Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, kto spotkał się z takimi artefaktami? Powstają przy przewijaniu stron góra/ dół. Dziś zainstalowałem 10.51 i TO się pojawiło.

Ten po lewej od strzałki myszki, ten drugi od winampa.

 

Dołączona grafika

 

 

Poza tym wsio ok.

 

@Orgiusz

 

Co do obrazków - mam dziwną teorię związana z providerem. A raczej niewywiązywaniem się z umowy.

U mnie też czasem nie ładują się obrazki, korzystam z Play'a i najczęściej dzieje się to na allegro.

 

Co do niewczytywania się filmików z youtuba i błędu "An error occured. Please try again later." ja przeinstalowałem

flash playera i jest ok.

 

 

PS:

 

wróciłem do 10.10

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kto spotkał się z takimi artefaktami? Powstają przy przewijaniu stron góra/ dół. Dziś zainstalowałem 10.51 i TO się pojawiło.

Ten po lewej od strzałki myszki, ten drugi od winampa.

 

Jakiś dziwny ten problem, ale nie jesteś sam.

 

Co do obrazków na Allegro, to zazwyczaj nie pojawia się ten pierwszy, ale wystarczy poklikać po miniaturkach i pierwszy zaskoczy. Pomaga też odświeżenie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do niewczytywania się filmików z youtuba i błędu "An error occured. Please try again later." ja przeinstalowałem

flash playera i jest ok.

 

wyrzuciłem opere, flasha i wszystkie katalogi z nią związane. zainstalowałe od razu 10.51. ten problem się rozwiązał. ale mam przy okazji kilka pytań...

 

tym razem filmy działają, ale chyba coś się nie ładuje do konca na YT.

 

Dołączona grafika

 

po prawej powinien być box z info o użytkowniku, nie ma go, za to mam jego nazwę po lewej (chyba nie czyta jakiegoś css). po za tym w górnej części strony nie mam paska nawigacyjnego. opera w ogóle tego nie ładuje. nie mam tego też w IE na tym komputerze. może to tylko jakiś nowy design strony?. na lapie jednak, gdzie również mam już nową operke wszystko jest po staremu.

dodam od razu, że nie jestem zalogowany na YT na laptopie.

 

co do artefaktów, u mnie póki co nie zaobserwowałem.

 

i jeszcze taka sprawa. w 10.10 po najechani kursorem na ikonę opery na pasku zadań win7 pojawiała się tylko miniatura aktualnie oglądanej karty. obecnie jest tak jak w ie, tzn. po najechaniu pojawiają się miniaturki wszystkich otwartych kart, z których trzeba wybrać tą która nas interesuje. czy można wrócić do poprzedniego stanu obsługi miniatury przez opere, ale tak by ustawiania dal innych programów również nie zostały zmienione? jeśli nie to czy przynajmniej dało by się zrobić tak, że gdy kliknę w tą ikonę to od razu włączy się ostatnio przeglądana karta?

Edytowane przez R4dziK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też na Win7 otwarte karty w Operze widoczne są również na pasku zadań? Da się to jakoś wyłączyć? We wcześniejszej wersji, niezależnie od ilości otwartych kart, na pasku zadań widniała tylko ikonka Opery. Obecnie wygląda to tak:

 

post-2619-1269625526,11_thumb.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa jak ta lala :) Dzięki!

 

 

------------------

 

 

Kolejny problem - Opera nie otwiera u mnie linków przesłanych via Tlen, mail, itd.

Edytowane przez BLANTMEN
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, macie to samo co ja?

 

Na allegro dosłownie co chwilę mnie samo wylogowuje.

W tym sensie, że gdy np. po kliknięciu na "Dodaj do obserwowanych" prosi o zalogowanie, loguję się, jest ok.

Za 5 sekund wchodzę w Moje Allegro i znowu prosi o login. Chcę usunąć przedmiot z listy Niekupione i znwowu prosi o zalogowanie.

Loguję. Wciskam usuń i znowu każe się logować.

 

Cookisy już usunięte, ale nic nie pomogło.

