Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem 10 i po chwili odinstalowałem. Zakładki w skórze MeGuiddo wyglądają fatalnie, poczekam na aktualizację tej skórki.

Bardzo ładna grafika instalatora stylizowana na blueprint.

Tos mnie zmartwil - bez tej skorki nie wyobrazam sobie Opery :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzędzia -> Zaawansowane -> Sieć -> Serwery Proxy -> sekcja i checkbox Nie używaj proxy dla następujących adresów, tylko nie wiem czy to coś pomoże.. Ewentualnie wyciągnąć sobie gdzieś na wierzch skrót do wyłączania proxy..

Dzieki

Jest moze jakies spolszczenie do niej ?

Z tym słownikiem tez sobie nie moge poradzic :|

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spolszczenie:

A da się ją zmusić, żeby była PL?

wskaż plik językowy pl z wersji 9.62 lub pobierz stąd:

 

http://my.opera.com/community/customize/la...mp;plat=windows

 

Słownik:

Z tej strony http://wiki.services.openoffice.org/wiki/D...sh_.28Poland.29 pobierasz spakowany plik Spelling, w katalogu Opery / locale tworzysz katalog pl, tam wypakowujesz pliki z rozszerzeniem aff oraz dic. Potem jak piszesz jakiegoś posta PKM i wybierasz pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Na allegro nie wyświetlają mi się obrazki po wejściu na aukcje. Chodzi o te obrazki dodawane przez formularz allegro, nie przez użytkownika osobno. Wszędzie indziej jest ok, na firefoxie również. Wersja 9.62

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Widok -> Styl masz ustawiony tryb autorski?

Ewentualnie reinstall..

 

 

---EDIT---

Sprawdź jeszcze czy zwiększenie liczby połączeń z serwerem pomoże (Narzędzia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Sieć)

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, autorski gra.

Hmm. Żeby nie utracić zakładek itp itd wystarczy katalog Opera z Danych Aplikacji ?

 

---------

 

Reinstal nie pomógł.

Tak samo te serwery

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera + Vista Ultimate x64 = freeze ;-]

 

Witajcie serdecznie. To moj pierwszy post w tym watku choc jestem juz 'starym wyjadaczem operowym'. Na wstepie uprzedzam, ze probowalem znalezc odpowiedz na moj problem w watkach forum...ale nie zdolalem niczego odszukac. Po przejsciu z Win XP na Viste Ultimate x64 wystapily problemy z Opera. Objawia sie to tak, iz po otwarciu przegladarki zamraza mi sie dolny pasek, w ktorym sa zakladki, skroty itd. Samo okno Opery jest calkowicie funkcjonalne lecz dolny pasek zupelnie nie reaguje. Po 'najechaniu' myszka na niego- kursor jest 'krecacym sie kolkiem'- jakby system czekal na odpowiedz jakiegos programu. Prosze o pomoc poniewaz chce wrocic ponownie do Opery. Dziekuje,pzdr,JAcek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upss...to samo. Znow wszystko zamrozone :blink: . Jakies nowe pomysly? :rolleyes:

 

 

Dodaje: nie wiem czy jasno sprecyzowalem- 'dolny pasek' to dolna czesc okna Windowsa, w ktorym jest o 'Start' i zegarek. :-D

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera 10.00 build 1219 "Christmas Edition"

 

  • Several backend improvements to autoupdate
  • Made content filter rules with a whitespace at the end work
  • All languages are now included but not all are completed. Do not file bugs on text in English where you expect
  • Made spellchecking work on contenteditable elements
  • Switching between html and plain text mail composition works better now
  • Added option to doubleclick a tab to close it opera:config#UserPrefs|DoubleclicktoCloseTab
  • Fixed crash when undeleting and running a widget
  • Improved stability in the search engine which indexes webpages and mail
  • Plus tons of behind the scenes changes, the low level changelog is more than 1000 lines.
  • Mac: Fixed startup crash on Mac OS X 10.3/Panther
  • Mac: Fixed the mail/chat counter background
  • Mac: Fixed low framerate on fullscreen YouTube videos
Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Mam duzy problem z opera 9.63 . Przez przypadek cos wcislem ( jakis klawisz , kombinacje klawiszy) i stalo sie takie cus http://i41.tinypic.com/kbdbtw.jpg

Dla przynajmniej jednego z widocznych obrazków nie określono atrybutu ALT lub zdefiniowano go nieprawidłowo.

 

Spotkal sie ktos z tym? Jak to naprawic?

reinstal nic nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

New Year snapshot

 

Changelog:

  • Several stability fixes.
  • Fixed loading webpages when clicking on a link while the document still is loading.
  • Fixed "Bookmark All Open Pages" action.
  • Improved message composition window context menu.
  • Fixed loss of mail drafts if several drafts were open.
  • Fixed sending link by mail in plain text format.
  • Some fixes to RTL in compose window.
  • Fixed skin color schemes - you can use your favorite color scheme again!
  • "Lock Tab" icon should now be better visible on locked tabs

 

Można sobie zaktualizować ręcznie bez ściagania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, siema. Wrzuciłem najnowszą Operkę, tj. 9.63 na "maszynę do pisania" mojego ojca. Owy sprzęt to "potfur" oparty na procku AMD K6-2 :cool: osiągającym zawrotną częstotliwość 550 MHz. Większość stron łyka zaskakująco żwawo...

