Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

He, he - przyznaję się bez bicia, że sprawdzałem wcześniej na komputerze w pracy. :wink:

Właśnie sprawdziłem na komputerze domowym i na nim wszystko jest w porządku. :huh:

 

Imageshack grymasiło mi od paru tygodni - jeszcze na Operce 8.54.

 

[EDIT]

maziboss, co do radia internetowego to wolę korzystać z programu Screamer Radio niż przeglądarki.

RMF FM można też posłuchać na stronie AB radio.

Edytowane przez Placio74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi ogólnie się podobanowa operka, podobami się nawet te wyskakujące okienko jak sie najedzie na zakłdkę (ale właściwie to zbędny gadżet).

niepokoją mnie problemy z javą (przynajmniej u mnie są z tym problemy), no i nie działa przycisk do zamykania pop-up'ów (przynajmniej niektórych). da się te problemy jakoś wyleliminować?

 

pozdrawiam

mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups, akurat tamtą stronę pominąłem przy czytaniu wątku, skucha... :oops:

mam też inny problem, w grupach dyskusyjnych jak ktos wrzuci jakiegos jpg w tresci posta, to zamiastobrazka pokazuje mi jego kod ascii :blink:

dziwne, prawda? nie wiem jak to zienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpucha zeby się ludzie przesiedli ;)

 

u mnie opera 9.01 działa w pełni sprawnie, oprócz nieszczęsnego zamykania bannerów, ale zaraz się biorę za naprawianie ;)

Edytowane przez o-skar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei inny problem, ciagnacy sie zreszta od wersji 8.5x:

 

Czasami zdarza sie, ze favikona jakiejs strony w zakladkach zostaje zastapiona przez favikone innej.

Np. mam w zakladkach strony A i B, kazda ma przy swojej nazwie swoja favikone. Po czym w pewnym momencie, ni z tego, ni z owego, przy stronie B pokazuje mi sie favikona strony A.

Jesli otworze zakladke, to na karcie bedzie prawidlowa favikona - nie powoduje to jednak akualizacji favikony na liscie zakladek. Tak samo usuniecie zakladki i dodanie ponownie nie rozwiazuje problemu. Jedyne, co pomaga to calkowite wyczyszczenie historii - tyle, ze jest to strzelanie z armat do wrobli bo trace wtedy faikony wszystkich zakladek.

 

Problem jest o tyle irytujacy, ze dotyczy rowniez ikon na przyciskach na pasku narzedzi - wyglada to glupio i mylaco.

 

Po tym przydlugawym wstepie pytanie: czy (i gdzie) jest opcja do wymuszenia odswiezenia favikony jakiejs zakladki (lub usuniecia wybranej ikony), ew. gdzie sa owe favikony skladowane?

 

EDIT: jeszcze jedno: gdzie znikla opcja do ustawiania jako jaka przegladarka ma sie Opera identyfikowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@costi

Favikony przechowywane są w katalogu profile/images.

Chyba raczej nie da się ustawić żeby tylko favikony się odświeżały, ale spróbuj pobawić się opcjami: historia -> Sprawdzaj dokumenty co: / Sprawdzaj obrazki co:

Jak masz szybkie łącze to ustaw na "zawsze" i sprawdź jak się będą wyświetlały favorki.

Jeszcze taki strzał, sprawdź na innej skórce jak się będzie zachowywać.

 

Identyfikacja Opery -> F12 lub w Preferencjach dla witryny -> Sieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@costi

Favikony przechowywane są w katalogu profile/images.

Zajrzenie tutaj pomoglo, dzieki.

 

Identyfikacja Opery -> F12 lub w Preferencjach dla witryny -> Sieć

Nie mam takiej opcji :shock: Ani w jednym, ani w drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej opcji Ani w jednym, ani w drugim.

Na standardowych ustawieniach też nie ma opcji "Identyfikacja"?

Spróbuj zmienić skórkę i sprawdź, juz gdzieś czytalem o problemie braku różnych opcji.

 

To ja z takim nietypowym pytaniem: mozna jakos wstawic przycisk "hide" - dzialajacy tak samo jak kombinacja Ctrl+H?

Można, na operawiki są dodatkowe przyciski:

http://operawiki.info/CustomButtons

Szukaj przycisku "Boss button!" ale ja bym to pod gest myszy podpiął. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Operze 9 podziękuję. :angry: 8.54 jest przy tej idealna.

Ogromne ilości pop-up'ów (czego nie miałem przy 8.54) i brak możliwości ich zamknięcia !

PPM, zablokuj zawartośc i tyle widział wyskakujące okno. Poza tym to nie są popupy...

 

ja ten problem rozwiązałem tak:

Shift + F12 -> Przyciski -> Preferencje -> Przedstawiaj się jako Opera przeciągnąłem obok ikon powiększenia, dopasowania szerokości itd.

