Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

4.Czasami jak widze ile bierze ramu to jest jakas masakra , czasami dochodzi do 600mb a użycie procesora dochodzi narawde wysoko.

 

5. Laptop win7, i3 , 4gb

Powinieneś się cieszyć że korzysta z ramu a nie np pliku wymiany. Dzięki temu działa szybciej. Poza tym masz 4GB pamięci - chyba po to by z niej korzystać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Opera od wersji 11 zaczęła wariować. Czasem było okej, czasem jakieś dziwne wycieki pamięci (potrafiła zająć 2,5GB), przy okazji użycie procesora było wysokie, co skutkowało 'zamuleniem' przeglądarki jak i zresztą całego systemu. Jakiś tydzień temu przestała się nawet uruchamiać (tzn. zaraz po starcie łapała zwisa, można było tylko ubić proces).

 

Przy okazji instalacji 11.50, postanowiłem usunąć katalogi profilu, itp., wszystkie problemy znikły. Opera Link to naprawdę fajna sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Chiny nie moge wylaczyc paska menu glownego (plik, edycja, widok, zakladki itd)... Wie ktos jak to zrobic? :oops:

 

update: thx Macieqqq, pomoglo :) bezskutecznie szukalem tego w preferencjach i wygladzie

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z niezamykaniem się opery. Do tego zacinki Youtube i niekompatybilność niektórych stron (portal nike+) i przesiadłem się na chroma. Poprzednio jak spróbowałem to nie byłem zadowolony, ale w kolejnych wersjach, oprócz szybkiego ładowania stron sama przeglądarka działa w miarę szybko i zostałem przy chromie. Trochę czuję się jakbym zdradził ukochaną żonę, bo odkąd mam internet używałem opery, ale cóż lepsze jest wrogiem dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zrobię z siebie idiotę, ale gdyby ktoś nie wiedział: istnieje opcja błyskawicznego przesuwania się po pasku tabów jednym klawiszem w obie strony. W Narzędzia -> Preferencje -> Zaawansowane -> Mysz i Kl -> włączamy "włącz skróty jednoklawiszowe" i od tej chwili mamy: 1 - w lewo; 2 - w prawo. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dziwną akcję zauważam od paru(nastu) dni.

Macie może problemy z playerem YT?

U mnie się to objawia tym, że nie działa mi play/pauza, a w oknie cały czas widać kółko "buforowanie", mimo że filmik leci. Pomaga dopiero przewinięcie filmu - wtedy play/pauza zaczyna działać poprawnie, a buforowanie znika. Dodatkowo wtedy też pojawia się, wcześniej niewidoczny, postęp ładowania filmu.

Przeciętnie co trzeci- czwarty film u mnie ma takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po aktualizacji do ostatniej wersji przestaly dzialac boczne przyciski w logim mx1000.

 

a z YT mam taki problem, ze niby sie buforuje a i tak filmik sie przycina, jakby braklo mu mocy cpu.

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego strasznie opera zaczela mi obciazac procesor w laptopie.

 

Po wylaczeniu opery cisza i spokoj wiatraki milkna.

A czy czasem nie korzystasz z testowej 12 z włączoną akceleracją sprzętową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... dziwną akcję zauważam od paru(nastu) dni.

Macie może problemy z playerem YT?

U mnie się to objawia tym, że nie działa mi play/pauza, a w oknie cały czas widać kółko "buforowanie", mimo że filmik leci. Pomaga dopiero przewinięcie filmu - wtedy play/pauza zaczyna działać poprawnie, a buforowanie znika. Dodatkowo wtedy też pojawia się, wcześniej niewidoczny, postęp ładowania filmu.

Przeciętnie co trzeci- czwarty film u mnie ma takie problemy.

 

 

u mnie po aktualizacji do ostatniej wersji przestaly dzialac boczne przyciski w logim mx1000.

 

a z YT mam taki problem, ze niby sie buforuje a i tak filmik sie przycina, jakby braklo mu mocy cpu.

 

Mam to samo. Nie zawsze się tak dzieje, ale dość często. Dodatkowo jeszcze jak wezmę full screen w YT to nie robi mi się taki prawdziwy FS tylko widać pasek startu i zakładki w Operze.

