Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

No, ale jakieś konkrety, czy muszę koniecznie zainstalować IE7, żeby się dowiedzieć ;)

Sage > Firefox

http://images.google.pl/images?svnum=10&hl...fox&btnG=Szukaj

 

IE7

http://images.google.pl/images?svnum=10&hl...RSS&btnG=Szukaj

 

Czytnik połączony z moją opera :) (zrobiony specjalnie tak, aby był podobny do Sage)

http://sgj.cjb.net/ftp/pliki/rss/srss.php?...pc.pl/node/feed

Tylko musze go troche poprawic, zeby wyswietlał zdjecia gdy są podane bez adresu strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra poradziłem sobie.. sorry, że zawracam gitare - pousuwałem poprzednie posty więc Sgj możesz też usunąć :wink: Następnym razem najpierw pomyśle sam.

 

Może ktoś wie dlaczego nie działa mi RSS? Tym razem pomyślałem już kilka razy ale nadal nie mam pojęcia :P

Edytowane przez bartas39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale i tak nie kumam.

Mam to Sage i nie widzę tam żadnej dodatkowej funkconalności. Może te zdjęcia, jak komuś zależy. Chociaż dla mnie to marnowanie łącza i przestrzeni. Jak mnie art interesuje, to i tak klikam na odnośnik.

U mnie w Opera 9 sa zdjecia w RSSie (przynajmniej tym z PurePC :) ). Mi akurat odpowiada to, ze RSS jest zintegrowany z M2 i ma taki sam interfejs jak np. newsy czy folder z poczta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Opera 9 sa zdjecia w RSSie (przynajmniej tym z PurePC :) ). Mi akurat odpowiada to, ze RSS jest zintegrowany z M2 i ma taki sam interfejs jak np. newsy czy folder z poczta.

No cyrk. Faktycznie są. Tylk ja ustawiam widok na tryb tekstowy (bo wiadomości z niektórych kanałów źle wyglądają w trybie HTML - taki zlepek)i dlatego nie widziałem :D

 

bartas39, ty mówisz o RSS, czy mailach? Jak o RSS, to z jakich kanałów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się zrobiło po aktualizacji? Próbowałeś subskrybować jakieś nowe kanały?

Tak po aktualizacji i zmieniłem skórke ale to na pewno nie ma wpływu... i tak próbowałem, zaraz po zasubskrybowaniu jakiegoś kanału wiadomości dochodzą ale tylko raz, póżniej juz w ogóle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 9final zepsuł mi się forumowy Mój Asystent, w 8.54 i 9beta działał tip top, a w finalnej wygląda tak:

Dołączona grafika

Skin asystenta to oczywiście Darkness i aby wyglądało to normalnie muszę:

zaptaszkować Widok -> Mały ekran;

odptaszkować Widok -> Mały ekran;

zamknąć panel;

otworzyć panel;

Odświeżyć zawartość panela;

To się robi męczące.

Jakieś rady?

 

I druga sprawa, podmontowałem Asystent Widżeta opracowanego przez sgj i działa świetnie ale dlaczego nie mogę go włączać/wyłączać klawiszem F6, w 9beta właśnie za pomocą F6 uaktywniało się zainstalowane widżety, a tu nie działa :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wczytuje Ci css'a, ale czemu to nie wiem. Zobacz jak działą ten http://sgj.cjb.net/ftp/pliki/ast/

2. F6 nie działa juz od kilkunastu wersji Opery(testowych). Ten klawisz działał tylko w tej wetrsji gdy widgety właczało się wszystkie naraz, potem to zmieniono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa opera zaczyna mnie denerwowac nie wiedziec czemu ma problemy z uploadem jesli zalaczone sa wtyczki (f12) :/ no i brak reakcji na X przy fleshach mam nadzieje ze szybko to naprawia :)

 

nie no 2 dni uzywania i juz wykonala nieprawidlowa operacje :/ juz dawno czegos takiego nie widzialem z jej strony i to jeszcze przy wpisywaniu adresu :/

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukając bajerów do Opery znalazłem to:

http://nontroppo.org/tools/buttonmaker/

 

Wprawdzie można dojść na tą stronkę przez jedną ze stron w FAQ, ale możliwe, że ktoś to przegapił. Na stronce tej można zrobić własne przyciski dla Opery. Zakres opcji jest niesamowity. A wszystko na prostej zasadzie Click & Go :]

 

Zrobiłem sobie skrót na "Blokadę zawartości" i "Włącz obsługę wtyczek".

 

Myślałem też o zrobieniu takiego PowerPacka dla Opery, który będzie zawierał modyfikacje i usprawnienia dla czystej Opery. Wtedy nowy użytkownik po instalacji Opery zastosuje tego packa i będzie miał z głowy większość spamu, reklam i problemów w Operze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wczytuje Ci css'a, ale czemu to nie wiem. Zobacz jak działą ten 2194989[/snapback]

2. F6 nie działa juz od kilkunastu wersji Opery(testowych). Ten klawisz działał tylko w tej wetrsji gdy widgety właczało się wszystkie naraz, potem to zmieniono.
No tak, ale jednak przydałaby się możliwość włączenia/wyłączenia widżetów jednym klawiszem, w standard_keyboard.ini wciąż jest wpis do tego służący:

F6 = Set widget mode, 1 | Set widget mode, 0

tylko nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany powyższym postem odnalazłem wspomniany plik i dopisałem w nim taką oto linijkę:

F10 = Content block mode on | Content block mode off
No i jak by na to nie patrzeć, to działa świetnie. Opera to na prawdę potężne narzędzie. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie testuje operke, narazie jestem zadowolony no ale jest pare drobiaszczkow. Nie mozna zmienic nazwy kanalu, w kazdym razie u mnie nie dziala. Test Acid2 moze jest ok ale tylko przy 100%. Ciekawe czy w FF przy zmianie zoom'a tez sie mordka rozjedzie. Ponadto Acid2 rozjerzdza sie przy wlaczeniu "maly ekran" i "dopasuj do szerokosci".

 

No, ale ogolnie jestem zadowolony.

 

Testy na 9.01

Edytowane przez s0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ustawic Opere 8.0 Jako Przegladarke Glowna ? Tak by np klikajac na linka w gg otwieralo mi strone w operze a nie w ie. Gg nie ma takiej opcji. W opcjach samej opery tez nie widze. pewnie gdzies w rejestrze ale gdzie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz w Operce menu Narzędzia > Preferencje... > zakładka Zaawansowane > Programy - znajdziesz tam opcję Opera ma sprawdzać, czy jest domyślną przeglądarką, zaznacz ją i dodatkowo w Szczegółach możesz jeszcze zaznaczyć protokoły http i https.

 

Gdy już Opera będzie domyślną przeglądarką, linki z GG będą w niej otwierane (sprawdzone z GG 6.1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz operka 9.01

 

Sorki, net slabo chdzil i sie nie wczytalem - dostalem tylko info z RSSa...

Ale za to mozna juz cos pobrac i miec o pare bugow mniej ;)

Edytowane przez Yeti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...