Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

nie dziala podreczna szukajka przez google - g :| w wiekszosci wypadkow mam blad ;|

U mnie wszystko dziala w wersji 9.01 zainstalowanej na 8.54.

Nie mam poki co (odpukac) zadnych klopocikow z tą wersją..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dziala podreczna szukajka przez google - g w wiekszosci wypadkow mam blad ;|

cała tajemnica podręcznego wyszukiwania, polega na prostym złożeniu adres według schematu i wysłaniu go na serwer, wiec sprawdź czy adres jest zgodny ze wzorcem (na pewno jest) i będziesz wiedział ze to nie wina opery

 

jak wzorzec się zmienił to popraw:

 

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie tak jak Ty,naprawde mnie to troche zdziwilo strona google normalnie- choc nie zawsze ostatnio mi dzialala, ale szukajka padla teraz widze ze mniej wiecej wszystko wrocilo do normy oby tak pozostalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś jak skonfigurować opere z FlashGet'em??

tak żeby ściągało przez FlashGet'a a nie przez opere

Nie no stary, takie pytania to się na google zadaje.

Podpowiem że potrzebujesz takiego cosia o nazwie plug-in, znajdziesz go na stronie flashget'a.

Myśleć trzeba!

 

Edit.

Literówka.

Edytowane przez samm-ur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no stary, takie pytania to się na google zadaje.

Podpowiem że potrzebujesz takiego cosia o nazwie plug-in, znajdziesz go na stronie flashget'a.

Myśleć trzeba!

 

Edit.

Literówka.

 

myślałem dzisiaj z rana troche i instalowałem plug-in i nic cos mi się opera tylko zwaliła dlatego napisałem tego posta jak bym nie miał problemu to bym nie pisał!!!

 

no ale dzięki bardzo mi pomogłes tym postem...

 

pozdro

Edytowane przez bublus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem dzisiaj z rana troche i instalowałem plug-in i nic cos mi się opera tylko zwaliła dlatego napisałem tego posta jak bym nie miał problemu to bym nie pisał!!!

 

no ale dzięki bardzo mi pomogłes tym postem...

 

pozdro

No widzisz i tu się kłania dokładne opisywanie problemu, ja niestety nie jestem jasnowidzem.

 

Sprawdź czy w katalogu plugins masz odpowiednie wtyczki:

NPFgc1.dll, NPFgc2.dll i NPFgc3.dll

W preferencjach opery

Preferencje -> Zaawansowane -> Pobieranie

ustaw jakie pliki (o jakich rozszerzeniech) mają być ściągane przez Flashgeta.

Np.

.rar -> Edytuj -> użyj wtyczki (Flashget click catcher bla bla..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebny jest żaden plugin.

 

Narzędzia>Preferencje>Zaawansowane>pobieranie>typ pliku, np. zip >Edytuj>Otwórz za pomocą innej aplikacji (tutaj wskazujesz miejsce gdzie masz zainstalowanego FlashGeta)> Zaznaczasz "Przekaż adres WWW bezpośrednio do aplikacji"> OK

 

Postępujesz tak z każdym typem plików, któy ma być sciągany przez FlashGeta.

 

Pzdr.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebny jest żaden plugin.

 

Narzędzia>Preferencje>Zaawansowane>pobieranie>typ pliku, np. zip >Edytuj>Otwórz za pomocą innej aplikacji (tutaj wskazujesz miejsce gdzie masz zainstalowanego FlashGeta)> Zaznaczasz "Przekaż adres WWW bezpośrednio do aplikacji"> OK

 

Postępujesz tak z każdym typem plików, któy ma być sciągany przez FlashGeta.

 

Pzdr.

 

Dołączona grafika

 

robiłem tak najpierw ale nie zaznaczyłem "Przekaż adres WWW bezpośrednio do aplikacji" i jak była próba sciągnięcia czegoś to się waliło.

teraz jest ok.

 

dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu nowej wersji na moim kompie mam taki oto dziwny problem z operą na każdej praktycznie stronie tak się dzieję.

Dołączona grafika

Instalowałem kilka razy i dalej bez skutku... Na starej wersji wszystko jest OK ale cały czas mi przypomina o nowej wersji co mnie denerwuję. Instalowałem nową operę wczoraj na innym komputerze i wszystko w porządku!

