Skocz do zawartości
kooboos

Kooboos Water Cooling

Rekomendowane odpowiedzi

LOOOOOOOOOL -20 w stresie :lol: . Takie posty to do 'topiku śmiechu' na oślej.

w czym problem woda ze sniegiem czy tez lodem i pewnie -20 bedzie ... jednak co do przewidywania bylbym troche bardziej ostrozny poczekamy zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co skinny, moze powiesz mi ze jestes wszystko wiedzacy? a moze budowales takiego chldozenie, dokladnie na takich czesciach i przy takim pelcie i dokladnie wiesz jaka temperature osiaga? jak tak to moze mi powiedz, sam chetnie sie dowiem do jakich temp mi to zejdzie, za to jak nigdy nie budowales chlodzenia na tak mocnym pelcie i przy zapewnieniu takiego chlodzenia to moze jednak zachowaj swoje "LOOOOOOOL" dla siebie?

 

EDIT: Dzis sroda i bloczek nie dotarl, zapewne dojdzie jutro !@#$% poczta polska... :angry:

Aż mi Cię szkoda. Nie budowałem, ale wierzę w to co czytałem i dziwi mnie że osoba która buduje taki układ ma mniejsze pojęcie o tym niż ja. Ale jak na początku chciałeś podpiąć to pod zasilacz ze swojego PC i mówiłem że nie da rady to też miałeś swoje teorie, że przeciez masz zasilacz 420W... Pisano wtedy żebyś poczytał tematy o peltierze ale ofc żadnego nie przeczytałeś i trzeba ci było wszystko napisać.

 

I co na mnei najeżdżasz tak jakbym nie miał racji? Mnie wystarczy fakt że na peltierze 437Wat i bloku 62mm (jeż z 4 króćcami), podpiętego do 3 chłodnic (1x BIP, 2x BIP3 albo BIX3- nie pamiętam), woda pompowana przez 3 pompy (jakieś laing chyba) było -9*C (słownie: minus dziewieć) z zewnętrznego czujnika temp i -31 (minus trzydzieści jeden) wg wskazań Czujnika DFI który wariował. OFC podczas normalnej pracy, żeby ktoś nie pomyślał że w stresie :); Proc to był jakiś p4 kręcony o niecały 1GHz, A w stresie temp -20 (minus dwadzieścia). Swego czasu był o tym news na jet-pc.

 

czym problem woda ze sniegiem czy tez lodem i pewnie -20 bedzie ... jednak co do przewidywania bylbym troche bardziej ostrozny poczekamy zobaczymy

To ja znowu będę inny i powiem że wg. mnie w układzie nie będzie wody bo by zamarzła, a poza tym /mokrym/ lodem się nie schłodzi do -20*C

Poza tym myślałem że rozmawiamy tutaj o normalnych warunkach.

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja znowu będę inny i powiem że wg. mnie w układzie nie będzie wody bo by zamarzła, a poza tym /mokrym/ lodem się nie schłodzi do -20*C

Poza tym myślałem że rozmawiamy tutaj o normalnych warunkach.

Co racja to racja... w ukladnie pewnie bedzie Borygo B)

 

A Co do Schładzania... to chyba najprostszy sposób to... Chłodnica za okno w mroźny wieczór z nawiewem powinno to wiele dać B)

 

Ile wyjdzie... ZObaczymy, narazie czekamy aż zadziała :) :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm co do 3x12cm sunon 4000obr. to chyba zaczne szukac pozostalych dwoch

...u mnie na BIX3 siedzą 3 wentle z podpisu, wichura jest straszna [130CFM każdy], mam jeszcze kilka troszke słabszych [112CFM / 0.49A]:

Dołączona grafika

jeśli potrzebujesz bardzo wydajnych wentylatorów, odezwij się na PM to dam ci namiary na gościa od którego mam swoje, może będzie miał jeszcze kilka sztuk, jeśli natomiast chcesz coś super hiper ultra..to załatw sobie wentyle Nidec VA450DC [12x12x4cm 220CFM 5300rpm 40W 3,3A :)], jesli oczywiście uda ci się je znaleźć [jak znajdziesz to daj znać też sobie kupie :)]...jednak osobiście uważam że do słochedzenia takiego pelta najlepiej zmontować sobie BARDZO durzy skraplacz z bardzo durzym wentylatorem na 230V...i wywalić taki zestaw za okno hihihi :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc to był jakiś p4 kręcony o niecały 1GHz. Swego czasu był o tym news na jet-pc.

jakis ? p4ee ponad 100W bez krecenia a z oc ? moze z 140-150 ? pozatym mieli tego samego pelta, z a64 mysle ze proc nie przekroczy magicznej 100 ...

