Skocz do zawartości
misiek-puchatek

Dzielenie Łącza Na 2 Kompy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanie dotyczace rozdzielenia lacza wysylanego sicia bezprzewodowa. Mam 2 komputery polaczone sicia przewodowa i zastanawiam sie czy konieczna jest rozmowa z adminem jesli chcialbym miec net tez na drugim kompie?

 

Z gory dziekuje za udzielone odpowiedzi!1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ello, jezeli masz podlaczone te kompy przez zwykle karty sieciowe to ta rozmowa moze nie byc konieczna,

natomiast jezeli masz zamiar dziwlic neta za pomoca rutera to musisz mu podac MAC'a owego rutera, wiec rozmowa jest konieczna w tym przypadku, chyba ze bedziesz sciemnial ze padla ci karta sieciowa i sam ja wymieniles(wtedy gadasz ze masz nowego MAC'a i ze musi go wpisac) to jest moja teoria na ten temat. niestety w obu przypadkach nie wiem czy admin moze jakos spr czy net jest dzialony (czyli czy abonamet zrobic 2x, bo przewaznie tak robia:/ )

 

jezeli popelnilem tu jakis blad to sorry i prosze o poprawe, bo moja wiedza opiera sie glownie na domyslach.

 

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Admin ZAWSZE może sprawdzić, na ile kompów idze net.

2. Wystarczy AP z funkcją kopiowania MACa i admin (o ile nie będzie szczególowo oglądał logów), to nie zauważy różnicy.

3. Zależy, jak bardzo nerwowy jest admin - jeden przymknie oko, jak podepniesz cały blok pod swoją radiówkę, inny odetnie Ci Net, po przekierowałeś go sobie na swoją komórkę.

4. Od strony praktyczej wygląda to tak, iż ograniczenia transferu na konkretną kartę radiową nie przeskoczysz nie zależnie od tego, czy podłączysz pod nią jeden komp, czy całe miasto. Limit to limit. Chyba, że nie macie limitów (to zdarza się w małej, zaufanej sieci, gdzie każdy każdego zna).

5. Najproście jest użyć udostępnienia połączenia (znanego już od Windows 98). Było na ten temat kilka topików, więc poszukaj. Najważniejsze: nie używaj połączenia mostkowego i jeśli nie używasz, to wyłącz "Udostępnienie plików i drukarek" na karcie radiowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam polaczenie prze switcha wiec tak jak przez karte sieciowa ,korzystam z udostepnienia polaczenia ale to nic nie daje, sprawdzalem i mam ttl=0 co jak sie dowiedzialem oznacza ze mam zablokowane udostepnianie, zastanawiam sie teraz czy da sie jakos podbic ttl=0 na 1 na moim kompie tak aby nie rozmawiac o tym z adminem. Czy to cos da? Czy musi odblokowac to admin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Admin nie może zablokować udostępniania łącza na toim kompie łącze może co najwyżej nie działać. TTL to TIME TO LIVE czy czas życia pakietu w sieci przejście przez każdy Router -1 standardowo 128 i nie ma to raczej związki z zabezpieczeniami sieci ale moge się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...