Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Jest na to recepta.

Narzędzia > Transfery > Widok > Nie otwieraj transferów.

 

Wada jest taka, że okno transferów nie będzie się otwierało automatycznie przy ściąganiu innych plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też, jakies pomysły? Albo ktos inny...

Ściągnij najnowszy Flash Player z macromedia.com oraz

 

Narzędzia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Zawartość -> Włącz obsługę JavaScript.

 

Ewentualnie również "Włącz obsługę Java".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mmy fulla, jakoś obyło sie bez większej kampani reklamowej :) Chyba nie wszystko jeszcze dopracowali a terminy goniły.

 

Mimo wszystko ja tam błędów nie zauważam, w porównaniu to wersji beta 2 już nie wystepuje bład związany z zamknięciem karty gestem myszy.

 

Opera świetna jak zawsze, powinni tylko nieco rozbudować M2 i już będzie cacy. :) Nigdy nie zamieniłbym tego programu na jakiegoś fajerfoksa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co chcialbys jeszcze do M2 dodawac? Jak dla mnie ma wszystko co program pocztowy miec powinien.

 

Jedynym bajerem, jakiego mu brakuje to przypisanie innego dzwieku nadchodzacej widomosci dla kazdego kontaktu. Ale to juz czysta proznosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddaję się. Zainstalowałem nową Operę. Wykasowałem starą, przeczyciłem dokładnie wszystkie pozostałości i zainstalowałem nową. Niestety ale występują problemy:

 

1. Nie mogę odtworzyć ani jednego filmiku na relacje TV na www.onet.pl

2. Pomimo zainstalowania wtyczki nie działa ani YouTube ani google video.

 

Windows XP świeżo co zainstalowany. Co tu zrobić ??

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje formatowania tekstu w mailach. Na codzień tego nie potrzebuję, ale czasami by się przydało.

No i ogólnie operacje kopiuj/wklej z www do worda. Nie kopiuje się formatowanie, a w FF tak.

Ale ten drobiazg nie przeszkadza mi lubić Opery :)

Fajnie, że w końcu zapisuje strony www z obrazkami w dedykowanym katalogu.

 

 

 

edit: No, na początek mógłbyś sprawdzić linka, który podałem na poprzedniej stronie...

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra filmiki z video.google.com już grają ale musiałem edytować opera6. Następny problem to to, że np. kiedy jest otwiera się panele (po naciśnięciu F4), panel historii jest zmaxymalizowany - zalaczam screana bo nie wiem czy ktos zrozumie... To pewnie drobnostka ale nie mam pojęcia jak zrobić żeby było normalnie.

post-124009-1150923280_thumb.jpg

Edytowane przez bartas39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra filmiki z video.google.com już grają ale musiałem edytować opera6.

Podziel sie wiedza: co i gdzie edytowac?

 

EDIT: dlugie filmiki z google video juz dzialaja. Nic nie zrobilem, samo sie naprawilo po ponownym uruchomieniu przegladarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddaję się. Zainstalowałem nową Operę. Wykasowałem starą, przeczyciłem dokładnie wszystkie pozostałości i zainstalowałem nową. Niestety ale występują problemy:

 

1. Nie mogę odtworzyć ani jednego filmiku na relacje TV na www.onet.pl

2. Pomimo zainstalowania wtyczki nie działa ani YouTube ani google video.

 

Windows XP świeżo co zainstalowany. Co tu zrobić ??

Może warto spróbować tego? (ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy pomoże i czy o to chodzi) -> http://my.opera.com/quiris/blog/show.dml/309107

 

Ja osobiście nie mam takich problemów; flash 9 beta i latam po wszystkim jak leci..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobione. Pomogło dopiero przeczyszczenie rejestru. Teraz zaskoczyło. Może jakieś śmieci zostały po starej Operze, choć trochę wątpie. Może coś innego blokowało :blink: ....sam nie wiem, ważne, że zaczęło działać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie developerzy którzy uznali opere 9 za produkt finalny pomylili się!

Ma ona mnóstwo bugów

-nie odtwarza klipów na stronach

-reklamy flash

-stabilność

-konsola błędów

itp

Jak narazie poprzednia wersja 8.54 to imo dużo lepsze rozwiązanie do przeglądania netu.

Zobaczymy może niedługo pojawi się wersja 9.1 z poprawionymi bugami :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odtwarza wszystkie filmy na stronach :] obojetnie czy przez wmp czy jakiegos flash playera. Do stabilnosci tez nie moge sie przyczepic (pracuje na XP x64).

