Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem najnowszy snapshot i zaś nie działa mi wstecz i dalej na myszce. Ostatni raz czyszczę wszystko po operze i instaluję jeszcze raz. Jeśli znów mnie to spotka przesiadam się na coś innego.

 

Update

 

i [gluteus maximus], zaś nie działają mi te przyciski wstecz/dalej na myszce pomimo wyczyszczenia wszystkiego w co znalazłem po operze. Oprogramowanie do myszki jest aktualne, a poza tym wszędzie indziej działa. Na chwilę obecną przerzucam się na firefoxa4 i chrome. może jak wyjdzie stabilna 10.7 to się skuszę.

 

Szkoda, że przez takie coś musiałem wywalić operę, bo lubię tą przeglądarkę i korzystałem z niej, gdy jeszcze były w niej reklamy.

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem najnowszy snapshot i zaś nie działa mi wstecz i dalej na myszce. Ostatni raz czyszczę wszystko po operze i instaluję jeszcze raz. Jeśli znów mnie to spotka przesiadam się na coś innego.

 

Update

 

i [gluteus maximus], zaś nie działają mi te przyciski wstecz/dalej na myszce pomimo wyczyszczenia wszystkiego w co znalazłem po operze. Oprogramowanie do myszki jest aktualne, a poza tym wszędzie indziej działa. Na chwilę obecną przerzucam się na firefoxa4 i chrome. może jak wyjdzie stabilna 10.7 to się skuszę.

 

Szkoda, że przez takie coś musiałem wywalić operę, bo lubię tą przeglądarkę i korzystałem z niej, gdy jeszcze były w niej reklamy.

 

To jest znany błąd w 10.70 więc nie wiem po co ten lament... Zainstaluj 10.6x dopóki nie wyjdzie stabilna 10.70.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie nie działa? W ogóle nie działa?

Robiłeś czystą instalację?

 

Reklamy działają, wrzuta/youtube i inne nie. Czystą instalację? Chodzi Ci o flasha? Tak. Operę również instalowałem na nowo. Pisze ,,Aby obejrzeć ten film wideo, musisz uaktualnić swój odtwarzacz Adobe Flash Player.

Pobierz go z witryny Adobe.''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamy działają, wrzuta/youtube i inne nie. Czystą instalację? Chodzi Ci o flasha? Tak. Operę również instalowałem na nowo. Pisze ,,Aby obejrzeć ten film wideo, musisz uaktualnić swój odtwarzacz Adobe Flash Player.

Pobierz go z witryny Adobe.''

 

A której wersji Opery używasz? Taki problem występował chyba na 10.5

Może spróbuj odinstalować flasha i do katalogu Opera\program\plugins wrzuć ten plik KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zainstalowałem sobie najnowszy build z desktop team i przyciski nadal nie działają, ale udało mi się to obejść. Stworzyłem sobie skróty klawiszowe z 3 przycisków, a w sofcie od myszki ustawiłem, że w operze przycisk wstecz/dalej na myszce wywołuje tą kombinację klawiszy. Śmiga elegancko :)

 

Co do samej opery, to idealne posunięcie z tym nowym/starym paskiem z zakładkami pod adresem.

 

Mam pytanie, czy z panelu da się przenieść przycisk od pobierania np pomiędzy pasek adresu a wyszukiwarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem entuzjastą rozszerzeń w Operze, bo to co chciałem, to miałem (wbudowane czy za pomocą JS). Widzę jak działają u mnie Firefox (długie uruchamianie) czy Chrome (pierdyliard procesów) z rozszerzeniami.

Mimo to raczej nie przeszkodzi mi to z korzystania z Opery, o ile faktycznie te rozszerzenia nie będą zamulać. Zresztą nie muszę ich przecież instalować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adblock w operze jest, był w wersji 9 i był w wersji 8, a ze nie kazdy potrafi tej przeglądarki uzywać, pomimo ze istnieją nawet programy i skrypty ułatwiające obsługe niektórych funkcji to juz inna historia...

Edytowane przez ZlyUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ke? :P Oczywista oczywistość, że Adblock jako dodatek w firefoxie jest o wiele lepszy pod każdym względem niż ta idiotyczna zabawa z plikami filtrów w operze. Próbowałem już 3x i zawsze coś z tym było nie tak, o prostocie i "user friendliness" całego procesu już nie wspominam, ale moja mama, która tak jak ja używa Opery i nie lubi reklam na bank wolałaby kliknąć raz na zainstaluj i dwa razy na kontynuuj niż walczyć z czymś tak upierdliwym jak skrypt adblocka do opery. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...eee, ale po co wam adblock kiedy jest coś takiego jak AdMuncher? Działa fantastycznie z każdą przeglądarką. Program płatny, ale kiedyś dołączony był do Komputer Świata - wystarczy poszukać i mieć w pełni legalną licencję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ke? :P Oczywista oczywistość, że Adblock jako dodatek w firefoxie jest o wiele lepszy pod każdym względem niż ta idiotyczna zabawa z plikami filtrów w operze. Próbowałem już 3x i zawsze coś z tym było nie tak, o prostocie i "user friendliness" całego procesu już nie wspominam, ale moja mama, która tak jak ja używa Opery i nie lubi reklam na bank wolałaby kliknąć raz na zainstaluj i dwa razy na kontynuuj niż walczyć z czymś tak upierdliwym jak skrypt adblocka do opery. ;-)

 

Kiedy ostatnio uzywales Opery? Prawy-klik na pustym miejscu strony -> Zablokuj zawartosc. AdBlock z podgladem na zywo, wiec od razu widac, czy sie czegos zbednego nie wytnie (i mozna od razu odblokowac).