Próbowałem już reinstalacji Flasha, Opery itd., nic nie pomaga. Pod innymi przeglądarkami działa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w biurze może nie najmocniejszy sprzęt, ale Pentium4 3.5Ghz i 2GB ramu powinno mi chyba gwarantować płynność przeglądania głupiego Facebook 'a prawda? Tymczasem jednak na FF lata aż miło a na operze mam slideshow. Gdzie szukać przyczyny? Ver. 11.61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w biurze może nie najmocniejszy sprzęt, ale Pentium4 3.5Ghz i 2GB ramu powinno mi chyba gwarantować płynność przeglądania głupiego Facebook 'a prawda? Tymczasem jednak na FF lata aż miło a na operze mam slideshow. Gdzie szukać przyczyny? Ver. 11.61

 

Wyłączyłeś płynne przewijanie stron?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się jeszcze aktualizacja pliku browser.js - najłatwiej wykonać to klikając Sprawdź dostępność aktualizacji w menu Pomoc. Mimo, że dostaniesz info, że masz najnowszą wersję przeglądarki ten plik zostanie zaktualizowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera zjada mi co najmniej 90% CPU.

Pytanie jak to naprawić, jakie dane mam Wam podać w celu ustalenia przyczyny i ew. rozwiązania problemu?

Czy przy odinstalowaniu przeglądarki i ponownym jej zainstalowaniu (tym razem z AppStore) wszystko pozostanie na swoim miejscu tj. bym tej czynności nie wykonał?

Wersja przeglądarki

Dwa zainstalowane i uruchomione rozszerzenia:

Rozszerzenia

Edytowane przez Smoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń oba rozszerzenia i zobacz jak się zachowuje opera .

 

Co do zachowania ustawień - z tego co widzę to katalog z ustawieniami jest osobno , jak działa to tak samo jak w FF to nie powinno być problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie wystarczy je tylko wyłączyć, trzeba je usuwać i czy ew. konieczny jest restart przeglądarki (wyłączenie bez restartu nic nie daje)?

Co do danych użytkownika - prywatnych to wolał bym mieć 100% pewności, więc prosiłbym jeszcze o potwierdzenie przez kogoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 11. to była chyba tylko jedna wersja deweloperska (11.50, a w pełni to dopiero 12. będzie zgodna z WebGL.

 

Sprawdź czy masz włączoną opcję: opera:config#UserPrefs|EnableWebGL (skopiuj do paska adres i wklej)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak cicho? :>

Po ostatniej aktualce porobiło się u mnie coś takiego. Nie wiem z czego te portale korzystają (bezbole, demoty i inne [ciach!]ły - głupoty, ale czasem zaciekawiony czyimś linkiem kliknę i takie krzaki mam)

A innym razem gdy pokaże grafikę to ta cała mruga w dziwny sposób..

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęstsze przyczyny:

1. blokowanie zawartości

2. rozszerzenia

3. włączone style użytkownika

 

W celu weryfikacji:

AD 1. wyłącz blokowanie zawartości

AD 2. sprawdź na karcie prwyatnej

AD 3. Opera Menu > Strona > Styl > zaznacz Tryb Autorski o ile masz coś innego zaznaczone

 

Jeśli powyższe nie pomogą, to dobrze byłoby sprawdzić na czystym profilu (info HowTo) lub instalacji wersji portable/USB w innej lokalizacji.

 

I w sumie tak czytam wątki rozwojowe, to ludzie piszą, że mają różne problemy ze znikaniem/miganiem obrazków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne z powyższych.

Ogólnie to pref. opery przenoszę z katalogu do katalogu od wersji 8 czy 10. Nie instalowałem jej na czysto od paru lat, jest cały czas zainstalowana na innej niż systemowa, partycji z profilami tam usadowionymi. Może to być też wina ramdisku i cachu na nim. Ale YT 99,9% reszty stron działa prawidłowo. Dlatego też szukam rozwiązania na mojej konfiguracji, przy moim systemie. Czysta instalacja itd mnie nie zadowala. Bardziej ciekawi mnie tu natura samego problemu niż poprawne wyświetlanie tych głupot, nie umrę od ich braku :-) Co to w ogóle jest, flash, java czysty html, czy jakiś inny kod na takich stronach? Może coś z nimi nie tak?

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może z drugim problemem mi pomożesz ;-)

Czy to normalne że jakikolwiek otwarty film (na YT i tympodobnych) sprawia że zegary na GPU chodzą mi w trybie 2D nawet w czasie gry? Muszę zamykać kartę z filmem żeby sie to zmieniło. Ciekaw jestem czy to problem opery, czy softu/driverów do grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...