Skocz do zawartości
Aragh

Modemy + Neostrada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Moze w najblizszym czasie zaloze sobie neo+ i zastnaiwa mnie jedna rzecz. Ja mge sobie kupic modem, do laczenia sie z siecia tam sa 2 najtansz,e bo tego za 300zl nie otzrebuje, Czy sie czyms sie roznia? Wedlug mnie to pewnie niczym, ale ktos z was mial z nimi oba doczynienia. Mowie o Sagemie F@ST 800 http://neostrada.pl/tpsa/run?n=h_info_tekst&p1=6995 i Thomsonie SpeedTouch 330 http://neostrada.pl/tpsa/run?n=h_info_tekst&p1=6996

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak kupisz sagema to nie powinienes miec zadnych problemow softwareowych.

Przy ST330 musisz na wstepie sciagnac sterowniki do modemu ze stronki np TP bo te na plycie sa niedobre (za stare).

Generalnie sagem ma lepszy soft.

 

A to czy rozlacza czy nie to nie jest wina medemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz sagema, mowie ci :)

 

Jest duze prawdopodobienstwo ze jak weźmiesz speedtoucha czeka cie blad sprzetowy 1024, potem kontakt z 0 800... potem uszkodzenie systemu, potem reinstalacja windowsa :)

 

Zeby to ominac wez sagema lub speedtoucha ze sterownikami z internetu + dialup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zakladalem neo u kogos i gosciu ktory dostarczyl umowe i modem thomsona dal druga plytke z softem na ktorym byly juz dobre stery (a cd bylo "oryginalne" z nadrukiem tepsy) wiec chyba juz sobie poradzili z softem

kozystam z obu i nie widze roznicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz sagema, mowie ci :)

 

Jest duze prawdopodobienstwo ze jak weźmiesz speedtoucha czeka cie blad sprzetowy 1024, potem kontakt z 0 800... potem uszkodzenie systemu, potem reinstalacja windowsa :)

 

Zeby to ominac wez sagema lub speedtoucha ze sterownikami z internetu + dialup

 

Nic nie trzeba reinstalowac ani dzwonic na 0800 - wystarczy sciagnac nowsze stery ze strony Tepsy. ;)

A poza tym jak pisal kolega wyzej, chyab juz daja te stery w standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy juz dają nowe....musza zejść zestawy gdzie są stare sterowniki z bledem 1024 takze jest to jeszcze bardzo czesty blad.

Takze jak nie bedziesz kozystal z aplikacji neostrady i sobie sciagniesz stery ze strony tepsy, zainstalujesz je recznie i stworzysz dialupa a potem sam recznie sie zarejestrujesz (nie przez aplikacje) to wez ST330 :)

Ale po co skoro mozesz miec modem ktory pokazuje od razy parametry lini i z ktorym nie ma wogole problemow (Sagem).

Ogolnie sam mam speedtoucha ale z doswiadczenia mowie, w porownaniu do sagema same problemy i czesto sie psuje :)

Sprawdzone na kilkudziesieciutysiacach uzytkowników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sparrov - dalej demonizujesz.

 

Nawet jesli sie korzysta z aplikacji tepsy (co stanowczo odradzam :) ), nowe stery ze strony rozwiazuja problem bledu 1024 - na stronie jest dokladna instrukcja co z nimi zrobic. Zreszta jedynym objawem tego bledu jest okienko wyskakujace przystarcie systemu - net chodzi normalnie.

 

Osobiscie mam Speedtoucha (jeszcze tego starego, czarno-srebrnego) i jestem bardzo zadowolony. Szczegolnie dobre jest w nim wykorzystanie diod na obudowie - bez wchodzenia do oprogramowania widzimy czy modem ma zasilanie, czy ma synchronizacje oraz orientacyjnie aktualna predkosc transmisji (im szybciej, tym dioda intensywniej miga).

 

Poza tym jak dla mnie Speedtouch jest ladniejszy :)

 

Jedyna jego istotna w porownaniu z Sagemem wada jest na stale przytwierdzony do modemu kabel USB - zmusza to do pewnej gimnastyki przy instalacji oraz do stosowania przedluzaczy, gdyby oryginalnego kabla okazalo sie za malo (a dlugoscia tez on nie grzeszy - 1 metr).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale co mi powiesz na to ze ten modem sie po prostu psuje? Przy instalacji, reinstalacji sterow rowniez moga wystapic problemy...takze bedzie trzeba reinstall windy.

Sam mam srebrnego speedtoucha i 0 problemow ale jednak userzy neostrady maja z tym modemem sporo problemow.

