Skocz do zawartości
SGJ

Opera

Rekomendowane odpowiedzi

kolejny zonk opery, 100% zuzycia procka na stronie: A. Lange & Söhne - SIHH

 

 

bo masz procka X2, ale to i tak swietny wynik, 50% procka dwurdzeniowego na stronie www :D prawie jak srednio wymagajaca gra :)

 

Sorry ale spójrz na zużycie IE, FF i Safari. To że strona jest cała we flashu to nie wina przeglądarek.

 

 

 

 

 

Co do obrazków - mam dziwną teorię związana z providerem. A raczej niewywiązywaniem się z umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego porównujecie przeglądarki stroną, która ma flash?

Zagrajcie sobie w bloons tower defense 3 (4) - tam przy wyższych levelach jest generowanych tyle sprite'ów, że potrafi zamulić cztery rdzenie, niezależnie od przeglądarki.

Inna sprawa, że flash jeszcze do niedawna był upośledzony w obsłudze wielu rdzeni. Prawdopodobnie dopiero od najnowszej wersji playera coś się zmieniło.

 

zuzycie procka w chrome wynosi rowne 0% (...)

 

A to Ci heca

post-21135-1268138217,16_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mnie w nowej operze strasznie wkurza: gdy mam otwarte dwa okna Opery i zamknę ostatnią zakładkę w jednym z nich, puste okno zamyka się automatycznie zamiast zostać z pustą zakładką jak w 10.10. Szukałem możliwości wyłączenia tego automatycznego zamykania okna, ale nie znalazłem. Halp!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najwieksza wada - blokowanie reklam. Dlaczego nie zrobia wbudowanego automatycznego filtra, ktory sie sam updateuje, czegos w stylu wbudowanego firmowego adblocka i noscript? Idealem jest tego typu narzedzie, ktore w dodatku mozna wylaczyc jakims szybkim skrotem klawiszowym, jezeli blokuje nam jakas funkcjonalna czesc strony do ktorej chcemy sie dostac (zeby nie trzeba bylo przebijac sie przez jakies rozwijane menu za kazdym razem). Perspektywa blokowania recznego reklam to porazka, jezeli ktos chce miec zablokowane reklamy odrazu i nie ogranicza sie do przegladania wciaz tych samych serwisow.

 

Kolejna mniejsza wada, ale jednak, to wbudowany klient irc. Brakuje w nim opcji customizacji, pod tym wzgledem chatzilla z ff jest duzo lepsza.

 

Generalnie Opera ma tez wiele zalet, ale to jakie oferuje rozwiazania do blokowania reklam, calkowicie ja dla mnie dyskwalifikuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwuje, że okienka w szybkim wybieraniu czasem nie reagują na klik.

Nie wiem czym to jest spowodowane- może skórką. Dość często mam tak, że muszę zjechać z okienka kursorem, a potem najechać jeszcze raz, żeby je "aktywować". Jeżeli tak nie zrobię, to muszę klikać kilka razy, zanim okno łaskawie zaskoczy, że ktoś na nim klika. Na szczęście już się nauczyłem układu okien na pamięć, więc w większości przypadków leci ctrl + odpowiedni numer.

Btw, czy okna >= 10 da się odpalić skrótem z klawiatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealem jest tego typu narzedzie, ktore w dodatku mozna wylaczyc jakims szybkim skrotem klawiszowym, jezeli blokuje nam jakas funkcjonalna czesc strony do ktorej chcemy sie dostac (zeby nie trzeba bylo przebijac sie przez jakies rozwijane menu za kazdym razem).

Nie jestem pewien co do skrótu, ale przycisk można sobie walnąć na toolbar.

 

 

Mnie denerwuje, że okienka w szybkim wybieraniu czasem nie reagują na klik.

Nie wiem czym to jest spowodowane- może skórką. Dość często mam tak, że muszę zjechać z okienka kursorem, a potem najechać jeszcze raz, żeby je "aktywować". Jeżeli tak nie zrobię, to muszę klikać kilka razy, zanim okno łaskawie zaskoczy, że ktoś na nim klika.

A sprawdzałeś na innej skórce? U siebie nie mam takiego problemu.

 

Btw, czy okna >= 10 da się odpalić skrótem z klawiatury?

