Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Po zainstalowaniu 10.50 i uruchomieniu Opery [za każdym razem] zakładki na panelu ładują mi się dopiero po kilkunastu sekundach - co zrobić aby pojawiały się natychmiastowo wraz z włączeniem przeglądarki?

 

We wcześniejszych wersjach nie miałem takowego problemu. Dziękuję z góry za udzieloną odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na panelu, tzn. na pasku osobistym? Też to zauważyłem. Od któregoś buildu tak jest i raczej nie można mieć na to wpływu. W sumie wolę jak pojawiają się po chwili niż są od razu w innej kolejności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znany problem. Na polskim forum Opery ktoś już o tym wspominał. IMO to jeden z tych błędów, które pojawiają się po każdej większej aktualizacji (9.6 ->10.0 -> 10.10 -> 10.50). Na chwilę obecną trzeba czekać na kolejne buildy z poprawkami, bo jeszcz ekilka błędów by się znalazło, ale tak to jest jak się śpieszy z wydaniem oficjalki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na panelu, tzn. na pasku osobistym? Też to zauważyłem. Od któregoś buildu tak jest i raczej nie można mieć na to wpływu. W sumie wolę jak pojawiają się po chwili niż są od razu w innej kolejności.

 

Osobiście zauważyłem to dopiero gdy wyszła 10.50, we wcześniejszej 10 nie spotkałem się z czymś takim.

 

Poza tym zauważyłem spadek wydajności / szybkości działania programu [nie internetu] gdy przeglądam niektóre strony - przeważnie wideo lub o bogatszej treści - też tak macie? Wersja 10.50.

 

Ogólnie póki co wychodzi na to, że nowa Opera nie jest pod tym kątem zoptymalizowana. Mam wrażenie, że nie może sobie poradzić z większą ilością informacji - problem zakładek lub przeglądania stron. Ale to takie moje - chyba, nic innego nie przychodzi mi do głowy, chociaż nie zdziwiłbym się gdyby u mnie było coś nie tak, dlatego pytam i prosiłbym o odpowiedzi. Dziękuję z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko przeraża jedna rzecz: zużycie pamięci, które jest po prostu kosmiczne. Teraz przy 7 otwartych zakładkach zjada 360MB - dużo! Co prawda dziś otwierałem i zamykałem już wiele zakładek, ale nie oszukujmy się, powinny działać jakieś algorytmy oczyszczające pamięć z zawartości zakładki, kiedy jest zamykana. Jednak jest to problem dla Opery i raczej zawsze był.

OS to windows 7 pro. na szczęście mam 3GB ramu, więc bardzo tego nie odczuwam, ale przy 2 byłby już problem.

 

Szkoda też, że kiedy pasek menu jest zwinięty do ikony wielkiego O to nie są dostępne wszystkie opcje. Nie mogę np. włączyć DragonFly.

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko przeraża jedna rzecz: zużycie pamięci, które jest po prostu kosmiczne. Teraz przy 7 otwartych zakładkach zjada 360MB - dużo! Co prawda dziś otwierałem i zamykałem już wiele zakładek, ale nie oszukujmy się, powinny działać jakieś algorytmy oczyszczające pamięć z zawartości zakładki, kiedy jest zamykana. Jednak jest to problem dla Opery i raczej zawsze był.

OS to windows 7 pro. na szczęście mam 3GB ramu, więc bardzo tego nie odczuwam, ale przy 2 byłby już problem.

 

Szkoda też, że kiedy pasek menu jest zwinięty do ikony wielkiego O to nie są dostępne wszystkie opcje. Nie mogę np. włączyć DragonFly.

 

pozdrawiam

m

 

Bzdura. Ja mam teraz dokładnie teraz 27 zakładek otworzonych z czego 5 to załadowana muzyka na wrzuta.pl i dwa wideo na YT i zajmuje mi dokładnie 293MB. Jedyne co zauważyłem to prawda - operze brakuje skryptów czyszczących - ponieważ ja nie wyłączam komputera tylko go daję w stan uśpienia S3, to po dłuższym okresie działania systemu z włączoną operą, Opera bzikuje i pożera więcej RAMu niż powinna, działa wolniej, i wolno ładuje zasoby z pamięci.

Używam teraz wersji 10.10 Opery.

 

Poza tym, Opera oraz Chrome zużywają najmniej ramu wraz ze wzrostem ilości zakładek... więc... nie narzekaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura? Hmmm... aż z czystej ciekawości sprawdziłem to i zrobiłem małe porównanie ; )

 

 

Firefox 3.6 vs Opera 10.50:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

[...]

 

Poza tym, Opera oraz Chrome zużywają najmniej ramu wraz ze wzrostem ilości zakładek... więc... nie narzekaj :D

 

 

:wink:

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura? Hmmm... aż z czystej ciekawości sprawdziłem to i zrobiłem małe porównanie ; )

 

 

Firefox 3.6 vs Opera 10.50:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

:wink:

 

wylacz cachowanie stron w RAM-ie (FF tego nie ma) Ustawienia-Preferencje-Zaawansowane-Historia-Podreczna RAM-Wylaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Ja mam teraz dokładnie teraz 27 zakładek otworzonych z czego 5 to załadowana muzyka na wrzuta.pl i dwa wideo na YT i zajmuje mi dokładnie 293MB. Jedyne co zauważyłem to prawda - operze brakuje skryptów czyszczących - ponieważ ja nie wyłączam komputera tylko go daję w stan uśpienia S3, to po dłuższym okresie działania systemu z włączoną operą, Opera bzikuje i pożera więcej RAMu niż powinna, działa wolniej, i wolno ładuje zasoby z pamięci.

