Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

pojawił się kolejny build. dziwne, że Opera tym razem go nie wychaczyła na autoupdate.

 

Tym razem niewiele zmian. W zasadzie tylko poprawiono nieco skórkę (która imho jest coraz lepsza) oraz poprawki w Opera Unite.

 

link:

http://snapshot.opera.com/windows/o100s_1622.exe

 

Nie wiem, czy wiecie, ale gazeta.pl i Opera Software organizują konkurs, w którym do wygrania jest konsola Wii. Generalnie chodzi o zaprojektowanie ładnego tła do speed dial. Speed Dial umożliwia dodanie tła, co by ładniej się nam pracowało. Link do konkursu:

http://technologie.gazeta.pl/technologie/1...echnologii.html

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jak dla mnie dosc powazny problem z operą 10 co skutecznie odstrasza mnie od przesiadki z 9.64. mianowicie, gdy musze zalogować sie na strone to podaje login, haslo i musze przeklepac security code. jako, ze nie znam wszystkiego na pamiec, klikam magiczny button od menadzera hasel i sam mi wszystko wypelnia. w operze 10 wypelnia on wszystkie 3 pola wlacznie z codem i odrazu mnie loguje. logowanie konczy sie niepowodzeniem, bo przeciez security code jest niewazny. nie mam mozliwosci przepisania nowego bo odrazu opera mnie zalogowuje. w wersji 9.XX tego nie ma. wypelnia tylko login i haslo. kod moge sam wpisac i kliknac login. mozna to jakos obejsc? wy nie macie takich problemow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jak dla mnie dosc powazny problem z operą 10 co skutecznie odstrasza mnie od przesiadki z 9.64. mianowicie, gdy musze zalogować sie na strone to podaje login, haslo i musze przeklepac security code. jako, ze nie znam wszystkiego na pamiec, klikam magiczny button od menadzera hasel i sam mi wszystko wypelnia. w operze 10 wypelnia on wszystkie 3 pola wlacznie z codem i odrazu mnie loguje. logowanie konczy sie niepowodzeniem, bo przeciez security code jest niewazny. nie mam mozliwosci przepisania nowego bo odrazu opera mnie zalogowuje. w wersji 9.XX tego nie ma. wypelnia tylko login i haslo. kod moge sam wpisac i kliknac login. mozna to jakos obejsc? wy nie macie takich problemow?

Ja przykładowo od razu zatrzymuję ładowanie strony i zmieniam kod na poprawny. Edytowane przez Macieqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się coś zaczyna operka mulić. Po dłuższej pracy (czasami i przez jakiś czas, bo potrafi się nagle "odblokować") strony przestają się wczytywać. Tj, zaczyna ładować pusta karta, wskaźnik ładowania stoi na dajmy na to 5/100 elementach i tyle. Otwieram inną stronę i to samo. Załączam Turbo i ładnie się uruchamia (tyle, że to Turbo psuje całą grafikę strony :/ )

Zaraz sprawdzę nowy build ale jeżeli nie pomoże to jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera 10 Beta 2

 

http://www.opera.com/browser/download/?ver=10.00b2

 

Lista zmian

 

http://www.opera.com/docs/changelogs/windows/1000b2/

 

Opera 10 snapshot 1643 (nowszy niż Beta 2)

 

http://snapshot.opera.com/windows/o100s_1643m.exe

 

Lista zmian względem Beta 2

 

User Interface

 

Restyled Home Button

Further tweaking of opera:x, error and fraud pages look

New icons for setting status in a chat window

Fixed Bug DSK-256805 (Opera crashes when dragging separator to trash can)

Fixed Bug DSK-258230 (Padlock icon stretched on Security Information dialog): Full set of padlock icons for security dialog

 

Core

 

Fixed Bug CORE-16936 (Flickering and freezing - always scrolling to top (rtl.de))

Fixed Bug CORE-18854 (Going to a fraud URL with a username crashes Opera)

Fixed Bug CORE-22634 (Local cookies aren't listed in site pref cookie tab (caused problems for Unite))

Fixed Bug DSK-200545 (Cookie crash on exit)