 

Z kolei na YT mam ten problem, że gdy pojawią się jakieś cookies z tej strony to wyświetla błąd "Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później".

Usuwam cookies i jest ok. Otwieram następny filmik i znowu ten sam błąd. Usuwam cookies i jest ok. Otwieram następny i znowu błąd.

 

Dopiero zakazanie akceptacji cookies daje rezultat w postaci braku błędu, no ale bez nich ciężko korzystać ze stron i strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem - Opera nie otwiera u mnie linków przesłanych via Tlen, mail, itd.

 

Przy zamkniętej Operze?

 

 

Na allegro dosłownie co chwilę mnie samo wylogowuje.

W tym sensie, że gdy np. po kliknięciu na "Dodaj do obserwowanych" prosi o zalogowanie, loguję się, jest ok.

Za 5 sekund wchodzę w Moje Allegro i znowu prosi o login. Chcę usunąć przedmiot z listy Niekupione i znwowu prosi o zalogowanie.

Loguję. Wciskam usuń i znowu każe się logować.

 

Cookisy już usunięte, ale nic nie pomogło.

 

Z kolei na YT mam ten problem, że gdy pojawią się jakieś cookies z tej strony to wyświetla błąd "Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później".

Usuwam cookies i jest ok. Otwieram następny filmik i znowu ten sam błąd. Usuwam cookies i jest ok. Otwieram następny i znowu błąd.

 

Dopiero zakazanie akceptacji cookies daje rezultat w postaci braku błędu, no ale bez nich ciężko korzystać ze stron i strony.

 

Przy Allegro u mnie pomaga właśnie wyczyszczenie ciasteczek dla witryny. Na Youtube nie mam z kolei problemów.

Sprawdź jakie masz ustawienia: CTRL + F12 -> Zaawansowane -> ciasteczka - powinno być "akceptuj ciasteczka". W Preferencjach dla tych witryn tez powinno być to zaznaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolei na YT mam ten problem, że gdy pojawią się jakieś cookies z tej strony to wyświetla błąd "Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie później".

Usuwam cookies i jest ok. Otwieram następny filmik i znowu ten sam błąd. Usuwam cookies i jest ok. Otwieram następny i znowu błąd.

 

miałem ostatnio ten sam problem na 10.10 (zgłaszałem go tu). też probowałem różności z cookisami, ale pomogło dopiero odinstalowanie opery, plugina z flashem i całkowite wyczyszczenie pozostałych po operze katalogów.

zainstalowałem po tym 10.51 i o ile nie mam już problemu z odtwarzaniem, to YT wygląda tak.

Edytowane przez R4dziK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą przeinstalowałem operę, po wyczyszczeniu wszystkich katalogów itp.

 

Z allegro się "naprawiło", YT niet.

Odznaczyłem teraz akceptację cookies i jest ok.

Zobaczymy za jakiś czas, bo podobno przebudowują YT i to dlatego takie cyrki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mega problem, poszukuje właśnie silnika do swojego trupa i na allegro nie wyświetla mi zdjęć w większości aukcji. Niektóre są ale 98% nie. Za to miniaturki przy tytule aukcji i na liście przedmiotów pokazują się bez problemu. Grafika całej strony też. Ale zamiast powiększonej foty z miniatury mam sam box "obrazek" i nawet "kopiuj link" nie działa (chciałem samą fotkę otworzyć w zakładce) i nic nie wkleja, pusto...

 

Ciasteczka wywalone, nie pomogło, co dalej?

 

PRZYKŁAD

 

 

Przykładowa aukcja, nie mam real fotki silnika. Cała reszta grafiki jak zdjęcia z ich sklepu, jest w porządku.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mega problem, poszukuje właśnie silnika do swojego trupa i na allegro nie wyświetla mi zdjęć w większości aukcji. Niektóre są ale 98% nie. Za to miniaturki przy tytule aukcji i na liście przedmiotów pokazują się bez problemu. Grafika całej strony też. Ale zamiast powiększonej foty z miniatury mam sam box "obrazek" i nawet "kopiuj link" nie działa (chciałem samą fotkę otworzyć w zakładce) i nic nie wkleja, pusto...

