Skocz do zawartości
kooboos

Kooboos Water Cooling

Rekomendowane odpowiedzi

@Kyniek nie zebym cos do Ciebie mial ale w jaki temat nie wejde co ktos sie pyta o blok to od razu chwalisz sie tym swoim "najlepszym blokiem w Polsce".

Moze najlepiej to on wypadl w testach, a nie koniecznie musi byc najlepszy.

Ja rozumiem ze chcesz reklamowac swoje bloki ale bez przesady !

 

Sory za offtopic ale nie moglem sie powstrzymac.

 

wiesz... może dla ciebie to oczywiste... ale połowa ludzi którzy kupują bloczki odemnie (z forum też) w ogóle się nawet nie fatyguje by czudać testy i recenzje... co złego w tym że stwierdzam fakt?? Drażni cię to?? Fakty cię drażnią??

 

 

Druga sprawa - co złego w tym że niezgadzam się z mitami powszechnie panującymi? jako praktyk mam do tego prawo - inni mają ŚWIĘTE prawo się nie zgodzić podając stosowne argumenty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij, chyba że chcesz go spalić. Najrozsądniejszym wyjściem jest skombinowanie jakiegoś mocnego trafka 230=>12v ~ i zrobienie zasilacza z niego. Koszt będzie niższy aniżeli kupno dedykowanego zasilacza.

Żadna zasiłka o realnej mocy do 420W nie nadaje się do zasilania tego pelta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij, chyba że chcesz go spalić. Najrozsądniejszym wyjściem jest skombinowanie jakiegoś mocnego trafka 230=>12v ~ i zrobienie zasilacza z niego. Koszt będzie niższy aniżeli kupno dedykowanego zasilacza.

Żadna zasiłka o realnej mocy do 420W nie nadaje się do zasilania tego pelta.

hmm kto by sie zdobyl na zrobienie takiej zasilki dla mnie? :) linoge, benito? za oplata of kors

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie polecacie zasilacze do 70zl zebym mogl do nich samego peltiera 267W podlaczyc. fortron 350W styknie? ma dwie linie 12v jedna 10A druga 15A. mysle nad takim: aukcja allegro

zasilacz bedzie pracowal na prawie pelnej obciazalnosci lini pozstale bez obciazenia dlugo tak nie pociagnie .....pozatym roznice napiecie na 2 liniach pewnie tez bede istniec wobec czego czesc pradu przeplynie z jednej do drugiej ;] i to tez obnizy jego wydajnosc ;]

 

koszty dyktuja

- obudowa

- trafo

- mostek prostowniczy

- kondy

- przewody trafo pelt min 2-2.5mm- w zaleznosci od dlugosci itd/trafo-siec

- odpowiednie wtyczki dla trafo-pelt/trafo-siec

- jakies chlodzenie samego mostka pewnie tez by sie przydalo ...

- pozostale ... koszulki itd ;]

- dodatkowe filtry * - na wejsciu

- uklad do cos a =>1 *-odpowiedni kond na wejscie ;)

 

* dodatkowo ... dla szpanu i zaoszczedzenia paru groszy na rachunkach ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiu robi blok

linoge zasilacz do pelta

pelta kupuje na allegro

chlodnice na realitynet

pompke allegro lub reality

rezerwuar realitynet

w sumie to wszystko mam zalatwione tylko trzeba czekac, zobaczymy co wyjdzie z tego chlodzonka :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz wszystko "załatwione", to nie ma sensu namawiać Cię na fiata od mechlina i mechlika? Właśnie trzymama ją w rękach i jakość wykonania po prostu miażdży (piszę to jak użytkownik dwóch heater core'ów prosto od danger dena i chłodnic black ice [pro 2 i xtreme]). Daję sobie głowę obciąć, że jeśli wszystko jest z tym fiatem ok (a wygląda na absolutnie OK, jednak do układu wepnę go dopiero w tym tygoniu) to będzie wydajniejszy od black ice xtreme 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ghost_dog

no nie mow ze nie zrobisz takiego prostego zasilacza...

koszt bedzie nieco wiekszy niz 70 zl. ja za samo trafo dalem ze 7 dych a jest ono 200W...

edit:

hmm, w sumie to nie wyjdzie tak drogo. na http://www.toroidy.pl/ kosztuje kolo 8 dych

Edytowane przez ghost_dog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chcecie uzyc trafa 230/12?

a czemu nie ?

po wyprostowaniu ponad 16V ( przy obciazeniu pewnie spadnie do ok 13-14V) problem wlasnie jest z tym trafem w tej cenie sie zmiescic, kolo z elektronika kiedys mi proponowal na 30A w cenie ok50zl sam sie zdziwilem, ze tak tanio teraz za 300VA cena nie spada ponizej 80zl :/ trzeba bedzie odwiedzic dawnego elektronika ;] mostek prostowniczy 50A - 8.9 ;)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche mi koszty sie podniosly wiec rezygnuje z zakupu hydor seltza, przerobie mojego starego poczciwego atmana 305 na in-line i bedzie ok, chociaz przez jakis czas :) czesto pytacie o koszty wiec prosze bardzo:

-bloczek - 110

-chlodnica - 240

-rezerwuar - 50

-peltier - 71

-zasilacz peltiera - 185 (dosyc duza cena bo linoge robi to na trafo 230v/12v 500VA

-wentylatory - 100zl

-kolanka, cybanty, weze i inne pie rdolki - 44zl

 

czyli w sumie 800zl :) no nie malo, ale dla kogos takiego jak ja co WC mu nie starcza a na FC go nie stac, za to nie chce mu sie izolowac wszystkiego przy FWC to chlodzenie peltem jest idealne, zatem taka cena moze byc:)

 

BTW: podstawa bloku na tego pelta bedzie przeogromna...

