Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe od czego to zależy? Może od jakiś zapisów w plikach konfiguracyjnych? Albo od innych programów działających w tle (czasami operka sobie życzy 100% cpu przy ściąganiu rss)? Czasami mam otwarte 30 zakładek i nigdy nic takiego mi się nie zdażyło 8|

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA zainstalowałem najnowszego flash playera 9.xxxx i nic to nie dało!

Mam opere 9.01 i kupa! Za chiny nie daje ady wyłaczyć tych reklam!

U mnie na 9.00 najnowszy oficjalny flash player (link w tym temacie) pomogl... wczesniej mialem flash 8, uprade z Opery 8.54.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by na flashu 9 wszystko działało OK to bym nic tu nie pisał :/

Dopiero jak przesiadłem się na build xx18 to zaczeło normalnie działać.

Czekam na wersję finalną z niecierpliwością!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no podoba mi się ta Opera.

Pierwsze spostrzeżenia:

- zdecydowanie najszybsza przeglądarka,

- praktyczny interfejs,

- mozliwość blokowania reklam,

- otwieranie wielu stron w jednym oknie.

Ciekaw jestem, czy nie będą sypały się niektóre witryny tak jak w IE.

Edytowane przez martinc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imageshackowy panel to fajna sprawa, juz sobie dodałem, ale nie o tym chciałem.

Mam dziwny problem i jestem prawie pewny, że to Opera go powoduje.

Zacznę od początku, w piątek (7.07.2006) zmieniłem providera z TPSA (niech sczeźnie w płomieniach!!!) na olsztyńską Vectrę.

W Vectrze, jak zapewne niektórzy wiedzą, mam dwa "kanały" jednym łączę się bezpośrednio z netem (DL 512kb/s), drugim łączę się przez proxy (DL 1Mb/s).

Ustawiłem tak, że BitLord łączy się bezpośrednio i ściąga z max prędkością (poniżej 56kB nie schodzi), natomiast Operę, Foobar, NOD32 i Mirandę ustawiłem żeby łączyły się przez proxy.

Na pierwszy rzut oka wszystko gra i bucy, ale po kilku godzinach Operka przestaje mi się łączyć, nie jest w stanie odebrać ani jednego bajta, a Foobar cały czas ściąga i odtwarza audycje radiowe (128kb/s lub więcej), Miranda łączy się z tlenem, gg, jabberem, pobiera wiadomości z kanałów RSS, wszystko przez proxy.

Wiec wdusiłem F12 -> odptaszkowałem "Używaj proxy", F5 i widzę że stronka się wczytuje (wolniej ale wczytuje), to znowu F12 -> zaptaszowałem proxy, F5 i nic, pasek postępu stoi w miejscu, próbuję wbić się na Allegro i też du.pa zimna, przypominam że Foobar cały czas ciągnie, żadnych przestojów, więc to nie proxy jest problemem.

No to zamknąłem Operkę, po ~3sek odpaliłem znowu i nastąpiło cudowne ozdrowienie bo stronki się szybciutko wczytują.

 

Sytuacja miała miejsce cztery razy, w piątek, sobotę, we wtorek i dzisiaj.

Ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czytałem wątek o Vectrze na sieciowym i wiem, że kilka osób z Olsztyna korzysta z Opery i łączy się przez proxy Vectry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z reklamami (niewiem czy bylo, jak bylo to sorki :] ) jest problem na niektorych stronach. Trzeba wyłączyc obsluge js i dopiero pozniej da sie blokowac reklamy. Problem z restartowaniem serwera X pojawia mi sie na coraz wiekszej ilości stron :( jest to bardzo denerwujące (tak jak zwisy w windowsach) wszystko z pulpitu mi znika :( Chyba bedzie przesiadka na firefoxa2 pod warunkiem że bedzie tak szybki jak operka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@samm-ur, a w chwili "blokady" opery sprawdzałeś inne przeglądarki?

