Skocz do zawartości
pmp

Wszystko O Lanparty Ut Nf4 Sli-dr Expert

Rekomendowane odpowiedzi

ja jeszcze nie widziałem niczego nadzwyczajnego na tej płycie ;) trzeba poczekać na biosy pewnie...

w ogóle jakiś dziwny klimat wokół tej płyty jest, odnoszę wrażenie że wszyscy co jej używają albo się boją po pierwszych niespodziankach zeby ja pochnac na maxa albo cos starają się ukryć...??

moja teoria jest na maxa spiskowa oczywiście jak zawsze :lol: i proszę się nią nie sugerować (bo ja np. cały czas wierzę w płyty głowne robione w wersji na europę środkowo-wschodnią :P) ale fakty są takie ze wiecej jest gadania i jakiegos walkowania szczegołów, skrupulatnego ustawiania timingów, blablabla.

ja nie kumam co oni sie wszyscy tak czają??? timingi to sie ustawia jak sie znajdzie max procka chyba nie?? zreszta czekam caly czas. asrock mnie wkur....... :lol:

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadą całkiem wysoko, nawet zmiaszali 2 różne RAM na BH i TCCD na raz.

Tyle, że jak widać płyta nie najbardziej lubii Crucial Ballistix :?

 

Zresztą między wersją D a Sli-DR też różnica wielka, w to taka sama płyta (4 S-ATA raptem rónicy - a wersja Sli-D też całkiem kosztuje)

Zatem tak po prostu jest - wersje tzw. Deluxe czy Premium kosztują, bo kosztują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadą całkiem wysoko, nawet zmiaszali 2 różne RAM na BH i TCCD na raz.

Tyle, że jak widać płyta nie najbardziej lubii Crucial Ballistix :?

 

Zresztą między wersją D a Sli-DR też różnica wielka, w to taka sama płyta (4 S-ATA raptem rónicy - a wersja Sli-D też całkiem kosztuje)

Zatem tak po prostu jest - wersje tzw. Deluxe czy Premium kosztują, bo kosztują.

2x512+2x512=2048 BH-5+TCCD

Móje zabawy z 2048 (2x8512 BH-5 i 2x512 Tccd).

ale to jeszcze na SLI-DR której już nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego już nie masz??

Dłuuuuga historia.

dopóki płyta nie padła a konkretniej dopóki nie padło pci-e byłem baardzo happy. Potem sprawy z serwisem ciągneły się 3 miesiące w tym czasie było kilka wymian.. wogóle to bardzo skomplikowana historia. skończyło sie na tym że po 3,5 miechach dostałęm nową płytę i ją sprzedałem, bo miałęm dość styzności z serwisem pewnego sklepu komputoreowego.

Teraz nie wiem co robić, póki co cena RDX CF-DR jest troszke bez sensu, SLI-DR Expert też nie grzeszy ceną. :(

Do tego słyszało się o tych przypadkach palenia procków.

Chyba podzienkuje i postoje, poczekam jeszcze z 2-3 tygodnie aż sytuacja sie ustabilizuje.

póki co mam MSI S939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no płyta jak płyta. Już jest nowy Beta BIOS i może niedługo będzie naprawdę dobrze.

A to, że strzelił proc??? Znam przypadki gdzie i Athlony też strzelały, więc żadna nowość...

 

A na stronie producenta jest jak najbardziej:

 

http://www.dfi.com.tw/Product/xx_product_s...TYPE=LP&SITE=NA

 

http://www.dfi.com.tw/Support/Download/bio..._FLAG=A&SITE=NA

 

http://www.dfi.com.tw/Support/Download/bio..._FLAG=B&SITE=NA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no naprawde, jak dla mnie to zadnych rewelacji nie pokazali jeszcze... chodzi mi o max_oc, chyba jakis fx poszedl na ~3900 i koles pisal ze to o 40 mhz wiecej niz na starej lanparty ale nie pamietam czy byl jakis screen...

pewnie byl ale zapowiadali rewolucje a tu wychodzi ze plyta prawdopodobnie nie jest warta swojej ceny

widzial ktos jakies dowody na to zapowiadane 10mhz wiecej na winbondach? bo ja nie, ale moglem przeoczyc.

