Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adamuss1394

2 szybkie pytanka:

 

1. Jak przenieść ustawiania/zakładki/historię i tego typu rzeczy z jednego komputera na drugi (a właściwie to na ten sam komputer po formacie)?

2. Jak ustawić skrót klawiszowy, który otwierałby nową kartę prywatną?

Edytowane przez Adamuss1394

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Import starych ustawień po czystej instalacji - Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb - Polska społeczność Opery

Ad 2. Ustawienia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Mysz i Klawiatura -> W sekcji Konfiguracja klawiatury wybierasz używany konfig -> Edytuj -> i np. w sekcji Application -> Utwórz -> W lewej komórce wpisujesz skrót, np. T ctrl shift (bodajże w domyślnej konfiguracji jest używany, więc warto sprawdzić najpierw wybrany skrót), a w prawej New private page (jest autouzupełnianie, więc nie powinieneś się pomylić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam też Opera,mówiąc krótko chodzi chu***o?

Nie znam dnia kiedy nie spieprzyło by się coś,podaje przykłady:

- Wchodzę np. na eska.pl i wszystko jest zamrozone,można przewijać ale żaden odnośnik nie działa,tak się dzieje na dużej liczbie stron nie tylko na tej;mam na to taki sposób,że przełączam myszką kartę na inna tam przewijam stronę pare razy wracam i 50/50,że będzie dobrze ( dostaje białej gorączki bo wchodzę akurat na tą stronę często i zawsze to się dzieje )

- Podczas ładowania stron zdarza się,że przeglądarka wisi przez 5~ sekund,ostatnio coraz częściej

- Zamykanie kart gestem często wywołuje zamknięcie nie tej karty,którą chciałem (zazwyczaj zamyka taką karte na której występuje efekt opisany w pierwszym myślniku )

- O oglądaniu PDF'a na stronie nie ma w ogóle mowy dlatego zawsze ściągam na dysk.Akurat tu jestem w stanie uwierzyć,że to może być wina wtyczki no ale nawet na IE działa.

 

 

Jest tego wiele,na każdej stronie się coś j**** i mam tego dość,gdyby nie przyzwyczajenie do Opery to już dawno bym ją wypieprzył.

Kolejny przykład z allegro,kiepsko działa wybieranie kategorii po boku,link "łapie" dopiero gdy przesuniemy kursor na nazwę kategori wyżej niż trzeba np. na firefoxie i IE ( to pierdółka ale takie pierdółki irytują gdy jest ich 23430434 )

 

 

Czy tylko ja tak mam? Opera 10.61 Windows 7 x64

Edytowane przez Serekzolty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodze na eska.pl i wszystko śmiga, zero przestojów i wszystkie linki działają. Nigdy nie przymula chyba że z winy serwera strony.

 

Zdaje się że masz niezły syf w systemie i stąd te problemy. Spróbuj tez wyczyścić cache przeglądarki. Możesz to zrobić np CCleaner'em przy okazji przeczyścisz kompa z niepotrzebnych plików a także rejestr.

 

@DOWN

To też wskazuje na system.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne z czym mam problemy to:

(rzadko) niektóre www mulą przy przewijaniu ich

odpalanie paru zakładek z flash playerem - zamuł Opery

(jeszcze rzadziej) gdy wyłączam daną zakładkę (na www element flash) to wysypuje się Opera

czasem wtyczka Shockwave zgłasza, że wykonała błąd;

strony zabezpieczone (https) czasem wiszą/nie ładują się;

 

Testowane na Operze 10.50/10.51, 10.60/10.61, różnych wersja rc/alpha/beta z końcowką 61 czy 70;

Flash i najnowszy i starsz 9.x;

Schockwave i najnowszy i starszy;

 

Świeża instalka, na bieżąco czyszczony cache, defragmentowany dysk etc;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko taki problem, że flash player youtube przy kopiowaniu linka (prawoklik -> kopiuj) nie zawsze rozpoznaje, że zrobiło się później inną akcję. Wygląda to tak, że przeglądarka działa jakby cały czas był wciśnięty prawy mysz (scroll = menu z listą zakładek, nie daje się przełączyć karty, etc.). Dopiero kolejny prawoklik gdzieś na stronie poza flashem pomaga.

Pdf od jakiegoś czasu działa poprawnie w oknie przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania:

 

1. jak w operze zapisywać sesje ? (znaczy dane karty z aktywnego okna np.) ?

 

2. Mam problem ze stroną szyfrowaną. Otóż cały czas mi się pojawia denerwujące okno mnio ze wiem ze strona jest godna zaufania (i dodaje jej adres do stron zaufanych...)

 

Jak usunąć wyłączyć to okienko na danej stronie ?

 

opera_blad.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. jak w operze zapisywać sesje ? (znaczy dane karty z aktywnego okna np.) ?

 

plik -> sesje -> zapisz biezaca sesje , a jak masz wlaczony ten nowy styl z przyciskiem "menu" to menu -> plik -> itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że masz niezły syf w systemie i stąd te problemy. Spróbuj tez wyczyścić cache przeglądarki. Możesz to zrobić np CCleaner'em przy okazji przeczyścisz kompa z niepotrzebnych plików a także rejestr.

 

Co masz na myśli mówiąc syf?

System jest czysty,chodzi dobrze.Nie ma żadnych wirusów,trojanów a na gołe panie też nie wchodze.Zresztą Opera zawsze tak chodzi odkąd jest wersja 10 a miałem wtedy 3 inne konfiguracje sprzętowe i systemowe (xp,vista a potem 7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam też Opera,mówiąc krótko chodzi chu***o?

