Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde mam problem z urlfiltrem. Robie wszystko tak jak trzeba i nie śmiga:D, tworze ten plik urlfilter, dodaje wpis do configu i nic. Mam bete 9.50 9745

 

przykładowy wycinek z urlfilter

 

{

[include]

*

[exclude]

*/ad.*

*/ad/*

*/adclick.*

}

 

i z configu

 

URL Filter File=C:\Documents and Settings\B3NIU\Dane aplikacji\Opera\Opera 9.5 alpha\profile\urlfilter.ini

 

Pomóżcie:D

 

EDIT:

 

HEH problem rozwiązany:D

Edytowane przez B3niu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowi przez przypadek udało mi się włączyc 2 okna naraz, tzn w strony www obok siebie były widoczne w tej samej chwili w operze.Przez przypadek nacisnałem pewnie jakis skrót na klawie, i teraz chciałbym się dowiedziec jaki on był jak to się właćza bo fajna sprawa z tym przy panoramicznym monitorku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co jest panowie grane że w operze na touchpadzie nie działa mi przewijanie ? ( niby scroll :P ale nie wiem jak to sie nazywa :D ) wszędzie działa ale tu nie chce :P

Mnie też to wnerwiało jak miałem laptopa. Nie wiem czy można coś z tym zrobić.

 

 

Czy komuś z was pliki zapisują się bez rozszerzeń? Dobija mnie ten problem (w 9755 wciąż u mnie występuje) a nie wydaje mi się, żeby ktoś inny go miał. Nie bardzo wiem co z tym zrobić. ;-)

 

Jeszcze jedna rzecz która mnie wkurza w nowych betach to, że kiedy jakaś strona nie skończyła się ładować, a już klikniesz w jakiś link, to strona wciąż się ładuję i link otwiera się dopiero po zakończeniu ładowania. W poprzednich wersjach łądowanie było od razu przerywane i rozpoczynało się kolejne ładowanie. Przez ten "błąd" nowa opera wydaje się bardziej mulasta... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już 9.5 9770 i dalej nie zapisuje rozszerzeń przy pobieraniu plików. :| Próbowałem już wszystkiego (Usuwanie profili opery, wywalanie wszystkiego co ma związek z operą (z rejestrem włącznie) i ponowna jej instalacja ale ciągle problem występuje. :mur:

 

Zaczynam się zastanawiać, czy to nie system jest problemem...

 

EDIT: Zainstalowałem starego builda 9656 w którym tego problemu nie było a teraz w nim dzieje się to samo. Co ciekawe opera 9.24 działa dobrze.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Witam, mam problem zostawiłem kompa włączonego i jak to zwykle bywa ktoś sie do niego dorwał. Teraz w tray'u mam ikonkę opery i często otwiera mi sie konsola z błędami. Jak sie tego pozbyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Jakbyś powiedział jeszcze gdzie to wpisać (?).

 

Czasami jeszcze kolor czerwony nie wyświetla mi sie w operze (sig na przykład).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś powiedział jeszcze gdzie to wpisać (?).

 

Czasami jeszcze kolor czerwony nie wyświetla mi sie w operze (sig na przykład).

We wlasciwosciach skrotu, dopisujesz po cudzyslowie.

 

Z czerwonym mam to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

We wlasciwosciach skrotu, dopisujesz po cudzyslowie.

 

Z czerwonym mam to samo.

Nie pomogło, dalej w tray'u mam ikonke i dalej otwiera mi sie ta konsola błędów :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

trzeba dopisać tylko -notrayicon bez tego opera. u mnie działa idealnie. PS. Dzieki za to. ;-)

Proszę Cię ;) Nie rob ze mnie debila, dobrze o tym wiem że notrayicon ale dalej jest [;

 

@Grzechu_1990

mnie dość niedawno również dręczył problem z konsolą błędów. okazało się, że przyczyną był źle skonfigurowany klient poczty w operze

A ja nie korzystam z klientów żadnych, mam sobie poczte na tlenie i wchodze przez komunikator.

 

EDIT: Ktoś mądrze (próbował?) wysłać maila przez Narzędzia->Konta poczty czy jakoś tak, ikonki w tray'u też już nie mam, dzięki wszystkim za pomoc.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zapis z tego co pamiętam tyczy się chyba wersji Linuxowej. U mnie też nie działał.

 

Ikone wywaliłem przez: PM na belce>>właściwości, zakładka pasek zadań i na dole DOSTOSUJ. Następnie ukryłem ikonę na zawsze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobili juz builda 9807 ale nie polecam go ani trochę. Coś nagrzebali w obsłudze plug-in'ów i poprawili klienta mailowego i to są jedyne większe zmiany. przez to z plug-inami u mnie opera co chwila się wysypywała i to na naszym forum, czyli stronie, która raczej mało wymaga od przeglądarki. Zapisywanie plików wciąż było skopane, ale opera chyba w końcu zauważya ten problem bo w changelogu wpisali go do "known issues" ;-) Poza tym ikonka w trayu została wyłączona jeżeli nie używa się operowego klienta mailowego. Ogólnie to zmiany w dobrym kierunku, ale stabilność nie ta. Wróciłem do 9789

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiesza się mniej niż 9807 ale wciąż się zawiesza. Znów wróciłem do 9789. Wprawdzie po 2 dniach, a nie 5 minutach, ale jednak. Download oczywiście wciąż się sypał. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9815 moim zdaniem działa najgorzej ze wszystkich snapshotów wydanych do tej pory. najgorzej = najwolniej. jakoś strasznie zamula u mnie. we wszytkich snapshoptach nie miałem problemu z downloadem, od czaso do czasu tylko operka się zawiesiła (sporadyczne przypadki). wróciłem do 9789, bo nie zamula ;)

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny już snapshot ujrzał światło dzienne. tym razem biuld oznaczony został numerem 9841.

 

Known issues:

- There are some funky parsing problems on Youtube.

- "Open With" other browsers doesn't work.

- Save As for a web page only lets you save as "HTML file" on Windows.

- The progress bar does not show if it's set to "Pop-up at the bottom".

- On Mac scrolling to the bottom of a page with the scrollbars does not work.

szkoda, że nie widać tego progress bara, akurat z tej opcji korzystam. poza tym wydaje się być stabilniejsza od poprzedniej wersji

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...