Skocz do zawartości
kooboos

Kooboos Water Cooling

Rekomendowane odpowiedzi

bix3 bedzie lezec na budzie. kupilem dzisiaj krocce do chlodniczki i wkrecilem na silikonie. fota z testu:

Dołączona grafika

 

 

oczywiscie wszystko 100% szczelne :)

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to mam dobra wiadomosc, przedwczoraj przyleciolo do mnie zasilanie peltiera i pelt, po paru przerobkach i problemach juz wszystko jest ok, teraz tylko czekam na bloczek :D

klopoty sie pojawily z mala obciazalnoscia instalcji u kolegi ;) a takze jedny niesfornym kabelkiem zasilajacy od wetyla ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blok wodny na pelta nareszcie ukonczony, misiu spedzil nad nim ponad 20h :) bloczek bedzie u mnie jutro, lub w srode. oto on: Dołączona grafika

 

 

wielgachny jak zaden inny na swiecie :D wazy 1,1kg B) B) B)

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej tworze go po to by skorzystac z neigo w 100% :) a co do wentyli na chlodnicy to jeszcze zobacze, na pewno powietrze czy to pchane czy wyciagane, bedzie ulatywac do gory, innej opcji nie ma. a bloczek to chyba najwiekszy i najciezszy na swiecie, nie widzialem dotad tak duzego i ciezkiego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sector to ma moc grzejna ponad 400W wypasiony sprzet ma kolo 250-300 .... grafa proc mobo tu jest sam proc!!

no czekam z niecierpliwoscia na testy :D mam nadzieje ze bedzie git i dojdziemy do -20*C :D

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no -20C to ja chce pod obciazeniem :P skladam jak tylko dojdzie bloczek, a wiec sroda uruchomienie wstepne :) sector nie martw sie ja tez kaski na fandery nie mam wiec bede jechac na 1x12cm cooler master 1200obr i 1x12cm sunon 4000obr :blink:

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no -20C to ja chce pod obciazeniem :P skladam jak tylko dojdzie bloczek, a wiec sroda uruchomienie wstepne :) sector nie martw sie ja tez kaski na fandery nie mam wiec bede jechac na 1x12cm cooler master 1200obr i 1x12cm sunon 4000obr :blink:

 

Heh ja znalazlem w szafie 1x 70x70x15 i 1x 92x92x25, ale stwierdzialemz e to tak smiesznie bedzie wygladalo ze wole ja puscic pasywnie :) (narazie i tak jade na low taktach i moj Radosław odmawia współpracy :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem juz kiedy dojdzie i kiedy urachamiam pierwszy raz. po co zakrywac przeciez powietrze jak wleci miedzy finy to nie ma innej drogi niz wyleciec po prostu z drugiej strony. a w miejscu gdzie nie bedzie wentyla to powietrze bedzie po prostu stac w miejscu, nie liczac tego ze cieple bedzie sie samemu unosic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem juz kiedy dojdzie i kiedy urachamiam pierwszy raz. po co zakrywac przeciez powietrze jak wleci miedzy finy to nie ma innej drogi niz wyleciec po prostu z drugiej strony. a w miejscu gdzie nie bedzie wentyla to powietrze bedzie po prostu stac w miejscu, nie liczac tego ze cieple bedzie sie samemu unosic :)

 

Sory, jak wrtwcałem do Tejego postu to w oczy mi sie zucilo ze tylko jak bloczek dojedzie.

 

Co do wentyla to sprawdzone doswiadczalnie ze to nie prawda

poniewaz wentyl jak bedzie wyciągał powietrze to czesc bedzie szła przez szpare pomedzy finami a wentylaem ii nie bedzie ciagniete od dalu tylo wiedkszosc przeleci tam gdzie mniejszy opor jest. Mam nadzieje ze rozumiesz jak nie to narysuje...... (sprawdzone doswiadczalnie ze mam racje, przynajmniej na "oryginalnuym" bie2 i 3 - taka sama sytuacja jak brakuje jednego wentyla). Zreszta sam to zauwazysz jak skrecisz uklad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no -20C to ja chce pod obciazeniem :P skladam jak tylko dojdzie bloczek, a wiec sroda uruchomienie wstepne :) sector nie martw sie ja tez kaski na fandery nie mam wiec bede jechac na 1x12cm cooler master 1200obr i 1x12cm sunon 4000obr :blink:

 

serio w to wierzysz ??