jakby kto co ciekawego wyhaczył to pisac :D

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no naprawde, jak dla mnie to zadnych rewelacji nie pokazali jeszcze... chodzi mi o max_oc, chyba jakis fx poszedl na ~3900 i koles pisal ze to o 40 mhz wiecej niz na starej lanparty ale nie pamietam czy byl jakis screen...

pewnie byl ale zapowiadali rewolucje a tu wychodzi ze plyta prawdopodobnie nie jest warta swojej ceny

widzial ktos jakies dowody na to zapowiadane 10mhz wiecej na winbondach? bo ja nie, ale moglem przeoczyc.

jakby kto co ciekawego wyhaczył to pisac :D

 

pozdro

 

gdzie to obiecywali ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu macie świeżą recke tej płyty:

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2620

 

Zobaczcie jaką wartość HTT udało im się osiągnać... :blink: :wink:

 

akurat HTT to w A64 w dużym stopniu zależy od CPU - miałem kilka proców i szły różnie od 320 do 480 HTT ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clockgen?

nie czytacie dokładnie chyba ... jeden proc idzie wysoko na htt inny nie ...

U mnie jeden zamykał bios, a w windach szedł jeszcze wyżej

Widziałem już na DFI NF4 i coś koło 505HTT (zdaje się jeden clockgen się skończył :D)

Mój aktualny Venice nie lubi HTT >370 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no rewelacja syf na expert

przeciez kupno takiego mobo za te 860pln to kasa w bloto - kto mi w PL uzna gware ??

Odsprzedać też byłoby ciężko ...

Ale KUPA :mur:

:) Optymistyczne spojrzenia na swiat :) jak mi kasa naplynie w tym miesiacu to kupuje to plyte i ja potestuje , zobacze co jest warta , mam nadzieje ze te wszystkie negatywy niebeda mialy odwzorowania w plycie :P. Edytowane przez PolyCount

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Optymistyczne spojrzenia na swiat :) jak mi kasa naplynie w tym miesiacu to kupuje to plyte i ja potestuje , zobacze co jest warta , mam nadzieje ze te wszystkie negatywy niebeda mialy odwzorowania w plycie :P.

raczej realne ...

weź w polsce udowodnij że dostałeś mobo z przerżniętą ściechą :D

jak tej mobo nikt na stanie nie ma i pod zamówienie ściągają ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OOOO

alez DFI sie spultalo.....

Teraz to wyglada faktycznie jak LP na NFII. Moja mobo na przyklad( ta z NFII) miala powymieniane recznie kendziory ;) W kilku miejscach mialem taki fany syfek zakrywajaco co jest pod spodem....Ale widze tutaj poszli na calosc.....

 

Fakt faktem, ta mobo z NFII ladnie smigala... fsb 270 bez zadnych dopalaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yoto

generalnie to miał być pierwszorzędny PLUS tej płyty - że będzie lepiej prowadzić pamięci przy wysokim napięciu vdimm, ze względu na usprawnienie sekcji właśnie zasilania pamięci i zmniejszenia fluktuacji napięcia vdimm i vtt, co przy zwyklych LP NF4 było "podobno" problemem - nie wiem, nie miałem. nie będe się wypowiadał wiążąco, bo mnie znowu skasują :lol:

w jednym topicu na XS był problem wałkowany przez gościa o nicku EMC2 - podłączył LPNF4 pod oscyloskop i faktycznie widać było takie nieładne fale, ale ja nie kumam nawet co to jest oscyloskop takze :lol: może kolejny chwyt marketingowy

pamięci są zasilane na sztywno z linii 5V

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli one sa "seryjnie" zjechane ?? tak z premedytacja???

Jaka firma umyslnie podcinala by sobie gardlo felernym produktem ?:)

Mam nadzieje ze omeny tej plyty to tylko jakis niefortunny zbieg okolicznosci :P. A plyta okaze sie dobrym produktem . Oby tak bylo mam taka nadzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka firma umyslnie podcinala by sobie gardlo felernym produktem ?:)

Mam nadzieje ze omeny tej plyty to tylko jakis niefortunny zbieg okolicznosci :P. A plyta okaze sie dobrym produktem . Oby tak bylo mam taka nadzieje.

 

a pamiętecie abity z poprzecinanymi ściechami ??

historia się powtarza ...

 

>> myrddin669 nie kumam sensu Twojej wypowiedzi ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...