Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Mam maly problem ze wspolpraca Opery i logitechowego SetPoint. Mam myszke Logitech VX Nano i dopoki nie zainstalowalem SetPoint, to wszystko bylo ok - boczne przyciski dzialaly jako Wstecz/Dalej. Po zainstalowaniu SetPoint ni cholery nie moge ich do tego zmusic. Walczyl ktos z tym moze?

Rezygnacja z SetPoint nie wchodzi w gre, bo jest mi potrzebny do klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem ze wspolpraca Opery i logitechowego SetPoint. Mam myszke Logitech VX Nano i dopoki nie zainstalowalem SetPoint, to wszystko bylo ok - boczne przyciski dzialaly jako Wstecz/Dalej. Po zainstalowaniu SetPoint ni cholery nie moge ich do tego zmusic. Walczyl ktos z tym moze?

Rezygnacja z SetPoint nie wchodzi w gre, bo jest mi potrzebny do klawiatury.

 

Ja co prawda mam LX5 Cordless i klawiature, ale obecnie nie mam problemu z SetPointem. Nie mam dodatkowych klawiszy na myszy, ale dla przykładu jeżeli chciałbym aby przechylenie rolki w lewo działało jak 'wstecz' w Operze, to na karcie 'Moja Mysz'w SetPoincie na liście 'Wybierz przycisk' wybieram odpowiedni klawisz myszy i przypisuje mu funkcje 'wstecz' z następnej listy -'Wybierz zadanie'. Dział bez problemu. Podobnie Dla funkcji 'dalej'

 

Poniżej screen.

post-131813-038058000 1277304938_thumb.gif

 

Na początku napisałem, że obecnie nie mam problemów. Ale z doświadczenia moge powiedzić, że SetPoin nie bardzo lubi się z Operą. Nie pamiętam dokładnie która wersja, ale jedna wieszała mi SetPointa i do tego blokowała funkcje lewego kursora na klawiaturze. Owocowało to pisaniem 'od prawej do lewej'. Dopiero zamknięcie SP w menadżerze aplikacji 'rozwiązywało' problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyzsze nie dziala, myslisz nie nie probowalem? ;)

Nie dziala tez ustawienie specyficzne dla aplikacji, ustawienie Poprzedni/Nastepny ani ustawienie pod klawisze kombinacji Backspace/Shift+Backspace :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Opera zaktualizowała mi się do 10.54. Jednak dziwna rzecz nastąpiła i od tej pory przeglądarka nie pamięta moich zakładek. Po otwarciu Opery muszę ręcznie w menedżerze zakładek importować plik bookmarks.adr z katalogu Opery w AppData/Roaming/Opera (windows 7).

Spotkał się ktoś z Was z takim problemem?

Dodam, że wolałbym uniknąć przeinstalowywania Opery (problem z utratą haseł w menedżerze haseł).

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zrobił się jakiś problem z uprawnieniami do zapisu.

 

Hasła masz w pliku wand.dat, w katalogu użytkownika. Wystarczy go sobie zachować i potem wgrać gdy Opera jest zamknięta. Warto też sobie założyć konto w Opera Link. W każdym kompie, do którego siądziesz (nawet w komórce z Operą) będziesz miał swoje zakładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem przez weekend jak byłem w domu, ale nie zauważyłem takiego problemu..


 

Wczorajszy build RC3 stał się dzisiejszym finalnym, a więc cieszcie się 10.60 ;)

 

Jak zawsze z resztą śpieszą się z wydaniem oficjalnej wersji, bo za każdym razem zostaje coś do poprawienia..

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze ja napisze co nie dziala lub jest zle wyswietlane:

 

Video w INTERIA.PL - Śmieszne filmiki, darmowe filmy online, wideo

 

VoD w Onet.pl (tu akurat to problem onetu, bo na innych stronach silverlight działa)

 

Iplex.pl - Oglądaj filmy. Jakie chcesz, kiedy chcesz. Za darmo (przestał działać od wersji Opera_1060_3426_in )

 

http://www.komputronik.pl/ obrazki danego produktu sa wyświetlane na opisie

 

google callendar

google mail

picassa

Nie działa silverlight!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up: panoramiczne (tylko chyba nie przy standardowym 3x3)