 

...ale Youtube, a konkretnie jego odtwarzacz flash to padaka - w najlepszym wypadku mam 15 FPS, ale niemal zawsze wideo zatrzymuje się na pierwszej-drugiej klatce i leci sam dźwięk. Próbowałem z różnymi wersji Flasha - w żadnym przypadku użycie CPU nie maleje ze 100%. System to postawiony przed kilkoma dniami Windows XP Home Edition, wszystkie sterowniki zainstalowane jak należy, w czasie odtwarzania nic oprócz Opery nie działa, co by znacząco obciążyło procka. Wiem, że przed 10-cioma laty, gdy produkowano ten układ, to nikomu sie nie śniły jutuby, ale w śmieciach go nie umieszczę, no nie?

 

Aleee - gdy wkleję bezpośredni link do pliku wideo [ youtube(dot)com/get_video(...) ] w dowolny odtwarzacz obsługujący .flv czy .mp4, to owy film, jaki to by nie był, rusza z pełną prędkością i nawet na pełny ekran można dać. Taki sposób z generowaniem i wklejaniem linku nie jest zbyt wygodny, szczególnie dla mojego ojca - stąd moje pytanie: czy można jakoś uczynić, żeby film automatycznie otwierał się w zewnętrznym odtwarzaczu, lub chociaż żeby go otworzyć w ten sposób za pomocą 1-2 kliknięć?

 

Z tego, co znalazłem na google wyczytałem, że cosik da sie zrobić... ale nie wiem czy to się opery tyczy. Próbowałem różnej maści javascriptów, ale żaden nie chce zadziałać (albo ja nie umiem go zmusić do pracy) - lokalizuję w ustawieniach opery folder ze skryptami użytkownika, a w nim umieszczony jest skrypt, który ma np. wyświetlić link do odpalenia wideo w zewnętrznym playerze, tak jak widać tu: http://userscripts.org/scripts/show/41722 - z tym, że nawet nie chodzi mi o dokładnie coś takiego.

 

Proszę o rozpatrzenie mojego problemu :) pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera robi straszny syf na partycji systemowej. Pewnie jak i każda inna przeglądarka. Ostatnio sobie przeinstalowałem system ściągnąłem 9.64. Zawsze przy instalacji mogłem wybierać coś o profilach ( rozchodzi się o odpowiedz na tego posta: klik, odpowiedz jest tuż pod nim. I w ten sposób instalowałem sobie poza systemową i tam był cały syf z przeglądarki i tak mnie nie irytował. W tej wersji 9.64 nie ma żadnej takiej opcji przy instalacji i robiłem ją dwa razy, bo czasem człowiek się myli, ale nie, nic nie ma na ten temat podczas instalacji, ani nic podobnego, żeby było, jak należy. Jak to zrobić, żeby było dobrze? Ręcznie w windows'ie poprzenosić foldery na inne partycje?

 

Poza tym ta 9.64 coś koślawo działa, wcześniej nie było żadnych problemów, może jakieś pojedyńcze, nie godne zapamiętania, ale teraz notorycznie się wiesza i zacina, trochę to nie po mojemu. jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Syf? Dwa foldery to już syf.. no super.. A jak gra Ci tworzy katalog z save'ami w Moje Dokumenty to też masz syf?

Nie pamiętam, żeby Opera miała opcję instalacji w jednym folderze z profilem, ale jeśli już to musiało być bardzo dawno. Teraz tego nie ma, bo na systemach >XP, nie każdy użytkownik ma prawo zapisu w Program Files.

Jeśli chcesz przenieść, to musisz to zrobić ręcznie, ale do tego w opera:config trzeba pozmieniać odpowiednie ścieżki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma problem z allegro w Operze 9,64?

Mnie już czasami k****ca strzela. O co chodzi? Wchodzimy na allegro - klikamy kategorie po lewej - np. Telefony - Wchodzimy na podstronę i powiedzmy chcemy wybrać producenta - klikamy i ..... nic. Tak jakby tam nie było odnośnika tylko normalny tekst. refresh nie pomaga. Zamknięcie opery też. Normalnie porażka. Wcześniej zdarzało mi się to raz ma ruski rok ale teraz zdarza mi się to permanentnie. Od lat używam Opery ale ten bug powoduje, że mam ochotę ją wywalić z HDD. No ale poczekam może na 10. Jeśli tam też to będzie to chyba zainstaluje sobie O8,5 - z nią nigdy nie miałem problemów ;)

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...