Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

PPM ----->>> Prawy Przycisk Myszy ;)

 

:) Dzięki.

No i zaprowadziło mnie to w dokładnie te same preferencje.

Nie ma tam "Włącz obsługę wtyczek tylko na żądanie" jest jedynie "Włącz obsługę wtyczek". Rozumiem więc, iż trzeba zresetować przeglądarkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś w jaki sposób zmusić tą przeglądarkę, aby zakładki były poniżej ikonki menu? Na oficjalnych filmach Opery jest takie ustawienie.

Edytowane przez shoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodzi. Na tym filmie - http://www.youtube.com/watch?v=JuadsZwWBIg&width=800&height=480 jest ten efekt o który mi chodzi (menu nad paskiem kart). Takie coś można uzyskać jak przeglądarka nie jest uruchomiona w trybie pełno ekranowym, tylko że ja chciałbym to mieć w pełno ekranowym :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponieważ to mój pierwszy post witam też uczestników forum.

Co do twojego problemu shoq to wyłącz maksymalizację okna Opery, a samo okno ręcznie rozciągnij od krawędzi do krawędzi ekranu.

post-187741-0-87376400-1309176165_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem. Jeszcze nie czytałem release notes, ale mocno zmienił się interfejs. Generalnie zmiany mi nie przeszkadzają. Nie podoba mi się jednak motyk kółka rodem z Chrome i FF, które pokazuje się w miejscu favicon przed jego pobraniem. Generalnie za jakiś czas przeglądarki wyglądem chyba już w ogóle różnić się nie będą.

 

Nowością jest na pewno możliwość przechowywania haseł w Opera Link. Dobrze, że domyślnie opcja ta jest wyłączona. O ile chętnie korzystam z OL to, gdyż działa świetnie i jest wygodne, to nie mam ochoty gdzieś w eterze przechowywać haseł do różnych stron.

 

Zauważyłem też wzrost szybkości działania. Nawet na antycznym XP-ku działa szybciej niż poprzednia wersja. Co do stabilności to jeszcze nie spotkałem problemów.

 

Wyglada też na to, że Dragonfly w końcu jest uruchamiane z dysku, a nie ściągane za każdym uruchomieniem. Szkoda tylko, że jeszcze trochę brakuje temu narzędziu do Firebuga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leciutko zmienił się interfejs, w końcu nie wieszają mi się filmiki na Youtube, z wcześniejszą wersją miałem problem. Całkiem niedawno zacząłem używać Opera Link, z przechowaniem tam haseł rzeczywiście przegięli. Na zaszyfrowanym dysku chowam wszystkie hasła ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób domagało się synchronizacji haseł, więc w końcu ją dodali, żadnego przegięcia w tym nie widzę :) Ale sam z tego nie używam, bo raz że nie korzystam z operowej synchronizacji, a dwa że nie mam zaufania do trzymania haseł na obcym serwerze.

Edytowane przez USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u was po aktualizacji do 11.50 brak jest możliwości rozwinięcia paska adresu (po prawej jego stronie) ? Sprawdzałem na dwóch kompach - identyczna sytuacja. Po powrocie do 11.11 jest znowu ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. Oczywiście zadziałało. Sam bym w życiu do tego nie doszedł. A tak swoja drogą, co było powodem usunięcia tego przycisku ?

 

Jak to co? Programiści dostają polecenie "wprowadzenia zmian" to zmieniają jakieś duperele mało znaczące, a do których użytkownicy się przyzwyczaili. Potem szukanie po forach, jak przywrócić drobne ustawienia z których korzystało się z powodzeniem od miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to co? Programiści dostają polecenie "wprowadzenia zmian" to zmieniają jakieś duperele mało znaczące, a do których użytkownicy się przyzwyczaili. Potem szukanie po forach, jak przywrócić drobne ustawienia z których korzystało się z powodzeniem od miesięcy.

 

Dokładnie tak, twórcy Opery znani są z tego, że chcą uszczęśliwiać użytkowników na siłę :) Tak samo jak chociażby w nowym speed dialu nie ma już opcji wyłączenia go, trzeba pogrzebać w opera:config żeby go wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D No taki niestety mamy trend we wszystkich softach, albo przynajmniej w większości. Właśnie zaktualizowałem operkę do nowej wersji i co... ano poznikało parę pierdółek i musiałem na nowo szukać i ustawiać. :lol:

 

 

----- Edit -----

 

I jak wyłączyć tego SD?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra coś odemnie co mnie bardzo wkurza. Co z tym z tym zrobić?

 

1. Filmy na youtube się się tną jak mam włączona duża ilosc kart, czasami nawet przy małej ilosci sie tna, Przeinstalowanie Flash, java i kodeki na wszystkie sposoby.

 

2. Gdy wyłącze Opere dalej jest w procesach, zle sie zamyka.

 

3. Przy duzej ilosci kart muli strasznie, na ff tego nie ma.

 

4.Czasami jak widze ile bierze ramu to jest jakas masakra , czasami dochodzi do 600mb a użycie procesora dochodzi narawde wysoko.

 

5. Laptop win7, i3 , 4gb ram,

 

Chyba czas na zmiane!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera 11.50

 

1. Też mi się to zdarzało ale na 11.10, obecnie jest dobrze,

2. Muszę to jeszcze sprawdzić na 11.50, ale na 11.10 też się to zdarzało,

3. U siebie mam często otwartych ponad 20 stron i takich rzeczy nie mam,

4. Jeśli chodzi o pamięć to nic niezwykłego, ale procesor używa minimalne zasoby, ja bym stawiał na jakieś śmieci w systemie (użyj ccleaner do czyszczenia).

 

Zmieniać nie zamierzam, bo nie ma drugiej tak dobrze konfigurowalnej i ciekawej przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...