Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za to znalezisko. Za jakieś 2H będę w stanie powiedzieć czy problemy ze stabilnością znikneły.

 

/Różnica w buildach 10447 - 10463. Trochę poprawek jest.

 

//Braki w stabilności wyparowały. Jest ok.

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pierwsza wersja alpha Opery 10! Więcej..

Jest o wiele szybsza niż ostatnie buildy 9.6x. Do tego ma sprawdzanie słownictwa w locie, ale narazie tylko English.. A do tego Acid3 - 100/100 ;)

 

---EDIT---

sprawdzanie pisowni w formularzach (wow^3) - aby doistalować język polski należy ze strony OpenOffice pobrać odpowiedni plik i rozpakować go do folderu .\profile\dictionaries\

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie super!

1. Słownik wypasiona sprawa. (Od razu zacząłem używać PL znaków ;-) )

2. Naprawdę dużo szybciej działa.

3. Moim zdaniem stabilniej od 9.6X zachowuje się na skomplikowanych stronach z dużą ilością skryptów i tego typu magicznego badziewia.

 

W prawdzie używam tego od 10 minut, ale pierwsze wrażenie jest świetne. Mam nadzieję, że nie będzie za dużo bugów bo chcę tego używać na codzień.

 

Polecam.

 

edit: godzina użytkowania i żadnego problemu. To już na starcie jest lepsze od 9.62. Dobra robota

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzędzia -> Zaawansowane -> Sieć -> Serwery Proxy -> sekcja i checkbox Nie używaj proxy dla następujących adresów, tylko nie wiem czy to coś pomoże.. Ewentualnie wyciągnąć sobie gdzieś na wierzch skrót do wyłączania proxy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to chyba nie powinny, ale jak robiłeś synchronizację, to powinieneś je mieć ;) Ewentualnie możesz odpalić 9 i eksportować, a w 10 zaimportować. Chyba, że zainstalowałeś 10 na 9.

U mnie po instalacji 10 zakładki pojawiły się od razu, a po skopiowaniu profile pojawiła się cała reszta..

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z www.sjp.pl ściągnij sobie myspell. Teoretycznie powinno działać jak wrzucisz dwa pliki (pl_PL.aff i pl_PL.dic) do katalogu "Opera directory"/dictionaries (być może trzeba jeszcze stworzyć katalog pl). Jednak w moim przypadku to nie działało, więc wrzuciłem te pliki w katalogu pl do "Opera installation dir'"/locale

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem 10 i po chwili odinstalowałem. Zakładki w skórze MeGuiddo wyglądają fatalnie, poczekam na aktualizację tej skórki.

Bardzo ładna grafika instalatora stylizowana na blueprint.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...