Fixed Bug DSK-256433 (Gmail locks up when zoomed)

Fixed Bug DSK-258426 (Infinite iframe recursion when src=="java script:void(0)", until memory runs out)

 

Mail

 

Fixed Bug CORE-22048 (Links opened from mail and newsfeeds stop loading when you focus another mail/feed entry)

Fixed Bug DSK-257739 (Importing mail fails when files are open)

 

Opera Unite

 

Changed "Home" To "My Opera Unite page"

Disabled advanced settings button if "disabled" is selected

Fixed Bug DSK-254303 (Installing Unite services from file (on disk), breaks service when deleting file)

Fixed Bug DSK-254960 (Changing service name in replacement dialog is not reflected in admin view): Setting service name during installation only applied in the gadget after re-start

Partial Fix of Bug DSK-257931 (Add visibility of Unite users on the local network): The local service discovery, UI part

Fixed Bug DSK-258328 (Logging out and logging in with a different username doesnt work): Storing username even though password isn't stored

Fixed Bug DSK-258449 ('Restart Opera Unite' option checked by default on start-up dialog even when Unite is not enabled)

Fixed Bug DSK-258470 (Global visibility options not saved when enabling Unite)

 

Mac

 

Improvements to panel appearance

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się nie da?

3306106[/snapback]

@stivo - dzieki. Swoja droga, szkoda, ze jednak podglad nie dziala, bo takie ustawienie az sie o to prosi :)
W najnowszym buildzie można włączyć podgląd zakładek dla paska, obojętnie z której strony jest ;)

 

News z listą zmian

Build 1679

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie mogę na tej operze Javy uruchomić:/

Co zainstaluje to gdy tylko wejdę na stronę jakąś gdzie java jest uzywana wyskakuje jakiś błąd i nic się nie ładuje.Po tym wszystkim w "opera:about" znika informacja o zainstalowanej javie i piszę "brak"

 

Jeszcze jeden problem to taki,że podczas powiększania okienka na youtubie wyskakuje błąd o braku MSVCR71.dll,lecz gdy klikne okej to okienko powiększa się a potem już bezbłędnie działa do ponownego uruchomienia.

 

System to Windows 7 x64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 2 buildy prawie nic nie wniosły.Głównie się bawią z funkcją unite. Mogliby już jakieś rc wypuszczać.

BTW. wie ktoś czemu w tej 1691 na kartach czasem pojawiają się takie niebieskie kropki przy przycisku zamykającym kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zrezygnowano z oznaczani zakładki inną, grubą czcionką na rzecz tej kropki. W najnowszym buildzie zmieniono ją z czerwonej na niebieską jako domyślną. Inny kolor można uzyskać zmieniając schemat kolorów..

Co do buildów, to jest dużo drobnych fixów błędów, które zgłaszają użytkownicy, więc to nie jest tak, ze sie bawią Unitem (które tez wymaga ciągłych poprawek). Dodatkowo przecież pracują nad skórką, a i ta nie jest jeszcze idealna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczace opery 9.60. Po wcisnieciu ctrl i alt pojawia sie taka jakby lapka jak w acrobat readerze dzieki ktorej mozna sobie przesuwac strony zamiast je scrollowac (scroll mi padł), da sie ustawic to tak zeby nie trzeba bylo za kazdym razem wciskac ctrl i alt? Moze jest jakis plugin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: od jakichs dwoch-trzech buldow (cos przed beta2, potem beta2 i teraz beta3) Opera nie pokazuje mi obrazkow w mailach w HTML. Strony dzialaja normalnie.

Jest gdzies jakas opcja od tego? Szukalem w opera:config, ale jakos nic nie rzucilo mi sie w oczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Już parę chwil męczę się z operą, zależy mi na tym aby przeglądarka nie zapamiętywała odwiedzanych stron. W menu 'historia' wyłączyłem wszystkie możliwe opcje ale mimo to opera tworzy historię stron (nawet po wyłączeniu i ponownym włączeniu opery).

Proszę o ewentualne sugestie, macie pomysł jak sobie z tym poradzić?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...