Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to nie ma zakładek?  To jak się dostać do zapamiętanych stron?

 

https://twitter.com/opvard/status/339385546042388480

 

+ jeszcze kilka informacji z TT: http://prntscr.com/174flo

Także pewnie minie sporo wersji, zanim Opera będzie tak funkcjonalna jak teraz. A nie ma gwarancji, że wszystkie opcje wrócą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej w tym momencie brakuje mi filtru reklam, do którego się przyzwyczaiłem tak bardzo, że odpuściłem adblocka - wchodzisz na stronę, wybierasz, co zablokować i masz święty spokój z trollbanerami na całą stronę*.

Oprócz tego, nie znalazłem przypinania kart.

Speed dial z katalogami jest fajny. Z zakładek nie korzystałem, bo... był speed dial. Teraz dodali możliwość grupowania i już mi więcej nie potrzeba.

 

* - Niech sobie każdy pisze, co chce. Niech wylewają żale administracje serwisów, że z reklam żyją. Jeżeli muszę przeklikać 5 pop-upów, żeby mieć widoczną treść, to nie będę się p@%&ł, tylko albo zablokuję co trzeba, albo więcej się na stronie nie pojawię.

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, ale czasami wbudowany filtr reklam daje ciala, bo niby reklame blokuje, nie widac jej, ale wielki bnaner zaslaniajacy pol strony jest zwyczajnie niewidoczny i nie da sie kliknac na linki bedace pod nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla chętnych: poglądowa ankieta dotycząca funkcjonalności w Operze.

Oraz http://my.opera.com/desktopteam/blog/opera-features-and-release-cycle z ktorego wynika, że w kolejnych wersjach ( Opera 16, Opea 17 itd. jak w Chrom i FF )  na pewno i niedługo się pojawią Opera Link (jako Opera Sync?), obsługa motywów, geolokacja i zaawansowany pasek kart (na boku? grupowanie kart?).

Dragonfly też ma być przywrócony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie wczytują mi się zdjęcia z allegro i wogóle jakoś źle działa ta stronka,normalnie porażka...nie wiem juz co na to poradzić.Może wina leży po stronie wersji 64-bitowej?.Opera zainstalowana ponownie,wyczyszczone z systemu wcześniej wszystko,flash i java (6 czy 7 to samo) na nowo,ciasteczka wyczyszczone,nic nie poblokowane.Ręce opadają...na nowej next,mozilli,ie wszystko działa poprawnie.....Zainstalowałem 32-bitową,na razie działa.

Edytowane przez amp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z opera na starym kompie, od jakiegos czasu na czesci stron menu wyglad tak jak na zalaczonym screenie (tu przyklad googla).

Opera 12.15, czyscilem cache, przeinstalowywalem przegladarke i efektu brak. jakies sugestie?

http://bankfotek.pl/image/1505459.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opera 12.15, czyscilem cache, przeinstalowywalem przegladarke i efektu brak. jakies sugestie?

Odinstaluj i zainteresuj się tym co zostało.

Prawdopodobnie pomimo odinstalowania zostanie dużo równych rzeczy w [program files] oraz [Documents and settings] (użytkownik -> Dane aplikacji / + Ustawienia lokalne/ dane aplikacji). Czyszczenie cache nie usuwa ustawień użytkownika ani zainstalowanych skryptów.

Jak już wywalisz wszystko zainstaluj ponownie.

Edytowane przez IchBinIdiot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emmm od jakiegoś czasu opera po części odmawia ze mną współpracy, a to wypluwa dziwne znaki zamiast liter:
Dołączona grafika

http://i.imgur.com/50f5ElH.png
lub ładuje stronę dopiero po kilkukrotnym odświeżeniu jej, zmiana domyślnej rozdzielczości filmu na YT na wyższa najczęściej powodują zawieszenie całego filmu i koniec buforowania. Nie wspominając o tym, że samo ładowanie stron absurdalnie się wydłużyło...
Czuję się wyjątkowo niekomfortowo w tej sytuacji bo od zawsze byłem fanboyem opery, a tu nagle takie cyrki...
Jakieś pomysły?
(problem ze znakami ustępuje po kilku minutach, no ale jednak to chyba nie tak powinno działać)

