Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

http://unite.opera.com/ takie coś wymyślili. mocno rozszerzona funkcja synchronizacji połączona z serwerem plików i udostępniania ich ludziom. Brzmi dobrze, ale zobaczymy czy w praktyce będzie przydatne.

 

Co do zmian w przeglądarce, to jest build 1589.

Dużo zmian:

-opera unite

-ukryty pasek menu, zastępuje go jedna ikona (brawo!)

-dalsze poprawki w skinie. Już jest dobrze, ale widzę, że efekt końcowy będzie bardzo dobry.

-opera turbo potrafi już wczytywać obrazki z cache'u zamiast pobierać od nowa i sygnalizuje ikonką kiedy ciągnie przez serwer turbo.

-dużo drobnych poprawek

 

Final to będzie to.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale myślę, że jakbyś skleił zawartość dwóch plików ze słownikiem w jeden plik i użył jego, wszystko powinno śmigać. Jak chcesz to sie pobaw, pewnie ładne paru ludzi byłoby ci wdzięcznych. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za double posta, ale mam malego problema na najnowszym buildzie:

 

Nie wyswietla mi polskich znakow w naglowkach odebranych maili, np. zamiast "zdjęcia" mam "zdjcia", a zamiast "święto" - "wito". Nie wstawia zadnych znakow specjalnych, po prostu pomija dane litery.

W tresci maila wszystko jest jak trzeba, jak wchodze na skrzynke przez webmail to tez jest ok.

 

Ma ktos pomysl, co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak macie że w tym nowym bulid'zie ikonki zakładek są jkieś dziwne? Zawsze wszystkie fora miały ikonkę adekwatną do forum, teraz tylko strony z tematami ale poszczególne tematy już nie. Chodzi mi o coś takiego jak na obrazku w załączniku, zakładka z tematami o procesorach intela ma ikonke dobrą ale już temat o operze ma tą dziwną. Może błachostka ale gdy jest otwarte wiele kart to było pomocne w odnalezienu tego czego się szukało...

post-139605-1245954390_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś pytałem o favikonki w dziale dotyczącym forum, to dostałem odpowiedź, że oficjalnie nie wspierają jeszcze Opery 10. A praktycznie od początku testów 10 są z nimi jakieś problemy (jesli chodzi o to forum, bo na innych raczej tego nie ma), ale ja sobie poradziłem poprzez ręczne przypisanie favikonki do całego forum i mam ją na każdej zakładce.

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "How to"
Ścieżka (u mnie):

C:\Documents and Settings\[WINUser]\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Opera\Opera 10 Preview\icons\

i do tego folderu wrzuciłem te dwa pliki: link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś pytałem o favikonki w dziale dotyczącym forum, to dostałem odpowiedź, że oficjalnie nie wspierają jeszcze Opery 10. A praktycznie od początku testów 10 są z nimi jakieś problemy (jesli chodzi o to forum, bo na innych raczej tego nie ma), ale ja sobie poradziłem poprzez ręczne przypisanie favikonki do całego forum i mam ją na każdej zakładce.

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "How to"
Ścieżka (u mnie):

C:\Documents and Settings\[WINUser]\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Opera\Opera 10 Preview\icons\

i do tego folderu wrzuciłem te dwa pliki: link

Dzięki działa tylko problem miałem ze znalezieniem tego katalogu opery bo w win7 jest trochę inaczej ale ogólnie jest tu:

 

C:\Users\[WINUser]\AppData\Local\Opera\Opera 10\icons

P.S. Włsnie dlatego było umnie to problemem bo mam inne jeszcze fora które niemają ikonek

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest build 1601 i ponoć za niedlugo będą rc i premiera. Tym razem bardzo dużo poprawiania bugów (o których istnieniu nie wiedziałem ;-)) i widać kolejne efekty pracy nad skórką, która jest już prawie ukończona i wygląda bdb. Ponoć już ma nie być problemów z pluginem od WMP.

 

http://snapshot.opera.com/windows/o100s_1601m.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi się w najnowszym buildzie nie podoba, to większe odległości między poszczególnymi elementami, np. w każdym menu (najbardziej w zakładkach, bo teraz mi się nie mieszczą na długość) i między favikonkami na panelach..

 

--EDIT--

Kolejny build - 1606 -> http://snapshot.opera.com/windows/o100s_1606m.exe

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa wam autoupdate?

U mnie niby znajduje nową wersję, pobiera ale kiedy kliknę na instalację po zakończeniu pobierania, startuje instalator, zamyka się opera i wyświetla się komunikat że należy zamknąć operę, po czym instalator się zamyka i tak w kółko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie już też jest dobrze, po zainstalowaniu 1606 już samo poszło do 1615 :)

 

jakieś pomysły aby ustawić speeddials jako startową?

Edytowane przez AndiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzędzia -> Preferencje -> w polu Uruchamianie: rozpocznij z pusta kartą

i dodatkowo musisz na zakładce Zaawansowane -> Karty -> Zaawansowane opcje kart -> odznaczyć Pozwól na zamknięcie wszystkich kart w oknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z gmailem w operze. z poczta konkretnie. nie wiem, czy to powinno byc tu czy w temacie o gmailu. chodzi o to, ze usuwam wiadomosci z poziomu opery, a za chwile one ponownie sa sciagane z serwera. tyle ze ich tam w ogole nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...