 

http://www.hardocp.com/article.html?art=Nzg5LDM=

 

ja i tak Was nie rozumie jak woda tam moze zamarznac obieg wody+grzalka w postaci pelta ... naprawde ciezko by jej bylo ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku zaleje woda, sprawdze jak sie to wszystko sprawuje, potem sru na balkon ze wszystkim :) potem zaleje borygiem i porownam wyniki, jak narazie czekam az w koncu przyleci bloczek, potem musze kupic weze, cybanty.

 

EDIT: dzisiaj lub jutro poleca do mnie trzy wentyle NIDEC BETA V, 12vDC, 0,49A, okolo 6W, ponad 3200rpm, no po prostu rakiety, a to dzieki akercockowi bo ubilem z nim deala :)

 

KU RWAAA A BLOCZKU JAK NIE BYLO TAK NIE MA :mur: :mur: :mur: :mur:

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że jesteś przemądrzały - nie znaczy że masz rację

chłopcze

 

A ogniwami peltiera bawiłem się już kilka lat temu ...

oj no przeciez to ironia byla......................... przeciez napisałem "a nie jeskies tam freony" a to raczej nie zoncza ze uwazam Cie za człowieka nie majavego pojecia o chłodzeniu..... sledzielem Twoje tematy i wiem ze sie znasz, bawiłes sie iedys peltem na 6800 (przynakjmniej tak mi sie wydaje) i wiem ze jestes starywyga w dziedzinie chłodznia, ale jak Cie uraziłem to przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jednak bloczek dotarl dzisiaj :) za to nie moge znalezc maty neoprenowej :lol2: jak znajde to dam znac, jednak jutro tego nie zloze w calosc bo misiu zapomnial dodac do paczki kroccow i korkow do rezerwuaru wiec bede musial poczekac az to przyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jednak bloczek dotarl dzisiaj :) za to nie moge znalezc maty neoprenowej :lol2: jak znajde to dam znac, jednak jutro tego nie zloze w calosc bo misiu zapomnial dodac do paczki kroccow i korkow do rezerwuaru wiec bede musial poczekac az to przyjdzie :)

hehe, tyle czekałes i zsie denerowowałes a teraztak spokojnie o tym mowisz? swoja drogą te misie to........... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadzieja matka glupich, ale skoro mozna pomarzyc to czemu nie :) nie no z obliczen mi wyniklo ze bez obciazenia gdyby schlodzic ciepla strone pelta do tych 30-35C to na zimnej stronie wytworzy sie temperatura rzedu -35C wiec pod obciazeniem na -20C sa jakies szanse :)

zeby nie bylo moge sie zalozyc o dorba flaszke vodki ze przy stresie nie bedzie -20 :) na XS gosc mial potezniejsze chlodzenie peltami od twojego i przy dorze wykreconym setupie niestety ale temp powyzej 0*C

 

a co skinny, moze powiesz mi ze jestes wszystko wiedzacy? a moze budowales takiego chldozenie, dokladnie na takich czesciach i przy takim pelcie i dokladnie wiesz jaka temperature osiaga? jak tak to moze mi powiedz, sam chetnie sie dowiem do jakich temp mi to zejdzie, za to jak nigdy nie budowales chlodzenia na tak mocnym pelcie i przy zapewnieniu takiego chlodzenia to moze jednak zachowaj swoje "LOOOOOOOL" dla siebie?

 

EDIT: Dzis sroda i bloczek nie dotarl, zapewne dojdzie jutro !@#$% poczta polska... :angry:

rozumiem ze skinny cie urazil ale nie woz sie tak jakbys byl mistrzem swiata i nie wiadomo jakie mocne chlodzenie skladal pozatym co do tej temp to koles na XS uzywal 2 peltow razem ~350-400W i temp bez obciazenia schodzila wlasnie do okolo -35*C pod obciazeniem niestety tak kolorowo juz to nie wygladalo i grooooobo watpie bys mial -20 pod obciazeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mata neoprenowa juz sie znalazla i ja zamontowalem w bloczku :) tak sie prezentuje bloczek gotowy do uzytku:

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

moge wam naewt zdradzic ze odbylo sie takie pierwsze przzedpremierowe uruchomienie ukladu ( no nie moglemsie doczekac) ale narazie o wynikach nie bede mowic bo po 1 bylo to bez nawiewu na chlodnice, po 2 wszystko stalo w lazience na desce od klopa wiec i pozaginane weze sie trafily, a po 3 mialem jeszcze drobne problemy ze schlodzeniem radiatora na mostku prostwoniczym od zasilacza pelta. za to moge zdradzic ze malutka warstwa szronu siem pojawila :D jak tylko dojda wentyle na chlodnice oraz badziewa od misia do rezerwuaru to wszystko zloze do kupy jak nalezy, kupie termometr i podam konkretne wyniki :)