 

no nie mow ze nie zrobisz takiego prostego zasilacza...

koszt bedzie nieco wiekszy niz 70 zl. ja za samo trafo dalem ze 7 dych a jest ono 200W...

edit:

hmm, w sumie to nie wyjdzie tak drogo. na http://www.toroidy.pl/ kosztuje kolo 8 dych

no niestety narazie sam nie zrobie, dopiero co rozpoczalem edukacje w technikum elektronicznym (mam 16 lat) :) co nie oznacza ze nic nie wiem o o/c, bo ja kocham o/c :D

 

EDIT: dzisiaj odebralem pelta, on jest naprawde ogromny:D oto on:

Dołączona grafika

 

dzisiaj pelt i fundusze na zasilke do pelta polecialy do linoge. szacuje ze za jakis tydzien poltora bedzie juz gotowe zasilanie do pelta, w takim czasie pewnie tez przyjdzie mi bloczek od misia. chlodnica dopiero gdzies za 3 tygodnie ale warto poczekac na BIX3 za taka cene :) (230zl). powoli sie wszystko z chlodzonkiem zaczyna rozkrecac. :) przerobilem przy okazji atmana na in-line:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

troche obgryziony ten krociec na gorze bo probowalem go kombinerkami wkrecic ale w koncu pekl plastik w atmanie wiec dalem spokoj i pilowalem. pekniecie zakleilem i jest szczelnie :)

 

juz jest rezerwuar :) tylko zaplace i przyleci poczta, potem kwestia dokupienia kroccow i korkow. oto on: rezik

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najdroższy w zestawie jest.... rezerwuar :blink:

za to nie chce mu sie izolowac wszystkiego przy FWC to chlodzenie peltem jest idealne

pelta też musisz poządnie zaizolować... (nie tak ja fwc węży nie trzeba) ale zawsze coś.. Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zobaczycie jak to ladnie wykombnuje :) izolacja bedzie z neoprenu wiec bedzie bardzo szczelnie, zreszta nie bede jechac na tym non stop bo nie wyrobilbym na rachunki:) to tylko do benchow, rekordow itp tak to bedzie jako wydajne WC chodzic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko do benchow, rekordow itp tak to bedzie jako wydajne WC chodzic :)

Bez zdejmowania pelta(ów) ? Bo jak tak to pelt troche kiepsko przewodzi ciepło jak nie jest podpiety do prądu :mrgreen:

Na grafie.. jeszcze by dało rady.. ale czy na cpu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zdejmowania pelta(ów) ? Bo jak tak to pelt troche kiepsko przewodzi ciepło jak nie jest podpiety do prądu :mrgreen:

Na grafie.. jeszcze by dało rady.. ale czy na cpu ?

Skąd informacja, że kiepsko przewodzi?

Do tej pory na tweaku wszyscy pisali że bardzo dobrze przewodzi, co potwierdziły osoby które testowały to w praktyce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowały w praktyce... no ja tego nie widziałem ;) ale może zobacze...

 

A pelta miałem sam... :) i też tak dosyć długo czasu chodziła mi grafa z peltem, który był wyłączony... grzała się troszke.. (plecy, tam zawsze macałem :P)

 

Ale to tylko grafa... FX 5200 i pare marnych watów... a przy cpu mającym "troche" więcej W, takie pare mm -> pelt, coldpalte mogą być już troche gorsze tempy... tak sobie mniemam :) bo na cpu nie miałem pleta i nie spotkałem sie, żeby ktoś w ostanim czasie miał i jaka była temp z załozonym, lecz nie włączonym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompka juz w 100% przerobiona, nie moglem dopasowac zadnego oringu tak zeby sie nie lalo, wiec uzylem standardowego oringu + oring 34x1,8 i wszystko uszczelnilem silikonem, jest szczelnie, testowalem pare godzinek. przyznam ze pompka byla ciepla wiec jakies radiatorki jeszcze skombinuje. w srode zasilacz z peltem leci do mnie bloczek tez jakos tak, a pod koniec przyszlego tygodnia bedzie u mnie chlodniczka (BIX3) wiec juz zaczne skladac cale chlodzenie :)

fota z testowania pompki:

Dołączona grafika

 

 

rez (troche brudny ale to sie zrobi :) :

Dołączona grafika

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest juz wymarzona, dlugo oczekiwana chlodniczka. BIX3 :D

Dołączona grafika

 

fota wyzej moze sugerowac ze chlodniczka jest uzywana czy cos, ale nie, jest nowa tylko po prostu pod wplywem mocnego swiatla przeswituje lakier na finach :) tu fotka ze slabszym swiatlem:

Dołączona grafika

 

 

jak widac nie mam zamiaru zrezygnowac z budowy tego chlodzonka :)

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh na sama mysl o pakowaniu bix3 do miditowera robi mi sie dziwnie. chlodniczka bedzie stac na budzie, nie dosc ze kazdy bedzie mogl ja podziwiac to jeszcze bedzie mi ladnie swiecic wentylkami :)

Za to mam dobra wiadomosc, przedwczoraj przyleciolo do mnie zasilanie peltiera i pelt, po paru przerobkach i problemach juz wszystko jest ok, teraz tylko czekam na bloczek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...