Edytowane przez UgliBiBagli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiazaniem problemow z przed 2 postow okazalo sie wylaczenie "dopasuj autoszerokosc" czyli ctrl+f11, musialo ktores z rodzicow wlaczyc.

choc opera i tak mnie meczy, bo w pracy na lapku przegladalem oficjalne strony szkol, gimnazjow i liceow i w pewnej chwili opera sie wylaczyla, wlaczyc sie jej nie dalo, odinstalowac ani wlaczyc nowej instalki takze, po przelaczeniu na inny profil wszystko dzialo jak nalezy nawet odinstalowwanie. co by bylo smieszniej to po odinstalowaniu na drugim profilu, skasowaniu wszystkich folderow opery i kluczy z rejestru i tak nie dala sie ponownie zainstalowac, rozpakowalo sie i sie wylaczylo. ie8 i jakas tam wersja ff dziala bez najmniejszych problemow, jakis syf wszedl przez jave i flasha, mimo eseta, zostalo wsio wywalone a opera i tak nie dziala, chyba po 10 latach sie z nia pozegnam, nawet gdzies mam klucz z komercyjnej wersji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba po 10 latach sie z nia pozegnam, nawet gdzies mam klucz z komercyjnej wersji Dołączona grafika

No jakoś tak, z przykrością ale będę musiał zacząć używać innej przeglądarki. Będzie ciężko, bo chyba jestem uzależniony ... czas na odwyk!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiazaniem problemow z przed 2 postow okazalo sie wylaczenie "dopasuj autoszerokosc" czyli ctrl+f11, musialo ktores z rodzicow wlaczyc.

W zasadzie nawet na to by wyglądało i miałem pisać o dopasowaniu, jednak na forum polskiej społeczności Opery ktoś miał to samo i jednak odpowiedział przecząco na pytanie o Dopasowanie do szerokości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze internety to coraz wiekszy syf to wiem, ale opera chyba jest jakos mocniej dziurawa niz zazwyczaj.

drugi raz w ciagu 2 tygodni zalapalem przez nia jakiegos syfa. poprzednio w pracy podczas przegladania oficjalnej strony jednej ze szkol, ot z flashowego banerka cos wskoczylo i namieszalo tak, ze opera sie nie wlaczala, nie dala odinstalowac ani zreinstalowac, po walce sie udalo naprawic, eset corporate nawet sie nie zajeknal, ze cos sie rozgoscilo, bo pewnie myslal, ze do firmowej sieci syf nie wejdzie.

a przed chwila ogladalem oficjalna strone zawodow w elku i po paru chwilach pojawilo sie Internet Security Pro, ktore wylaczylo wszystkie aplikacje w tle, nawywalalo bledow i obiecalo usunac syf za drobna oplata.... :/ tu tez antyvirek nic nie powiedzial... 5 minut zabawy i bylo sprzatniete, ale wkurzajace sa takie sytuacje.

czy opera to juz taki syf? jakies pomysly, zeby sie przed tym obronic? wiem, ze avast, format i zmiana zasilacza pomoga, ale nie mam linka do avasta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień antywirusa.

w pracy ten numer nie przejdzie. w domu mam ms esential i poza kilkoma przypadkami jest niezle, chyba ze polecisz cos co nie zamuli kompa i bedzie za free. moze byc pakiet z ogniomurkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie ma żadnej Next, także stabilna 12.15 jest ostatnią.

tylko ze obecna nie otwiera zadnych linkow z mega. jest tylko komunikat, ze jest za stara i zeby next zainstalować. opera 12.16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna ta nowa Opera. Zapieprza jak szatan a jest bardziej konfigurowalna niż Chrome. Jeśli ją jeszcze trochę rozbudują z przyjemnością przesiądę się na nią z liska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuje Opere 16 (nie na swoim kompie) i widzę że jest już "synchronizacja" i import zakładek. Czyli wszystko wróciło do normalności? Mogę u siebie spokojnie instalować czy coś jest jeszcze z tą wersją nie tak?