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge wam naewt zdradzic ze odbylo sie takie pierwsze przzedpremierowe uruchomienie ukladu ( no nie moglemsie doczekac) ale narazie o wynikach nie bede mowic bo po 1 bylo to bez nawiewu na chlodnice, po 2 wszystko stalo w lazience na desce od klopa wiec i pozaginane weze sie trafily, a po 3 mialem jeszcze drobne problemy ze schlodzeniem radiatora na mostku prostwoniczym od zasilacza pelta. za to moge zdradzic ze malutka warstwa szronu siem pojawila :D jak tylko dojda wentyle na chlodnice oraz badziewa od misia do rezerwuaru to wszystko zloze do kupy jak nalezy, kupie termometr i podam konkretne wyniki :)

Hmmm Czyli narazie chlodzimy deske od klozetu :)...

 

NO czekam z niecierpliwoscia... :) przynajmniej na forum sie dzieje... i to sporo :) :rolleyes: i tak wogole mam nadzieje ze pokazesz w extremalnym pozniej wyniki :) :rolleyes:

 

Ps. Zauwazylem tak wogole ze zaniedlugo to polowa Forum bedzie miala BIX2/3 :P

 

Ps2. Blok wyglada SOLIDNIE :) Wow... ja chce zobaczyc jak on bedzie wygladal na PLYCIE GLOWNEJ :)... i jak to sie utrzyma na 2 srobkach :]

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam na foto ze szronem :] i wogole wiecej fotek

 

@Sector19 trzeba troche dogonic sasiadow z za zachodniej granicy w kwestii chlodnic :] bo reszta osprzetu do WC dostepna u nas w kraju powiedzmy ze jest GIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge wam naewt zdradzic ze odbylo sie takie pierwsze przzedpremierowe uruchomienie ukladu ( no nie moglemsie doczekac) ale narazie o wynikach nie bede mowic bo po 1 bylo to bez nawiewu na chlodnice, po 2 wszystko stalo w lazience na desce od klopa wiec i pozaginane weze sie trafily, a po 3 mialem jeszcze drobne problemy ze schlodzeniem radiatora na mostku prostwoniczym od zasilacza pelta. za to moge zdradzic ze malutka warstwa szronu siem pojawila :D jak tylko dojda wentyle na chlodnice oraz badziewa od misia do rezerwuaru to wszystko zloze do kupy jak nalezy, kupie termometr i podam konkretne wyniki :)

Hehe

Czekamy na konkrety, a co do szronu - to nie jest tak trudno go na peltierze wygenerować :D

 

>> Kszonek - spox (ja ostatnio drażliwy jestem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kooboos -> wentle będziesz miał jutro jak nic na poczcie nie spier...

poczujesz MOC :)...tak btw to odezwij sie na gg

co do BIXuf w Polsce to kiedyś jak ktoś miał BIX3 to było coś, a teraz przez te importy z niemiec BIX3 to chleb powszedni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>> Kszonek - spox (ja ostatnio drażliwy jestem)

Ciesze sie ze sie nie gniewasz

 

 

kooboos -> wentle będziesz miał jutro jak nic na poczcie nie spier...

poczujesz MOC :)...tak btw to odezwij sie na gg

co do BIXuf w Polsce to kiedyś jak ktoś miał BIX3 to było coś, a teraz przez te importy z niemiec BIX3 to chleb powszedni :P

No jak wszsytko pojdzie okay to ciekawe jak pokrecisz procka. On na ac chodzi tylko te 400x6 z podpisu :blink:

 

co do bixuf to racja, ale naturalna kolej rzeczy, niedługo freon bedzie chlebem powszednim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 2 lata jak juz bede miec 18 i jakas pracke znajde, bedzie kasa to i ja sobie zaczne robic freonik :D

BTW: kszonek moj proc lata max 2,6ghz@1,65v na AC wiec beznadziejnie, dlatego wlasnie to chlodzonko robie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za szczerośc..ale kupo selekta by ci taniej wyszło..nie wspomne juz,ze anwet na pelcie pewnie na tym procu nawet do 3ghz nie dobijesz..no ale obym sie mylił...

 

a bloczek pancerny i tyle... Bydle niezłe..tylko czy te srubki to ci sie nie wyrwą z płyty razem z okolicznym laminatem? ja bym sie bał to do pudy zamocowac-jedynie do leżącej na biurku płytki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyty nie zlamiesz ja bym sie bal raczej o przerwanie sciezek/uszkodzenie lutów, pcb jest dosc mocne sprawdzalem kiedys ;) chociaz gwint posiada dosc destrukcyjna sile i sam sie nie raz przekonalem ze odpowiednia sruba potrafi wiecej zdzialac niz duzy mlotek ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No takiego bloka to bym nie zakładał w stojącym kompie. Predzej bym go położył na boku albo tak jak Tomcat mowi ... wogole nie wkładał do budy.