 

...eee, ale po co wam adblock kiedy jest coś takiego jak AdMuncher? Działa fantastycznie z każdą przeglądarką. Program płatny, ale kiedyś dołączony był do Komputer Świata - wystarczy poszukać i mieć w pełni legalną licencję.

...eee, a po co mi dodatkowy program zracy zasoby kiedy jest cos takiego jak plik hosts? Odpowiednio spreparowany pliczek mozna sciagnac z netu, dziala w kazdej aplikacji bez wyjatku ;)
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ke? :P Oczywista oczywistość, że Adblock jako dodatek w firefoxie jest o wiele lepszy pod każdym względem niż ta idiotyczna zabawa z plikami filtrów w operze. Próbowałem już 3x i zawsze coś z tym było nie tak, o prostocie i "user friendliness" całego procesu już nie wspominam, ale moja mama, która tak jak ja używa Opery i nie lubi reklam na bank wolałaby kliknąć raz na zainstaluj i dwa razy na kontynuuj niż walczyć z czymś tak upierdliwym jak skrypt adblocka do opery. ;-)

 

Tia, a niedawno większość żaliła się, jakie to kiedyś OC było fajne, bo trzeba było się napocić.. A z prostym blokowaniem reklam jest problem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara gadka, Opera najlepsza we wszystkim, a kto twierdzi inaczej to leń i dureń! Używam Opery, ale mogę bez problemu stwierdzić, że jej mechanizm blokowania reklam nie umywa się do AdBlocka (z Firefoksa, nie Chrome).

 

Może w ogóle porzućmy środowiska graficzne i wróćmy do tekstowych? Bo przecież klikanie myszą to też szczyt lenistwa :lol:

 

Co do samych dodatków, wprowadzają je co najmniej o 2 numerki za późno. Tak samo jak za późno Opera stała się freeware (Firefox był już ~rok na rynku), tak samo za późno jest na dodatki, żeby jakoś znacząco pozycja norweskiej przeglądarki się poprawiła.

Edytowane przez mr^_^max
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem przytyku o srodowisku tekstowym... ogolnego poziomu szyderstwa tez zreszta nie.

 

Co do AdBlocka: firefoxowy jest lepszy o tyle, ze mozna mu zapodac zestaw filtrow i duza czesc roboty zrobi sam. Opere zas trzeba uczyc od zera, ale nie uwazam, zeby byla przez to gorsza, dziala rownie skutecznie co FF i jest rownie prosta w obsludze.

 

A edycja pliku hosts ma duzo uroku, bo blokuje reklamy w calym systemie, nie tylko w przegladarce, i jest nie do obejscia. Fakt, duza wada tego jest trudnosc we wprowadzaniu zmian oraz fakt, ze tego, co zostalo wyciete w hostsach, nie da sie odblokowac zadnym innym sposobem.

 

Co do dodatkow: osobiscie mnie ta funkcjonalnosc ani ziebi, ani grzeje. Opera out-of-the-box ma funkcjonalnosc, ktora zaspokaja wszystkie moje potrzeby odnosnie przegladarki i kilka innych (np. gesty myszy, ktore zawsze na dzien dobry wylaczam). Jedyne, czego mi w niej brakuje, to obsluga SOCKS Proxy

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara gadka, Opera najlepsza we wszystkim, a kto twierdzi inaczej to leń i dureń!

 

Ale w czym problem? Nie chcesz = nie używasz, nikt Cię nie zmusza do Opery, że wyskakujesz nagle i flamujesz w temacie o tej przeglądarce. Dla mnie Opera jest najlepsza na świecie, bo idealnie spełnia moje oczekiwania, ale co to ma do rzeczy? Będziesz mi udowadniał że nie jest?
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jest tak, że użytkownik przeglądarki X musi wszystkim udowadniać i walczyć pochodnią, że to właśnie X jest najlepsza na świecie? A co by było, jakby owy użytkownik używał 'drugiej najlepszej' na świecie? Apokalipsa? Atak ogrów z bambusowymi dzidami? Po to mamy różnorodność oprogramowania żeby każdy wybrał produkt jaki mu odpowiada. I tak, to jest aluzja do tego, żeby skończyć dyskusję na temat wyższości jednej nad drugą.

 

Jednym podoba się to, że mogą coś zrobić samemu przy sofcie a inni wolą lecieć automatem, to nie powód, by powoływać inkwizycję.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu czegoś nie zrozumiał. Nie wypowiedziałem się jako użytkownik Firefoksa, a właśnie Opery. Sysak w temacie dodatków wspomniał o AdBlocku, na co oczywiście poleciało, że społeczeństwo się jakieś leniwe robi... W ostatnich postach nie był porównywany Firefox z Operą, tylko AdBlock z mechanizmem blokowania Opery. I jako user 'O', mogę bez problemu powiedzieć, tak, w konkurencyjnej przeglądarce dostępne jest lepsze narzędzie, z czym wielu ma problem. To, że komuś mechanizm w Operze pasuje, nie oznacza przecież, że nie mógłby być przecież jeszcze doskonalszy? Samo blokowanie reklam pewnie nie bardzo się różni, ale łatwość i jakość obsługi już znacznie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w konkurencyjnej przeglądarce dostępne jest lepsze narzędzie

 

A w czym ono konkretnie jest lepsze nie licząc łatwiejszej instalacji? Oczywiście łatwiejsza dla kompletnego laika, bo nie chce mi się wierzyć, że nie-laikowi może sprawiać trudność podmiana małego pliczku tekstowego. Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...