 

Raczej nie, choć może jest jakieś rozwiązanie, którego nie znam :unsure: Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najwieksza wada - blokowanie reklam. Dlaczego nie zrobia wbudowanego automatycznego filtra, ktory sie sam updateuje, czegos w stylu wbudowanego firmowego adblocka i noscript? Idealem jest tego typu narzedzie, ktore w dodatku mozna wylaczyc jakims szybkim skrotem klawiszowym, jezeli blokuje nam jakas funkcjonalna czesc strony do ktorej chcemy sie dostac (zeby nie trzeba bylo przebijac sie przez jakies rozwijane menu za kazdym razem). Perspektywa blokowania recznego reklam to porazka, jezeli ktos chce miec zablokowane reklamy odrazu i nie ogranicza sie do przegladania wciaz tych samych serwisow.

...

Generalnie Opera ma tez wiele zalet, ale to jakie oferuje rozwiazania do blokowania reklam, calkowicie ja dla mnie dyskwalifikuje.

 

Od dawna możliwe jest blokowanie reklam przy użyciu pliku urlfilter.ini, flashblocker również jest dostępny. Nie wydaje mi się, aby dla świadomego użytkownika aktywowanie wymienionych dodatków stanowiło problem. Można pozbyć się niechcianych treści bez użycia opcji zablokuj zawartość, więc Twoje zarzuty, aerial, są bezzasadne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to duzo mniej wygodne niz w firefoxie, trzeba sciagac jakies pliki, szukac, sa rozne wersje. Jezeli zablokuje ci wiecej niz bys chcial, znowu trzeba kombinowac (wiem ze mozna zrobic to pod przyciskiem, tylko wymaga to troche zachodu). Gdyby to bylo wszystko wbudowane w przegladarke, albo dostepne w postaci sciagajacego sie z jednego miejsca oficialnego addonu, to inna rozmowa.

 

Zgadzam sie ze Opera ma mozliwosci radzenia sobie z reklamami rownie skutecznie jak firefox (lub nawet skuteczniej), ale ilosc kombinowania zeby to dzialalo jest niewspolmiernie wieksza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

A sprawdzałeś na innej skórce? U siebie nie mam takiego problemu.

(...)

 

Sprawdzę dzisiaj. Pierwsze, co zrobiłem po instalce to wybór innego niż defaultowy skin.

 

Z tym klikaniem w okienka to chyba jakas wada skina, bo u siebie na kilku kompach nigdy nie zauwazylem takich numerow.

 

Pasowałoby, żeby się Sysak odezwał, albo ktoś inny z Z1-glass, bo to na nim mam takie akcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że zautomatyzowanie instalacji dodatków stanowiłoby ułatwienie. Biorąc pod uwagę, że personalizujesz Operę raz na jakiś czas (praktycznie po formacie) i zakładki, pasek osobisty, szybkie wybieranie-speeddial, wyszukiwarki oraz notatki mogą zostać zsynchronizowane przez Opera Link, podejrzewam, że za jakiś czas doczekamy się nieco bardziej przyjaznego sposobu blokowania reklam. Grunt, że istnieje możliwość...

BTW Dla mnie Opera jest pierwszą aplikacją, która jest instalowana na "świeżym" systemie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasowałoby, żeby się Sysak odezwał, albo ktoś inny z Z1-glass, bo to na nim mam takie akcje.

 

Może masz po prostu jakąś starszą wersję skina z jakimś błędem. Sprawdziłem Z1-Glass w wersji 2.12 i nie ma problemu. Link do strony skórki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2.02. Jest już 2.12. Zobaczymy co to da. Szkoda, że się skóry nie aktualizują do najnowszej wersji.

 

.:.:ed:.:.

Na 2.12. to samo. Zauważyłem to na razie dwa razy. Dzisiaj sprawdzam defaultowy skin (nie podoba mi się, więc trzeba będzie zagryźć zęby i się zmusić).

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2.02. Jest już 2.12. Zobaczymy co to da. Szkoda, że się skóry nie aktualizują do najnowszej wersji.

 

.:.:ed:.:.

Na 2.12. to samo. Zauważyłem to na razie dwa razy. Dzisiaj sprawdzam defaultowy skin (nie podoba mi się, więc trzeba będzie zagryźć zęby i się zmusić).

 

Też mam z1-glass i niemam żadnego problemu. Tylko ja mam wersję 1,54 bo ma widoczne krzyżyki do zamykania kart bez najeżdżania na nie. A w nowszej wersji niewiem jak to wlączyć. Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak bardzo potrzebne są Ci te krzyżyki?