Ta opcja praktycznie nic nie daje. Na tych ustawieniach cały czas jest info o operze i kazdy prawidłowo napisany skrypt widzi ze to opera. Tylko opcje maskowania w preferencjach witryn poprawnie zmieniają identyfikację opery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmienić skórkę i sprawdź, juz gdzieś czytalem o problemie braku różnych opcji.

Piwo dla tego pana B)

 

Po zmianie na standardowego skina w preferencjach witryny pojawila sie zakladka Siec. Na meguiddo zakladki sa szersze i sie po prostu nie miescila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja praktycznie nic nie daje. Na tych ustawieniach cały czas jest info o operze i kazdy prawidłowo napisany skrypt widzi ze to opera.

dzięki, żyłem w błogiej nieświadomości ;)

 

faktycznie, po zmianie skórki wszyskie opcje są gdzie być powinny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piwo dla tego pana

Fenks,

Po zmianie na standardowego skina w preferencjach witryny pojawila sie zakladka Siec. Na meguiddo zakladki sa szersze i sie po prostu nie miescila.

Gdyby była możliwość zmiany rozmiaru okienka Preferencji dla witryny nie byłoby takich problemów, przykładowo okienko Dostosuj Wygląd możemy sobie prawie dowolnie powiększyć, bardzo to ułatwia życie jak ktoś (ja) ma dużo dodatkowych przycisków i się po prostu nie mieszczą na standardowej wielkości oknie Wyglądu, a okna Preferencji czy Preferencji dla witryny ni cholery nie można rozszerzyć, taka niekonsekwencja ze strony OS

 

 

 

Dzieki. A jakas podpowiedz co do edycji gestow myszki? :rolleyes:

Preferencje -> Zaawansowane -> Mysz i klawiatura

Utwórz kopię pliku konfiguracyjnego myszy i zaznacz ją potem kliknij na Edytuj,

w sekcji Application utwórz nową wartość i w polu Kontekst i skróty wklej np.

GestureDown, GestureLeft, GestureDown

taki gest ja mam (dół lewo dół, szybko i łatwo się wykonuje, a jednocześnie jest na tyle rozbudowany że nie wykonamy go przez przypadek)

jak już zdefiniujesz gest naciśnij tabulator i w polu Polecenie wpisz:

Hide Opera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś kłopot z nową Operą z źle wyświetlanymi stronami? Bo teraz na 90% na jakie wejde wszystkie są porościagane itp... :/

A zaznaczenie opcji Dopasuj do szerokości w Preferencjach -> Wygląd stron nie pomaga?

 

sgj, nie pomogło :[ główne okno robi się przezroczyste a reklama jest normala :(

No i te elementy które pozostają "normalne" po kliknięciu Zablokuj zawartość teraz możesz zablokować klikając w niego z Shiftem aby zablokować tylko dany element, samo kliknięcie (bez shifta) zablokuje wszystkie elementy z danego katalogu.

Jeśli źle Cię zrozumiałem i nie oto chodziło to sorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł nowy Flash Player 9

 

Wersja dla przeglądarki: Firefox, Mozilla, Netscape, Opera.

 

Pobierz

 

Wersji dla IE nie podaam :lol:

 

U mnie po instalacji można już poprawnie zamykać flash reklamy "iXem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem flasha 9 (dla opery 9) i nie chce mi dzialac, na niektorych stronach jest ok, a na innych np onet nie ma banerow jest puste miejsce,

jakies pomysly, co z tym zrobic zeby dobrze dzialalo?

Edytowane przez inesian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz miec cos nie tak u siebie. U mnie dziala wsio ok.

Jak ktos nie wie (watpliwe :wink:)

 

Opera 9.01 b8509

Changelog:

- Hotmail localization fixed

- Save image as doesn't put it in transfers anymore

- Last used search engine is now remembered

- Using namespace in widgets now works

- Find in page with same search word on newly loaded pages now works

- Search engines now can't be added without a keyword

- Newsfeeds can now be renamed :)

- Multiple stablity fixes

Edytowane przez s0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W IE w ustawieniach na zakładce zaawansowane jest taka opcja jak "uzyj pasywnego protokołu FTP (dla zachowania zgodności z zaporami..."

 

Dołączona grafika

 

 

Jak w Operze znaleźć podobną opcję aby wymusić przeglądarkę by nie łączyła się przez protokół pasywny. Gdzie tego szukać bo nie mogę sobie z tym poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że jeszcze nikt o tym nie napisał, ale w operze 9.xx przy linkach z redirectem jest jakieś dziwne zachowanie przeglądarki - a mianowicie żeby to zobrazować:

 

http://images.google.com/images?q=dodge+ra...images&ct=title

 

kliknijcie na pierwszy obrazek (srebrny dodge) a potem na 'wstecz'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...