Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Nie macie przypadkiem problemów z flashem na stronach?

Chodzi mi głównie o filmy YT - kiedy jest ich więcej, niż hmm... 3-4.

 

Objawia mi się to tym, że przy przewijaniu strony flashe hmm... "falują", przesuwają się z dość dużym lagiem, tak jakby ich framerate z normalnego zmieniło się na 5fps. Qrde, na screenie nie wychodzi, a filmu nie mam jak nagrać.

O, wiem jak to opisać: Tak się przesuwały okna w win xp, zanim zainstalowało się stery do grafiki.

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, ze zmieniło się działanie przycisku Back (poprzednia strona), otóż wcześniej było tak, że Opera wczytywała poprzednią strone migiem (brała za cache, albo coś), a teraz łączy się z serwerem i ciągnie stronę poprzednią. Ktoś wie czy da się to wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz n-ty próbuję się przekonać do opery. Wie ktoś jak zwęzić pasek zakładek, gdy jest po lewej stronie?

obrazek

Oraz jak rozwiązać problem nie wczytywania favicon (na pasku zakładek - niektóre są, niektóre nie)?

 

AD 1. Jedynie można dać wyświetlanie tylko ikonki, ale nie wiem czy to przyniesie skutek przy umieszczonych wyszukiwarkach. Ja mam tylko ikonki i jest wąski na ich szerokość + troszkę pixeli po bokach.

AD 2. A odwiedzałeś te strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Nie do końca rozumiem, co rozumiesz przez "zwęzić" (sorry, lekki kat w pracy :s). Możesz mu zmieniać szerokość (łapiesz myszakiem za krawędź), ale teksty się nie skalują, tylko je obcina i rzuca wielokropek.

Wygląda to mniej- więcej tak:

post-21135-0-56403000-1292606427_thumb.jpg

1. złożony do 4px belki i dostępny po kliknięciu przy samej krawędzi ekranu. Dla mnie to najwygodniejsze rozwiązanie i tego się trzymam od zawsze. Btw, zakładki trzymam w głowie, a nie w przeglądarce, więc wybaczcie defaultowe ;]

2. ikonki

3. wąski

4. "normalny" (taki mam po kliknięciu belki z pkt. 1.)

5. szerszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Back on Fx. Pure Opera, a Allegro działało po rusku, pierwsze zdjęcia się nie wyświetlały, trzeba było kliknąć drugie, a potem znowu pierwsze. Czasem klikanie w jakiekolwiek hiperłącza nie reagowało. I parę takich tam mniejszych...

 

Za to w Fx4b wpadli na genialny pomysł usunięcia (nie wyłączenia!) paska stanu. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze działają wam gesty myszy ?

W poprzednich wersjach mały ruch w dół i miałem otwartą stronę na nowej karcie. Taraz muszę wykonać tak na oko ze trzy może cztery razy dłuższy ruch myszą.

Zdjęcia na stronach allegro też znowu nie wyświetlają się za pierwszym razem.

Edytowane przez japa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak zmusić te adblocki do działania? Bo już od alfy poza tym, że pojawia mi się ikonka z której rozwija się menu, które na nic nie reaguje, to nie wydają się cokolwiek robić... ;-) Próbowałem czystych instalek opery, nowych wersji itp itd i zero efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem 500, wuja to dało i w ogóle czemu nie działa out of the box i nawet czysta instalacja nie pomaga? :mur:

 

w sumie ostatnio coś się pozmieniało w Extensionach i trzeba by poczekać na aktualizacje.. Ja ustawiłem 1024, choć wcześniej na 500 też działało..

 

@mystery z PDF-Xchange Viewer działa znakomicie.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknąłem coś takiego jak "Przenieś pasek zakladek do paska narzędzi" i ulubione karty z nad paska adresu przeniosły mi się pod. Czyli tak jak jest to w czystej instalce. Jak to zmienić z powrotem? Zapisane są na pewno, bo gdy w opcjach wyglądu zahaczykuje pokazywanie ukrytych pasków to widać również klona zakładek nad paskiem adresu. Schrzanili imho ukrywając taką opcję. A pytam w sumie z ciekawości bo tak chyba dla mnie będzie lepiej, za często zamiast przejść na inną zakładkę to klikałem w skrót i ładowałem inną stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się. Opera zaczęła mnie- największego fanboya wkurzać. Adblock nie działa, po dłuższym używaniu wyłączanie nie ubija procesu i trzeba go samemu wyłączać z menadżera zadań żeby móc znów włączyć przeglądarkę, flash nie jest w 100% płynny i miarka przebrała się jak bez powodu nie chciało mi otworzyć wiadomości w facebooku. Sprawdziłem safari i to w ogóle nie to, oraz Firefoxa 4.0b8 i jest fajny, ale to też jeszcze w tej fazie nie przeglądarka na codzień. Przesiadłem się na Chrome'a + Adblock + Speed Dial i o dziwo jest... idealny. Jedyny malutki minus jak dla mnie w porównaniu do opery to że choć strony otwiera tak samo szybko, to sam program nie wydaje się tak błyskawicznie szybki. Nie skreślam opery, ale na razie nie będę jej używał.

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak wyłączyć podpowiedzi googla w pasku wyszukiwania? Wkurza mnie to niemiłosiernie, bo wcina się przed ostatnio wpisywane frazy, jak na obrazku - chodzi o to, żeby wyłączyć element w czerwonej ramce. :damage_wall:

post-9496-0-36670600-1293106827_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodajże trzeba będzie wyedytować plik search.ini.

Sprawdź czy usunięcie czegoś takiego pomoże:

Suggest Protocol=JSONSuggest URL=http://clients1.google.com/complete/search?q={SearchTerm}&client=opera&hl=pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niet, nie działa. :-|

 

A który search.ini edytowałeś?

Powinieneś ten X:\Program Files\Opera\locale\pl\search.ini

Zakładając, że używasz polskiego języka w Operze.

 

Oraz jak rozwiązać problem nie wczytywania favicon (na pasku zakładek - niektóre są, niektóre nie)?

 

Trzeba w opcjach zakładki wklepać poprawny adres danej strony internetowej. Też niedawno mi zniknęła np favicona naszej-klasy, bo miałem tam podany adres www.nasza-klasa.pl a już od jakiegoś czasu jest nk.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...