 

Ciasteczka wywalone, nie pomogło, co dalej?

 

PRZYKŁAD

 

 

Przykładowa aukcja, nie mam real fotki silnika. Cała reszta grafiki jak zdjęcia z ich sklepu, jest w porządku.

 

Ucieło Ci linka.

 

Ja mam dokładnie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zamkniętej Operze?

(...)

 

Tak, ale już sobie poradziłem. Gdyby ktoś miał podobny problem:

 

Ustawienia > Preferencje > Zaawansowane > Programy > Szczegóły > Wybieramy protokoły HTTP i HTTPS.

 

Co do ucinania linków do obrazków z aukcji - u mnie ten sam objaw. Aukcja posiada zdjęcia, a widzę jedynie pusty box z tytułem 'Obrazek'

Edytowane przez BLANTMEN
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, macie to samo co ja?

 

Na allegro dosłownie co chwilę mnie samo wylogowuje.

W tym sensie, że gdy np. po kliknięciu na "Dodaj do obserwowanych" prosi o zalogowanie, loguję się, jest ok.

Za 5 sekund wchodzę w Moje Allegro i znowu prosi o login. Chcę usunąć przedmiot z listy Niekupione i znwowu prosi o zalogowanie.

Loguję. Wciskam usuń i znowu każe się logować.

 

Cookisy już usunięte, ale nic nie pomogło.

 

 

mam identycznie i jest to dość irytujące.Ciasteczka poczyszczone i ustawiona opcja "akceptuj ciasteczka".Opera 10.51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam identycznie i jest to dość irytujące.Ciasteczka poczyszczone i ustawiona opcja "akceptuj ciasteczka".Opera 10.51

 

U mnie pomogło Ustawienia-Wyczyść historię przeglądania (uwaga zamknie Wam karty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie problemów na forum z wyświetlaniem awatarów? Od dwóch dni co wchodze na ppc większość się nie wyświetla. Jak odświeżę to sie zazwyczaj pojawiają.

Cache opróżniać czy coś nie tak z przeglądarką? wer. 10.51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opera ma problem z obrazkami podobnie jak z miniaturkami na allegro. taka juz jej prypadlosc

 

ja mogę dołożyć jeszcze problemy z czytaniem pdfów w oknie przeglądarki oraz systematyczne zwiechy. śmiało mogę powiedzieć, że chyba tym razem chłopakom coś nie wyszło :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie problemów na forum z wyświetlaniem awatarów? Od dwóch dni co wchodze na ppc większość się nie wyświetla. Jak odświeżę to sie zazwyczaj pojawiają.

Cache opróżniać czy coś nie tak z przeglądarką? wer. 10.51

 

Też tak mam i niewiem własnie czy to przypadłość opery czy może jakies problemy z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnego problemu z forami. Co do czyszczenia folderu z ustawieniami (C:\Users\nazwa użytkownika\Appdata(ukryty folder)\Roaming\Opera). Mój pamiętający jeszcze czasy opery 9.5 miał prawie 10mb. zachowałem pliki od speed diala i zakładek. Wywaliłem folder z ustawieniami. Uruchomiłem operę żeby odtworzyła pliki. Po wrzuceniu plików speed diala i zakładek, mojej ulubionej skórki i zrobieniu pełnej rekonfiguracji do moich ustawień, ten sam folder ma 2.7mb. Chyba warto czasem pozbyć się śmieci.

PS. korzystam z 10.52 build 3344 z my.opera.com/desktopteam. Ja nie widzę różnicy, bo żadnych problemów nie mam, ale od 10.51 ciągle pracują nad poprawianiem bugów, więc warto spróbować

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też losowo wyłącza się automatyczne sprawdzanie pisowni? Wg ustawień opcja jest aktywna, ale czego bym błędnie nie napisał i tak się nie podświetla. Pomaga wyłącznie wyłączenie i ponowne włączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...