Używam teraz wersji 10.10 Opery.

 

Poza tym, Opera oraz Chrome zużywają najmniej ramu wraz ze wzrostem ilości zakładek... więc... nie narzekaj :D

 

może i Opera 10.10 zużywa mniej pamięci niż 10.50, której teraz używam, więc bzdura to to nie jest co napisałem.

 

 

http://i50.tinypic.com/1zlbvpw.png

Trochę daleko, ale jest ;)

 

Dzięki! aż tak daleko w poszukiwaniach nie zaszedlem :D

 

Spotkał się ktoś z Was z takim problemem, że pod 10.50 nie ładuje się gmail? kiedy wchodzę na gmail.com dostaję stronę Moved Temporarily. Pod FF jest ok.

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylacz cachowanie stron w RAM-ie (FF tego nie ma) Ustawienia-Preferencje-Zaawansowane-Historia-Podreczna RAM-Wylaczone

 

Zastosowałem się do Twojej wskazówki i rzeczywiście 'to jest to' : ) Zużycie pamięci spadło o ok. 100 MB, ale i tak dalej to znacznie więcej od FF [odwołując się naturalnie do mojego wcześniejszego porównania]. Zresztą na samym starcie, 'czysta' Opera 10.50 na jednej stronie potrzebuje ok. 130/140 MB [cache'owanie stron wyłączone], gdzie [również 'czyste'] FF i Chrome potrzebują ok. 80/90 MB, przynajmniej tak to u mnie wygląda.

 

 

A tak z innego pojemnika ; ) Czy w Operze istnieje możliwość przypisania kombinacji klawiszy szybkiego czyszczenia historii przeglądarki 'Ctrl+Shift+Delete' ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko czy może ktoś wie o co chodzi,otóż dziś zainstalowałem opere 10.50 i w oknie np narzędzia wygląd mam takie coś tzn brak opisów to samo w preferencjach,w sumie wszystko działa ok opere mam skonfigurowaną i sobie poradze przy zmianach ale tak z ciekawości pytam

post-177298-126782259212_thumb.jpg

Edytowane przez seweryn19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko czy może ktoś wie o co chodzi,otóż dziś zainstalowałem opere 10.50 i w oknie np narzędzia wygląd mam takie coś tzn brak opisów to samo w preferencjach,w sumie wszystko działa ok opere mam skonfigurowaną i sobie poradze przy zmianach ale tak z ciekawości pytam

 

Używasz niekompatybilnej skórki. Na standardowej skórce nie będziesz miał pustych pól.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki fakt a ja bym prędko na to nie wpadł.Szkoda troche bo tamta mi odpowiadała taka zwyczajna, były podobne więc poszukam tylko czy będzie działać jak nie to do innej trzeba będzie się przyzwyczaić

Edytowane przez seweryn19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem się do Twojej wskazówki i rzeczywiście 'to jest to' : ) Zużycie pamięci spadło o ok. 100 MB, ale i tak dalej to znacznie więcej od FF [odwołując się naturalnie do mojego wcześniejszego porównania]. Zresztą na samym starcie, 'czysta' Opera 10.50 na jednej stronie potrzebuje ok. 130/140 MB [cache'owanie stron wyłączone], gdzie [również 'czyste'] FF i Chrome potrzebują ok. 80/90 MB, przynajmniej tak to u mnie wygląda.

 

 

A tak z innego pojemnika ; ) Czy w Operze istnieje możliwość przypisania kombinacji klawiszy szybkiego czyszczenia historii przeglądarki 'Ctrl+Shift+Delete' ?

 

U mnie czysta opera 10.50 zajmuje 18 MB, FF ( goły bez wtyczek) 108 MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura? Hmmm... aż z czystej ciekawości sprawdziłem to i zrobiłem małe porównanie ; )

 

 

Firefox 3.6 vs Opera 10.50:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

:wink:

 

Rzeczywiście, chyba 10.50 zrobiła się zasobożerna ;x Zwracam honor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem używać opery bo miała najniższe użycie pamięci, a swego czasu miałem jej 256mb. ;-) Ale teraz opera inwestuje w szybkość, co w epoce X GB ramu jest si. O ile za zasobożerność nie są odpowiedzialne wycieki pamięci, to nie mam nic przeciwko.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10.50 ładuje Wam wszystkie obrazki? Bo wczoraj po ~30h działania opery brakowało części obrazków na różnych stronach - forum PPC, Gazeta.pl etc...

 

Bez najmniejszego problemu. Na innych przeglądarkach też próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazki spoko na buildzie 3298. Martwi mnie natomiast to, że coś z DragonFly się dzieje i u mnie przynajmniej nie działa :( Ale zgłosiłem to już i liczę na to, że w kolejnym buildzie zostanie to poprawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero zauważyłem, że Opera po zminimalizowaniu do paska zmniejsza zużycie pamięci do kilku, kilkunastu MB [przy jednej stronie] ale swoje w pamięci wirtualnej dalej zajmuje.

 

 

 

Swoją drogą, nie wiedziałem też, że Opera wywodzi się z Norwegii : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10.50 ładuje Wam wszystkie obrazki? Bo wczoraj po ~30h działania opery brakowało części obrazków na różnych stronach - forum PPC, Gazeta.pl etc...

 

Nie licząc allegro nie zauważyłem problemów. Na allegro często zdarza się, że ostatni obrazek na dole aukcji się nie ładuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...