I nic nie demonizuje tylko tak po prostu jest :) Sagemy sie psują bardzo, bardzo rzadko...jeśli wogóle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modemy różnią sie jednym jak juz ktoś pisał wcześniej że ST330 ma kabel na stałe a sagem ma dołaczany.

to czy jakiś modem sie psuje to nie wina firmy (w tym przypadku) poprostu ma się pecha a i tak sie to zdarza raz na ruski rok :P

wg. mnie nie ma różnicy "a jeżeli nie widać różnicy to po co przpłacać" (żartuje). weź który chesz bo na serio nie ma różnicy. Sterowniki chodzą bez problemu w tym i tym. :mur: :lol2: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no kurde tłumacz człowiekowi który modem lepszy jak podczas swojego życia wypróbował 1 egzemplarz danej sztuki. Tak sie składa że dziennie mam kilkanascie przypadkow w ktorych jest cos nie tak z neostradą i jakoś przeważająca większość problemów z samymi modemami/sterownikami/problemami z systemem jest spowodowana przez wspaniałe modemy ST. Omine fakt problemu z transferem na opcji 6144 przy modemie ST bo to tylko tak na boczku :P

Koniec i kropka.

 

P.S. Sam jestem szczesliwym posiadaczem ST który nigdy nie sprawil mi zadnego kłopotu, jednak to nie ma nic do rzeczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no kurde tłumacz człowiekowi który modem lepszy jak podczas swojego życia wypróbował 1 egzemplarz danej sztuki. Tak sie składa że dziennie mam kilkanascie przypadkow w ktorych jest cos nie tak z neostradą i jakoś przeważająca większość problemów z samymi modemami/sterownikami/problemami z systemem jest spowodowana przez wspaniałe modemy ST. Omine fakt problemu z transferem na opcji 6144 przy modemie ST bo to tylko tak na boczku :P

Koniec i kropka.

 

P.S. Sam jestem szczesliwym posiadaczem ST który nigdy nie sprawil mi zadnego kłopotu, jednak to nie ma nic do rzeczy :P

coś sie tak uparł :lol: ja miałem do czynienia z każdym z tych modemów(sagem, ST srebrny, ST czarny) wiele razy i ja nie widze różnicy z żadnym nie było większych problemów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy ze 100 ludzi ma sagema i 100 speedtoucha. Na 100 szczesliwych userow sagema bedzie mialo problem 3 userow na na 100 szczesliwych userow speedtoucha problem bedzie miało 7 userow. Nie pisze przeciez ze z kazdym beda problemy...sa jednak sytuacje kiedy speedtouch moze tak namieszac w systemie ze juz sie go nie zainstaluje prawidlowo.

 

@costi, to zaley. I czarny i srebrny chrzania sie na swoj sposob.

 

A tak zeby nie bylo to oba modemy to jedno wielkie &^%$# :) Przy tym sagem to mniejsze zlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy ze 100 ludzi ma sagema i 100 speedtoucha. Na 100 szczesliwych userow sagema bedzie mialo problem 3 userow na na 100 szczesliwych userow speedtoucha problem bedzie miało 7 userow. Nie pisze przeciez ze z kazdym beda problemy...sa jednak sytuacje kiedy speedtouch moze tak namieszac w systemie ze juz sie go nie zainstaluje prawidlowo.

 

@costi, to zaley. I czarny i srebrny chrzania sie na swoj sposob.

 

A tak zeby nie bylo to oba modemy to jedno wielkie &^%$# :) Przy tym sagem to mniejsze zlo.

 

ok. ja i tak uwarzam że to jedno i to samo może dlatego że nigdy mi sie żaden nie zepsuł ani ST ani sagem. jak mi sie zepsuje to wtedy będe narzekał :mur: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja testowalem oba podczas gry i osobiscie uwazam ze thomson ma troche nizszy ping i sa nanim mniejsze skoki ale trudno tu o jakas sensowan werfikacje poniewaz warunki sieci na bank byly inne chociaz server ten sam i pod podobnym obcizeniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja posiadam juz drugi modem sagema..

Pierwszy mi sie spalił w czasie burzy:))) w maju chyba była jedna taka potężna burza i zapomniałem odłaczyc telefonu i modemu z gniazda. Poszedł telefon, filtr i modem.. aha, i port USB :) wiec mój asus jest okrojony z jednego portu USB :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sagem się lubi rozłączyć i już nie połączyć. Znika mu taki zielony trójkącik i trzeba modem wyjąć i wsadzić z usb. Po to ma dołączany kabel, a nie tak jak w Tomphsonie. Nie brać sagema... Francuskie guano. Nawet redme nie dają po angielsku tylko w jakimś guaniastym języku (pewnie francuskim).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sagem się lubi rozłączyć i już nie połączyć. Znika mu taki zielony trójkącik i trzeba modem wyjąć i wsadzić z usb. Po to ma dołączany kabel, a nie tak jak w Tomphsonie. Nie brać sagema... Francuskie guano. Nawet redme nie dają po angielsku tylko w jakimś guaniastym języku (pewnie francuskim).