Wątpię w -20 pod obciążeniem - ale co ja tam wiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadzieja matka glupich, ale skoro mozna pomarzyc to czemu nie :) nie no z obliczen mi wyniklo ze bez obciazenia gdyby schlodzic ciepla strone pelta do tych 30-35C to na zimnej stronie wytworzy sie temperatura rzedu -35C wiec pod obciazeniem na -20C sa jakies szanse :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale u mnie wentylatory beda tloczyc powietrze od dolu, a nie wyciagac od gory :)

To jeszcze gorzej..................... zreszta sam zobaczysz ze nie masz racji :plum: :plum: :plum: :ploom:

 

 

serio w to wierzysz ??

Wątpię w -20 pod obciążeniem - ale co ja tam wiem :D

no wlasnie co Ty wiesz :P wez sobie chłopcze kup ogniwo peltiera to bedzieszwiedzaił co to chłodzenie a nie jakies tam freony czy co :P hyh no offence

 

nadzieja matka glupich, ale skoro mozna pomarzyc to czemu nie :) nie no z obliczen mi wyniklo ze bez obciazenia gdyby schlodzic ciepla strone pelta do tych 30-35C to na zimnej stronie wytworzy sie temperatura rzedu -35C wiec pod obciazeniem na -20C sa jakies szanse :)

No nie wiem, ale moze na pelcie tyle bedzie, w procku raczej nie, No ale walcz

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadzieja matka glupich, ale skoro mozna pomarzyc to czemu nie :) nie no z obliczen mi wyniklo ze bez obciazenia gdyby schlodzic ciepla strone pelta do tych 30-35C to na zimnej stronie wytworzy sie temperatura rzedu -35C wiec pod obciazeniem na -20C sa jakies szanse :)

Wątpie, żeby normalne wc (z duzym blokiem) schłodziło taką grzałe do 30-35 stopni.

 

 

 

P.S.:Haha ... to jest moj 1000 post! ..... dziekuje ;)

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie, żeby normalne wc (z duzym blokiem) schłodziło taką grzałe do 30-35 stopni.

Wiesz jak by dał takie 3x 4000 obrotow 120tki na bix3 to mysle ze sie da, szczegolnie ze bloczek to jest czołg!

 

P.S.:Haha ... to jest moj 1000 post! ..... dziekuje ;)

ja miałem pare dni temu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze gorzej..................... zreszta sam zobaczysz ze nie masz racji :plum: :plum: :plum: :ploom:

no wlasnie co Ty wiesz :P wez sobie chłopcze kup ogniwo peltiera to bedzieszwiedzaił co to chłodzenie a nie jakies tam freony czy co :P hyh no offence

No nie wiem, ale moze na pelcie tyle bedzie, w procku raczej nie, No ale walcz

to że jesteś przemądrzały - nie znaczy że masz rację

chłopcze

 

A ogniwami peltiera bawiłem się już kilka lat temu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co skinny, moze powiesz mi ze jestes wszystko wiedzacy? a moze budowales takiego chldozenie, dokladnie na takich czesciach i przy takim pelcie i dokladnie wiesz jaka temperature osiaga? jak tak to moze mi powiedz, sam chetnie sie dowiem do jakich temp mi to zejdzie, za to jak nigdy nie budowales chlodzenia na tak mocnym pelcie i przy zapewnieniu takiego chlodzenia to moze jednak zachowaj swoje "LOOOOOOOL" dla siebie?

 

EDIT: Dzis sroda i bloczek nie dotarl, zapewne dojdzie jutro !@#$% poczta polska... :angry:

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...