Bo szybkość działania jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas domyślnie korzystam z 12.16 i nowe wersje uruchamiam do potestowania. Mam zainstalowaną stabilną 16, ale dopiero raz ją odpaliłem. Głównie testuję wersję 17. Nie zamierzam jeszcze się przesiadać.

 

Najlepiej jak sam sprawdzisz jak Ci się np. import zachowa, instalując 16 w innej lokalizacji lub jako wersję USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Opery Next odkąd wyszła. Wszystko super, szybka, polubiłem ją, tylko włączyłem właśnie SSD Life i przez ostatni powiedzmy miesiąc (nie pamiętam kiedy poprzednio go włączyłem) dysk ma zapisane 2TB, kiedy przez poprzednie miesiące łącznie nie miałem nawet 1TB.

 

Patrzę teraz w Windowsie, a ona co chwilę jedzie 3MB/s zapisu na dysku - w ciągu kilku minut 1GB zapisanych danych przybyło i non stop rośnie.

Przerzuciłem wszystkie swoje karty do Chrome (19 sztuk) i problem ustał.

 

Czyżby ona zajeżdżała SSD? Może to u mnie się tylko pokaszaniło coś.

Możecie rzucić okiem?

 

Chyba nie tylko ja mam ten problem:

http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=1740762

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja zauważyłem, to u mnie nowa Opera (16+) też sporo używa dysku, ale raczej nie przybyło mi aż tyle danych, co u Ciebie, bo partycja na której je (O16, O17) trzymam ma ~100GB, ale coś faktycznie musi być na rzeczy.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika
Przebiła nawet fotoszopa.
Dwie zakładki w tle od rana - jedna to radio internetowe (odrobina flasha i tło), druga to interfejs pocztowy.
Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie 15 latach z operą (na początku pierwszych studiów nawet kupiłem klucz w ramach jakiegoś pakietu, który wydębili doktoranci na uczelni) rozstaje się z nią na dobre.

 

Przeżyłem, że linuxowa opera 12 była wolna i tragicznie niestabilna.

Przeżyłem to, że opera 16 weszła na rynek jako półprodukt bez połowy funkcjonalności, które miała 12 - i tak korzystam głównie z linuxa, na którego opera 16 na razie nie wyszła, a funkcjonalności tych nie używam.

Ale tego, że na linuxa opera 16 wyjdzie nie wiadomo kiedy, a znając życie jak wyjdzie, to przez rok będzie tak nieużywalna, jak w tym momencie 12, już nie przeżyje.

 

W zasadzie jedno, co mnie powstrzymywało, to setki zapamiętanych w managerze haseł - ale po analizie tematu stwierdziłem, że LastPass jest bezpieczne i sukcesywnie przenoszę do niego wszystkie hasła, co rozwiązuje jednocześnie problem z przenoszeniem się między przeglądarkami, platformami etc.

 

Od tygodnia używam chrome i chromium i nie mogę się nadziwić, jak przyjemne może być korzystanie z internetu. Dodatkowy bonus - pepper flash - adobe zaniechało wydawania wersji na linuxa, google dostaje od nich kod i dołącza go jako zamkniętą wtyczkę pepper. Działa lepiej, niż linuxowe 11.3 od adobe.

 

Bye bye, Opera. Nie bez żalu, ale i tak byłem wytrwały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie dziś "odważyłem" na Opere 17 i jestem pozytywnie zaskoczony. Działa szybciej od 12, funkcja szybkiego wybierania bardzo poprawiona i rozbudowana o tworzenie folderów. Nie ma jeszcze wbudowanych zakładek ale da się do nich dostać poprzez opera link więc jest nieźle.

Chyba będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa szybciej od 12

 

A jak ma działać, skoro to silnik chrome/chromium? ASA nie dość, że nie umie już samo zrobić dobrego silnika, to jeszcze blinka  wypuszcza opakowanego w interfejs, w którym nie ma żadnych funkcjonalności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...