 

KOlejnym problemem jest taki oto komunikat:

Dołączona grafika

który ukazuję się po wciśnięciu przycsku "wstecz" w myszce. Na innym komputerze (tym samym wspomnianym wyżej) działa jak należy. Jedyne co zauważyłem w odórżnieniu od innej starszej wersji, że strona "idzie" wstecz (czego nie robiła w starszej wersji) ale komunikat dalej występuję. W starszej wersji wystepował komunikat i koniec.

 

Aktualnie jestem na FF ale on mi nie podchodzi... Gdyby ktoś miał jakąś radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nuras_en

 

Odinstaluj Operę i skasuj ten katalog:

C:\Documents and Settings\Nazwa_Użytkownika\Dane aplikacji\Opera

 

Zainstaluj na nowo Operę i powinno działać bez problemów.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nuras_en

 

Odinstaluj Operę i skasuj ten katalog:

C:\Documents and Settings\Nazwa_Użytkownika\Dane aplikacji\Opera

 

Zainstaluj na nowo Operę i powinno działać bez problemów.

Nie mam takiego katalogu :blink: A jeżeli chodzi Ci o katalog do którego instaluje to już go usuwałem ale tego co mówisz to nie ma... Edytowane przez nuras_en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane aplikacji jest folderem ukrytym.

:mur: Zgadza się. Teraz wyświetlanie stron jest prawdiłowe ale bła z przyciskiem wstecz jest dalej. Zauwazyłem, że komunikat wyskakuję tylko gdy włączone mam sterowniki do myszy (G5) Jeżeli je wyłącze jest tak jak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problemik z ikonkami ulubionych stron na pasku osobistym. Ikony sa pomieszanae. Tak wiec przycisk Purepc ma ikonke Wikipedi i tak dalej... Problem na kazdym skinie i wersji.

Spróbuj usunąć zawartość katalogu profile/images.

 

jest opcja, żeby opera czytała po polsku ?? i dlaczego nie działa mi środkowy guzik myszy ??

1. Nie.

2. Stery do myszy zainstalowane? Konfiguracja środkowego przycisku myszy odbywa się po kliknięciu nim z wciśniętym Shiftem.

 

:mur: Zgadza się. Teraz wyświetlanie stron jest prawdiłowe ale bła z przyciskiem wstecz jest dalej. Zauwazyłem, że komunikat wyskakuję tylko gdy włączone mam sterowniki do myszy (G5) Jeżeli je wyłącze jest tak jak powinno być.

Próbowałeś przeinstalować stery albo innej wersji? Edytowane przez samm-ur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś przeinstalować stery albo innej wersji?

Tak próbowałem ale i to nie pomagło. Poradziłem sobie w inny sposób:

Mianowicie z bindowałem klawisz nie jako "wstecz" jak to jest w sterowniku ale jako funkcje przycisku "backspace"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego może wynikać problem ze zmianą klawiatury z Polski programisty na polski. O ile pamiętam to jest to układ "maszynistki"- zamiana "z" i "y", itd. Nie zauważyłem, aby działo się to po wciśnięciu jakiegoś skrótu, po prostu dzieje się to ot tak. Gdyby to było w IE, to bym się nie martwił, ale z Opery korzystam non stop, więc jest to dla mnie bardzo irytujący problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego może wynikać problem ze zmianą klawiatury z Polski programisty na polski. O ile pamiętam to jest to układ "maszynistki"- zamiana "z" i "y", itd. Nie zauważyłem, aby działo się to po wciśnięciu jakiegoś skrótu, po prostu dzieje się to ot tak. Gdyby to było w IE, to bym się nie martwił, ale z Opery korzystam non stop, więc jest to dla mnie bardzo irytujący problem.

Może lamerskie pytanie, ale nie wcisnąłeś niechcący ctrl+shift? Ja już parę razy tak miałem, że nagle klawiatura mi się zamieniła w trakcie pisania.

 

Choć piszesz, że tylko w Operze to występuje, więc możliwe, że to nie przypadkowe wciśnięcie skrótu..

Edytowane przez studenc1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@studenc1k, skrót znam, więc to nie w tym problem.

 

Ale idąc za radą sgj'a zostawiłem tylko polski programisty i od tamtej pory problem nie wystąpił ani razu.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...