Większej głupoty dawno nie słyszałem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sagem się lubi rozłączyć i już nie połączyć. Znika mu taki zielony trójkącik i trzeba modem wyjąć i wsadzić z usb. Po to ma dołączany kabel, a nie tak jak w Tomphsonie. Nie brać sagema... Francuskie guano. Nawet redme nie dają po angielsku tylko w jakimś guaniastym języku (pewnie francuskim).

ja nie jestem źle nastawiony do żadnego z tych modemów ale ty chyba coś masz do sagema bo takie [ciach!]ły pisac to trzeba być ... <lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większej głupoty dawno nie słyszałem :lol:

 

ja nie jestem źle nastawiony do żadnego z tych modemów ale ty chyba coś masz do sagema bo takie [ciach!]ły pisac to trzeba być ... <lol>

No ja mam podobny problem(nie opinię) jak kolega któremu tak wspaniałomyślnie odpowiedzieliście. Czyli przynajmniej raz na sesje włączonego pieca modem znika i trzeba zrobić tak jak jellyeater napisał(rozłączyć itd). Dlatego mam pytanie czy to wina starego softu(ten z płytki od neo z zeszłego roku) czy konfiguracji(używam autoconnecta)

 

pozdrawiam i życzę sobie przyjaźniejszych odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam neo od 2tyg, instalka softu od modemu Sagem F@ST 800 przebiegla pomyslnie. Zarejestrowalem sie ... wszystko ok , ale po jakichs ~10min surfowania modem sie poprostu wylaczyl , zadna kontrolka sie nie palila , pomoglo jedynie odlaczenie i ponowne podlaczenie do USB. Pare razy juz zdarzylo mi sie ze , dioda ADSL sie nie palila , a nawet jak sie wszystkie palily to lacza i tak czasem nie bylo, neo tak czesto przerywa...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam thomsona podlaczonego do routera na linuxie, chodzi 24h przez wieksza czesc roku i problemow zadnych nie robi ;]

 

aczkolwiek wcale to nie oznacza ze jest lepszy po prostu u mnie sie dobrze sprawuje, z informacji od osoby pracujacej na infolini tepsy wiem ze to wlasnie na thomsona jest wiecej skarg :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to czy rozlacza czy nie to nie jest wina medemu.

Co prawda ty masz wiecej doswiadczenia, ale przeciez nei masz racji, widzialem u ludzi takei linie, ze na sagemie chodzi a na innych nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sagema (krotko bo niedawno zalozylem neostrade) i nie mialem zadnych z nim problemow

 

No ja mam podobny problem(nie opinię) jak kolega któremu tak wspaniałomyślnie odpowiedzieliście. Czyli przynajmniej raz na sesje włączonego pieca modem znika i trzeba zrobić tak jak jellyeater napisał(rozłączyć itd). Dlatego mam pytanie czy to wina starego softu(ten z płytki od neo z zeszłego roku) czy konfiguracji(używam autoconnecta)

moze problem jest w tym ze masz w zarzadzaniu energia ustawione "zezwalajna wylaczenie tego urzadzenia w celu oszczedzania energii" czy jakos. ja mam to wylaczone i nie mam zadnych problemow z rozlaczaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sagema (krotko bo niedawno zalozylem neostrade) i nie mialem zadnych z nim problemow

moze problem jest w tym ze masz w zarzadzaniu energia ustawione "zezwalajna wylaczenie tego urzadzenia w celu oszczedzania energii" czy jakos. ja mam to wylaczone i nie mam zadnych problemow z rozlaczaniem.

Hejka,

zanim ktoś zdążył odpowiedzieć to poszperałem neta i problem się rozwiązał wyłączając to oszczędzanie energii( w sumie już kiedyś to zrobiłem, ale dawno a po formacie zapomniałem tą funkcję wyłączyć- zresztą o tym "myczku" dowiedziałem się od miłej pani z telekompromitacji wieć takie lolki to z nich nie są straszne) i od wczoraja neo chodzi bez zakłóceń(13h i dziś 8h).

 

Jeśli komuś nie pomoże ta opcja to można spóbować nowe sterki ze strony sagem lub programik internet turbo 5,4 (niby pobudza modem i dzięki tem się nie rozłącza::).

 

życzę powodzenia w walce z neo!

 

EDIT: godzinę po tym jak się pochwaliłem tepsa/sagem mnie ukarała i się rozłączył, a po kolejnych dwu godzinach znów to sam. Więc weryfikuję pogląd>to nie rozwiązuje problemu. Teraz zmieniłem stery do modemu na nowsze. Zobaczymy

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...