 

Co do reklam flash to sie zgodze, nie wszystkie da sie zamknac x-sem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja sobie przedwczoraj pobrałem nową Operkę i oto kilka moich spostrzeżeń:

 

Zalety

* Szybo się otwiera;

* Duże możliwości konfiguracji [sidebary, zakładki, wygląd, działanie, zawartość];

* Masa pluginów i skórek;

* Dopracowana wizualnie;

* Miniaturki przeglądanych okien;

* Wbudowane gesty;

 

Wady

* Mało standartowych wyszukiwarek;

* Niewygodne "Szukaj na stronie";

* Brak dostępu do Wigdetów jak do zakładek;

* Fatalny czytnik RSS;

 

Ogólnie - bardzo fajny browser - ale chyba moje przyzwyczajenia z FF nie pozwolą Operze przejąć roli głównej przeglądarki. Szkoda - ale i tak uważam, że to co wypuścili, jest bardzo konkretne i wielu osobom przypadnie do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziel sie wiedza: co i gdzie edytowac?

W opera6 w profilu musiałem pozmieniać ścieżkę dostępu do macromedia flash playera.

 

ALE ALE znowu problem... chce ściągnąć tylko torrenta a tu mi nachalna opera zaczyna ściągać właściwy plik :angry: WTF!?

Acha i zapomniałbym, że RSS nie działa :/ może mam zły adres http://forum.purepc.pl/forum.xml ?

 

EDIT: Dobra z BitTorrentem sobie poradziłem - opera:config - BitTorrent - Enable odznaczyć checkbox :)

Ale nadal problem aktualny z RSS'em...

Edytowane przez bartas39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wolę bardziej FF, bo Opera (8.54) się sypie na kilku stronkach. Dobra, raz kozie śmierć, zassam najnowszą wersję i się pobawię...

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* Mało standartowych wyszukiwarek;

Dodawanie własnych wyszukiwarek jest tak banalnie proste, że nawet fajerfoksiarze sobie poradzą :lol:

* Niewygodne "Szukaj na stronie";

Naciskasz klawisz / i wpisujesz szukane słowo, prościej już się nie da.

Jest też taki fajny skrypt o nazwie Ultimate Highlight Bookmarklet współpracuje on z google i na stronach na które trafiłeś z googlarki są podświetlone słowa których szukałeś w googlach, do tego jest jeszcze "nawigacja" po słowach wyszukiwanych. Bardzo polecam.

* Brak dostępu do Wigdetów jak do zakładek;

PPM na przełączniku paneli -> dostosuj -> Panele -> Zaptaszkuj "Widżety"

* Fatalny czytnik RSS;

Tu się całkowicie zgadzam

 

@bartas39 Adres RSS'a masz dobry u mnie działa.

 

9final (instalowana na czysto) testuje drugi dzień i już miałem dwa krasze, czyli tyle ile miałem podczas całego okresu testowego 9beta1 (kilka tygodni). :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe, możesz to rozwinąć ?

Fatalna obsługa rozwijanych menu, a właściwie jej brak i w efekcie strony ze standardowo zwiniętym menu nie nadają się do przeglądania. Czasami strona ma skopany układ, za czasów 8,x waliło sie też przeglądanie filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem wersję Final na Betę 2, która była instalowana na Betę 1. Teraz widzę, że nie do końca chodzi to tak, jak powinno. Trzeba będzie wywalić i zainstalować samą wersję Final.

 

Jeśli chodzi o skórki, to pozostanę jak na razie na 'Naturalna Windows' - jak ma się dobry styl w XP, to całość wygląda znośnie.

 

Blokada zawartości to świetny pomysł, jednak czasami reklama jest tak namolna, że przysłania całe okno i nie ma gdzie kliknąć prawym klawiszem. Dlatego zamierzam sobie przerobić plik exe i dodać tam jakiś skrót klawiaturowy, bo po menu nie chce mi się skakać.

No chyba, że powiecie mi, iż taki skrót już istnieje lub można go ustawić w bardziej konwencjonalny sposób.

 

OT

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Edit:

Niech ktoś coś zrobi z tą fotką: http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=2191495, bo sie forum rozjeżdża. A może to taki bug w mojej Operze??

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blokada zawartości to świetny pomysł, jednak czasami reklama jest tak namolna, że przysłania całe okno i nie ma gdzie kliknąć prawym klawiszem. Dlatego zamierzam sobie przerobić plik exe i dodać tam jakiś skrót klawiaturowy, bo po menu nie chce mi się skakać.

No chyba, że powiecie mi, iż taki skrót już istnieje lub można go ustawić w bardziej konwencjonalny sposób.

Zmienione menu narzedzia> wystarczą 2 kliknięcia.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...