Nie znam dnia kiedy nie spieprzyło by się coś,podaje przykłady:

- Wchodzę np. na eska.pl i wszystko jest zamrozone,można przewijać ale żaden odnośnik nie działa,tak się dzieje na dużej liczbie stron nie tylko na tej;mam na to taki sposób,że przełączam myszką kartę na inna tam przewijam stronę pare razy wracam i 50/50,że będzie dobrze ( dostaje białej gorączki bo wchodzę akurat na tą stronę często i zawsze to się dzieje )

 

Mam podobny problem, a może i ten sam. Dzieje się to tylko czasami jak zamykam jakieś karty... Prawie całe okno Opery się zamraża, aktywny zostaje jedynie pasek kart i przycisk menu. Żeby przeglądarka znowu "ożyła" muszę przeciągnąć okno, tzn zmniejszyć jego rozmiar (przyciskiem obok krzyzyka albo LPM na pasku kart i przeciągnąć okno). Jadę na 10.70 ale na 10.61 to samo się dzieje, na 10.60 nie miałem tego problemu. Również Win 7 x64, na drugim kompie mam XP i ten sam problem wystepuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@USB

Witam w klubie;) przeżyłbym to gdyby oni to jeszcze poprawiali a z każdą wersją jest coraz gorzej...

A zamrażanie okna nie jest mi obce...

 

BTW. co to za wersja 10.70? bo na Update nic mi nie wykrywa

Edytowane przez Serekzolty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 7 x64 nie mam tylu problemów. Zgaduję jednak, że problemem może być jakiś userJS lub fakt, że profil może pochodzić z dużo starszej wersji (np. 9.x). Polecam sprawdzenie na czystym profilu (resetowanie ustawień)

 

User JS nie używam, jedynie user CSS ale tylko na jednym kompie, a problem na obu występuje...

 

BTW. co to za wersja 10.70? bo na Update nic mi nie wykrywa

 

Testowa Opera Desktop Team - Desktop Team

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem jakiegoś starego builda 10.70 i śmigał pięknie. Po 2-tygodniowych wakacjach pobrałem nowego i non-stop się wysypuje. Nie ma to jak progress ;)

 

Zapewne 10.70b9034, u mnie to samo. Wywaliłem i zainstalowałem 10.61 i jest ok. Wyszedł build 9036 ale tego nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze buildy 10.70 są mniej stabilne od kilku poprzednich, choć u mnie oba nie crashowały na tyle, co u innych użytkowników. Poza tym ten problem z przyciskami od myszy jest lekko irytujący..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Dzisiaj nagle i niespodziewanie zniknęła mi w operce najnowszej oficjalnej obsługa dodatkowych klawiszy w myszce, tzn wstecz i dalej. Gryzoń to logitech vx nano. W systemie jak i innych aplikacjach jest wszystko ok. Przeinstalowanie opery nic nie dało. Macie jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, Dzisiaj nagle i niespodziewanie zniknęła mi w operce najnowszej oficjalnej obsługa dodatkowych klawiszy w myszce, tzn wstecz i dalej. Gryzoń to logitech vx nano. W systemie jak i innych aplikacjach jest wszystko ok. Przeinstalowanie opery nic nie dało. Macie jakieś sugestie?

 

Mam ten sam problem (ten sam gryzon), nie udalo mi sie go dotad zwalczyc.

 

Nie testujecie 10.70?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było na różnych wersjach, więc postanowiłem zainstalować oficialkę i nic to nie dało.

 

Wywaliłem operę i wszystkie śmieci po niej, nawet te na dysku C rozsiane w różnych folderach i zainstalowałem na nowo i wszystko śmiga :)

 

Te śmieci na dysku zajmowały ponad 80 mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze tez tak musze zrobic...

Jest jakis soft, za pomoca ktorego mozna wyeksportowac cala poczte Opery (ustawienia kont, maile, kontakty) i potem zaimportowac do nowej instalacji? Nie chce po prostu kopiowac katalogu z poczta wlasnie zeby zrobic czysta instalke, a na utrate calej poczty nie moge sobie pozwolic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was filmy w najnowszym flashu (10.1) odtwarzają się poprawnie? Ja mam dziwne wrażenie, że nie chodzą tak płynnie jak powinny. Cały czas używam poprzedniej wersji czyli 10.0.45.2.

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was filmy w najnowszym flashu (10.1) odtwarzają się poprawnie? Ja mam dziwne wrażenie, że nie chodzą tak płynnie jak powinny. Cały czas używam poprzedniej wersji czyli 10.0.45.2.

 

Mam to samo, a już obowiązkowe przycięcie jest kiedy przejeżdżam kursorem znad strony youtube na okienko gdzie odtwarzany jest filmik. Dzieje mi się tak od 10.6 na wszystkich wersjach flasha ale da się z tym żyć. Za to problem z którym nie mogę żyć jest taki, że od 2 dni nie działa mi czat na facebooku na 10.6 i 10.7 a akurat teraz bardzo go potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przycięcie jest kiedy przejeżdżam kursorem znad strony youtube na okienko gdzie odtwarzany jest filmik

 

W którymś ze snapshoptów też raz miałem u taki problem u siebie. Teraz mam 10.62 i nic takiego nie występuje.

Przed chwilą dopiero zobaczyłem, że jest już nowa wersja flasha (10.1.82.76) i już działa płynnie. Problem z niepłynnym odtwarzaniem występował na 10.1.53.64.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...