Bo kartę można zamknąć na kilka sposobów:

1. 2xLPM na karcie

2. środkowym przyciskiem/rolką na karcie

3. CTRL + W

4. gestem

Ja tych krzyżyków używam tylko gdy się zapomnę lub bliżej mam do niego kursorem niż wykonanie gestu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe skróty > all.

Czasem się łapię na tych krzyżykach, kiedy się pojawia znienacka jakiś popup i się zastanawiam, czy to div, czy nowa karta przeskalowana (zdarza mi się przegapić pojawienie nowej na pasku). Tylko wtedy szukam krzyżyka- żeby sobie niepotrzebnie nie zamknąć "właściwej" karty ;]

 

Btw, dziwna sprawa z tym, o czym pisałem wcześniej.

Przełączyłem skina na default, chwilę podziałałem i zero problemów.

Potem przełączyłem z powrotem na z1, podziałałem jeszcze dłuższą chwilę i... zero problemów.

Tak, czy inaczej, już się do tego zdążyłem przyzwyczaić, więc traktuję od teraz ten problem, jeżeli się jeszcze pojawi, jako "szczególny przypadek zależny od temperatury na Jowiszu i sytuacji politycznej w RPA".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dwóch dni mam dziwny problem. nie moge otworzyć żadnego filmu na YT. za każdym razem w odtwarzaczy na stronce mam komunikat 'an error occurred, please try again later'

opera 10.10 kompilacja 1893

flash player 10

 

edit:

zapomnialem dopisac. co ciekawe filmy z YT dzialaja jak sa wklejone na innych stronach.

google video tez ładnie dziala.

Edytowane przez R4dziK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść ciasteczka dla witryny i sprawdź czy pomoże.

 

wyczyściłem ciasteczka, cache i historie i dalej lipa :|

 

co zauważyłem przy okazji. nie mogę usunąć na amen wszystkich cisteczek w managerze. tzn. za każdym razem gdy usunę wszystko, kliknę OK i ponownie włączę manager pojawiają się nowe, część z nich już usunąłem :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłbym Ci zainstalować nowszą wersję, ale 10.50 to trochę niewypał i lepiej poczekać na 10.51, chyba, że chcesz sprawdzić jak tam to działa, to możesz zainstalować w innym katalogu RC3

 

BTW. Ja na 10.10 nie mam problemu z filmikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najwieksza wada - blokowanie reklam. Dlaczego nie zrobia wbudowanego automatycznego filtra, ktory sie sam updateuje, czegos w stylu wbudowanego firmowego adblocka i noscript? Idealem jest tego typu narzedzie, ktore w dodatku mozna wylaczyc jakims szybkim skrotem klawiszowym, jezeli blokuje nam jakas funkcjonalna czesc strony do ktorej chcemy sie dostac (zeby nie trzeba bylo przebijac sie przez jakies rozwijane menu za kazdym razem). Perspektywa blokowania recznego reklam to porazka, jezeli ktos chce miec zablokowane reklamy odrazu i nie ogranicza sie do przegladania wciaz tych samych serwisow.

 

Kolejna mniejsza wada, ale jednak, to wbudowany klient irc. Brakuje w nim opcji customizacji, pod tym wzgledem chatzilla z ff jest duzo lepsza.

 

Generalnie Opera ma tez wiele zalet, ale to jakie oferuje rozwiazania do blokowania reklam, calkowicie ja dla mnie dyskwalifikuje.

 

Do blokowania reklam używam lekkiej aplikacji - Ad Muncher już od kilku lat i radzi sobie z tym znakomicie, polecam: Ad Blocker: Ad Muncher (wersja próbna).

 

Co do nowej Opery to ten lekki interfejs trochę mnie przeraża, ogólnie nowa wersja IMHO jest jak najbardziej ok. BTW Opera jest moją główną przeglądarką i na dzień dzisiejszy nie zamieniłbym jej na żadną inną.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, których wkurza brak X na kartach w Z1-Glass zrobiłem prezent:

Z1-Glass 2.32 z krzyżykiem na kartach

 

Wrzuć do C:\Users\Nazwa użytkownika\Appdata(ukryty folder)\Roaming\Opera\Opera\skins, wybierz skórkę z listy w operze i endżoj. ;-)

 

Wyszła też Z1-Evenes, która jest oryginalną skórką opery, z przezroczystym oknem speed dial i kilkoma drobnymi usprawnieniami.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...