Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

ale ja nie chcę za każdym razem wpisywać coś z klawiatury, od tego mam myszkę żeby sobie adres wybrać. gdyby ten E pamiętał otwartą sesję i otwarte strony po otwarciu i nie musiałbym przywracać ostatnią sesję to bym tylko jego używał bo ma tą cholerną strzałkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w końcu porzuciłem 12 i od dwóch tygodni jestem na 20. 

Brakuje mi większej możliwości konfiguracji ale zdecydowanie najbardziej zakładek. Część z nich importowałem do szybkiego wybierania ale to nie to samo a dostęp do nich przez obecną "synchronizację" jest wkurzający.

Jednak ogólnie jestem bardziej na plus w samej szybkości ale przede wszystkim brak problemów z kompatybilnością na wielu stronach to duża poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem, dzięki za dobre chęci. W sumie lepsze niż logowanie się do samego opera link ale żeby to było wygodne też powiedzieć nie można.

588 linków na baaaardzo dłuuugiej liście nie dających się zwijać folderów jest średnio ergonomiczne :)

 

Dalej czekam na prawdziwe zakładki od twórców opery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba że źle cię zrozumiałem.

Wcześniej nie zauważyłem tego przycisku a po zaimportowaniu wyświetliło mi się w formie listy. Teraz jest tak jak na Twoim screenie i pogrupowane w zwiniętych folderach. Jest dobrze nawet. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i google wypiął dupę na operę. Widok wyszukiwarki trzasnął mnie po mordzie niczym używanie E51.

Odpaliłem google.pl w 12.17, odpaliłem w Chrome i nie widzę różnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ja jakoś nie widziałem nigdy różnicy z używania opery Firefox czy innych przeglądarek.
jakoś ostatecznie wyszło ,ze zaprzyjaźniony jestem z chrome. wiem wiem każdy szanujący sie użytkownik nie używa tego bo inwigilacja itd ale czy używając opery nie jesteśmy inwigilowani ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz > http://blogs.opera.com/desktop/2014/09/browse-faster-opera-24-desktop-with-tab-preview

Aczkolwiek wolałem rozwiązanie pre-15.x czyli miniaturki.

 

bluro > Opera bazuje na opensourcowym Chromium, więc teoretycznie na żadne szpiegowanie nie ma miejsca. Jak to jest w praktyce, nigdy nie dojdziesz w dzisiejszych czasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz > http://blogs.opera.com/desktop/2014/09/browse-faster-opera-24-desktop-with-tab-preview

Aczkolwiek wolałem rozwiązanie pre-15.x czyli miniaturki.

 

bluro > Opera bazuje na opensourcowym Chromium, więc teoretycznie na żadne szpiegowanie nie ma miejsca. Jak to jest w praktyce, nigdy nie dojdziesz w dzisiejszych czasach.

 

Szybciutko wyłączone [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG dziś chyba weszła jakaś aktualizacja która generuje podglądy zakładek w tle. Albo to sprawka nowego flasha. O.O

Dobrze że jest w ogóle ale przydałaby się możliwość konfigurowania tego np wielkość okna.

 

A mnie ostatnio brakuje opcji dwóch różnych stron jednocześnie (układ książkowy) no i w końcu po co nam te panoramiczne monitory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakaś alternatywa dla opery? kiedyś namierzyłem jakiś projekt. coś na wzór starej opery, projekt na poziomie alpha. zapomniałem nazwy :P

używam obecnie opery 12.17 która ma już problemy z działaniem. nowszej nie chce. więc jakiś powiem świeżości albo reinstall :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Vivaldi, w końcu da się nawet używać. 

 

Używałem do tej pory Opery Next ale w porównaniu z Opera 5-11 to jest padaka nadal z funkcjami. 

 

Vivaldi zaczyna mocno przypominać dawna Opere. Jestem wniebowzięty znowu mam dobra przeglądarkę :).

 

Jeszcze naprawia zacinki przy przechodzeniu na fullscreen (np na YouTube). I będzie super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz, właśnie wpadłem do tego tematu, żeby napisać o tym, że Vivaldi ostatnio robi się bardzo fajne, coraz bardziej podobne do Opery 12. Właśnie odkryłem ficzer - automatyczną zmiana kolorystyki skórki na zgodną z kolorystyką strony, jak w androidzie. Podoba się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego, kiedyś już chyba też im się podobna wpadka zdarzyła?

 

Od 2 tygodni używam znowu Opery, sam interfejs bardzo responsywny, ale zdarzają się dziwne lagi przy wczytywaniu stron, parę razy już widziałem komunikat zwrotny od serwera o braku danych zwrotnych od przeglądarki przy logowaniu etc. Na Firefoxie i Chrome brak takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...