Poza tym są ikonki zamiast podglądu na kartach 'systemowych' (np. m2, transfery, notatki itp.) a i samo okienko podglądu jest trochę inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywam O 10.60 i mam problem z allegro, bo przy przechodzeniu miedzy zakladkami w koncie praktycsznie co klikniecie kaze sie logowac a co ktores takie logowanie krzyczy, ze mam wylaczone ciastka. staje sie to juz bardzo irytujace. ostatnio potrafi sie tez wylaczyc, najczesciej przy uzywaniu jakiegos gestu myszy albo to jakis zbieg okolicznosci, krzyczac jednoczesnie blad z falshem, ktorego aktualizacja niewiele zmienila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem. Denerwujące jest logowanie przy przejściu do innej karty. Podczas ważnej licytacji korzystam po prostu z innej przeglądarki. Podczepiam się pod temat i czekam na rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt zdarza się czasem, jedyna opcja to wyczyścić cookies dla witryny, odświeżyć stronę i zalogować się jeszcze raz.

 

bylo to pierwsze co zrobilem i pomoglo raptem na jedno czy dwa wylaczenia przegladarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić backup ustawień, haseł itd. Opery ? Ściągłem Opera Backup 1.3, ale po wskazaniu folderu, gdzie znajdują się ustawienia wyświetla, że ich tam nie ma :P Są jeszcze jakieś inne sposoby prócz kopiowania całego folderu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ściągnięcia jest już Opera 10.61 RC2, będąca tylko łatką bezpieczeństwa dla 10.6.

W międzyczasie programiści z Opera Software pracują nad wersją 10.7 naszej ulubionej przeglądarki ;)

 

Więcej poczytać można na blogu Desktop Team: Opera Desktop Team - Desktop Team

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze buildy 10.70 były IMO słabe.. Kilka zmian w changelogu, gdzie większość dla Linuxa/unixa/maca.. Dzisiejszy build był warty zainstalowania i w sumie zauważyłem lepsze i szybsze działanie na stronach niż w 10.61. Programiści w reszcie wrócili z wakacji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić aby z przycisku zakładek jak klikam na dany adres środkowym klawiszem myszki to on sie otwiera w nowej karcie ? (zamieszczam skrina w załączniku o co mi chodzi). Z bocznego paska menu to działa ale z przycisku zakładki już nie..

 

Edit:

 

I dodatkowo takie pytanie: jak sie ma dużo otwartych kart na pasku kart są one niewyraźne bardzo (na ff jakoś lepiej to funkcjonuje). Jakaś rada na to ?Np aby jak bedzie określona otwarta ilość kart to bedzie je można po prostu przewinąć poziomo (tak jak w firefoxie). Jest ot możliwe w Operze ?

 

Edit2:

I czy da się ustawić aby na dole wyświetlał się adres linku na który najadę myszką (tak jak w ff) ?

opera_zakladki.JPG

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić aby z przycisku zakładek jak klikam na dany adres środkowym klawiszem myszki to on sie otwiera w nowej karcie ? (zamieszczam skrina w załączniku o co mi chodzi). Z bocznego paska menu to działa ale z przycisku zakładki już nie..

 

Edit:

 

I dodatkowo takie pytanie: jak sie ma dużo otwartych kart na pasku kart są one niewyraźne bardzo (na ff jakoś lepiej to funkcjonuje). Jakaś rada na to ?Np aby jak bedzie określona otwarta ilość kart to bedzie je można po prostu przewinąć poziomo (tak jak w firefoxie). Jest ot możliwe w Operze ?

 

Co do klikania rolką, to raczej się nie da, chyba, że o czymś nie wiem..

Odnośnie drugiego pytania: PPM na pasku zakładek -> Dostosuj -> Wygląd -> Zawijanie: ustaw wg upodobania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do punktu 1 to nie o to mi chodzi ;). Pasek stanu mam, nie zwija mi go. Chciałbym tylko aby własnie na nim wyświetlła się adres linku (tak jak to jest w IE i FF).

 

PPM na pasku stanu -> Dostosuj -> Wygląd -> Przyciski -> Stan -> przeciągnij na pasek Pole stanu
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...