Ja jestem skazany na neo (a przed grudniem to nawet tego nie miałem), ale czasami mi się zdarza (raz na miesiąc, a czasmi kilka razy w ciągu dnia), że mam coś podobnego. Przestają mi chodzić strony (na każdej przeglądarce; W operze pokazuje się np. Oczekiwanie na połączenie #1, #2 itp), podczas gdy komunikatory chodza. Pingi też normalnie wracają.

Nie jestem pewien, czy mi to robi Norton (zapora), czy poprostu mam za dużo otwartych połączeń. Zazwyczaj non stop chodzi Azureus (p2p), ale wydaje mi się, że jest dobrze skonfigurowany do mojego łącza 512/128kbps.

Nic z tym nie mogę zrobić i muszę restartować. Wtedy wszystko wraca do normy.

Właściwie wyszedł mi z tego OT, ale może ktoś wie o co chodzi?

Jakim poleceniem sprawdzić ilość otwartych połączeń?

 

edit: Weekly build 8533

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziewiątki :) Tylko pobierz weekly build'a, bo oficjalna wersja 9.0 ma parę wkurzających błędów, które później poprawili.

 

Polecam do tego też Aspell. Najpierw trzeba zainstalować program, a potem wybrany słownik. Dzięki niemu Opera będzie mogła sprawdzać pisownię we wszystkich polach tekstowych i kliencie poczty.

 

edit: Ja używam builda 8533. Nie zauważyłem problemów ze stabilnością 8|

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@samm-ur, a w chwili "blokady" opery sprawdzałeś inne przeglądarki?

Zarówno Firefox jak i K-Meleon łączą się bez problemów przez proxy podczas tych "blokad".

Wczoraj zainstalowałem weekly builda 8533 i po paru godzinach też nastąpiło zablokowanie, tylko jedno jak do tej pory, ze stabilnością jak na razie nie ma problemów, chyba będę musiał się przyzwyczaić do restartu Opery co kilka/kilkanaście godzin. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie build 8533 - póki co nie mam problemów ze stabilnością, a wczoraj przeglądarka przeszła dość ostry test z 30 otwartymi zakładkami. Poprzednia wersja pewnie by się wywaliła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

New weekly release 8552 / 3489 / 400 . Odpowiednio, dla Windows / Mac / Linuks.

 

Changelog:

 

Fixed bug where onload event wasn't sent to frames in some circumstances. Broke f.ex video on cnn.com.

More NTLM fixes.

Fixed some incorrect handling of cookies when loading pages setting/using cookies from feeds and email.

Fixed problem with authentication and only if modified checks.

Fixed missing space character in test for inline uuencoded content.

Fixed a bug where dragging config.xml into 0pera does not open the widget.

Made sure Flash that was bundled with Opera 8 is kept when upgrading to Opera 9.

More stability work.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważny problem. Po instalacji Opery i podmianie pliku z profilem oraz instalcji Aspell'a nie działa mi sprawdzanie pisowni. Aspell zainstalowany jest tak jak być powinien- najpierw czysty setup, później plik językowy. Niestety opcja "sprawdź pisownię" nie jest nawet aktywna- szary kolor. Z czego to może wynikać? Czy ma ktoś jakieś pomysły? Na polskim forum Opery niestety nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Prosiłbym o pomoc, bo potrzebuje tej opcji, ponieważ pisze dużo maili, oraz wypowiedzi na forach, a każdorazowe pisanie w wordzie i wklejanie w odpowiednie miejsce jest nieco uciążliwe skoro jestem już przyzwyczajony do Aspell'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezupełnie, wystarczy jeśli coś jest już napisane w poście.

Dołączona grafika

Oczywiście korzystamy z zaznaczania jeśli chcemy sprawdzić tylko określony fragment.

Edytowane przez Placio74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja jest aktywna dopiero gdy się w jakims polu tekstowym zaznaczy tekst.

No co Ty? :twisted2:

 

 

Odinstalowałem Aspella wraz z językiem, zainstalowałem jeszcze raz po ponownym pobraniu i działa.

 

 

Wcześniej pomimo zaznaczenia tekstu w polu nie była ta opcja aktywna, a teraz wystarczy kliknąć bez zaznaczania i już jest (czyli to o czym napisał kolega wyżej).

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...