Zeby to sie trzymało płyty trzeba bedzie toche mocno przykrecic, a jak ostatnio zauważyłem nie trudno jest to zrobic za mocnmo zeby sie płyta troche wygięła. Jak ostatnio zakładałem blok na NB (bez sprężynek) to troche napoczątku przesadziłem i płytka troszke sie wygięła.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No takiego bloka to bym nie zakładał w stojącym kompie. Predzej bym go położył na boku albo tak jak Tomcat mowi ... wogole nie wkładał do budy.

Zeby to sie trzymało płyty trzeba bedzie toche mocno przykrecic, a jak ostatnio zauważyłem nie trudno jest to zrobic za mocnmo zeby sie płyta troche wygięła. Jak ostatnio zakładałem blok na NB (bez sprężynek) to troche napoczątku przesadziłem i płytka troszke sie wygięła.

 

Powodzenia

Heh ja tez tak kiedys mialemz wygieta plyta glowna... od tego czasu na mostek NB srobki przykrecam rekami :)...a nie kluczem :P :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za szczerośc..ale kupo selekta by ci taniej wyszło..nie wspomne juz,ze anwet na pelcie pewnie na tym procu nawet do 3ghz nie dobijesz..no ale obym sie mylił...

 

a bloczek pancerny i tyle... Bydle niezłe..tylko czy te srubki to ci sie nie wyrwą z płyty razem z okolicznym laminatem? ja bym sie bał to do pudy zamocowac-jedynie do leżącej na biurku płytki...

no selekt by sie przydał, na tym osiagnac 3ghz bedzie BARDZO ciezko, no ale moze prockowi sie zachce :D moj robi 2,85 przy 1,52 spi16m, a wystawiony na mroz -19 robi 3,06 przy 1,7 spi 16m 3 ghz przy 1,78 stabilne w sp2004 2 godziny. Skoro Twoj biega 2,6 przy AZ 1,65V to ciezko bedzie cos zdziała, ale mysle ze moze załatwisz sobie selekta jakiegos ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kooboos -> zmontuj sobie odpowiedni backplate i niepowinno być problemów, ja właśnie majstruje backplate'a do mojego 6800gt, bo bloczek od misia sobie troche waży, polecam tą"plexe" co jest montowana w budki telefoniczne tepsy :), twarde bydle a lekkie i wytrzymałe przy okazji...no i nie przewodzi prądu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kooboos -> zmontuj sobie odpowiedni backplate i niepowinno być problemów, ja właśnie majstruje backplate'a do mojego 6800gt, bo bloczek od misia sobie troche waży, polecam tą"plexe" co jest montowana w budki telefoniczne tepsy :), twarde bydle a lekkie i wytrzymałe przy okazji...no i nie przewodzi prądu :)

kurcze tyle plexi się marnuje (ze też o tym nie pomyślałem) :rolleyes: w sylwestra będzie okazja dorobić się niezłego kawałka plexi B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....yyy tepsa chętnie odsprzeda taką plekse tylko czeba dobrze "zagadać", nic nigdy nie zwandalizowałem :), tylko w pertraktacjach z tepsą koniecznie niezbędny jest impulsator kinetyczny o prowadnicy drewnianej, ta plexa świetnie nadaje się też na okna :)

...żeby nie było, nie namawiam nikogo do wandalizowania budek tepsy, trzeba poprostu dobrze zagadać z panem monterem a może odsprzeda kawałeczek pleksy, albo powie gdzie kupić taką samą ;)

 

EDIT: jestem wielkim fanem TPsa, pozdrawiam Panów monterów

kurcze tyle plexi się marnuje (ze też o tym nie pomyślałem) w sylwestra będzie okazja dorobić się niezłego kawałka plexi

... nawet niechce wiedzieć o czym myslisz, niszczenie mienia firmy TPsa jest karalne, i ogulnie niegodne :)

Edytowane przez Akercocke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kooboos -> zmontuj sobie odpowiedni backplate i niepowinno być problemów, ja właśnie majstruje backplate'a do mojego 6800gt, bo bloczek od misia sobie troche waży, polecam tą"plexe" co jest montowana w budki telefoniczne tepsy :), twarde bydle a lekkie i wytrzymałe przy okazji...no i nie przewodzi prądu :)

o ile pamietam bloczek wazy koło 350g to jest nic w stosunku do ego na pelta ktory wazy 1,1kg ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...