Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanko. Używałem sobie Bety 1 Opery 9 było ok, potem beta 2 i ta finalna wersja i od bety 2 zauważyłem coś takiego, że jeśli pojawi mi się jakaś reklama we flashu, którą zamyka się iksem w rogu tej reklamy, to na operze nie mogę zamknąć - naciskanie iksa nic nie daje. Na FF wszystko ok. Czy to tylko u mnie tak jest, czy to jakaś bolączka?

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies wieksze info na temat widzetow bo narazie dla mnie to proprostu zbedny bajer ;) nie wiem jeszcze jak ta wersja sie bedzie sprawdzac na wolniejszym kompie ale pozyjemy zobaczymy :)

2191230[/snapback]

A ja mam takie pytanko. Używałem sobie Bety 1 Opery 9 było ok, potem beta 2 i ta finalna wersja i od bety 2 zauważyłem coś takiego, że jeśli pojawi mi się jakaś reklama we flashu, którą zamyka się iksem w rogu tej reklamy, to na operze nie mogę zamknąć - naciskanie iksa nic nie daje. Na FF wszystko ok. Czy to tylko u mnie tak jest, czy to jakaś bolączka?

 

Opera tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://widgets.opera.com/

Niektóre są przydatne, a zawsze mozna sobie cos samemu zrobic:)

to juz widzialem ale nie wiele z tego wiem kalendarze i zegarki mnie malo interesuja, btw gdzie znalezc informacje na temat dodawania wlasnych przyciskow np on/off proxy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam glupi problem mimo ze dodaje przyciski do paska one po nacisnieciu ok znikaja :|

 

dzieje sie tak jak dodaje rzeczy do paska widoku na pasku adresu pozostaja :?

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proxy mozna on/off bardzo szybko po walnieciu w f12 :)

Pobawcie sie takze preferencjami strony - wlaczenie maskowania bardzo czesto pomaga gdy strona jest zrobiona by unikac opery (np beta yahoo niby dzialac na operze nie miala a dzialala bez oporow ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma na to rady? Przecież tych reklam jest tyle, że jak dla mnie to opery się przez to używać nie da...

wyłącz wtyczki w ustawieniach domyślnych a włącz dla wybranych stron w preferencjach witryn

 

a tak na marginesie to finał jest troszkę za wcześnie :-|

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zainstalowałem. Śmiga jak rakieta, ale mam jeden denerwujący problem. Zakładki/tabulatory (te z tytułami stron) po załadowaniu podświetlają mi się na pomarańczowo niezależnie od wybranego schematu koloru. Dlaczego i jak to zmienić? Nie przepadam za tym kolorem.

 

Co do problemów z zamknięciem reklam Flasha, to też tak miałem w 9 beta i już myślałem, że tylko ja tak mam. Potem jednak odkryłem, iż możliwości konfiguracyjne Opery potrafią rozwiązać ten problem na wiele sposobów. Wyłączyć wtyczki dla wszystkich okien, wyłączyć wtyczki dla konkretnej witryny, zablokować konkretną animację/obiekt na stronie. Czy można chcieć więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zainstalowałem. Śmiga jak rakieta, ale mam jeden denerwujący problem. Zakładki/tabulatory (te z tytułami stron) po załadowaniu podświetlają mi się na pomarańczowo niezależnie od wybranego schematu koloru. Dlaczego i jak to zmienić? Nie przepadam za tym kolorem.

to jest zdefiniowane przez skórkę, edytuj skórkę albo zmień, kolor tekstu zależy od wybranego Schematu kolorów Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:

 

Większość tych skórek albo ma zółte/pomarańczowe przyciski, albo napisy, albo cholera wie, co jeszcze :(

A jak już na pierwszy rzut oka wygląda ok z wyłączonym schematem kolorów, to np. okazuje się, że ikony w zakładkach są czerwone lub "Kosz" (zamknięte okna) jest żółty :|

Dobrze, że tych skórek jest dużo - może coś wybiorę...

Jak nic mi nie spasi, to sobie własną zrobię. Będę siedział nad tym cały dzień, ale "będzie po mojemu" ;)

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ironicznie to właśnie na niej jest ten pomarańczowy z pierwszego postu. Potem próbowałem jakieś 2 inne (KDE i coś jeszcze). Obecnie siedzę na Tango CL. Ikony w Zakładkach (Ulubionych) są czerwone, a kosz jest zgnitozielony. Ale przynajmniej tabulatorki są szare/orzechowe z niebieską ramką (jak "Wybrane elementy" w ustawieniach XP).

 

Ewentualnie ściągnę tak z 10 skórek, rozpakuję i złożę z nich jakąś jedną sensowną - trochę z tej, trochę z tamtej ;)

 

Edit:

Kliknij środkowym myszy, aby załadowało się coś w tle. Jaki kolor ma ta nowa zakładka? Czyżby pomarańczowy?

 

Edit2:

A wracając do tematu, to nie znaleźli w polskim słowniku odpowiednika słowa "widgets"? Czym są wg nich "Widżety"? ;)

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ssi.civ.pl/home/tmp/op9.jpg

 

Normalne okna są srebrne (jasny szary), aktywne jest ciemnoszare natomiast te, które się załadowały i nie zostały jeszcze wybrane, są pomarańczowe. Gdy najeżdżam myszką, stają się ciemniejsze.

Schemat kolorów i efekty specjalne wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widgety to świetna sprawa. W zależności od potrzeb możemy umilić lub skrócić czas na wyszukanie odpowiednich informacji. Oprocz blokowania zawartości strony myślę, że świetną opcją jest tworzenie wyszukiwarek. Poprostu genialna sprawa, w prosty sposob mozna dodac sobie wyszukiwarke np na wiki, allegro i w szybki sposob bez odwiedzania głownej strony przejrzec wyniki wyszukiwania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawadaki widzę, że przyciski wstecz i dalej rodem z Firefoxa. też tak mam - przyzwyczajenie po dawnym użytkowaniu Fx'a (a używałem go ładnych parę miesięcy).

z liska mam również skórkę Qute od której nie mogę się odzwyczaić :)

blokowanie reklam w nowej Operze jest po prostu cudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...