w Orange (usługa Maniak GPRS) i chodzi bardzo ładnie, w praktyce ściąganie 4 - 5 kB/s. Może dlatego, że mam silny sygnał. (4 kreski na 5)

to nazywasz ładnie???? zawsze wiedziałem że idea/orange to jednak syf. w takim razie na gprs'ie u mnie wysyłanie jest lepsze niż u ciebie ściąganie. ściąganie mam na poziomie 7-8 kilo. a na edge'u 22-25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nazywasz ładnie???? zawsze wiedziałem że idea/orange to jednak syf. w takim razie na gprs'ie u mnie wysyłanie jest lepsze niż u ciebie ściąganie. ściąganie mam na poziomie 7-8 kilo. a na edge'u 22-25.

 

Ciekawe, że ja to samo mogę powiedzieć o Erze. Kupiłem BC i Merlina U530. Zapewniono mnie że będę miał UMTS w ostateczności GPRS. W praktyce okazało się że był tylko ten drugi, ale połączenia były tak tragicznej jakości (zryw co pół godziny, lub całkowity zanik sygnału), że zdecydowałem się na zerwanie umowy z wiadomymi konsekwencjami. Orange przynajmniej jest stabilne i wolno ale działa.

BTW: czy mógłbyś podać "warunki techniczne" tak wspaniałego odbioru ? (siła sygnału, jak daleko jesteś od masztu, przeszkody terenowe itp). Co do mojej szybkości: łączę się przez telefon z którego mogę maksymalnie wycisnąć 56kb/s a nie przez dedykowany modem. Ta usługa, którą mam to "opcja dodatkowa". Poza tym o ile się nie mylę rozmowy telefoniczne mają bezwzględny priorytet przed transmisją danych. Tak więc jeśli sieć jest obciążona automatycznie tną kanały na transmisji danych.

Edytowane przez Szrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że ja to samo mogę powiedzieć o Erze. Kupiłem BC i Merlina U530. Zapewniono mnie że będę miał UMTS w ostateczności GPRS. W praktyce okazało się że był tylko ten drugi, ale połączenia były tak tragicznej jakości (zryw co pół godziny, lub całkowity zanik sygnału), że zdecydowałem się na zerwanie umowy z wiadomymi konsekwencjami. Orange przynajmniej jest stabilne i wolno ale działa.

BTW: czy mógłbyś podać "warunki techniczne" tak wspaniałego odbioru ? (siła sygnału, jak daleko jesteś od masztu, przeszkody terenowe itp). Co do mojej szybkości: łączę się przez telefon a nie modem.

używam BC w katowicach, krakowie, rzeszowie, częstochowie i w tych województwach. w katowicach i krakowie EDGE jest w zasięgu. stąd mam takie transfery. wystarczy że mam 3 kreski na 5 możliwych. na dwóch chodzi średnio. przy zawieraniu umowy kupiłem kartę GlobeTrotter Combo firmy Option.

u mnie też swego czasu zrywało połączenie, musiałem wyczyścić rejestr i poskutkowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam BC w katowicach, krakowie, rzeszowie, częstochowie i w tych województwach. w katowicach i krakowie EDGE jest w zasięgu. stąd mam takie transfery. wystarczy że mam 3 kreski na 5 możliwych. na dwóch chodzi średnio. przy zawieraniu umowy kupiłem kartę GlobeTrotter Combo firmy Option.

u mnie też swego czasu zrywało połączenie, musiałem wyczyścić rejestr i poskutkowało.

Dzięki za info. Wygląda na to, że wszystko zależy od siły sygnału sieci. U mnie sygnał Ery był na poziomie 1 kreski na 7 a często nie było go wcale. Mówię o sygnale sieci jako takiej co oznacza, że nie mogłem sobie nawet pogadać. Co ciekawe, zdarzało się że ni z gruchy ni z pietruchy poziom sygnału podnosił się do 100% po czym spadał do zera. Na moje reklamacje Era twierdziła, że wszystko jest w porządku. Poza tym Merlin nie obsługuje EDGE tylko GPRS/UMTS. Nie dziwię się teraz że zrywało, pomimo tego, że instalowałem oprogramowanie na świeżym systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim w miarę silny i stabilny sygnał sieci.

to czy masz 2 czy 5 kresek zasiegu nie wplywa zbytnio na samo dzialanie gprs/edga chyba ze Ci sie wacha czy masz wogole zasieg czy 1 kreske ...

 

Bardziej zalezy od natezenia sieci ..

 

Jak wam zrywa polaczenia albo sie nie chce laczyc ( na sony ericssonie GC75/85 ) proponuje upgrade softu z strony se , pomaga , co do transferu gprs i edge w orange , gprs sciaga w granicach 20 kb/s - minimalnie mialem 10 ! , natomiast edge srednio jakies 50 kb/s w porywach nawet 90 mialem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze masz orangowski edge/gprs ...

sam jako pracownik orange korzystam od czasu do czasu z edge ( katalogowo do 256 kb/s w praktyce srednia transferu wynosi okolo 50-60 kb/s )

powiedz mi który katalog podaj edge do 256?????????? a nie 170 kb/s ?????!!! :)

ludzie jak można takie brednie wypisywać, stary jeżeli jesteś zainteresowany zakupem internetu, proponuje iplusa:

1-primo-mała opłata 60 lub 110 zł i nic więcej

2-primo-prędkość zależy od urządzenia

3-primo-NIE MA ŻADNYCH OGRANICZEŃ CZASOWYCH ANI TRANSWEROWYCH

 

MUSZISZPAMIĘTAĆ ZE TO TYLKO W SUMIE MOBILNY DODATEK, (POCZTA KOMUNIKATORY ITP) NIE P2P:p:p:p:P

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi który katalog podaj edge do 256?????????? a nie 170 kb/s ?????!!! :)

ludzie jak można takie brednie wypisywać, stary jeżeli jesteś zainteresowany zakupem internetu, proponuje iplusa:

1-primo-mała opłata 60 lub 110 zł i nic więcej

2-primo-prędkość zależy od urządzenia

3-primo-NIE MA ŻADNYCH OGRANICZEŃ CZASOWYCH ANI TRANSWEROWYCH

 

MUSZISZPAMIĘTAĆ ZE TO TYLKO W SUMIE MOBILNY DODATEK, (POCZTA KOMUNIKATORY ITP) NIE P2P:p:p:p:P

pozdrawiam!

Trochę sobie podyskutowałem z Orange Biuro Klienta i dowiedziałem się że:

 

1-primo: szybkość EDGE to 246 kb/s

2-primo: prędkość zależy nie tylko od urządzenia, ale i od siły sygnału sieci i jej obciążenia.

3-primo: to nie jest usługa do zasysania filmów. Nie jestem pewien, ale p2p jest chyba automatycznie blokowane.

4-primo: ten limit to tylne drzwi. Nie obetną ci transferu jeśli nie będziesz przeginał ze ściąganiem plików. Jest to coś podobnego do Fair Use Policy z netu satelitarnego. (przyblokowywanie tych co zbytno przeciążają łącza).

5-primo: czytałeś dokładnie regulamin Iplus ? Kara umowna w przypadku zerwania umowy to aż 5000 zł. I raczej nie wykręcisz się tłumaczeniem, że "mi nie działa". W Orange kara to marne 750 zł.

Edytowane przez Szrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...